Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
494 posty 1286 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Trump ma Polskę w d****! Warto byłoby sobie to uświadomić!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wierzącym w huragany...RAM      1 wrzesień 2019

 
«Sądzę, że wiele wypracujemy podczas zbliżającego się weekendu».
 
Opinię tego rodzaju wypowiedział Donald Trump, zwracając się do Emmanuela Macrona, jeszcze zanim rozpoczął się obiad roboczy podczas szczytu G7 we francuskim Biarritz.
 
Prezydent USA dodał ponadto:
 
«Mnie i Macrona wiele łączy –  jesteśmy przyjaciółmi od dawna; pamiętam kolację na wieży Eiffel, która stała się dobrym początkiem (wszystkiego)»  – referowała trumpowe wynurzenia (24 sierpnia 2019) włoska agencja prasowa ANSA.
 
 
26 sierpnia zaś, w ostatnim dniu G7 miała miejsce bezprecedensowa konferencja prasowa – podczas której w roli pana domu wystapiły 2 osoby: Emmanuel Macron i Donald Trump.
 
Prezydent amerykański podziękował swemu odpowiednikowi francuskiemu za «sukces», jakim stał się wg. niego szczyt G7 oraz za «niesamowitą pracę, wykonaną» przez Macrona w trakcie obrad.
 
Podczas wspólnej konferencji prasowej, Trump mówił o «wspólnocie wizji» z Macronem. Stwierdził, że plotki o napięciach istniejących pomiędzy nim i Francuzem są wyłącznie «fake news'ami».
 
 
Również Macron powiedział, że przed rozpoczęciem się szczytu «było zdenerwowanie, napięcia i kolizyjność, ale podczas obrad panowało nastawienie pozytywne i nasze rozmowy były owocne».
 
Mówiąc o «wielkim sukcesie G7», Trump dodał, że razem z Macronem «mogliby mówić przez następną godzinę».
 
Prezydent Francji pochwalił się, stwierdzając: «Sądzę, że zawarliśmy świetne porozumienie, jak chodzi o web tax» - eliminujace «sytucje niewłaściwe oraz nieuczciwą konkurencję».
 
Także w sprawie ceł na wina francuskie, obydwie strony doszły do porozumienia.
 
Jak chodzi o stosowność uczestnictwa Rosji w obradach kolejnego szczytu – który odbędzie się w USA – Trump, popierany przez Macrona, powiedział:
 
«To, co robię, robię dlatego, że uważam to za właściwe, a nie dla osobistego interesu politycznego. Uważam, że Rosja powinna wrócić w skład szczytu. Decyzję (o eliminacji Rosji) powziął Barack Obama, ponieważ Putin w Syrii i na Ukrainie okazał się inteligentniejszy od niego».
 
Donald stwierdził, iż chętnie wyśle prezydentowi Rosji zaproszenie na obrady G8, po czym dodał: «To człowiek dumny, więc nie wiem czy je zaakceptuje».
 
 
27 sierpnia 2019, wczesnym rankiem, Donald Trump umieścił na Twitter'ze – kuriozalny z jednej strony i wiele mówiący z drugiej – wpis o następującej treści:
 
«Starting to look good for the highly respected Prime Minister of the Italian Republic, Giuseppe Conte. Represented Italy powerfully at the G-7. Loves his Country greatly & works well with the USA. A very talented man who will hopefully remain Prime Minister!»
 
 
 «Sprawy obierają dobry obrót dla wielce poważanego premiera Republiki Włoskiej, Giuseppe Conte. Mocno reprezentował Włochy na G-7. Bardzo kocha swój kraj i dobrze współpracuje z USA. Bardzo utalentowany człowiek, który, mam nadzieję, pozostanie premierem!»
 
 
Przypomnijmy kontekst polityczny wypowiedzi Donalda:
 
Otóż we Włoszech co tylko upadł rząd koalicji z udziałem Ruchu 5 Gwiazd i Ligi – kierowany przez Giuseppe Conte.
 
Od owego momentu, neo-lewacki Ruch 5 Gwiazd – wykłócając się o stanowiska – dogaduje się lewacką Partią Demokratyczną w sprawie utworzenia nowej rady ministrów. Co ciekawe, i tym razem premierem ma stać się ten sam Giuseppe Conte (proponowany przez Ruch 5 Gwiazd) – jak się okazuje, dobry na każdą "pogodę".
 
Większość Włochów (z oburzeniem) odbiera tweet Trumpa jako ingerencję w wewnętrzne sprawy włoskie, dziwiąc się jednocześnie, że Donald kibicuje lewakom, zamiast stanąć po stronie Matteo Salvini'ego, który zresztą był w USA z udaną wizytą kilka miesięcy wcześniej.
 
Po dwóch dniach, kwestię wyjaśnia Edward Luttwak, urodzony w Rumunii, naturalizowany w USA Żyd – politolog i ekonomista.
 
 
W wywiadzie dla gazety Quotidiano Nazionale, Luttwak stwierdza, iż «to Macron w asyście Merkel i innych pro europeistów poprosił Trumpa, by ten zrobił wszystko, co w jego mocy, by w Rzymie powstał rząd pro-unijny i tym samym uniemożliwiony został powrót do władzy Matteo Salvini'ego».   
 
 
We francuskim Biarritz – mówi Luttwak – Macron «pogodził się całkowicie z Trumpem; wyeliminował wszystkie potencjalne pułapki, jakie mogły czekać na prezydenta USA».
 
Co więcej, «prezydent Francji spełnił także wszystkie prośby prezydenta USA, w szczególności te dotyczące Iranu. Wizyta irańskiego ministra spraw zagranicznych – Zarif'a nie była bynajmniej improwizacją Irańczyków, ale wynikiem pośrednictwa Macrona, osiągniętym w zgodzie z administracją amerykańską, po to by nawiązać dialog z Teheranem».
 
Macron, występując w roli mediatora, dostosował się również do życzeń Niemców – sprzeciwiających się sankcjom w stosunku do Iranu – doceniających ich owocne relacje handlowe z tym krajem.
 
Bardzo interesująca jest także następna uwaga Luttwaka.
 
Żyd stwierdza, że Matteo Salvini, będąc z wizytą w czerwcu, w Waszyngtonie, «popełnił błąd, polegający na tym, iż po serii pozytywnych spotkań, przede wszystkim z sekretarzem stanu Pompeo, nie otworzył swego uprzywilejowanego kanału w kontaktach z administracją amerykańską, tj. nie wybrał sobie w Waszyngtonie osoby reprezentującej go tam».
 
Edward Luttwak wyjaśnił także, iż tenże niezrealizowany przez Salvini'ego «kanał prywatny, powinien był dostarczyć koneksji wykraczających poza relacje dyplomatyczne».
 
Dodał ponadto: «Salvini nie postarał się o stworzenie go, co jest w jego stylu; nie sądzę, że przyjmuje rady».
 
 
 
Przebieg szytu G7 w Biarritz, trumpowskie oświadczenia z głębi serca oraz tweet zagrzewający do boju wielce ucieszonych nim włoskich lewaków, dają wiele do myślenia jak chodzi o sprawy polskie, tj. trumpowe olanie wizyty w Polsce oraz stwierdzenie, że «reparacje wojenne są sprawą pomiędzy Polską i Niemcami» (chociaż USA aktywnie orędują w sprawie ograbienia Polski przez Żydów).
 
Niezwykle dobre stosunki Trumpa z Emmanuelem Macronem – przyjacielem Angeli Merkel – mają swoją cenę.
 
Podczas gdy wszyscy inni przyjmują stanowiska do skrajności pragmatyczne, polaczkowie pozwalają, by szczuć nimi na prawo i na lewo – sprzedajni i zafascynowani kłamcami bez skrupułów.
 
Robią sobie wrogów z Irańczyków (kiedy Trump przygotowuje się do rozejmu z nimi) oraz z Rosjan (podczas gdy Trump nawołuje do pojedniania z Rosją, wychwala pod niebiosa Putina, którego ma zamiar zaprosić na szczyt G8 w Miami; swych gości, razem z Putinem, prezydent USA planuje ulokować we własnej rezydencji).
 
Skończą jak «Czciciel potęgi» Elizy Orzeszkowej...
 
Kto nie zna, niech sobie przeczyta:
 
***
Z życia Donalda Trumpa:
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 
 

KOMENTARZE

 • Obamie
  9 lat temu przeszkadzał pył z islandzkiego wulkanu, teraz Tramp dostał wiatrów, które zresztą mają ominąć Florydę. Amerykanie robią dosłownie wszystko, aby było widoczne, jak Polską gardzą, nawet ichniejszy prezydent podpisał akt447, a mimo to ,,elity,, w Warszawce jakoś tego nie są w stanie zauważyć. Mają duże problemy ze spostrzegawczością.
 • @Autor
  Trump do Polski przyjedzie, ale zrobi to dopiero po wyborach i choć zanosi się na to, że PiS wybory wygra, to jednak większości konstytucyjnej nie uzyska.
  Przesunięcie wizyty wynika z tego, że PiSowi przyobiecano ciszę przed wyborami w kwestii żydowskichbroszczeń, a wizyta Trumpa wraz z komornikiem w postaci Pompeo, mogłaby tę cisze zakłócić.
  Na uwagę zasługuje aktywność pani Merkel. Skoro Trump zaczął błogosławic Contiego, tym samym kopiąc w tyłek Salviniego z racji tego, że ten pierwszy jest prounijny, to można się spodziewać, łącząc pewne fakty, że naczelnik powinien założyć jakiś ochraniacz na swoje dupsko, a wiedzieć trzeba, że dla holocaust industry nie ma najmniejszego znaczenia, kto rządzi w Polsce, bowiem każda opcja okrągłostołowa jest gwarantem spłaty zydowskich roszczeń.
  Retoryka Trumpa w stosunku do Salviniego dość wyraźnie sugeruje, że Trump z jakichś przyczyn zaakceptował politykę unijną Macrone'a, ale także, a może przede wszystkim Merkel.
  Złagodzenie tonu w kwestii irańskiej oraz głaskanie Putina daje do myślenia.
  Choć w materiale Autora ani słowem nie wspomina się o Chinach, to jednak to panstwo jest żetonem na pokerowym stoliku w partii pomiędzy UE i USA. Jeżeli Merkel i Macrone dogadają się z Trumpem, to PiS w wyborach nie będzie mialo lekko vide Salvini.
  Wszystko to stanowi elementy podziału w globalnej geopolityce.
  W przypadku zrealizowania projektu Eurazji, czyli bloku panstw od Lizbony po Władywostok, zbyt wiele w układzie geopolitycznym się nie zmieni. Już Obama odpuszczał sobie Europę i Trump także może ją sobie odpuścić, pozyskując tym samym potężnego sojusznika (Eurazja) przeciwko Chinom.
  Powiązania gospodarcze Niemiec i Francji z Rosją są na takim poziomie, że można stwierdzić, iż to już dzisiaj projekt Eurazja stał się faktem.
  U nas wszystko się wyjaśni podczas wyborów, ale powtórzę, że Żydzi mogą spać spokojnie, bo realizacja spłaty ich roszczen w najmniejszym nawet stopniu nie zostanie zagrożona.
 • Polska przede wszystkim !
  Parafrazując hasło "wiatrowskiego" chciałoby się, aby i w "naszych" sferach politycznych było ono wyznacznikiem postępowania wobec innych nacji.
  Rozgrywają nami jak dziećmi w PIaSkownicy, zakładając przy tym, że mamy "nasz" żąd.
  Co powinni zrobić Polacy i "ich" żąd, samo przez się narzuca się walić tzw. zachód i grać w cymbergaja dla Polskiej Racji Stanu i Polskiego Interesu Narodowego, tak jak to robi usrael, rosja, niemcy, angole, węgry, makaroniarze i żabiarze !!!
  Marzenie ?
 • @provincjal 09 08:53:45
  Na ten moment marzenie!
 • @przyszłość jest piękna
  Według przepowiedni Baby Jagi wojna będzie się toczyła między
  USA+Europa przeciw Rosja+Chiny.

  Dla zbudowania sojuszu USA+Germany łatwo poświęci się Polskę i całą Europę Środkową.

  Nam pozostaje trzymać się mocno i sprawić, żeby USA uważało nas za podejrzanych i nie wysyłało na pierwszą linię frontu.

  A przy okazji, co z tą wojną co miała wybuchnąć w sierpniu i przynieść zagładę "polaczkom"?

  https://ram.neon24.pl/post/144040,iii-wojna-swiatowa-w-sierpniu
 • Is Lisbon the New Jerusalem?
  .
  https://www.unz.com/gatzmon/is-lisbon-the-new-jerusalem/
 • @Jan Twardowski 08:23:16
  .
  oczywiście, że POPiS to monolit!... tylko głupcy tego nie widzą...

  wspólny z Rosją front przeciwko Chinom to opcja powszechnie znana czytelnikom... notkę kończyłem prawie o 1 w nocy! :)))
 • @kowalskijan584 09:08:05
  .
  wojna może wybuchnąć za rok czy dwa... z takim samym skutkiem...

  naród za głupi jest by ocaleć!
 • @RAM 11:06:09
  Żydzi wcale nie są głupi..
  Polacy? ...jeśli naiwność jest głupotą.

  L
 • @Jan Twardowski 08:23:16
  https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201908/1567286231_myklhf_600.jpg
 • Szanowny panie RAM.....
  Pisze pan ...Trump ma Polske w doopie…. mam nadzieje, ze pn sledzi co wklada do swojej doopy Trump, a nie mowi z niczego...czyli tylko z glowy.
  Niech mi pan powie zatem .. gdzie powinien miec Polske Trump i dlaczego tam - a nie tam …????
 • Matrix to nie jest fantazja literacka
  to o wiele bardziej bardzo trudna do zrozumienia rzeczywistość, to mocno pokręcona prawda o władzy nad ziemskim światem. Zatem wszystko co jest nam pokazywane w "naszej rzeczywistości" jako fakty i jest tylko rodzajem teatrzyku dla zagubionych, nie znających historii, przez co łatwych do wmanipulowania w jej powtarzanie... Poznanie prawdy historyczne jest tak bardzo niebezpieczne dla faktycznej władzy, że każdy kto tego próbował tylko wstępnie, natychmiast odchodził do krainy wiecznych cieni. Historia zaś nauczana w szkołach w żadnym calu nie jest prawdziwa i dotyczy to miejsca w którym żyjesz i reszty świata. Wkrótce ludzkość pozna prawdę i dla większości oznacza to zgubę, jak dla agentury, a pozostali odtworzą cywilizację pokoju...
 • Skończą jak «Czciciel potęgi» Elizy Orzeszkowej...
  Nie znam mi dam rady przeczytać ale

  Poproszę o wnioski i podsumowanie sens i sedno sprawy
  jak dla znawców tematu
  Dziękuję za zaoszczędzony mi czas życia

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829