Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

O dokonaniach Nicole Junkermann – hrabiny Brachetti Peretti

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak Żydzi przejęli brytyjski system opieki zdrowotnej...

 

RAM         30 sierpień 2019  

 
Około 2 miesięcy temu, w Internecie, został opublikowany bardzo ciekawy artykuł, napisany przez dziennikarza śledczego – Johnny Vedmore'a. zatytułowany «The Epstein Associate Nobody's Talking About: The IDF-Linked Bond Girl Infiltrating the UK NHS» - «Współpracownik Epsteina, o którym nikt nie mówi: Bond Girl powiązana z IDF (armią izraelską) infiltruje brytyjski system opieki zdrowotnej».
 
 
Vedmore pisze, iż kwestia dotyczy bardzo bogatej i wpływowej kobiety – która kilka razy podróżowała prywatnym jet'em Jeffreya Epsteina i której nazwisko pojawiło się kilka lat temu w mass mediach w związku z aferą Panama Papers oraz skandalami FIFA (obecnie, cały Internet wyczyszczony jest z jakichkolwiek osądów negatywnych na jej temat – dodaje dziennikarz).
 
Nicole Junkermann, bo to o nią chodzi, urodziła się w roku 1975, w Dusseldorfie, ukończyła wydział zarządzania przedsiębiorstwem na uniwersytecie w Monachium, a następnie zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa w Harvard. Jest poliglotką i ex modelką.
 
W roku 1998, po ukończeniu studiów w Monachium, Junkerman staje się współzałożycielką football gaming portal Winamax – będącego prawdopodobnie pierwszą platformą elektroniczną gier online, która pojawiła się zanim tego rodzaju działalność została uregulowaną państwowymi przepisami prawnymi.
 
 
Firmę sprzedaje w roku 2001, po czym inwestuje w agencję marketingową – zajmującą się handlem prawami medialnymi – o nazwie Infront Sports & Media AG, w której bardzo szybko zajmuje stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.
 
 
Spółka, o której mowa, zarządzana jest przez rodzinę Blatter'ów, a dokładniej mówiąc przez Philippe'a Blattera, bratanka Seppa Blattera – ówczesnego prezydenta FIFA,
 
 
 
Phillipe Blatter

W roku 2002, Junkermann nabywa dla Infront'u prawa telewizyjne do transmitowania Pucharu Świata FIFA 2006. Dostaje koncesje także na transmitowanie innych imprez sportowych FIFA.
 
Historia powtarza się w roku 2011, w związku z prawami telewizyjnymi na rynkach azjatyckich – tym razem dotyczy to mistrzostw świata 2018 i 2022.
 
Wróćmy jednakże do spotkań Epsteina z Nicole Junkermann, które nie są publiczne i prawdopodobnie nie mają nic wspólnego z seksem, ponieważ gusty seksualne Epsteina – zauważa Vedmore – wykluczały raczej osoby dorosłe.
 
Wspólne podróże dwójki Żydów ujawnia - przeprowadzona przez dziennikarza – analiza flight-log samolotu «Lolita Express», należącego do pedofila.
 
 
Johnny Vedmore ujawnia, że Junkermann znalazła się na jego pokładzie 3 razy. Po raz pierwszy miało to miejsce 22 marca 2002, kiedy oprócz Epsteina i Nicole, leciały «Lolitą» także 2 inne osob.
 
Natomiast 31 sierpnia 2002 roku, samolot wystartował z z paryskiego lotniska Le Bourget i wylądował w Birmingham, w Wielkiej Brytanii – wyłącznie z Junkermann i Epsteinem jako pasażerami. 2 września 2002 roku, obydwoje wrócili do Paryża.
 
Ten szczególny lot miał miejsce krótko po tym, jak Nicole kończy swe studia w Harvardzie; Epstein zaś – posiada znaczące relacje z osobistościami uniwersytetu. W roku 2003 przelewa na konta uczelni 30,000,000.00 dolarów.
  
 
W roku 2005, Junkermann powołuje do życia prywatny fundusz kapitałowy, o nazwie “United in Sports”, koncentrujący się na inwestycjach w sektorze medialnym i sportowym w Europie oraz w Azji, umożliwiający jej skumulowanie 242 milionów €.
 
W roku 2011, agencja “Infront Sport & Media” zostaje sprzedana za 600 milionów euro.
 
Junkermann staje się w owym roku najintensywniejszym biznesmenem na skalę światową: inwestuje lub nabywa spółki działające w bardzo zróżnicowanych branżach.
 
Jej głównym narzędziem inwestycyjnym staje się założony przez nią NJF Capital Ltd. – wchodzący w skład struktury o nazwie NJF Holdings (stworzonej również przez Junkermann), obejmującej także NJF Private Equity, NJF Real Estate oraz The JJ Collection.
 
 
Junkermann razem z miliarderem żydowskim Robertem Louisem Dreyfusem


Junkermann razem z Urbano Barberini, aktorem włoskim

NJF Capital Ltd. kontroluje ponad 30 spółek, działających w sektorach innowacji cyfrowych i technologii eksperymentalnych – takich jak robotyka, genomika, rzeczywistość wirtualna i sztuczna inteligencja – oraz praw medialnych.
 
Są nimi:
Shanghai Really Sports, Ziggurat, Thousand-Child, Aloha, Jobbio, Emoticast, Elvie, Auctionata, Coindrum, Spoon Guru, Optiopay, Grabyo, Magnum Global Ventures, Songza, tausendkind, Revolut, Sentient Technologies, Here be Dragons, Soundtrack Your Brand, Groq, Catapult, Delivery Club, Relate IQ, DollarShaveClub, Bruhouse Brewery, Cage Warriors, Eagle Alpha, Gokixx, Rebuy.de, Travelbird, Healthtech Digital, OWKIN, Reporty Homeland Security oraz Carbyne911.
 
 
Vedmore stwierdza dalej, iż sądzi, że Junkermann posiada powiązania tak z izraelskimi służbami wywiadowczymi jak i z armią izraelską oraz, że relacje te bynajmniej nie są mało istotne.
 
W związku ze swym podejrzeniem, dziennikarz pisze, że szczególnie godne uwagi są 4 pozycje zamykające listę spółek kontrolowanych przez Junkermann i zajmuje się dwoma ostatnimi.
 
Są nimi: «Reporty Homeland Security», która została przechrzczona na «Carbyne911», lub krótko «Carbyne», przedstawiana jest jako światowy leader technologii bezpieczeństwa publicznego.
 
W praktyce, Carbyne jest platformą aplikacyjną, pozwalająca, miedzy innymi, na strumieniowy przesył wszelkich bieżących sytuacji kryzysowych bezpośrednio do odpowiednich służb ratowniczych.
 
Co istotne, Carbyne nie proponuje swych usług osobom prywatnym, ale państwom i ich strukturom.
 
W sekcji informacyjnej filmu promocyjnego na YouTube, Junkermann informuje się, że platforma:
 
«Dostarcza rozwiązań typu plug and play, które dzwoniącym pod numer 911 pozwalają na połączenie funkcjonalności ich smartphonów z operatorem, co umożliwia mu lepszą ocenę sytuacji kryzysowej. Operatorowi udostępniane są parametry dotyczące lokalizacji i dźwięk; dysponuje także dostępem do kamery i video smartphon'a, co zapewnia mu więcej szczegółów na temat sytuacji. Zastosowanie rozwiązań technicznych oferowane przez Carbyne pozwoli zespołom zarządzania kryzysowego na lepszą klasyfikację przypadku i poprawi wykorzystanie służb ratowniczych niższego szczebla».
 
 
VIDEO: Nicole Junkermann presents Carbyne – An NJF Capital investment
 
Johnny Vedmore pisze dalej: Ci z Carbyne obiecują łączenie danych osobowych, lokalizacji, video na żywo, danych pochodzących z technologii przenośnych, a nawet z tzw. smart cars – wszystko po to, by dostarczyć służbom kryzysowym jak największej ilość informacji. Są w stanie zlokalizować cię we wnętrzu budynku i twierdzą, że mogą odzyskać dane w połączeń (telefonicznych) przerwanych. Nie mówią jednakże o tym, kto dał im pozwolenie na używanie wszystkich tych danych.
 
Jednym z dyrektorów Carbyne jest właśnie Nicole Junkermann.
 
 
 

Przyglądnijmy się pozostałym członkom rady nadzorczej spółkiCarbyne.
 
Jej założycielem (firma powstała w roku 2014) jest Amir Elichai (Founder & CEO), wykorzystujący to tego celu swe bogate doświadczenie oficera Tsahal'u (armii izraelskiej), służącego w elitarnych formacjach specjalnych, w tym wywiadowczych.
 
 
Udziałowcem (w kwocie 1 miliona dolarów) i przewodniczącym rady nadzorczej jest Ehud Barak (Chairman & Investor) – były premier Izraela, generał i były szef sztabu armii izraelskiej, ex minister obrony Izraela i ex szef izraelskiego wywiadu wojskowego.
 
W latach '70, Barak wziął udział w wielu izraelskich, tajnych operacjach, podczas których dowodził grupą komandosów Mossadu (Kidon).
 
Jedną z nich była operacja o nazwie «Gniew Boży», w trakcie której, przebrany za kobietę uczestniczył w eliminacji dużej ilości członków kadry kierowniczej Organizacji Wyzwolenia Palestyny.
 
Przypomnijmy, że operacja Mossadu «Gniew Boży» - którą kierowała Golda Meir – była zemstą za śmierć sportowców izraelskich podczas olimpiady w Monachium.
 
Wygląda jednakże na to, że zamiast wyeliminowania członków organizacji «Czarny Wrzesień», odpowiedzialnych za masakrę w Monachium, Mossad, świadomie, wymordował dowodzących Organizacją Wyzwolenia Palestyny.
 
 
Video na temat operacji «Gniew Boży», w której brał udział Ehud Barak:
 
O operacjach komandosów należących do Kidon po linkami:
 
Wróćmy do rady nadzorczej Carbyne.
 
Głównym programistą jest w spółce Alex Dizengof.
 
Jednym z dyrektorów jest ex generał brygady oraz zastępca dowódcy elitarnej jednostki specjalnej armii izraelskiej, a także dowódca IDF 8200 Cyber Intelligence Unit – Pinchas Buchris.
 
 
Członkiem rady nadzorczej jest Eliot Tawil.
 
Michael Chertoff – były sekretarz U. S. Department of Homeland Security – zajmuje w Carbynestanowisko doradcy.
 
 
 
By zrozumieć rolę Chertoff'a w Carbyne, należy najpierw zrelacjonować pokrótce kilka faktów z przeszłości.
 
Przypomnijmy, iż za kontrolę pasażerów oraz bezpieczeństwo wszystkich lotnisk amerykańskich, uczestniczących w wydarzeniach z 11 Września 2001 – z których wystartowały 4 uprowadzone smoloty – odpowiadała «holenderska» firma ICTS, założona przez Izraelczyka Ezrę Harela, zatrudniajaca ex agentów izraelskiej agencji bezpieczeństwa wewnętrznego Shin Bet.
 
ICTS «dbała» także o paryskie lotnisko Charles De Gaulle, kiedy to 22 grudnia 2001 roku «nie zauważyła» ładunku wybuchowego w butach słabego na umyśle, «nawróconego na islam» Brytyjczyka Richarda Reida.
 
Podobnie rzecz miała się w roku 2009, ze – strzeżonym przez ICTS – lotniskiem w Amsterdamie. Podczas lotu Northwest 253 z Amsterdamu do Tel Avivu, Umar Farouk Abdulmutallab usiłował wysadzić się w powietrze przy pomocy bomby umieszczonej w majtkach.
 
 
All 9/11 Airports Serviced by One Israeli Owned Company
 
Was MH17 Sabotaged By An Israeli Security Team At Amsterdam Schiphol Airport?
 
«Kariera» «holenderskiej» spółki pod linkiem:
 
Przypomnijmy także, iż 11 Września 2001 roku, Chertoff zajmował stanowisko prokuratora w Nowym Yorku. Wykorzystując swe stanowisko, Żyd deportował do Izraela 4 Izraelczyków (rzekomo za nielegalną pracę w USA), zatrudnionych przez firmę przeprowadzkową Urban Moving System – przyuważonych przez mieszkańców Nowego Yorku na świętowaniu i fotografowaniu się na tle płonących Twin Towers (w ten sposób Chertoff uniemożliwił przesłuchanie ich przez FBI).
 
Bush jr. nagrodził wtedy Żyda, mianując go szefem umyślnie utworzonego ministerstwa – Homeland Security, które zobowiązało wszystkie lotniska świata do wyposażenia się w skanery.
 
Po zakończeniu kariery ministra, Chertoff znalazł zatrudnienie w biznesie tychże urządzeń, co dało mu możliwość niesamowitego wzbogacenia się, jako że wyłączność na na dostarczanie skanerów dostała «indyjska» spółka o nazwie OSI Systems, reprezentowana przez firmę konsultingową Chertoff Group.
 
 
Body Scanners Create Profits for Chertoff and Others
 
Informacje na temat pozostałych członków team'u Carbyne znajdują się pod linkiem: https://carbyne911.com/team/
 
Po wyliczeniu licznych «zasług» członków rady nadzorczej Carbyne, Vedmore stwierdza, że rzeczą naiwną jest sądzenie iż obecność tego rodzaju osobistości w spółce nie ma nic wspólnego z żywotnymi interesami Izraela.
 
Pisze ponadto, iż jego zdaniem, celem spotkania Epsteina ze nowo upieczoną laureatką Junkermann, było zwerbowanie jej do pracy w Mossadzie.
 
 
Dodaje, że obserwował przed długi czas poczynania Junkermann – a w szczególności fakt wykupywania przez nią wielu start-up'ów zajmujących się technologiami – i że spełniły się jego najgorsze przewidywania oraz obawy.
 
Dlaczego?
 
Otóż pod koniec roku 2018, Matt Hancock – szef brytyjskiej agencji państwowej (Secretary of State for Health and Social Care), zajmującej się ochroną zdrowia i opieką społeczną, zaprosił Nicole Junkermann do prac komitetu doradczego tejże struktury, noszącego nazwę Healthtech Advisory Board.
 
 
Oficjalna, rządowa strona internetowa stwierdza, że «komitet doradczy zbada, w jaki sposób NHS – National Health Service (brytyjski system opieki zdrowotnej) może wykorzystać potencjał technologii i stworzyć kulturę innowacji w celu poprawy wyników leczenia chorych i zredukowania obciążenia pracą personelu NHS».
 
Nicole Junkermann staje się wkrótce członkiem brytyjskiego, rządowego Healthtech Advisory Board.
 
 
 
Witryna rządowa – komentuje Vedmore – «zapomina» jednakże poinfomować o tym, że dostępu do danych brytyjskiego systemu zdrowotnego, zawierającego informacje dotyczące wszystkich obywateli brytyjskich, udziela wywiadowi izraelskiemu.
 
16 czerwca 2019 roku – stwierdza dalej dziennikarz – strona internetowa NJF Holdings (struktury należącej do Nicole Junkermann) opublikowała artykuł noszący tytuł:
 
«London hospitals could offer patient data to Google-backed AI startup in bid to develop better drugs»
 
Chodzi o start up o nazwie OWKIN, kontrolowany przez NJF Capital Ltd.(wchodzący w skład NJF Holdings).
 
Zwiły tytuł – wyjaśnia Vedmore – to radość z faktu, iż firmie kontrolowanej przez Junkermann (mowa o OWKIN) – pod pozorem dążęnia do opracowania skuteczniejszych leków – już obiecano dane pacjentów brytyjskiego systemu zdrowotnego, o czym zawiadamia się inwestorów i współpracowników.
 
 
Dziennikarz zauważa ponadto, że na wspomnianej wcześniej liście członków Healthtech Advisory Board znajduje się również nazwisko Parker'a Moss'a – dyrektora ds. biznesowych spółki OWKIN.
 
 
Niesamowite ilości danych, w tym zdjęć i filmów, mogą posłużyć do szantażowania i kompromitowania osób niewygodnych lub konkurentów politycznych .
 
Johnny Vedmore sugeruje, że tego rodzaju scenariusz dotyczy aktualnie Ehuda Baraka. Dziennikarz pisze, że Barak miał powiązania z Epsteinem i że Benjamin Netanyahu «wyjaśnił» je niedawno, wykorzystując tę sprawę dla własnych korzyści.
 
Kiedy Barak oznajmił w Izraelu, że zamierza wrócić na scenę polityczną i konkurować z Netanyahu, ujawnione zostały fotografie (pochodzące prawdopodobnie z roku 2006), na których Ehud, ukradkiem – z zasłoniętą w połowie twarzą – wchodzi do rezydencji Epsteina na Manhattanie – do której udaje się równocześnie także kilka dziewcząt.
 
 
EXCLUSIVE: Married Israeli politician Ehud Barak is seen hiding his face entering Jeffrey Epstein's NYC townhouse as bevy of young beauties were also spotted going into mansion - despite his claim he NEVER socialized with the pedophile and his girls
 
Wróćmy jednakże do Junkermann.
 
W marcu 2017, Nicole staje się drugą żoną 60-letniego, bardzo bogatego Włocha (zarządzającego prywatnym przedsiębiorstwem petrochemicznym API)  hrabiego Ferdinando Maria Brachetti Peretti.
 
 
 
W grudniu 2017, rodzi się ich córka Vita Ingrid Mila, która z wielką pompą ochrzczona zostaje po kilku miesiącach przez mons. Franco Camaldo, w Watykanie, a dokładniej mówiąc, w Papieskiej Kaplicy Chóru Bazyliki Św. Piotra.
 
 
 
Z tejże okazji, «Papież Franciszek» przesyła rodzicom błogosławieństwo, do którego dołącza różaniec.
 
 
Cóż można napisać na zakończenie historii o żydowskiej Bond girl? Chyba jedynie ironiczne«żyli długo i szczęśliwie»...
 
Do przeczytania:
 
Wykorzystano:
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • @kiran 05:19:07
  Skąd Ty mieszkasz?
 • @ Autor
  Kto to jest Kiran?

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  O takich ludziach to strach czytać, a ona z nimi w jednej firmie pracuje...

  To chyba musiało być ustawione znacznie wyżej.
 • @Jasiek 10:41:31
  .
  nie mam pojęcia!... to nie ja usunąłem komentarz!... wyjaśnij, co on tam pisał!
 • @Jasiek 10:40:52
  .
  co to znaczy?... bo to niegramatyczne jest!
 • @Jasiek 10:43:30
  .
  nie chyba, a na pewno!... czytaj ze zrozumieniem!

  też pozdrowił!
 • Wiem, ze mój komentarz jest cokolwiek ponizej poziomu
  ale młode Żydówki bywają ładne, ale dość szybko zaczyna się zjazd z górki.

  moje pytanie do Autora też nie za dobrze o mnie świadczy, ale oboje rodzice są w kościele katolickim, dziecko ma uroczysty chrzest, nie ma nadziei na to, ze hrabina szczerze przylgnęła sercem do katolickiej wiary .... ?
 • @RAM 12:21:57
  "nie mam pojęcia!... to nie ja usunąłem komentarz!... wyjaśnij, co on tam pisał!"

  1. Właśnie to w sumie nic nie napisał. Przynajmniej po polsku. Po angielsku było tylko z jedno zdanie (ale nie pamiętam) i link. Stąd moje pytanie "Skąd Ty mieszkasz? - to miał być żart (na zasadzie "języka polska być trudna mowa") i jednocześnie delikatna sugestia, żeby się wyraził po polsku i napisał precyzyjniej o co mu chodziło z tym linkiem. Bo uznałem za dość prawdopodobne, że skoro tu był to polski zna (ale oczywiście konieczne to nie jest)

  2. Kliknąłem w ten link (trochę głupie z mojej strony) i coś zaczęło się otwierać, ale strasznie wolno, więc uznałem to za spam i zamknąłem zanim się otworzyło.

  3. Ale przynajmniej z adresowania mojego komentarza do niego wiadomo jaki miał nick i o jakim czasie wstawił swój koment - "@ kiran 05:19:07"

  4. Pamiętam też, że gdy czytałem Twój wpis, to jego koment był pierwszy i tylko jeden. (Szczerze pisząc to ciągle się dziwię, że tak mało osób komentuje Twoje wpisy - coś komuś zrobiłeś? ;-) )

  5. Pomimo tego, że link w jaki kliknąłem działał wolno to zapisał mi się w historii przeglądania :-) Wstawiam poniżej kopię rekordu z historii. Ale lepiej mieć mieć w takich sytuacjach jakiegoś antywirusa - ja mam tylko aktualnego defendera:

  Ivf treatment hyderabad | Ivf clinic In hyderabad | Ivf center
  kiranivfgenetic.com


  I to by było na tyle jeśli chodzi o krótki i nieistniejący komentarz ;-)
 • @MacGregor 15:23:49
  .
  Junkermann ma kobylą twarz...

  skąd wiesz, że Żydówka przeszła na katolicyzm?... homoklechy pozwalają dziś na chrzest, każdemu kto ma dziurę w doopie!...

  wydaje mi się, że Ty Mac, strasznie naiwny jesteś!... :))))
 • @Jasiek 17:17:52
  .
  reklama i spam!
 • v
  5*!
 • @RAM 17:58:27
  "reklama i spam!"

  O Carbyne RAM,
  A tu reklama i spam!
  Kiran raz się pojawił,
  I tylko spam zostawił.
  Nie ma go tu już,
  A eszelon tuż, tuż...

  Ps.

  Ładny wierszyk?
  Trochę straszny, ale może się mylę.
 • @RAM 12:24:46
  "czytaj ze zrozumieniem!"

  Jeszcze do siebie nie doszedłem po nocnej zmianie, a tu taki wpis, tyle linków i taka dziarska dziunia.
  Proszę o wyrozumiałość :-)
 • @Jasiek 21:16:21
  .
  gdzie pracujesz?...

  "(Szczerze pisząc to ciągle się dziwię, że tak mało osób komentuje Twoje wpisy - coś komuś zrobiłeś? ;-) )"

  też się dziwię, że nikt paszczy nie otwiera na blogu... trochę czytelników dziękuje kanałami prywatnymi!
 • @RAM 23:36:09
  "gdzie pracujesz?..."


  W fabryce :-)
  Ale nie Ferrari :-(
  A są przecież jeszcze Lambo, Maserati, Alfa, Ducati, Aprilia, Moto Guzzi, ...

  Przepraszam za tak wymijającą odpowiedź, ale nie chcę na blogu ujawniać zbyt dużo w sumie prywatnych danych. Może to głupie, ale mam trochę hamulców w takich sytuacjach ( i tu już mam skojarzenie z Brembo... chyba mam jobla ;-) )

  Ukłony
 • @Jasiek 02:23:28
  .
  rozumiem, mieszkasz w Polsce?
 • @RAM 19:21:57
  Kurde, hamulce się nie odblokowują...
 • @Jasiek 21:36:52
  .
  nie wydaje mi się, byś był publicystą szczególnie niebezpiecznym dla kogokolwiek!

  twój strach jest więc przesadny!
 • @RAM 11:09:56
  Dmucham na zimne. Jak webasto na postoju ;-DDD Moje dane nie są mi ani nikomu innemu potrzebne. Liczy się cel :-)
 • @Jasiek 17:17:52
  Ubawiłem się szczerze rozważaniami, a prawda o tej niespodziance jest następująca: "Kiran Infertility Center jest jedną z wiodących klinik leczenia niepłodności w Indiach z oddziałami w Hyderabad, Gurgaon i Bengaluru i jest prawdopodobnie najlepszą kliniką leczenia niepłodności w Hyderabad, oferującą światowej klasy opcje leczenia niepłodności, takie jak IVF, ICSI, IUI, dawstwo jaj / oocytów, Oddawanie PGS / zarodka, zamrażanie oocytów / zarodka." Ta klinika to żydowski gigant medyczny i po prostu sobie zakpili. Według mojej wiedzy zajmują się hybrydami ludzkimi pod nadzorem ich Jahwe.
 • @Onkilon 23:41:49
  Mają przedstawicielstwa na całym świecie ziemskim i kombinują nową rasę...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829