Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
495 postów 1288 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

«Żydowski głos prawdy»: Lili Haber o Polakach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«A to są polscy obywatele jednego rodzaju – katolicy, którzy masakrowali obywateli polskich. Polacy powinni nauczyć się od Niemców ponoszenia odpowiedzialności...»

 RAM     1 kwiecień  2019

 
(W związku z artykułami, zatytułowanymi «Żydowski głos prawdy! Warto odnotować słowa przewodniczącej Związku Krakowian w Izraelu, Lili Haber», zamieszczonymi pod linkami: https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6310-zydowski-glos-prawdy-warto-odnotowac-slowa-przewodniczacej-zwiazku-krakowian-w-izraelu-lili-haber oraz https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/19411-zydowski-glos-prawdy-warto-odnotowac-slowa-przewodniczacej-zwiazku-krakowian-w-izraelu-lili-haber )
 
Lili Haber, w artykule z dnia 28 stycznia 2018 roku, opublikowanym na stronie www.ynetnews.com, do którego link poniżej:
 
Polish death camp bill divides Holocaust survivors
 
stwierdza:
 
«W czasie wojny Polska była krajem okupowanym, a w Londynie istniał rząd na uchodźstwie, który oczywiście nie zachęcał do mordowania Żydów ani do współpracy z nazistami.
 
Ale Polacy są winni jako jednostki i nie mówię o jednej, czy dwóch osobach, ale o dużym odsetku populacji. To jest coś, z czym Polacy powinni się zmierzyć przez długi czas po zakończeniu wojny, a nie tylko czcić i chwalić 6500 Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
 
Co z dziesiątkami milionów (Polaków), które stały z boku lub aktywnie pomagały w zabójstwach?
 
Postępowali tak, by osiągnąć dla Niemców rezultat, którego pragnęli – zniszczenie Żydów. Pomagali w Ostatecznym Rozwiązaniu i nie można temu zaprzeczyć».
 
«Co więcej – Haber zauważyła, że – komentuje autor artykułu:
 
- Polacy nie byli zwykłymi wspólnikami nazistowskiej likwidacji Żydów i ich okrucieństw, ale także inicjowali czyny mordercze bez zachęt ze strony Berlina».
 
Lili Haber kontynuuje dalej:
 
«Gdy (Polacy) chwalą się ratowaniem Żydów, zapomnieli na przykład o tym, że pogrom kielecki miał miejsce rok później.
 
 Kilka miesięcy temu polski minister kultury powiedział, że zrobili to chuligani.
 
Kim są ci chuligani? Stworzeniami z kosmosu?
 
Byli obywatelami polskimi.
 
 I to są polscy obywatele jednego rodzaju – katolicy, którzy masakrowali obywateli polskich. A kiedy mówią o Polakach, którzy zostali zamordowani, ponieważ pomagali w ukrywaniu Żydów - w większości przypadków gestapo wiedziało, jak się do nich dostać z powodu polskiego donosu".
 
Autor artykułu pisze: Haber dodała, że:​​«Polacy powinni nauczyć się ponoszenia odpowiedzialności od Niemców.
 
Siedemdziesiąt trzy lata po wojnie byliśmy pewni, że nie będziemy musieli zajmować się tym, co wydarzyło się podczas Holokaustu, oprócz tego, co już wiemy, ale okazuje się, że myliliśmy się. Okazuje się, że polski rząd wciąż musi uczyć się historii».
 
W artykule pod linkiem: https://www.haaretz.com/world-news/europe/.premium.MAGAZINE-whos-responsible-for-neglected-jewish-cemeteries-in-poland-it-s-complicated-1.5730491  z 12 kwietnia 2018 – pomimo tego, że PiS ładuje pieniądze Polaków w kirkuty – Haber żali się:
 
«Sytuacja jest straszna. Gdyby istniał sposób wyrażania się na poziomie niższym od wstydu i obrzydzenia, użyłabym go. To sprawia, że​​che ci się płakać, gdy zobaczysz niektóre miejsca. Psy i koty oddają mocz na naszych przodków».
***
 
©RAM

KOMENTARZE

 • Dopóki
  Nas nie okradną doszczętnie, to pedagogika wstydu będzie jedną z metod nacisku. Czyli jak nie współudział, to bierność.(jakby najważniejsza rzeczą było poświęcanie się dla żydów)
 • @zbig71 23:47:59
  Dzialania Tych ktorzy sie mieniom Zydami zapprzeczja sami sobie ze nimi sa. Dlatego ze zapomnieli Kto ich wybral i w jakim celu. Zamiast zwrocic sie do Stworcy o pomoc w zalatwieniu tego sporu. To nie beda wpierac Gojom ze sa winni wszelkich nieszczesc . Miejci do samych siebie pretesje. Zrobcie sami sobie rachunek sumienia. Jezeli stac Was na to . Moze potrzebujecie pomocy to IPN jest pelne az peka w szwach na wasz temat Do dziela.
 • @Donpedro 08:18:06
  Tu chodzi o pieniądze, a nie o jakiekolwiek prawdy.
 • @zbig71 12:06:54
  Nie zalapales. Trzeba znalezc taki sposob by zakonczy Zydow nagonke na Gojow.Zobacz co sie stalo z mieszkancami Wzgorz Golan. To samo czeka Polske
 • @Donpedro 14:34:50
  Widzę, że są ciężkie czasy na ,,oszwiate,,
 • Skąd zdziwienie?
  Czego oczekiwać od żydòwki, obiektywnej prawdy? Z definicji ta nacja/ wiara jest doń niezdolna
 • Większym wrogiem Polaków jest kłamca gazetowy niż Haber!
  .
  zacznijcie myśleć!
 • To, że icki są jakie są, jest oczywiste, ale dlaczego Polska Niepodległa tak bezczelnie kłamie?
  .
  wszyscy piszą o Żydach, a nikt o autorze informacji zamieszczonej na PN!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829