Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
495 postów 1294 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Płaczącym nad Kurdami: Zdrajcy kończą zdradzeni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Naman Tarcha, dziennikarz syryjski, chrześcijanin, urodzony w Aleppo w roku 1975, osiedlony we Włoszech, komentuje...

RAM     13 październik 2019

 
Naman Tarcha, dziennikarz syryjski, chrześcijanin, urodzony w Aleppo w roku 1975, osiedlony we Włoszech, absolwent wydziału komunikacji społecznej papieskiego Universytetu Salezjańskiego w Rzymie, współpracownik włoskiej agencji prasowej Zenit, magazynu«Ziemia Święta", dziennika «Il Fatto Quotidiano» oraz kanału telewizyjnego Sky Italia, komentuje na Twitter'ze postawę Kurdów zademonstrowaną na przestrzeni ostatnich lat.
 
Oto, co pisze Tarcha:
 
«Separatystyczne bojówki kurdyjskie zostały użyte przez Waszyngton (obiecujący Kurdom niepodległość) do podzielenia Syrii oraz do odłączenia części terytorium syryjsko – irackiego, po to, by stworzyć tam strefę niekontrolowaną, na której mogły by powstać nielegalne amerykańskie bazy wojskowe».
 
«Amerykański plan dokonania przewrotu w Syrii przewidywał – jako pierwszy krok – zezwolenie by ISIS zbliżał się (do kraju) od strony Iraku i Turcji. Następnie, USA – posługując się milicjami kurdyjskimi – planowały «ocalenie świata» od ISIS-u, umożliwiające bezprawne założenie swych baz na północy Syrii. Plan spalił na panewce!»
 
«Progresywny najazd ISIS-u na Syrię spowodował, że – by uniknąć pewnej śmierci, będącej wynikiem czystki etnicznej – z zamieszkałych dotąd przez nich wsi i miasteczek musieli uciekać przede wszystkim Syryjczycy – chrześcijanie. Ziemie te, z pomocą wojsk USA, zostały następnie zajęte przez bojówki kurdyjskie».
 
«Separatystyczne bojówki kurdyjskie – pomimo negocjacji (wymuszonych przez USA) – całymi miesiącami uniemożliwiały rozlokowanie wojska syryjskiego w części północno-wschodniej Syrii i tym samym kontrolowanie przez nie granic kraju, co reżim turecki wykorzystał jako pretekst do aktualnej agresji wojskowej».
 
«Wykorzystując fakt zwalczania ISIS-u – uzbrojone i kierowane przez USA – separatystyczne bojówki kurdyjskie przywłaszczyły sobie syryjskie złoża ropy i gazu. Ropa i gaz, po ich wydobyciu, były sprzedawane na zewnątrz Syrii, czego dokonywano poprzez terrytorium tureckie i irackie. W ten to sposób obywatele syryjscy byli przez Kurdów pozbawiani zasobów swego kraju».
 
 
 
Na podstawie:
 
By zrozumieć i zapamiętać (podczas gdy mass media płaczą nad demokratycznymi Kurdami)
PER CAPIRE E RICORDARE (mentre i media spargono lacrime sui curdi democratici)
 
***
Kurdowie, czyli izraelski sposób na Iran
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • Drobne poprawki semantyczne i zrobi sie jasne:-)))
  Plany nie amerykanskie..ale Neoconskie stworzenia k"hazarii Magna...rzucie okiem na mape troszke na polnoc ..I zobaczycie z kim graniczylo by to panstwo Kurdow…..poprzez ktore przeszlo by wojownicy kalifatu na Kaukaz czyli do Rosji....
  Separatystyczne bojowki kurdyjskie czytamy..najemnicze grupy islamistow kierowane przez Sluzby specjalnie Israela....
  TO pozwoli rozumiec dlaczego pierwszy od wielu lat prezydent amerykanskich , usunal amerykanskich zolnierzy….oslaniajacych manewry Deep State...za co go niewnawidza….niczym Hamana:-))))
 • @RomanKa 01:16:18
  "TO pozwoli rozumiec dlaczego pierwszy od wielu lat prezydent amerykanskich , usunal amerykanskich zolnierzy….oslaniajacych manewry Deep State..."

  Rosja już wchodzi na to miejsce - podpisali porozumienie z Syrią i Kurdami.
  Syrii jest to na rękę, bo to ich osłoni od Turcji. Kurdów może uchronić od masakry. A Rosja... może wykosi bojówki dip stejtu.
  Oczywiście nie mogę już znaleźć linku.

  Pozdro!
 • Kurdowie to
  notoryczni zbóje. W Iraku udało im się stworzyć sprawne quasi państwo. I ja jednak uważam, że powinni mieć własny Kurdystan. Kurdowie to Indoeuropejczycy, ponoć potomkowie Medów. Co ich łączy z Semitami czy Turkami? Tylko Kurdowie w Iranie powinni się dostosować. CHoć oczywiście, genetyka najważniejsza nie jest, ale raczej kultura czy nawet cywilizacja.
  Ale ja jestem zwolennikiem samostanowienia narodów. Dobrze, że Kurdowie zrazili się do Jankesów, ale czemu się tu dziwić? USA to państwo, które łamało większość traktatów i zdradzało wszystkich wasali (bo trudno nazwać Polaków czy Kurdów sojusznikami). Dla nich mniejsze narody i państwa to tylko tanie narzędzia
 • @Jasiek 01:56:05
  Zawsze istnieje ryzyko, że Kurdowie zdradzą. Nieraz to robili
 • Tak czy siak - Kurdowie
  będą tam nadal kartą przetargową wszystkich tam liczących się graczy i chyba nic na tym nie zyskają. Turcji nie okroją - Syrii tez nie - bo wtedy Rosja straciłaby wiarygodność - więc piłka w grze.
 • @RomanKa 01:16:18
  .
  oczywiście, że były to plany żydowskie, wystarczy rzut oka na komentarze icków:

  https://www.haaretz.com/middle-east-news/netanyahu-warns-against-turkey-s-ethnic-cleansing-of-brave-kurds-vows-to-assist-1.7964330
 • PAP
  WOJSKA SYRYJSKIE WESZŁY DO MIASTA TEL AMER ABY WSPOMÓC KURDÓW W WALCE PRZECIWKO TURCJI
  TO RAZ 2 NIKT NORMALNY NIE ŻAŁUJE KURDÓW,NIKT NORMALNY NIE MA PRETENSJI DO USA,KAŻDY NORMALNY CIERPI Z POWODU DEBILIZMU MALINIAKÓW.KUMASZ?
 • Przeczytać koniecznie!
  .
  Kurdowie, czyli izraelski sposób na Iran
  https://ram.neon24.pl/post/140359,kurdowie-czyli-izraelski-sposob-na-iran
 • Żydzi o Żydówce Tokarczuk:
  .
  https://forward.com/culture/433016/tokarczuk-handke-nobel-literature-prize-scandal-explained/
 • NA niewinnego nie trafiło
  kurdowie to przecież pomocnicy Sułtanatu, a potem egzekutorzy Ormian. To oni zasiedlili tereny po wymordowanych

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829