Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Auschwitz, 27 styczeń 2084

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«W tyle, wiele stratowanych ciał wdeptywane jest w błoto zmieszane ze śniegiem – razem z resztkami jedzenia. W powietrzu czuć smród kału i moczu. Najważniejszy dzień na planecie Ziemi właśnie rozpoczął się...»

Giorgio Lunardi     27 styczeń 2020     tłum. RAM

 
Już o 3 nad ranem było tam tłumnie. Setki tysięcy ludzi na zewnątrz obozu oczekiwało chwili otwarcia bram Auschwitz.
 
Jedni z nich wrzeszczeli, drudzy płakali potrząsając głowami, jeszcze inni wili się obsesyjnie. Z obozu docierała monotonna i powolna muzyka, która w ciałach zgromadzinych wywoływała wibracje i dreszcze.
 
O 6 rano, wierni stłoczeni wokół obozu liczyli się na miliony. Wielu z nich czekało na tenże Oczyszczający Dzień od dziesiątków lat. Koszt znajdowania się przed bramą obozu wynosił często setki phoenix, na które trzeba było ciężko pracować prawie 2 lata.
 
Większość z obecnych tam, po raz pierwszy oglądała Miejsce Męczeństwa. Wolno im było odwiedzić je jedynie 6 razy w życiu.
 
Zdawali sobie sprawę z tego, że ich udziałem miało stać się Wyjątkowe Cierpienie, że mieli wejść do miejsca zapomnianego przez Yaweh'a, zdobytego natomiast przez zło przejawiające się w każdym jego wymiarze. Wiedzieli o tym, że owo Mistyczne Cierpienie odciśnie się na nich na zawsze. Rezygnacja jednakże nie wchodziła w grę.
 
Bycie tam było Obowiązkiem Społecznym – najważniejszym obowiązkiem całego ich życiu i nikomu nie wolno było uchylić się od niego.
 
Auschwitz było Miejscem Modlitwy. W owym ponurym miejscu, Żydzi nacierpieli się bardzo. Byli tam zamęczani, do czego doszło po uprzednich, trwających tysiące lat, prześladowaniach; po tym jak niesłusznie wypędzano ich zewsząd, oskarzając ich o wszystko możliwe zło.
 
Nowy Rząd Światowy zatwierdził ustawy, które uwolniły Żydów od podporządkowania się prawu obowiązującemu gojów. I było to rzeczą sprawiedliwą. Biorąc pod uwagę żydowskie męczeństwo w łagrach oraz prześladowania, jakich doświadczyli, tego rodzaju decyzja była minimum tego, co goje mogły uczynić dla Żydów.
 
Dziś, Żydzi mogli popełniać błędy bez ponoszenia konsekwencji. Zapłacili za to ich antenaci – nawet z nawiązką – jako że byli bez winy. Pobłażliwość jest więc obowiazkiem. Nadszedł czas rekompensaty, spłacania długów i zademonstrowania, że goje nareszcie zrozumiały potworność zła wyrządzonego Żydom.
 
Całość pieniędzy zebranych w Auschwitz – tj. setki milionów phoenix, jakie napływały tam corocznie – zarządzane były przez światową wspólnotę żydowską, która przeznaczała je na przypominanie o żydowskim męczeństwie, tak, by nie zostało zapomniane.

 
Co 10 lat, wspólnota żydowska przygotowywała Rok Pamięci, umożliwiający połowie światowej populacji gojów odpokutowanie win ich przodków. Natomiast corocznie obchodzony był Miesiąc Pamięci, podczas którego lekcje w szkołach były zawieszane. Wszystkie dzieci poniżej 12 roku życia spędzały czas w Miejscach Męczeństwa, gdzie wpajano im Szacunek dla Żydów i Kulturę Tolerancji.
 
Po powrocie do domów, dzieci okazywały się być przeistoczone: były świadome zła, którego ich antenaci dopuścili się wobec Żydów, były gotowe oddać swe życie za to, by coś podobnego nie przytrafiło się ponownie i były gotowe bronić Narodu Wybranego przed każdym zagrażającym mu niebezpieczeństwem, tak współczesnym jak i mogącym pojawić się w przyszłości.
 
Codziennie odbywały się demonstracje na znak solidarności z Żydami, pokazy filmowe oraz spektakle teatralne.
 
Zwykli ludzie żyli w skrajnym ubóstwie. Winą owego stanu rzeczy było istnienie w przeszłości państw narodowych, dziś już wyrugowanych, a także skorumpowani politycy, którzy roztrwonili wszystkie majętności, zadłużając obywateli na wiele pokoleń. Rzeczą oczyywistą było, że z tychże długów nikt już więcej nie jest w stanie wydźwignąć się.
 
Za każdym razem, gdy ludzie zauważali jakieś światełko w tunelu, stopy oprocentowania obserwowane na jedynej, światowej giełdzie zaczynały tańczyć jak zwariowane, wskutek czego dług skakał w górę i rósł z nową siłą. Cała ludzkość zamieszkująca Ziemię wydawała się żyć w warunkach sztormu morskiego. Uwolnienie się od jarzma długu nie udawało się nikomu. Winne temu były koniki polne, które w odległej przeszłości żyły ponad stan, przeżerając wszystkie zasoby planety.
 
O świcie, w Auschwitz, wreszcie otworzono bramy.
 
Wzruszony tłum wchodzi powoli do obozu, rozglądając się wokół z szacunkiem i oddaniem. Wszyscy są świadomi potworności, które zobaczą. Muzyka z głośników staje się coraz to bardziej ekscytująca, rytmiczna i obsesyjna. W tyle, wiele stratowanych ciał wdeptywane jest w błoto zmieszane ze śniegiem – razem z resztkami jedzenia. W powietrzu czuć smród kału i moczu. Jedynie Dante mógłby wyobrazić sobie podobną scenę.
 
Najważniejszy dzień na planecie Ziemi właśnie rozpoczął się.   
 
(Opowiadanie jest fragmentem dzieła «2084»)
 
***
 
O jedynej religii, którą należy wyznawać i to publicznie. Szczególnie przez papieży
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • *5
  "Nowy Rząd Światowy zatwierdził ustawy, które uwolniły Żydów od podporządkowania się prawu obowiązującemu gojów. I było to rzeczą sprawiedliwą. Biorąc pod uwagę żydowskie męczeństwo w łagrach oraz prześladowania, jakich doświadczyli, tego rodzaju decyzja była minimum tego, co goje mogły uczynić dla Żydów."

  "Dziś, Żydzi mogli popełniać błędy bez ponoszenia konsekwencji. Zapłacili za to ich antenaci – nawet z nawiązką – jako że byli bez winy. Pobłażliwość jest więc obowiazkiem. Nadszedł czas rekompensaty, spłacania długów i zademonstrowania, że goje nareszcie zrozumiały potworność zła wyrządzonego Żydom."

  "Zwykli ludzie żyli w skrajnym ubóstwie. Winą owego stanu rzeczy było istnienie w przeszłości państw narodowych, dziś już wyrugowanych, a także skorumpowani politycy, którzy roztrwonili wszystkie majętności, zadłużając obywateli na wiele pokoleń. Rzeczą oczyywistą było, że z tychże długów nikt już więcej nie jest w stanie wydźwignąć się.

  Za każdym razem, gdy ludzie zauważali jakieś światełko w tunelu, stopy oprocentowania obserwowane na jedynej, światowej giełdzie zaczynały tańczyć jak zwariowane, wskutek czego dług skakał w górę i rósł z nową siłą. Cała ludzkość zamieszkująca Ziemię wydawała się żyć w warunkach sztormu morskiego. Uwolnienie się od jarzma długu nie udawało się nikomu. Winne temu były koniki polne, które w odległej przeszłości żyły ponad stan, przeżerając wszystkie zasoby planety."

  Ale i tak "Codziennie odbywały się demonstracje na znak solidarności z Żydami, pokazy filmowe oraz spektakle teatralne."
 • Do tego to wszystko dąży
  Nic dodać, nic ująć.

  5*
 • CIA: Michael D'Andrea, "znany już wcześniej jako 'Książę Ciemności' lub 'Ayatollah Mike' został zabity w Afganistanie.
  .
  CIA Middle East chief, Soleimani Killer and Bin Laden Hunter, dead on Jet in Afghanistan
  https://www.gospanews.net/en/2020/01/28/middle-east-cia-commander-ayatollah-mike-maybe-dead-on-plane-downed-in-afghanistan/

  kim jest Ayatollah Mike pod linkiem:
  http://ram.neon24.pl/post/138828,ksiaze-ciemnosci-i-cohen-watnick-kontra-iran
 • @RAM 17:58:48
  *5

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930