Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
565 postów 1653 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Covid-19: W szpitalach nowojorskich, chorych zabija się!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To jest horror, ale nie z powodu choroby, lecz ze względu na sposób jej leczenia"..."

 

Cesare Sacchetti    29 kwiecień 2020      tłum. RAM

 
Mamy do czynienia z dramatyczna relacja z horroru, jaki przeżywa się w nowojorskim szpitalu.
 
To jest dokładnie to słowo – horror, którego użyła amerykańska pielęgniarka z linii frontu w walce z Covidem-19.
 

   
"To jest horror, ale nie z powodu choroby, lecz ze względu na sposób jej leczenia".
 
Faktycznie, horror bynajmniej nie jest konsekwencją niszczących skutków, jakie u zainfekowanych nim pacjentów wywołuje wirus, ale rezultatem zastosowania terapii, które prowadzą do nieuniknionej śmierci chorych.
 
Chodzi o sztuczne respiratory, które wg. relacji powodują w amerykańskich szpitalach jak najprawdziwszą masakrę
 
Pielegniarka powierzyła swoją skargę swojej przyjaciółce, również pielęgniarce, Sarze NP, w obawie, że pacjenci w szpitalu, w którym pracuje, mogliby ponieść negatywne tego konsekwencje.
 

Respiratory zabijają ludzi

Relacja opisuje scenariusze, które bardziej przypominają kręgi dantejskie niż szpitale, w których ludzie powinni być leczeni.
 
Sara twierdzi, że krewni osób z Covidem są natychmiast przyjmowani na intensywną terapię, a następnie podłączani do sztucznych respiratorów.
 
Ale maszyny, które mają utrzymać pacjentów przy życiu, okazują się być zabójcze dla ich zdrowia.
 
Przyczyna tego została wcześniej wyjaśniona przez nowojorskiego lekarza, dr. Cameron'a Kyle-Sidell'a, pracującego w Maimonides Medical Center w Nowym Jorku.
 
Dr Kyle-Sydell wyjaśnił, że sztuczne respiratory powodują poważne uszkodzenia płuc pacjentów z powodu nadmiernego ciśnienia wywieranego na układ oddechowy chorych.
 
80% pacjentów, wobec których używa się tychże maszyn, umiera.
(...)                                                                                                     
 
Dla pielęgniarki, błędne protokoły leczenia, które w rzeczywistości zabijają zainfekowanych Covidem nowojorczyków, nie są wynikiem szokującego zaniedbania, ale raczej wynikają z oczywistej chęci zabicia owych ludzi.
 
"Ludzie są chorzy, ale naprawdę nie powinni być chorzy. Oni ich zabijają, a nie pomagają im. Pacjenci są pozostawieni samym sobie, po to, by umarli. Oni zabijają ludzi i nikogo to nie obchodzi."
 
To są wstrząsające wypowiedzi Sary, która nie waha się wymówić słowa "morderstwo", aby opisać to, co dzieje się w nowojorskich szpitalach.
 
Amerykańskie i międzynarodowe środowisko naukowe zostało już poinformowane o szkodach, jakie sztuczne respiratory wyrządziły pacjentom, więc zastanawiam się, czy w tego rodzaju kontekście, jedna z przyczyn, które doprowadziły do anomalii zgonów w Bergamo i Brescii w marcu 2020, nie wynika w z ich niewłaściwego użycia.
 
W każdym razie, i tak już bardzo poważna skarga amerykańskiej pielęgniarki, nabiera jeszcze bardziej niepokojących odcieni, kiedy informuje o tym, że po wejściu do szpitala, osoby zakażone tracą możliwość pozostawania w kontakcie z rodziną.(To samo było we Włoszech!)
 
"Pacjenci nic o tym nie wiedzą. Oni nie mają ze sobą rodziny. Nie ma tam z nimi nikogo, kto by ich bronił. Boją się i zgadzają się na leczenie."
 
Pacjenci z pozytywnym wynikiem Covid-19 tracą możliwość interakcji z najbliższymi, gdy zostają przyjęci na oddziały poświęcone leczeniu wyłącznie tej choroby.
 
Tym samym, kiedy krewny wyraża zgodę na przyjęcie członka rodziny do owych placówek, póżniej nie ma żadnej możliwości odwrotu.
 
"Wasi bliscy nie będą was mieli przy sobie, by mogli być bronieni, bo gdy wejdą tam, odmówią wam dostępu do nich. Nie wyrażaj zgody na intubację, jeśli nie chcesz być zaintubowany. Kiedy już wyrazisz zgodę, możesz już nigdy nie wyjść stamtąd".
 
Kiedy więc ktoś trafi na te oddziały, zostaje automatycznie zaintubowany i istnieje ryzyko, że już nigdy nie będzie w stanie przerwać tej terapii.
 
Pielęgniarka dochodzi do takich samych wniosków, do jakich doszedł dr. Kyle-Sydell, opisujący niszczący wpływ respiratorów na zdrowie chorych.
 
 
"Respiratory pracują pod stosunkowo wysokim ciśnieniem, które powoduje barotraumę, prowadzącą do uszkodzenia płuc".
 
Stan urazu płuc jest zatem bezpośrednią konsekwencją nadmiernego ciśnienia pochodzącego od respiratorów.
 
W konsekwencji, pacjenci nie umierają na zakażenie Covidem. Umierają, bo maszyny, które mają ich utrzymać przy życiu, w rzeczywistości zabijają ich.
 
Ten scenariusz wydaje się być do tej pory wystarczająco mrożący krew w żyłach, ale to, co później dodaje Sara sprawia, że ogólny obraz jest jeszcze bardziej niepokojący.
 
Gdy pacjenci przestają oddychać, nie stosuje się wobec nich praktycznie rzecz biorąc żadnej procedury reanimacyjnej, nie mówiąc już o defibrylatorze.
 
Przyczyną braku opieki nad pacjentami jest obawa przed zarażeniem, więc w ten sposób, ludzie są w szpitalach skazywani na śmierć.
 
Aby poradzić sobie z kryzysem wezwano dodatkowy personel medyczny, ale według amerykańskiej pielęgniarki nie jest on w ogóle wykorzystywany. Wezwano setki pielęgniarek, ale wszystkie one przetrzymywane są w hotelach bez możliwości podjęcia pracy.
 
W ten sposób, banalna retoryka na temat bohaterskich pielęgniarek i lekarzy zostaje definitywnie obalona.
 
Sara, osobiście, wyraża całe swoje rozczarowanie kolegami, którzy nie tylko nie robią nic, by ratować życie, ale wręcz powodują śmierć chorych.
 
"Nie wchodzicie nawet do pokoi pacjentów. Jesteście tchórzami. Krzywdzicie te osoby, zabijacie je, przyczyniacie się do tego, by ten problem trwał dalej."
 

Czy mamy do czynienia z celową masakrą?

Czy w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w innych częściach świata, podjęto decyzję o celowym spowodowaniu śmierci tychże osób – przy pomocy całkowicie nieprawidłowych protokołów zdrowotnych?
 
Dr. Scott Jensen, senator stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych, powiedział, że szpitale otrzymują trzy razy więcej funduszy rządowych, jeśli wobec chorych używają respiratorów.
 
A zatem, z jednej strony szpitale mają silną motywację ekonomiczną do używania owych maszyn wobec osób pozytywnych na Covid, a z drugiej strony śmierć tychże Bogu ducha winnych ludzi ma służyć podsycaniu atmosfery zagrożenia.
 
Kolejne mrożące krew w żyłach potwierdzenie pochodzi od amerykańskiego dziennikarza Jima Stone'a, który poinformował o nagraniu dokonanym przez Dominikankę hospitalizowaną w Nowym Jorku.
 
Kobieta wysłała do męża audio, w którym poinformowała, że pacjentom z Covidem, personel medyczny robi śmiercionośne zastrzyki, w tym także jej samej. Kobieta wkrótce zmarła.
 
Czy doszło do tego, że szpitale z miejsc leczenia stały się miejscami, w których chorych zabija się?
 
Pewne jest to, że wokół kryzysu koronawirusowego krążą ogromne interesy. (...)
 
Artykuły źródłowe zawierające VIDEO:
EXCLUSIVE: 'It's a horror movie.' Nurse working on coronavirus frontline in New York claims the city is 'murdering' COVID-19 patients by putting them on ventilators and causing trauma to the lungs
 
NYC doctor says high ventilator settings damage coronavirus patients’ lungs
 
THE NEW YORK HOSPITAL MURDER PHONE CALL
 
 
Na podstawie:
Un’infermiera di New York:”stanno uccidendo i pazienti Covid con i respiratori”

KOMENTARZE

 • "Kardynał" kościoła bergogliowego, Konrad Krajewski...
  na polecenie heretyka siedzącego na Tronie Piotrowym przysłał chwilowo bezrobotnym z powodu Covida, latynoamerykańskim transkooooorvom z Torvaianica w Lacjum, zapomogę pieniężną wraz z krzepiącym listem.

  Zapomoga, jak zapewnia proboszcz menda, nazywający transkooooorvy "przyjaciółkami" (który list do bergola razem z kooooorvami spreparował i wysłał) jest wystarczająco duża by opłacić całej hordzie mieszkania oraz zadbać także o wikt dla wszystkich jej członków.

  https://www.ilgiornale.it/news/roma/trans-senza-clienti-colpa-covid-li-aiuta-lelemosiniere-papa-1859314.html

  Jesteśmy dumni z alfonsa Krajewskiego!
 • Tak niestety było od dawna, przynajmniej u nas, lata przed epidemią
  "Pacjenci nic o tym nie wiedzą. Oni nie mają ze sobą rodziny. Nie ma tam z nimi nikogo, kto by ich bronił. Boją się i zgadzają się na leczenie."

  W szpitalu we Wrocławiu, na Koszarowej, tak, tym obecnie "jednoimiennym", też dwa lata temu na izbie przyjęć nie dopuszczono rodziny, a 93 latka wyrwana z łóżka z podejrzeniem udaru leżała tam 8 godzin bez przykrycia, zmarzła na kość, to i musiała być leczona na zapalenie płuc.

  Od lat wiadomo, że pacjenci, zwłaszcza nieprzytomni lub splątani, winni mieć przy sobie opiekuna, który BĘDZIE ICH BRONIŁ przed personelem medycznym, skrajnie nieodpowiedzialnym. Oni muszą mieć tylko papiery w porządku, a co się z pacjentem dzieje, ich nie obchodzi.

  Skoro tak było bez epidemii, to co musi się dziać teraz?
 • O respiratorach pisałem
  nawet z wyjaśnieniem. To nie tak, że on od razu zabija. Komuś na tlenie lub repiratorze mierzy się nasycenie tlenem krwii, a jak jest za małe, to więcej tlenu, więcej ciśnienia. Nie pomaga, jeszcze więcej. Problem w tym, że o ile można oddychać przez pewien czas czystym tlenem, to jednak ciśnienia "do pompowania opon" nikt nie zniesie.
 • Łotry przygotowują się do odbierania rodzinom dzieci
  Jak nie Covid to, Kawasaki...

  https://theconversation.com/coronavirus-and-kawasaki-disease-in-children-its-an-intriguing-but-unproven-link-137415

  https://www.ilgiornale.it/news/cronache/e-partito-dall-italia-l-allarme-complicanze-nei-bambini-1859150.html
 • @interesariusz z PL 20:16:58
  Czy to nie czasami ty i lorenco nie podpieraliscie się tymi zgonami by uzasadnić strach przed covidem?
 • O przymusowych adopcjach w Wielkiej Brytanii
  https://www.cairn.info/revue-journal-du-droit-des-jeunes-2013-6-page-26.htm)#
 • Lewactwo chce przy pomocy Covida rozmontować rodzinę
  https://www.opendemocracy.net/en/oureconomy/coronavirus-crisis-shows-its-time-abolish-family/

  https://www.opendemocracy.net/en/oureconomy/family-abolition-isnt-about-ending-love-and-care-its-about-extending-it-to-everyone/
 • @RAM, Zwróć uwagę na brak Matek. Warto szerzej rozpowszechniać.
  .


  !!!!!
  OLIPIADA 2012 w Londynie - zapowiedź wydarzeń 2020
  https://www.cda.pl/video/5042318e7

  https://www.youtube.com/watch?v=yGMQbfO6UtY  Freemason Celebration bez słów i w przyśpieszonym tempie !!!!!!!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=lNXE47cJstU  Bogumił Boguchwał
 • Most w Genui, dawny Most Morandiego, jest GOTOWY!
  https://www.youtube.com/watch?v=Cos3QATqoaI

  https://corrieredellumbria.corr.it/video/video-news-by-vista/1536303/il-tricolore-si-accende-sul-nuovo-ponte-di-genova.html
 • @zadziwiony 20:59:16
  Jedni ludzie się boją, inni strachu nie znają. Ludzkość zawsze bała się zarazy, tak jak i gniewu bożego.
 • To nie wirus jest główna przyczyną.
  Moje obserwacje własne i analizy opisów klinicznych objawów choroby nazywanej przez propagandę COVID19 wskazują na inne czynniki sprawcze (nie bakterie i nie wirusy). Dlaczego? Z prostego powodu, objawy nie poddają się pozytywnej ocenie według czterech postulatów (zasad) Kocha. na podstawie mojej wiedzy klinicznej są to objawy typowe dla dwóch czynników. Pierwszy to tak zwana choroba wysokościowa, której takie właśnie objawy występują u ludzi przebywających bez zabezpieczenia na znacznych wysokościach (w zasadzie powyżej 5000 m), a drugi to skutki zbyt długiego działania promieniowania elektromagnetycznego EMF na tkanki. Tkanka płuc zmarłych ludzi i zwierząt poddanych długo EMF wykazuje takie cechy jak w opisywanych z COVID19... Dodam tylko, że respirator medyczny w takim przypadku jest zabójczy i należy stosować całkowicie odmienne metody.
 • @Łabaja 12:21:23
  Pisałem o tym w komentarzu...

  Do przeczytania...

  Macron i jego minister ZABRONILI używania chlorochiny do leczenia koronawirusa we Francji... jednakże adwokat z Marsyli przeciwstawił się i wygrał, lekarze francuscy MOGĄ UZYWAĆ CHLOROCHINĘ!

  https://www.zinfos974.com/Hydroxychloroquine-Une-victoire-paradoxale--malgre-le-rejet-de-la-requete-pour-exces-de-pouvoir_a153466.html

  okazuje się, że ludzie umierali we Włoszech wskutek nieleczenia ich przez lekarzy rodzinnych, co po kulku czy kilkunastu dniach powodowało tworzenie się zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych płuc...

  w szpitalach zakładano im respiratory, zgodnie ze wskazówkami chińskimi, co POGARSZAŁO ich stan, bo wentylowanie płuc z zatorami jest szaleństwem... nieużywano też środków antyzapaleniowych, bo z Chin tak doradzano!

  środki antywirusowe NIE SĄ SKUTECZNE!... wyglada na to, że lepsze są antybiotyki i NIEKTÓRE srodki przeciwzapalne..

  WŁOSCY LEKARZE opracowli protokół, mówiący, że chorym należy podać chlorochinę czyli Plaquenil, antybiotyk Azitromicina, czyli Zitromax oraz heparynę Clexane 8 000 UI dziennie... TO JEST SKUTECZNE w 99 procentach!

  INFORMACJA DLA LEKARZY! ---- NIE UZYWAĆ: Brufen, naproxene, aspirina!... wydaje się, że właściwy jest celecoxib!

  W USA ludzie UMIERAJĄ, ponieważ ZABRONIONE JEST użycie ŚRODKÓW PRZECIWZAPALNYCH!

  Info na podstawie:
  https://www.maurizioblondet.it/clorochina-i-medici-hanno-strappato-il-diritto-di-usarla/

  RAM 26.04.2020 01:17:41

  Na dzień dzisiejszy, we Włoszech..

  zaleca się leczenie koronawirusa W DOMU!!!!!!... i wizyty lekarzy rodzinnych w domu!

  szpitale NIE SĄ POTRZEBNE!... wentylatory LEŻĄ ODŁOGIEM!... a wydano na nie górę pieniędzy!!!!!

  po intensywnym zastosowaniu od kilku dni protokołu CHLOROCHINA, AZITROMICINA, HEPARYNA - we Włoszech CLEXANE 8 000, oddziały terapii intensywnej OPUSTOSZAŁY!!!!!

  leczenie należy zacząć WCZEŚNIE!!!!

  RAM 26.04.2020 01:28:56

  https://ram.neon24.pl/post/154857,patent-wo2020060606-kolejne-piekielne-koorevstwo-gates-a
 • Do Administracji Portalu
  Przesuńcie miejsce reklamy szminek, ponieważ eliminuje całkowicie możliwość zalogowania się z własnego bloga i trzeba to robić za każdym razem z homepage!

  linia "zloguj się, zarejestruj" zniknęła, a są wyłącznie szminki!
 • Uwaga pisowczycy!
  Wyglda na to, że Trump, Putin i Erdogan, wszyscy razem, chcą Assada wyeliminować ze sceny politycznej!

  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/502654/Treffen-mit-Erdogan-Putin-koennte-sich-Assads-entledigen
 • Od 2 lat, trwa we włoskich miastach MASOWA WYCINKA DRZEW!
  ponieważ przeszkadzają sygnałowi 5G!

  https://youtu.be/rnAlOUddUbU
 • @interesariusz z PL 20:16:58
  O szkodliwości tlenu wspominałem kilka komentarzy wcześniej podając link do artykułu:
  https://www.focus.pl/artykul/tlen-zyciodajna-trucizna?page=2
  To jego fragment:
  "Dotlenianie pod kontrolą

  Podobnie wygląda kwestia dostarczania tlenu pacjentom, którzy mogą go potrzebować. Specjaliści od intensywnej terapii radzą, by zamiast czystego gazu podawać go wraz z domieszką dwutlenku węgla (wtedy chorym nie grozi skurcz naczyń krwionośnych) czy nawet wodoru (ten z kolei zmniejsza uszkodzenia, które powstają pod wpływem stężonego tlenu w płucach). Pojawiają się nawet pomysły na dotlenianie dożylne. Naukowcy chcą w tym celu wykorzystać mikroskopijne pęcherzyki zbudowane z lipidów, wypełnione tlenem."
 • @Łabaja 12:21:23
  //Pierwszy to tak zwana choroba wysokościowa, której takie właśnie objawy występują u ludzi przebywających bez zabezpieczenia na znacznych wysokościach (w zasadzie powyżej 5000 m), a drugi to skutki zbyt długiego działania promieniowania elektromagnetycznego EMF na tkanki.//

  Czy nie pierwsze i drugie można wywołać HARP'em? Podobnież można wypychać atmosferę (przez warstwę jonową).

  Czasami odczuwałem latem niski poziom tlenu w powietrzu... Czy nie łatwiej wtedy o szok tlenowy?
 • @RAM 16:26:56
  //Od 2 lat, trwa we włoskich miastach MASOWA WYCINKA DRZEW!//

  To też wpływa na przyzwyczajenie organizmów do niższej zawartości tlenu w powietrzu.
 • @RAM 12:41:29 & @Franek Ganek 21:21:51
  Dla zwykłych ludzi zagubionych w teleanalfabetyźmie oświatowym jest niezrozumiałe, że świat obecny niezależnie od "poglądów" nazywanych świeckimi, bądź religijnymi jest w fazie narastania dominacji doktryny satanizmu i wszystkiego co się z nią wiąże. Piramida władzy współczesnego świata Ziemi to mała (kilkanaście jednostek) grupa satanistów na samym szczycie i podległe struktury sług tej władzy, przy czym im niżej tym mniej wiedzą, także o tym iż sami są pionkami do zniszczenia w planie tej destrukcji. Satanizm to najgorsze co mogło spotkać cywilizację od tysięcy lat. Wszystko o czym Panowie piszecie to epizody "twórczości" satanistów. Oni wierzą, że zawładną całą Ziemią jeśli ograniczą liczbę ludzi o 90% podporządkowując temu celowi wszystko... To o czym dotychczas mówiliśmy, to środki zbrodniczego wymordowania ludzi w fazie testu masowego. Jeśli duża cześć ludzkości nie obudzi się dojdzie do fazy drugiej: wymordowanie w krótkim czasie większości populacji na Ziemi. Kłamstwa o biochemii i fizyce funkcjonowania organizmów ludzi to też rodzaj szczepień zabójczych, bo czymże innym jest przykładowo powszechne negowanie dwutlenku węgla, którego już obecnie jest 60 do 100 razy za mało i by funkcjonować mamy pęcherzyki w płucach zagęszczające CO2 do około 6%. Zmniejszenie stężenia CO2 poniżej aktualnej wartości w atmosferze zabije nas. Tlen bez dwutlenku na poziomie minimum 6% stężenia nie jest wchłaniany (efekt Bohra), czego w drastyczny sposób doświadczyły początki kosmonautyki. Podsumowując: to czego doświadczamy jest skutkiem obecnych władców i dopóki posługujemy się narzędziami obecnej władzy - pieniędzmi, rośnie ona w siłę. Jakakolwiek zmiana jest możliwa po zniszczeniu systemów waluty jako środka płatniczego...
 • Ukraińska wylęgarnia dzieci, z powodu lockdown zmuszona jest do hodowania niemowląt w hotelu...
  Geje zamówiły i nie mogą teraz odebrać towaru...

  https://twitter.com/GaIadhrim/status/1256550787309862912

  https://ram.neon24.pl/post/137434,postep-na-ukrainie-tania-wylegarnia-dzieci-w-kijowie
 • @Łabaja 01:33:54
  "czymże innym jest przykładowo powszechne negowanie dwutlenku węgla, którego już obecnie jest 60 do 100 razy za mało i by funkcjonować mamy pęcherzyki w płucach zagęszczające CO2 do około 6%. "

  Co Pan wypisuje?!
 • Is It Time to Launch an Investigation Into the Bill & Melinda Gates Foundation for Possible ‘Crimes Against Humanity’?
  https://www.strategic-culture.org/news/2020/04/30/is-it-time-to-launch-an-investigation-into-the-bill-melinda-gates-foundation-for-possible-crimes-against-humanity/
 • @Pedant 23:09:21
  Łabaja wyraził się nieprecyzyjnie... do prawidłowego oddychania potrzebny jest właściwy poziom CO2...
 • Stanley Plotkin!!!
  https://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Plotkin

  https://www.youtube.com/watch?v=rRynVpAOnaU&feature=youtu.be
 • @Pedant 23:09:21 & @RAM 23:25:08
  "Co Pan wypisuje?!"
  Tylko prawdę, a nie bzdury propagandy biznesowej medycyny, czy kłamstwa władzy o funkcjonowaniu ludzkich organizmów, prawdę potwierdzoną naukowo badaniami. To dwutlenek węgla, a nie dieta odpowiada za bardzo delikatną równowagę kwasowo-zasadową krwi. Organizm toleruje tylko niewielkie zmiany pH. Jeśli pH spadnie poniżej 7, może to prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci z powodu poważnej kwasicy. Wysokie pH powyżej 7.45 wywołuję zasadowicę. Organizm umiera przy pH powyżej 7,8. To bardzo wąski zakres. Dwutlenek węgla stymuluje ośrodek oddechowy w rdzeniu przedłużonym i to stężenie dwutlenku węgla, a nie tlenu, jest czynnikiem kontrolującym oddychanie, co oznacza śmierć przy braku dwutlenku węgla, czego doświadczyło wielu pilotów i kosmonautów w pierwszej fazie rozwoju kosmonautyki. Transport tlenu przez hemoglobinę jest możliwy tylko przy odpowiednim pH krwi, a na natlenienie ma też wpływ przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Przy skurczu naczyń krwionośnych występują dolegliwości bólowe i choroby (większość). Za wazodylatację - rozkurcz naczyń krwionośnych odpowiada znów dwutlenek węgla. Optymalne stężenie dwutlenku w organizmie to 5-6,5%, czyli około 200 więcej niż w atmosferze. Wszystko co upowszechniane jest na temat szkód zdrowotnych i złego wpływu na środowisko powodowanych przez CO2 jest bezczelnym satanistycznym kłamstwem rządzących, tak jak obecna nieistniejąca "pandemia". Potrzebny jest właściwy stan rozumienia rzeczywistości, a prawidłowe oddychanie to za mało...
 • @Łabaja 23:42:51
  niewłaściwa dieta również zakwasza i to jak cholera!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31