Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

«Prawica» i «lewica»: Broń masowego odmóżdżania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Każdego dnia przypominają nam o "shoah", po to, byśmy czuli się winnymi, ale o rozkładzie życia społecznego spowodowanego przez finansjerę kosmopolityczną i szabrowniczą – nie wspominają nigdy...»

Elena Dorian    23 luty 2020     tłum. RAM

 
Obojętnie czy rządzi lewica czy prawica, sytuacja nie ulega zmianie.
 
Agenda finansjery kosmopolitycznej realizowana jest w szybkim tempie – tak przez jednych jak i przez drugich.
 
W rzeczywistości, lewica i prawica są jedynie mistyfikacją. Liczy się to, by zwykli ludzie nie zorientowali się, że każdego dnia – bez chwili przerwy – bogaci ograbiają biednych – sprawiając, że ci ostatni wpadają w coraz to większą nędzę.  
 
Problem nie dotyczy ani lewicy ani prawicy, ale odnosi się do "dołu" i do "góry". My, normalni ludzie znajdujemy się na dole, zaś drapieżcy stoją na górze.
 
Oni to, jedną ręką dają nam tzw. "prawa indywidualne", to jest te, które nic nie kosztują, a więc: mężczyźnom wolno czuć się kobietami, kobietom wolno czuć się mężczyznami; jeżeli jesteśmy zmęczeni życiem – daje się nam prawo do eutanazji; jeśli nie chcemy by nasze dziecko zniszczyło nam naszą karierę – wolno nam wyabortować je;
możemy pojechać do Anglii i jako kelnerzy roznościć pizzę w restauracji; możemy kopulować z kim tylko zapragniemy; możemy wyemigrować do Australii; wstawić zdjęcia na Instagramie; grać do upadłego w videogames; spać ze smartphone'em; mamy powszechny dostęp do kokainy i haszyszu; wolno nam tańczyć w dyskotece po uprzednim nafaszerowaniu się anfetaminami lub słuchać paranoicznej muzyki; jeżeli jesteśmy homoseksualistami pragnacymi wejść w posiadanie dziecka – wolno nam wynająć macicę w Indiach lub – gdy nas na to stać – w Kaliforni; nawet to, co przeciwne jest wszystkim prawom natury, jest nam udostepnione.
 
Ale o ile z jednej strony oferuje się nam wszystkie możliwe "prawa indywidualne" – które dla państwa mają koszt zerowy – z drugiej strony ograbia się nas ze wszystkich praw socjalnych, o które walczyli nasi antenaci.
 
Powolutku ograbiają nas z prawa do pracy, prawa do posiadania domu, prawa do edukacji, prawa do opieki zdrowotnej, prawa do sprawiedliwości, prawa do bezpieczeństwa, prawa do posiadania emerytury, prawa do posiadania reprezentującej nas klasy politycznej, prawa dostępu do informacji pluralistycznej i niezmanipulowanej, prawa do wyrażania naszych poglądów, prawa  do demokracji i pokoju.
 
Mamy dostęp do pracy tymczasowej i nędznie opłacanej. Mamy imigrantów przesiedlonych i przerobionych na niewolników, tak by pracowali za 2 euro na godzinę.
 
Zwykli ludzie nie są już więcej w stanie utrzymać własnej rodziny; chorym oferuje się leczenie za opłatą. Mamy powszechnie grasujących kryminalistów, procesy trwające 20 lat, całkowicie zniszczone szkolnictwo, stosunki społeczne bazujące wyłącznie na kryterium pieniądza, mamy w kraju nikogo nie reprezentujących polityków a także gazety piszące pod dyktando finansjery oraz cenzurę dla niepokornych. Ci, którzy sprzeciwiają się rzeczywistości żyją w nędzy.   
 
Mamy dziesiątki tysięcy żołnierzy biorących udział w wojnach ukrytych pod płaszczykiem «misji humanitarnych»; terytorium kraju napełnione jest bombami atomowymi, wszechobecnymi falami elektomagnetycznymi oraz chemikaliami, które obecne są nawet w powietrzu.
 
Prawica i lewica to broń masowego odmóżdżania.
 
Kasują nasze prawa, mówiąc nam, że prawo do migracji jest ważniejsze. Hitler i Mussolini to słowa używane celowo, by zamknąć usta tym wszystkim, którzy sprzeciwiają się myśleniu grupowemu, lansowanemu przez finansjerę.
 
Każdego dnia przypominają nam o «shoah», po to, byśmy czuli się winnymi, choć niczemu winni nie jesteśmy. Ale o rozkładzie życia społecznego – spowodowanego liberalizmem ekonomicznym, wolnym przepływem kapitałów oraz globalizacją – wszystkimi trzema narzuconymi przez finansjerę kosmopolityczną i szabrowniczą – nie wspominają nigdy. Kto zaś usiłuje mówić o tym, błyskawicznie staje się rasistą, faszystą nazistą, antysemitą, suprematystą i kołtunem.
 
 
 
Tymczasem lichwa, dzień po dniu ograbia nas, czego dowodzą coroczne statystki, na podstawie których wiadomo, że staje się ona coraz to bogatsza i potężniejsza, natomiast ci, którym finansjera pierze mózgi przy pomocy posiadanych przez nią mass mediów, ubożeją coraz to bardziej, stając się jednocześnie coraz to bezsilniejsi.
 
Tłumaczenie artykułu:
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Koronawirus we Włoszech w wyniku braku kwarantanny dla Chińczyków wracających z Chin
  https://www.ilsole24ore.com/art/toscana-polemiche-contro-regione-la-mancata-quarantena-obbligatoria-ACix4BLB
 • dałem 5* , bo identycznie postrzegam rzeczywistość;
  Warto by jeszcze wyznaczyć linię trendu - do czego to wszystko zmierza, aby zdać sobie sprawę w którym miejscu jesteśmy i jaki los może nas czekać.
 • @Nibiru 22:16:25
  Po prostu gułag. Totalna kontrola elektroniczna, cyborgizacja ludzi poprzez implanty, sterowanie zachowaniami, brak gotówki, a w końcu przymusowa eutanazja ewentualnie opłata za możliwość doczekania naturalnego końca. Tak na moje oko, to tylko totalny reset cywilizacji może zatrzymać ten proces.
 • Zgotowano, narzucono, ograbiono...by
  "zwykli ludzie nie zorientowali się, że każdego dnia – bez chwili przerwy"...

  Ten obraz nie wygląda dobrze. Z jednej strony obraz Wielkiej Lechii, a z drugiej obraz łez i rozpaczy. Z jednej strony podbijanie bębenka, że Polacy to naród ceniący nade wszystko wolność i niezależność, a z drugiej strony cierpiętnictwo i zniewolenie.

  Jaka jest przeciętna znajomość Polaka w zakresie działania banków, instytucji ubezpieczeniowych, giełd itp. Każdy ruch w stronę dyskusji czy poszerzania wiedzy na ten temat, kończy się krzykiem i ostrzeżeniem o spisku żydowskim i sile nieczystej. A lichwiarstwo jest to grzech śmiertelny i ogień wieczny.
  To jest realizacja przysłowia o Polaku i szkodzie.
 • @Anna-PK 23:02:30
  cyt.: "Jaka jest przeciętna znajomość Polaka w zakresie działania banków, instytucji ubezpieczeniowych, giełd itp. Każdy ruch w stronę dyskusji czy poszerzania wiedzy na ten temat, kończy się krzykiem i ostrzeżeniem o spisku żydowskim i sile nieczystej. A lichwiarstwo jest to grzech śmiertelny i ogień wieczny.
  To jest realizacja przysłowia o Polaku i szkodzie."

  Jeśli Pani Anna wychyliłaby nieco główkę poza polski grajdołek, to zobaczyłaby, że sytuacja gdzie indziej wygląda analogicznie. Różnice na razie wynikają ze startowego poziomu zamożności społeczeństw, kiedy to postanowiono je zdemontować i rozszabrować.
 • @Nibiru 23:22:22 A skąd Pan nie wie, że ja nie wychyliłam główki?
  Zapewniam Pana, że sytuacja gdzie indziej wygląda inaczej.

  "Różnice na razie wynikają ze startowego poziomu zamożności społeczeństw, kiedy to postanowiono je zdemontować i rozszabrować."

  Kto to zrobił?
 • @zadziwiony 22:26:01
  cyt.: "Tak na moje oko, to tylko totalny reset cywilizacji może zatrzymać ten proces."
  Zależy, kto pokieruje takim resetem. Jeśli ten reset będzie kontrolowany przez tych samych, którzy są winni tej sytuacji, gdyż czują że niezadowolenie ludzi osiąga swą masę krytczną, to mogą zechcieć zniszczyć wszystko, zatrzeć ślady swych zbrodni i po jakimś czasie zacząć process ssania od nowa. Taka ich natura i myślę że posuną sie do każdego łajdactwa aby takie status quo zachować na wieczność. Zresztą kto wie ile takich "resetów" o różnej skali niszczenia w historii ludzkości już zastosowano.
 • @Anna-PK 23:30:31
  cyt.: "Kto to zrobił?"

  Wszyscy dookoła wiedzą, lub tylko udają że nie kumają, a Pani Anna tak serio "zapytowywuje", że aż mnie ciarki prześli po pacierzach, bo to by wskazywało że Pani jest nie z tej Ziemi i przyleciała całkiem niedawno. :-)
 • Klaskanie za równowagą trójki przynosi owoce.
  Polska pozbawiona systemu demokracji.

  Dopóki trójka blokuje system równowagi demokracji, zagłada Polaków idzie zgodnie z planem.
 • 5 ☆
  Fakty są takie, że mimo coraz to więcej wykształconych na świecie ludzi i dostępu do wiedzy, do informacji i możliwości podróży po całym globie. Świadomość większości ludzi i brak samodzielnego myślenia, analizy jest ciągle na tym samym poziomie jak tysiące lat temu.

  Pozdrawiam
 • autor
  kolejny calkiem sensowny opis otaczajacej nas rzeczywistosci , jest zle , bedzie gorzej , w sumie to nie bardzo wiadomo w jakim celu ma byc gorzej , mysle iz wszystkie teorie spiskowe sa juz mniej wiecej znane , teraz konkluzja , czekamy na nieuchronny reset ? wychodzimy na ulice i walczymy? , organizujemy sie , schodzimy do podziemia , ???? cos, moze jakas porada , co robic ?????jak temu przeciwdzialac ? rozumiem iz autor nie mial na mysli wylacznie polski , Moze ktos przebywajacy na emigracji , moglby napisac co spowodowalo w Irlandii w ostatnich wyborach zwyciestwo partii Sinn Fein , na scenie politycznej od stu lat zabetonowanej pomiedzy dwie patie . Co takiego zrobiono , ze ludzie zaglosowali przeciw schematom . Jak dzisiaj wyglada sytuacja zoltych kamizelek we francji w jakim kierunku to zmierza ?
 • @wolny obywatel 06:25:01
  Dalej chcesz gwałcić Królowę Nauk Matematykę, wstawiając liczbę nieparzystą w poczet liczb parzystych..
  To sam się idź leczyć na głowę..
 • @wolny obywatel 06:25:01
  @goodness 23:53:25
  Nie wiem kim jesteś ale wiem że masz problem z głową Znajdź specjalistę od głowy i przestań pieprzyć zaśmiecasz Neon swoimi bzdurami Wąt
  nadużycie link skomentuj
  wolny obywatel 24.02.2020 06:25:01

  Stare nawyki?
  Typowe bluzgi. Jak w 1981 roku, porządnych Polaków wyzywano od UBeków.
 • @Nibiru 23:40:12
  //Wszyscy dookoła wiedzą, lub tylko udają że nie kumają, a Pani Anna//

  Wszyscy oprócz Nibiru chyba raczej. Dowód:
  //Jeśli ten reset będzie kontrolowany przez tych samych, którzy są winni tej sytuacji, gdyż czują że niezadowolenie ludzi osiąga swą masę krytczną, to mogą zechcieć zniszczyć wszystko, zatrzeć ślady swych zbrodni i po jakimś czasie zacząć process ssania od nowa.//

  Tylko Nibiru jest niewinną owieczką. Masz taką władzę na jaką zasługujesz. A gdyby przyszło Ci do głowy przeinterpretowywanie swoich słów to popatrz na swoją tu działalność... Powiem w skrócie: to Ty masz mieć ostatnie zdanie w dyskusji. To podstawa - wola utrzymania więzi z innym. Na tym polega prawdziwa komunikacja.
  Jak do tego dojdziesz to pierwszą rzeczą jaką dostrzeżesz będzie zasada, że dobrem tylko zło możesz zwyciężyć. Nie koniecznie mówię tu o potulności czy litości... Raczej o współczuciu.
  Nie to żebym mógł powiedzieć o sobie, że sam już przerobiłem tę lekcję...
  Bierz się do roboty a nie próbujesz błyszczeć tylko przetartymi dowcipami... I nie żebym Cię nie lubił czy Twojego poczucia humoru...

  Go Forest, go!
  ...Ale nie spiesz się zbytnio. Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy.
  Nara.
 • @rowszan 06:38:14
  Tu jak wyżej. Proponuję zacząć od swego podwórka. Np. masz problem z ekologią to posprzątaj w mieszkaniu, potem wokół domu. Gwarantuję, że będziesz/ nie będziesz miał i problemu z relacjami. Mówiąc krótko.
  Do it.
  Go, go, go...
 • @goodness 10:10:15
  A Tobie Szanowny to już Pani Helenka kiedyś powiedziała...
  Trzymaj Się.
 • @
  PS: Jeszcze kogoś poturbować?
  To dawać, ino wartko bo odespać chciałem.
 • @Franek Ganek 10:40:56
  Kto własnego rozumu nie ma, ten słucha Pani Helenki.

  Pozdrawiam
 • @Franek Ganek 10:33:13
  Szanowny Franku!
  Dziękuję za ciepło-cierpkie słowa. Po prawdzie to nie jestem pewien co masz na celu wytykając mi przywary typu: "udawania niewinnej owieczki", "pretensji do nie posiadania władzy", "obsesji posiadania ostatniego zdania w dyskusji", "niezdolności poprawnego komunikowania sie z innymi", "nieumiejętności stosowania zasady: zło dobrem zwyciężaj", "próbie błyszczenia przetartymi dowcipami".
  Oczywiście wezmę sobie to wszystko do serca i spróbuję poprawić, bo może masz rację, ale z drugiej strony, czy nie wymieniamy na Neonie swoich opinii w celu wzajemnego dokształcania się, wykuwania w otwartej debacie własnych poglądów na większość życiowych spraw, walki na argumenty, woli zrozumienia innych poglądów niż własne, dawania odporu patologicznym osobnikom i ich chorym wizjom, itp. Pewna elastyczność jest tu wymagana, podobnie jak na ulicy, bo gdy dopadnie Cię huligan lub bandyta, to czy zasada "zło dobrem zwyciężaj" ma sens, jeśli jesteś w stanie się fizycznie przeciwstawić. Tak więc Drogi Franku, każdy z nas nieco inaczej postrzega rzeczywistość, jest unikalny i tak widocznie powinno być. Pozdrawiam Cię
 • @goodness 12:59:39
  I kto mówi o słuchaniu kogokolwiek? Raczej o wysłuchaniu...
  Słuchać mamy Boga, według tego co ludzie mówią.
  Myślę, że masz większy potencjał i stać Cię na więcej niż rzucanie tym hasełkiem na prawo i lewo... To nawet wysłuchać ciężko.
  Przykładowo ja nie wiem o co Ci chodzi a widziałem ten Twój wpis już 10000 razy.
  Pozdrawiam.
 • @Nibiru 13:51:24
  //Oczywiście wezmę sobie to wszystko do serca i spróbuję poprawić, bo może masz rację, ale z drugiej strony//

  To co napisałeś po tym to nie jest druga strona. Bierz do serca i rób to co wymieniasz.
  Nie piszę jeszcze, że pozdrawiam. Liczę na Twoje ostatnie zdanie ;-)
 • @Franek Ganek 13:54:16
  To nie hasełka, tylko obrona demokracji.
  System demokracji nie działa, przez brak równowagi, trójpodziału.

  Polska jest okradana. Naród – suweren jest pozbawiony głosu w parlamencie.

  Afery – słowa dopisane, lub czasopisma, i równowadze.

  Art. 10 pkt. 1.
  Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
 • @rowszan 06:38:14
  Z moich mini,,badań socjologicznych"czyli rozmów z rodzicami uczniów (odpowiednik polskich maturzystów)wynika, że zdecydowała tu obietnica zwolnienia z opłat za studia,które są tu bardzo drogie.Nastepna jest kwestia kwestia mieszkaniowa-rzeczywiscie koszmarny wzrost czynszów w ostatnich latach.Generalnie,,My Sami"postawili na sprawy socjalne,kwestie światopoglądowe ,historyczne(ich związek zIRA)czy stricte polityczne były w prasie czy tv słabo poruszane.Irlandzyków to po prostu mało już interesuje,a poza tym przekracza ich możliwości intelektualne-lata prania mózgów przez media i szkołę(cóz,wszyscy maczany palce w plugastwie świata tego,jak mówi poeta)zrobiły swoje.Czego i państwu życzę bo wy są też europejczyki,Czyż nie?
 • @nauczkrzysztof 01:08:24
  prosze spojrzec na mape polski miedzywojennej , przeczytac kilka ksiazek Wankowicza a odpowiedz na pytanie pojawi sie sama . Moj kolega mowi "na wschod od Konina , Azja sie zaczyna " Nic pejotrtawnego , raczej wskazanie na pomieszanie wplywow . A ta dzisiejsza "europejskosc " tez ma niewiele wspolnego z ta , ktora widzialem 30 lat temu na ulicach europejskich miast , pozdrawiam ,dzieki za jakis normalny wpis , wiekszosc tutalsow to zwolennicy slynnej rozprawy pomiedzy Panem , Wojtem i Plebanem
 • 5*
  Krótko a treściwie.

  „Kto zaś usiłuje mówić o tym, błyskawicznie staje się rasistą, faszystą nazistą, antysemitą, suprematystą i kołtunem.”

  Przede wszystkim: antysemitą.
 • @Anna-PK 23:30:31
  Krasnoludki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930