Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

O walce lichwy z gotówką i tego skutkach...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"W najwyższym stopniu przestępcze operacje finansowe staną się bezkarne, a banki centralne bedą wspomagać je kwotami wręcz upiornie nieograniczonymi. W społeczeństwie bezgotówkowym – upadłość banków staje się niewidoczna..."

INDIE: Amerykańska "pomoc" w wojnie z gotówką

INDIA: LA “MANINA” USA DIETRO LA GUERRA AL CONTANTE
 
 
Maurizio Blondet     14 styczeń 2017        tłum. RAM
 
 
Bardzo mało osób wie o tym, że  przy ONZ-cie działa agencja o nazwie United Nations Capital Development Fund  (UNCPD), za to znają ją dobrze  Master Card Foundation oraz Bill & Melinda Gates Foundation, ponieważ są oni najhojniejszymi jej darczyńcami. Tak naprawdę agencja, o której mowa jest ukrytą centralą ideologiczną projektu zniesienia gotówki w skali ogólnoświatowej.
 
 
United Nations Capital Development Fund  (UNCPD)
 
 
United Nations Capital Development Fund  (UNCPD) – razem z Billem Gates'em oraz spółkami kapitałowymi zajmującymi się emitowaniem kart kredytowych, takich jak Master Card – są autorami bezwzględnego eksperymentu społecznego, mającego obecnie miejsce w Indiach. Tworzenie pierwszej na świecie cashless society odbywa się kosztem miliarda indyjskich ubogich, którzy ani nie mają, ani mieć nie mogą własnego konta w banku.
 
Zrekonstruowanie całości procederu, tj. zidentyfikowanie osób za niego odpowiedzialnych oraz sposobu realizacji eksperymentu in corpore vili – stanowi pouczajace kompendium metod, przy pomocy których odbywa się zakulisowo narzucanie interesów USA.
 
 
Przy nowojorskiej siedzibie United Nations Capital Development Fund ("Fundusz Rozwoju Kapitału" – trzeba przyznać całkiem wyraziste określenie) znajduje się także  agencja "Better Than Cash Alliance" (Unia - "Wybór Lepszy Od Gotówki" – co również jest niedwuznaczne), założona w roku 2012 przez grupę czystych utopistów, lansujących zlikwidowanie gotówki. Należą do nich Mastercard, Visa, Michael & Susan Dell Foundation, Omidyar Network (eBay) oraz  Citi. Podsumowując – są to IT (information technology), e-commerce i grupy holdingowe, które z totalitarnego przejścia na płatność elektroniczną oczekują zarobienia miliardów.
 
Better than Cash Alliance
 
 
Wspólnikami agencji Better than Cash Alliance są: znany fundusz "filantropijny" i "humanitarny" - Bill & Melinda Gates Foundation oraz United States Agency for International Development (USAID) – agencja amerykańskiego Departamentu Stanu, będąca jedną z głównych "przykrywek" CIA dla operacji zewnętrznych.
 
Bill & Melinda Gates Foundation
 
United States Agency for International Development (USAID
 
United States Agency for International Development (USAID) ma biuro w New Delhi i pełni rolę doradcy rządu Indii.
 
Jedynie w październiku ubiegłego roku – tj. zaledwie na miesiąc przed tym, jak Narendra Modi - premier Indii zapowiedział likwidację najczęściej używanych przez Hindusów banknotów -  wyszło na jaw, że w kraju działa stowarzyszenie "Catalyst – Inclusive Cashless  Payment  Partnership" (finansowane przez USAID – nie ujawniono jednakże wysokości subwencji), które w swym pierwszym komunikacie prasowym z dnia 14 października określiło swą działalność w Indiach jako - "kolejną fazę współpracy pomiędzy USAID i indyjskim ministerstwem finansów w celu realizacji powszechnej inkluzji finansowej".
 
Narendra Modi
 
Catalyst  – Inclusive Cashless  Payment  Partnership
 
Cashless India
 
USAID LAUNCHES CATALYST TO DRIVE CASHLESS PAYMENTS IN INDIA
 
A Well-Kept Open Secret: Washington Is Behind India’s Brutal Experiment of Abolishing Most Cash
 
Tu należy przypomnieć, że w drewnianej nowomowie orwellowskiej – likwidacja pieniądza fizycznego lansowana jest jako  "inkluzja" tzn. "włączenie" ubogich – czyli ułatwienie im wejścia do kontekstu uszczęśliwiających dobrodziejstw systemu bankowego, z którego do tej pory byli wykluczeni.
 
Zauważmy, że wszystko to ma miejsce pomimo, iż – jak ustaliła to sama agencja USAID – aż 97 % transakcji jest realizowana w Indiach z użyciem gotówki, tylko 55 % Hindusów posiada konto w banku, przy czym – uwaga - "wyłącznie 29 % z nich zostało użyte w ostatnich 3 miesiącach". Tak to, poprzez likwidację gotówki ubodzy w Indiach zostali wykluczeni z gospodarki, czego konsekwencje pojawią się w przyszłych miesiącach.
 
Oczywiście - "panom świata" na indyjskich biedakach zupełnie nie zależy. Jonathan Addleton, amerykański ambasador w Indiach, będący również szefem indyjskiej misji USAID wyraził się w sposób bardzo klarowny:  "Indie przodują w skali światowej jak chodzi o cyfryzację ekonomii i stwarzanie nowych możliwości dla części społeczeństwa, do której dotarcie jest utrudnione. Catalyst będzie wspierał tego rodzaju wysiłki, koncentrując się na urzeczywistnieniu codziennych zakupów bezgotówkowych".
 
Jonathan Addleton
 
Siedziba agencji  Catalyst w Delhi - w której mają udziały USAID oraz indyjskie ministerstwo finansów znajduje się w biurach IFMR – Institute for Financial Management and Research – instytucji badawczej, członkiem której jest  Nachiket Mor - szef oddziału  Gates Foudation w Indiach i która finansowana jest przez darczyńców amerykańskich, a także udziałowców  "Better Than Cash Alliance". Jak można przeczytać w entuzjastycznym oświadczeniu USAID - "W inicjatywie ministerstwa finansów i USAID bierze udział ponad 35 znaczących organizacji indyjskich, amerykańskich i międzynarodowych".
 
 
Institute for Financial Management and Research.
 
Nachiket Mor
 
Można zapytać, dlaczego indyjski organ emisyjny nie sprzeciwił się przedsięwzięciu, czy też nie wyraził w związku z nim wątpliwości?
 
Odpowiedź jest prosta: dyrektorem Reserve Bank of India, od roku 2013 do września 2016 był Raghuram Rajan, który po zakończeniu swej kadencji powrócił do swego wcześniejszego zajęcia, czyli pracy docenta na wydziale ekonomii Uniwersytetu w Chicago.
 
 
Raghuram Rajan
 
 
Od roku 2003 do roku 2006 Raghuram Rajan był głównym ekonomistą Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie. "Hindus", o którym mowa zajmował także stanowisko prezydenta  American Finance Association. Za swe teorie otrzymał obfite nagrody od Deutsche Bank, a także od Infosys oraz  "Nagrodę Financial Times – Goldman Sachs za najlepszą książkę z dziedziny ekonomii". Czasopismo "Euromoney" zaś obwołało go "Hindusem roku".
 
 
American Finance Association
 
Infosys Limited
 
 
Być może Rajan zastąpi Christine Lagarde na stanowisku szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Tak czy owak jest on jednym z transnarodowych technokratów (i jak ich nazywał De Gaulle - "bezpaństwowców"), wyselekcjonowanych i rozpieszczanych przez moce ponadnarodowe, oraz zatrudnianych w celu realizacji strategii ich ortodoksji monetarnych. (...)
 
 
Rajan jest także członkiem  Group of Thirty - nader ekskluzywnego stowarzyszenia, zbierającego się za zamkniętymi drzwiami i nie praktykującego pisania protokołów ze swych posiedzeń. Jest to coś, co można określić jako prywatny organ międzynarodowy, przy pomocy którego właściciele potężnych banków prywatnych spiskują razem z zarządzającymi centralnymi bankami narodowymi (oczywiście członkiem Group of Thirty jest także Mario Draghi).
 
 
Group of  Thirty – Consultative Group on International Economic and Monetary Affairs, Inc.
(z Polski - Leszek Balcerowicz)
 
 
Jest rzeczą oczywistą, ze Group of Thirty jest centralą strategiczną koordynującą działania wojenne przeciwko gotówce, a rola Amerykanów lub jednostek zamerykanizowanych takich jak Rajan jest dominująca.
 
 
Rok 2013, kiedy to Rajan z biur Międzynarodowego Funduszu Walutowego przeszedł na najwyższe stanowisko w indyjskim banku centralnym, jest także rokiem założenia  “Better  Than  Cash Alliance”.
 
 
Przyglądnijmy się temu, co nowy dyrektor indyjskiego banku centralnego zrobił natychmiast po objęciu stanowiska. Otóż "pochylił się" nad problemami biedaków i dla rodzin o niskim dochodzie oraz dla drobnego handlu stworzył - Committee on Comprehensive Financial Services for Small Businesses and Low Income Households. Jak wszystko, czym zajmują się globalizmy – określono to jako przedsięwzięcie "humanitarne". Na czele nowej instytucji Rajan postawił nie kogo innego, ale Nachiketa Mor'a, który stanie się wkrótce także  szefem flilii Gates Foundation w Indiach.
 
 
 
Committee on Comprehensive Financial Services for Small Businesses and Low Income Households (powszechnie znany jako Nachiket Mor Committee)
 
 
Oczywiście utrzymuje się, że celem działalności nowego organu jest - "wspieranie ubogich i pomoc obszarom wiejskim"... - poprzez likwidację gotówki.
 
W komitecie znajdują się tacy "filantropi" jak były dyrektor Citigroup, indyjska agencja ratingowa CRISIL, bedąca własnością Standard&Poor's oraz National Payment Corporation of India, czyli organ zajmujący się wszystkimi rodzajami płatności elektronicznej, itp.
 
Należy zauważyć, że w ciągu trzyletniego okresu, w którym Rajan został "wypożyczony" przez Waszyngton i stał się dyrektorem indyjskiego banku centralnego – był on uwielbiany przez sektor finansowy - dla którego na pełne obroty uruchomił  deregulation – a ze względu na swą wyjątkowo restrykcyjną politykę walutową – znienawidzony przez przedsiębiorców gospodarki realnej, a także przemysłowców.
 
W czerwcu Rajan został zaatakowany przez Subramanian'a Swamy - byłego ministra handlu i członka partii będącej u władzy, który powiedział o Rajan'ie:  "Jego faworyzowanym społeczeństwem jest społeczeństwo zachodnie, a w Indiach – frakcja zokcydentalizowana i imigranci".
 
 
Subramanian Swamy
 
 
Na co Rajan oświadczył, że nie będzie ubiegał się o drugą kadencję w banku. Jego misja była zresztą zakończona – w maju indyjski bank centralny zapowiedział druk nowych banknotów o wartości 2 000 rupii, mających zastapić banknoty o wartości 500 i 1 000 rupii, przeznaczonych do wycofania do grudnia ubiegłego roku. Nominały wycofane były używane przez niezmierzoną ilość komponentów tworzących mikro-gospodarkę indyjską i stanowiły 86 % kapitału obrotowego.
 
 
Nagłe zniknięcie wyżej wymienionych banknotów spowodowało prawdziwy zawał dla tzw. szarej strefy gospodarki, z której żyje prawie miliard Hindusów. Podejrzewa się, że doprowadzenie do takiego właśnie stanu rzeczy było jednym z celów kierującego bankiem centralnym Rajana. Podczas kryzysowych dni – nominały o wartości 100 i 500 rupii były nie do znalezienia, a kolejki zdesperowanych ludzi udających się do banku by je zdeponować i odebrać nominały o wartości 2 000 rupii - stawały się coraz to dłuższe. W tym samym czasie bankomaty wewnątrz nowoczesnych supermarketów były świetnie zaopatrzone.
 
 
Proceder doprowadził w praktyce do zniszczenia konkurencji w postaci skromnej szarej strefy ekonomii Indii, ale dla takich instytucji jak Visa, Mastercard, dostawców usług cyfrowych, Microsoft, DELL, Citi, itd. – operacja okazała się być sukcesem.
 
 
Można przypuszczać, że jeżeli operacja narzucenia płatności cashless  udała się w Indiach (jak wiadomo koszt ludzki jest dla tych osobników zupełnie obojętny) – jeszcze lepiej pójdzie w Europie, w której rządzący są już pozyskani dla tegoż planu, a społeczeństwo jest całkowicie bierne.
 
 
W każdym bądź razie dla wszystkich podmiotów gospodarczych, które mogą pozwolić sobie na POS, ale które  wcześniej posługiwały się również gotówką - traumatyczne przejście na system bezgotówkowy stał się twardą lekcją, której nie zapomną. Być może rząd Modi'ego upadnie wskutek niezadowolenia społecznego – ale dla strategów  cashless  nie ma to żadnego znaczenia. Powrócili już do swych waszyngtońskich katedr i do swych transnarodowych foteli, a wzmocnieni sukcesem indyjskiego eksperymentu przyspieszą totalitarną ekspansję przeobrażania nas w cashless society.
 
 
Powyższa relacja pozwala dostrzec, że bodźce w kierunku likwidacji gotówki i światowa promocja kampanii na jej rzecz rodzą się w Waszyngtonie. Powody takiego stanu rzeczy są oczywiste i liczne. To kompanie amerykańskie zdominowały business płatności cyfrowych i IT na skalę światową. Ponadto, władza polityczno-ekonomiczna - jaką otrzymuje się poprzez możliwość kontrolowania wszystkich płatności - tak krajowych jak i międzynarodowych, realizowanych poprzez banki – daje szerokie pole do działania dla CIA i innych amerykańskich organów wywiadowczych (w tym również szpiegostwo przemysłowe).
 
 
Jako że dolar ma zakres ogólnoświatowy – ktokolwiek więc, tak jednostka jak pojedyncze kraje – biorąc udział w gospodarce bezgotówkowej – będzie podlegał prawu amerykańskiemu, a nie międzynarodowemu - w stopniu jeszcze poważniejszym niż obecnie. Jest to zresztą dobrze widoczne, obserwując kary jakie USA nakładają na Vokswagen'a, Deutsche Bank, Fiat Chrysler, czy jakikolwiek bank zagraniczny, który dla przykładu - przeprowadza transakcje z krajem, na który Ameryka nałożyła sankcje.
 
I tak – przedsiębiorstwa europejskie, które handlowały z Iranem zostały wyłączone z międzynarodowego systemu opartego na transferach  cashless i nie są nawet w stanie płacić firm transportu drogowego czy firm logistycznych. Natomiast bankom odbiera się pozwolenie na działalność w USA – co jest równoznaczne z ich likwidacją.
 
 
Co jest rzeczą wiadomą - plan totalnej dominacji tego rodzaju posiada swych gorliwych wspólników w systemie kredytowym i finansowym, ponieważ pojawi się możliwość wyegzekwowania prowizji z każdej, najmniejszej nawet transakcji – które wszystkie razem wymykały się do tej pory haraczowi bankowemu, a na których można będzie zarobić miliardy.
 
 
Jednakże jeszcze silniejszym bodźcem w tym kierunku jest fakt, że w społeczeństwie bezgotówkowym – upadłość banków staje się niewidoczna, tak podstawowa niewypłacalność banków, które tworzą pieniądz z zadłużenia, tj. z niczego, jak i upadłość banków zrujnowanych za sprawą złych kredytów, udzielonych pociotkom, przyjaciołom i wspólnikom.
 
 
W ten sposób zapobiegnie się panice bankowej, wraz z ustawianiem się klientów w kolejkach do okienek kasowych w bankach. W najwyższym stopniu przestępcze operacje finansowe staną się bezkarne, a banki centralne bedą wspomagać je kwotami wręcz upiornie nieograniczonymi.
 
Wszyscy rządzący wymką się całkowicie spod kontroli społeczeństwa.  
 
***

 
 
dwa filmy opowiadające o skutkach wprowadzenia płatności bezgotówkowej  w Indiach, pochodzące ze wcześniejszego artykułu M. Blondet'a (z 3 stycznia 2017), wraz z komentarzem:
 
Indie bez gotówki. Test "in corpore vili". Po nim – głód
INDIA SENZA CONTANTE. TEST “IN CORPORE VILI” (SEGUE CARESTIA)
 
(…) Skutkiem manewru jest spadek cen żywności – od 25% do 50%, jednakże nie z powodu nadwyżek podaży, ale dlatego, że ubodzy indyjscy nie mogą niczego kupić. Rolnicy – nie będąc w stanie sprzedać zbiorów nawet za cenę transportu, zniszczyli je wyrzucajac wszystko pod koła samochodów. Wielu z nich nie ma pieniędzy na zakup nasion na przyszły zbiór. Może pojawić się bezprecedensowa groźba głodu, a jest nawet rzeczą prawdopodobną, że w strefach odległych i obszarach plemiennych – głód już obecnie zabija wspólnoty, którymi nikt się nie interesuje i które nigdy nie były częścią jakiejkolwiek gospodarki formalnej, identyfikowalnej i podlegającej opodatkowaniu.(...)
 
 
VIDEO: 60 % sklepów zamkniętych z powodu demonetyzacji - "Nie ma zarobku, nie ma pracy – jesteśmy bezradni"
60 % Of Shops Shut Down Post Demonetization - "No Income, No Work, We Are Helpless"
 
 
Następny reportaż pokazuje jak w Brindabandpur w Zachodnim Bengalu ludzie wrócili do handlu wymiennego. Wieśniaczki, za dniówkę zostały zapłacone ryżem. Właściciel plantacji żali się, że bank nie ma pieniędzy, więc jest zmuszony płacić w naturze – 2 kg ryżu dziennie. Jeden kilogram służy na wyżywienie rodziny, zaś drugi kobiety zanoszą do sklepu i wymieniają na inne produkty. (...) Oczywiście otrzymując jako zapłatę za swą pracę ryż i ziemniaki, nie są one w stanie kupić takich rzeczy jak suszona ryba czy trochę baraniny.
 
 
Handel wymienny nie jest systemem efektywnym, ponieważ to właściciele sklepów sami decydują o "cenie" kilograma ryżu, tj. ilu pudełkom zapałek czy jakiej ilości oleju tenże ryż odpowiada. Nie przejawiają przy tym żadnych skrupułów, jako że biedak z reguły należy do niższej kasty, względem którego nie odczuwają oni jakiejkolwiek litości.
 
VIDEO: "W całym moim życiu nie widziałam podobnego kryzysu walutowego"
"I have never seen a money crisis like this in my entire life"
 
 
Podobna logika funkcjonuje w całej indyjskiej federacji, będącej rojem "narodów", posiadających różne języki i podziały na kasty.
 
Około 300 milionów Hindusów należących do klasy średniej nie odczuwa żadnego współczucia ani troski w stosunku do miliarda nędzników. Należą oni do innej kasty, a solidarność obowiązuje jedynie wewnątrz kast. (...)

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Nadchodzą czasy ostateczne....
  Szatan przejmuje całą władzę nad światem. Cieszę się, że mnie jako ostatniemu pokoleniu przyszło żyć w jeszcze normalnym , w miarę wolnym świecie. Współczuję moim dzieciom i przestałem się niepokoić, że dziadkiem do tej pory nie zostałem. Przykro było by mi patrzeć na los jaki jest gotowany tym małym istotom. Całkowite niewolnictwo.
 • NO cóż
  polactwo się cieszy, bo każdy ma kartę, a nawet kilka.

  A co tam haracz z tej karty, lubimy tę naszą ziemię obiecaną, Amerykę. Nawet, jak nam zagląda do łóżka.
 • @JimA 23:15:28
  spytaj Amerykanów, Panie ciekawski.
 • @interesariusz z PL 23:27:38
  ? O co? ... :/
 • @JimA 00:03:31
  a o co się pytałeś?
 • Doskonały artykuł
  Pańska działalność na Neonie jest na wagę złota!
  Gratuluję i dziękuję!
 • @władek 08:57:14
  .
  niesamowite wręcz!... taka wspaniała ocena mojej tu obecności i tak UNIKATOWA... dziękuję!

  kim Pan jest drogi Czytelniku, że stać Pana na tak serdeczne słowa?
 • @władek 08:57:14
  .
  https://twitter.com/page_eco/status/1221788058669867008

  ;))))))))
 • Wuhan University of Technology!!!
  .
  https://www.nytimes.com/2020/01/28/us/charles-lieber-harvard.html
  https://www.houseofnames.com/lieber-family-crest/Jewish
 • Lichwokracja
  Pieniądze jako dług
  https://www.youtube.com/watch?v=kgWsER4IpEw

  Władcy pieniądza
  https://www.youtube.com/watch?v=pTC5owXe930
 • Jałowy pieniądz -E. Michael Jones
  https://wydawnictwowektory.pl/pl/p/Jalowy-pieniadz-Tom-I-Od-Medyceuszy-do-Newtona/42

  ....W swojej najnowszej książce E. Michael Jones przedstawia błyskotliwe i oryginalne ujęcie dziejów kultury Zachodu z punktu widzenia gospodarki i systemu, który dominował w niej w czasach nowożytnych: kapitalizmu. Dystansując się od socjalizmu i neoliberalizmu, które traktuje jako dwie gałęzie tego samego materialistycznego pnia, Jones przedstawia historię kapitalizmu jako konfliktu między sankcjonowaną przez państwo lichwą a ludzką pracą, będącą podstawowym źródłem wartości. Lichwa stanowi podstawę całego współczesnego systemu bankowego, którego geneza sięga XV i XVI wieku. Pozwala ona na uzyskiwanie zysków bez wkładu pracy. Ten pasożytniczy mechanizm jest nie tylko źródłem fortun i gwarancją władzy, ale także przyczyną upadku współczesnego świata. Jedyną alternatywą dla niego jest, zdaniem Jonesa, katolicka wizja gospodarki, realizowana w Europie w czasach przedkapitalistycznych.......

  Krótko mówiąc: kapitalizm jest lichwą żerującą na pracy. Albo - jak ujmuje to Ruhland - kapitalizm jest systemem, w którym panuje wolność uprawiania lichwy przy aprobacie ze strony państwa, bądź "systemem społecznym, w którym wolność uprawiania lichwy jest mniej lub bardziej akceptowana przez prawo"........
 • @Piotrx 21:14:08
  !!! :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930