Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1228 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Barschel, Möllemann i Kidon

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«To, co nastąpiło później było polowaniem na człowieka – mającym na celu usunięcie go z partii, z polityki i z rodzaju ludzkiego...»

RAM           20 marzec 2019    

 
Autorzy strony internetowej Rumor Mill News, o której była mowa w artykule o Jörgu Haider'ze zauważają, że polityk austriacki zginął tego samego dnia (11 października), w którym został zabity Uwe Barschel – należący do niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU).
 
 
 
Bazująca na angielskojęzycznej stronie internetowej, witryna www.effedieffe.com pisze, że Barschel, w wieku 38 lat, został mianowany premierem rządu landu Schleswig-Holstein. Wyglądało na to, że miał przed sobą ogromną karierę polityczną. Nagle, w roku 1987, w trakcie kampanii wyborczej – podczas której Barschel i jego partia cieszyli się największym poparciem społeczeństwa – wybuchł skandal.
 
Okazało się, że Reiner Pfeiffer, rzecznik prasowy Barschela (Żyd z pochodzenia), poszedł do redakcji gazety Der Spiegel, gdzie powiedział, iż jego zwierzchnik kazał mu szpiegować Bjorn'a Engholm'a, kandydata typowanego przez Socjaldemokratyczną Partię Niemiec (SPD), jak również sfabrykować przeciwko niemu serię oskarżeń. W wyniku afery, CDU przegrała wybory.
 
 
18 września 1987 roku, Uwe Barschel oświadczył: «Daję wam moje słowo honoru, powtarzam: moje słowo honoru, że wnoszone przeciwko mnie oskarżenia są bezpodstawne».

 
Faktycznie, w roku 1993, Engholm wyznal, że przelał na konto Rainera Pfeiffera 40 000 marek. Była to jednakże kwota zbyt skromna, by tego rodzaju postępek wytłumaczyć chęcią zysku. W roku 1997, dochodzenie udowodniło, że zarzuty przeciwko Barschelowi były fałszywe.
 
2 października 1987 roku, polityk podał się do dymisji.
 
11 października 1987 roku, Uwe Barschel zostaje odnaleziony martwy przez dwóch dziennikarzy gazety Stern (z którymi polityk był umówiony na spotkanie), w pokoju hotelu Beau Rivage w Genewie. Ciało było zanurzone w wannie wypełnionej wodą, Barschel był w ubraniu, z ciężarami unieszczonymi na klatce piersiowej i pastylkami barbituranów w gardle.

 
https://www.tagblatt.de/Bilder/Matthias-Matschke-als-Uwe-Barschel-tot-in-der-Wanne-Das-303551h.jpg
 
Victor Ostrowsky, ex agent Mossadu, w swej książce «The Other Side of Deception: A Rogue Agent Exposes the Mossad's Secret Agenda», utrzynuje, że Barschela «odwiedził» Kidon (oddział egzekucyjny Mossadu), ponieważ niemiecki polityk wiedział zbyt dużo o handlu bronią pomiędzy Iranem i Izraelem, będącym tłem sławnej afery Iran-Contras (która realizowana był także na terenie Niemiec).
 
Ex agent twierdzi, że w pułapkę hotelową wciagnął Barschela osobnik o nazwisku Robert Oleff, który zadzwonił do niego Wysp Kanaryjskich i obiecał mu przekazanie wręcz rewelacyjnych informacji. Kiedy polityk przybył na spotkanie, zamiast Oleffa, czekała na niego ekipa egzekucyjna Mossadu. Po zabiciu Berschela, zawodowcy mordercy, przy pomocy rurki, wprowadzili barbiturany do jego żołądka.
 
 
 
Wersja Ostrovsky'ego została w części  potwierdzona przez artykuł – opublikowany w styczniu1995 roku przez Washington Post – opierający swe doniesienia na wynikach dochodzeń policji szwajcarskiej, niemieckiej i hiszpańskiej.
 
Śledczy szwajcarscy potwierdzili, że tabletki barbituranów zostały wprowadzone do gardła Barschela już po jego śmieci.
 
http://media.rotefahne.eu/2011/11/Uwe-Barschel-Mord-1987-01-638x570.jpg 
 
Ex agent izraelski utrzymuje, że Mossad wykonał wyrok na polityku ponieważ Barschel nie pozwolił, by broń izraelska była wysyłana do Iranu z portów landu Schleswig-Holstein.
 
Podczas dziesięcioletniej wojny irańsko-irackiej, Izrael i USA dostarczały potajemnie broni obydwu stronom wojującym.
 
Jeszcze bardziej zawiła, podejrzana i mętna jest afera określana jako Iran-Contra. Za prezydentury Regana, Izrael kupił starą broń od Iranu, którą zrzucano następnie na spadochronach nikaraguańskim bojownikom antysandinistom, tzw. contras. Była to operacja tajna i nielegalna, realizowana przy wydatnej pomocy ówczesnego wiceprezydenta USA – George'a Busha seniora. Bush, ex szef CIA – do nocnych zrzutów w Nikaragui – wykorzystywał byłych agentów CIA, którzy posiadali własne, niewielkie spółki lotnicze.
 
 
Siostra zamordowanego polityka, Elke opowiedziała, że Barschel udał się do Genewy, by spotkać się tam z «niezidentyfikowanym informatorem», który obiecał mu ujawnienie informacji mogących oczyścić go ze skandalu, jaki wybuchł wokół jego osoby.
 
Freya Barschel, żona polityka, mówiła o kilku telefonach, jakie Barschal miał otrzymać od niezidentyfikownego mężczyzny przed swym wyjazdem do Szwajcarii i stwierdziła, że po ostatniej rozmowie telefonicznej, Barschal zwierzył się jej: «Po raz pierwszy w życiu, odczuwam strach».
 
Oczywiście, oficjalna wersja wydarzeń mówi po dzień dzisiejszy, że Uwe Barschel popełnił samobójstwo.
 
O Viktorze Ostrovsky'm także pod linkiem:
 
Innym przypadkiem tego rodzaju «samobójstwa» jest śmierć – w roku 2003 –  Jürgena Möllemann'a, polityka należącego do niemieckiej partii liberalnej FDP – w roku 1993 wybranego na wicekanclerza Niemiec, który miał pozbawić się życia podczas skoku na spadochronie, nad Westfalią. Należy dodać, że polityk był wcześniej skoczkiem Bundeswehry.
 
 
 
To, co zasługuje na uwagę, to fakt, że Möllemann został wyrzucony z FDP za «antysemityzm».
 
Kilka miesięcy wcześniej, Jamal Karsli, Syryjczyk z pochodzenia, członek Partii Zielonych, oskarżył Izrael o używanie «metod nazistowskich» w stosunku do narodu palstyńskiego, za co Zieloni wyrzucili go z ich partii.
 
Möllemann nie tylko przyjął Karsli'ego do FDP, ale także bronił go publicznie. Ujął się za nim również podczas talk-show telewizyjnego, prowadzonego przez dziennikarza Michela Friedmana, będącego równocześnie wiceprezydentem Niemieckiej Rady Żydowskiej.
 
 
Oskarżany o wzbudzanie nastrojów antysemickich, Möllemann stwierdził w trakcie transmisji: «Nikt nieprodukuje więcej antysemityzmu niż – używający swego aroganckiego i bezwzględnego stylu – Ariel Sharon i pan Friedman». Były to słowa, których wypowiedzenie przez polityka, a w szczególności przez Niemca, nie pozostaje bezkarne – komentuje włoska witryna internetowa.
 
Po tejże wypowiedzi, nastąpiło to, co Möllemann określił jako: «polowanie na człowieka, mające na celu usunięcie go na zewnątrz partii, polityki i rodzaju ludzkiego».
 
Guido Westerwelle, sekretarz FDP – której członkiem Möllemann był od 33 lat, zaś przewodniczącym od lat 18 – wyrzucił go z partii, jednakże pięćdziesięcioletni Uwe, pochodzący z bogatej rodziny, ojciec 3 dzieci, ex spadochroniarz oraz świetny polityk, znany ze swej szczerości, nie dał się zastraszyć.
 
 
W napisanej przez siebie książce, noszącej tytuł «Klartext: Für Deutschland», Möllemann oskarżył Westerwelle – zadeklarowanego homoseksualistę – o ulegnięcie szantażowi Mossadu. Książka stała się w Niemczech bestsellerem.
 
 
 
Po śmierci polityka, prasa przedstawiła Möllemann'a jako człowieka zrujnowanego także finansowo, będącego celem dochodzeń na temat jego majątku, przypartego do muru i z tego powodu pragnącego śmierci.
 
Mówiąc o polityku, Hans Dietrich Genscher stwierdził jednakże: «To nie jest portret Möllemanna, którego znałem; ten, którego znałem nie był osobą kapitulującą przed trudnościami».
 
Wiadomo było także, iż wyrzucony z FDP polityk, przygotowywał się do wypromowania własnej partii, jak również do napisania następnej książki, równie szczerej jak pierwsza.
 
Mówił: «Żyjemy w czasach, w których tak polityka wewnętrzna jak i zagraniczna potrzebuje słów jednoznacznych. Nie zamierzam już więcej tracić sił, walcząc przeciwko strategii, która chce mnie zniszczyć».
 
 
Stwierdził także: «Tego, czego nigdy nie uczynię, to rezygnacja z tego, w co wierzę; nie zrezygnuję też z mojego zaangażowania w to, w co wierzę. Bedę walczył o te same cele, o które biłem się będąc w FDP; obecnie będę walczył jako demokrata niezależny lub poseł niezrzeszony».
 
Pomimo tych słów, 5 czerwca 2003 roku, tenże człowiek pełen planów, przygotowujący się do wypowiedzenia swej batalii, popełnia ponoć samobójstwo.
 
Möllemann, doświadczony sportowiec-spadochroniarz wyskoczył z samolotu jako ósmy z kolei. Dwaj spadochroniarze, którzy wyskoczyli po nim zapewnili, że spadochron otworzył się «w sposób rutynowy», dodając: «Później jednakże, nagle, ujrzeliśmy, że spadochron oderwał się od jego ciała.
 
Czy jest rzeczą możliwą, że Möllemann sam odpiął spadochron?
 
Pomysł jest absurdalny, ponieważ ktoś, kto decyduje się na samobójstwo, całkiem zwyczajnie nie odmyka spadochronu. Na gorąco, prokurator Wolfgang Reinicke, stwierdził podczas konferencji prasowej: «Okoliczności śmierci mogą dotyczyć 3 kategorii: wypadku, samobójstwa oraz sabotażu, gdyby ktoś zepsuł spadochron».
 
Wkrótce pozostała wyłącznie wersja samobójstwa.
 
Jak wiadomo, każdy skoczek dysponuje spadochronem zapasowym, działającym automatycznie. W przypadku Möllemanna, tenże spadochron nie zadziałał. Policja niemiecka uznała, że polityk sam wyłączył urządzenie.
 
 
Ale dlaczego Breitling –  kosztujący 12 000 euro zegarek Möllemanna – został odnaleziony w odległości 200 metrów od ciała. Czy jest rzeczą prawdopodobną, że podczas spadku swobodnego, polityk zajmował się zdejmowaniem swego zegarka?
 
A może zegarek odpiął się, podczas gdy gorączkowo usiłował otworzyć spadochron zapasowy?
 
Albo też gdy walczył w powietrzu ze swymi mordercami?
 
Zauważmy, że nazwiska 10 skoczków, którzy uczestniczyli w imprezie sportowej razem z politykiem, nigdy nie zostały ujawnione.
 
W tym samym dniu, w którym Möllemann zginął, unieważniono jego immunitet parlamentarny, po czym prokuratura niemiecka – wyjątkowo skapliwie – rozpoczęła dochodzenia dotyczące jego majętności.
 
Krótko potem, stwierdzono, że Möllemann stał się bogaty, zarabiając na obfitych prowizjach od sprzedaży broni krajom arabskim, szczególnie Arabii Saudyjskiej.
 
Podobnym procederem zajmował się również przemysł amerykański, jednakże to, co dla Amerykanów było zwykłym businessem, w przypadku polityka niemieckiego okazało się być przestępstwem i to tak wielkim, że było w stanie zbezcześcić także pamięć o nim.    
 
***
 
VIDEO: Wolfram Baentsch: Der Doppelmord an Uwe Barschel
 
VIDEO: Mord an Uwe Barschel – 11 Oktober 1987 – Toxikologische Aspekte
 
VIDEO: So war's – Der Tod von Jürgen Möllemann
 
VIDEO: Jürgen Möllemann in bislang unveröffentlichtem Interview (2000)
 
 
Opracowanie zawiera przekład tekstów znajdujących się pod linkami:
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

 Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Sardynia, luty 2019
  .
  Zobaczcie jak wyglądały protesty hodowców owiec na Sardynii, które odbyły się miesiąc temu. Chodziło o podwyżki cen skupu mleka owczego:

  https://www.youtube.com/watch?v=fEtjaolZWDQ
  https://www.unionesarda.it/video/video/cronaca-sardegna/2019/02/10/latte-gettato-dal-cavalcavia-di-bau-accasa-52-833864.html
  https://www.youtube.com/watch?v=2Dd7nknjfd4
  https://www.youtube.com/watch?v=iT346Xxrt84
  https://www.ilsole24ore.com/art/notizie/2019-02-10/sardegna-pastori-guerra-latte-pronti-bloccare-elezioni-172526.shtml?uuid=ABX1TKSB
  http://www.informazione.tv/it/Cronaca/art/82158/
  https://youtu.be/suywpq6cFP0
  https://www.lettera43.it/it/video/latte-sardegna/36186/
  https://it.euronews.com/2019/02/08/sardegna-i-pastori-buttano-via-il-latte-per-protesta-contro-il-prezzo

  Hodowcy sprzeciwiali się również importowi mięsa, zatrzymując ciężarówki-chłodnie, które przywożą na Sardynię mięso spoza Włoch:

  https://www.youtube.com/watch?v=_R-ZQF0l-HM
  https://www.youtube.com/watch?v=x4m66GrTh7Q
  https://laveritadininconaco.altervista.org/sardi-assaltano-camion-di-carne-ecco-cosa-ci-fanno-mangiare/
  https://www.msn.com/it-it/video/tv/la-protesta-dei-pastori-sardi-lassalto-a-un-camion-di-carni-francesi/vp-BBTtKpU

  Pomimo to, Matteo Salvini pojechał na Sardynię, by poprzeć żądania hodowców; nie nazwał ich «chuliganerią», jak polskojęzyczny brudas określił rolników polskich:

  http://www.la7.it/nonelarena/video/matteo-salvini-sulla-protesta-del-latte-%E2%80%98fare-la-spesa-%C3%A8-un-atto-politico-comprare-italiano-17-02-2019-263452
  https://www.youtube.com/watch?v=tBeN2DQW_Ug
  http://www.askanews.it/video/2019/02/11/salvini-e-il-latte-sardo-ci-deve-essere-prezzo-minimo-per-legge-20190211_video_13124777/
 • Najwięcej skrytobójstw przeprowadzają Mossad i Shin Bet.
  Tak twierdzi Ronen Bergman, pisarz, który w styczniu 2018 roku zaatakował premiera Morawieckiego na konferencji prasowej w Monachium.  https://m.salon24.pl/b2c3848f52741b571de75751ca3ada9f,750,0,0,0.jpg

  Ronen Bergaman i jego nakjnowsza książka, która przedstawia skrytobójstwa izraelskich tajnych służb. Fot. Wikipedia  Izraelski rząd, rekami agencji szpiegowskiej o nazwie Mossad przeprowadził co najmniej 2 700 skrytobójstw na Palestyńczykach, Egipcjanach, Syryjczykach i Persach od czasu II wojny światowej – twierdzi żydowski pisarz i dziennikarz Ronen Bergman w swojej najnowszej książce „Rise and Kill First” („Powstań i zabij pierwszy”).  Bergman, dziennikarz gazety „Yediot Aharonot”, przekonał wielu agentów Mossadu, Shin Bet i wojska izraelskiego, aby opowiedzieli swoje historie. Niektórzy z nich używali nawet swoich prawdziwych imion i nazwisk. Rezultat tych wywiadów to „Rise and Kill First: The Secret History of Israel’s Assassinations Assasinations”, ponad 600-stronicowa książka zawierająca również opis zabójstw przeprowadzanych przez organizacje paramilitarne, które działały przed powstaniem Izraela w 1948 roku.  Opierając się na około tysiącu wywiadów i tysiącach dokumentów, Bergman opisuje wiele technik mordowania i twierdzi, że izraelska machina śmierci stosowała zwykłe zamachy, setki trucizn w tym zatrutą pastę do zębów, która zabija po miesiącu, uzbrojone drony, wybuchające telefony komórkowe, zapasowe opony ze zdalnie sterowanymi bombami. Mordowano wrogich przywódców, potencjalnych terrorystów, ale także obcych naukowców.  Najwięcej zamordowano przywódców palestyńskich, w tym tych związanych z bojówkami Hamasu w Strefie Gazy.  Książka sugeruje, że Izrael użył zatrucia promieniowaniem, aby zabić Jasira Arafata, przywódcę palestyńskiego, który był założycielem ruchu Fatah. Śledztwa w sprawie jego śmierci nadal trwa.  Izraelska agencja szpiegowska Mossad, jak twierdzi autor, próbowała powstrzymać jego postępy w pracy nad książką, nachodząc byłych agentów i funkcjonariuszy i ostrzegając ich przed udzielaniem wywiadów.  Tytuł książki pochodzi od starożytnego napomnienia z żydowskiego Talmudu: „Jeśli ktoś przyjdzie cię zabić, najpierw wstań i zabij go.” Bergman mówi, że duży procent osób, z którymi rozmawiał, cytował ten fragment jako uzasadnienie swojej „pracy”. Cytowany przez niego prawnik wojskowy, deklaruje, że takie operacje są legalnymi działaniami wojennymi.  Bergman nazywa izraelski aparat zabójczy „najmocniejszą, najsprawniejszą maszyną do zabójstw w historii”. Pisze, że wiele technik izraelskich zostało później zaadoptowanych przez USA.  Książka zawiera historię osobowości i taktyki różnych tajnych służb. W latach 70. XX w. nowy szef Mossadu otworzył setki komercyjnych firm za granicą, sądząc, że pewnego dnia mogą się przydać. Na przykład Mossad stworzył przedsiębiorstwo żeglugowe na Bliskim Wschodzie, które wiele lat później przydało się do zapewnienia bezpiecznej pracy zespołu zabójców na wodach w pobliżu Jemenu.  W imię bezpieczeństwa państwa izraelscy urzędnicy nie tylko podążali drogą legalności, ale też ją deptali. „Podsumowanie egzekucji podejrzanych, którzy nie stanowili bezpośredniego zagrożenia, nie naruszali prawa Izraela i zasad wojny – daje dużą liczbę”, pisze Bergman.  Autor książki ma reputację niestrudzonego dziennikarza, który w ciągu ostatnich dwudziestu lat opracował setki świadomych źródeł w środowiskach wywiadu. Jest na uprzywilejowanej pozycji – korespondenci wojenni utrzymują regularne kontakty z wysokimi urzędnikami obrony, ale muszą składać swoje raporty do biura cenzury wojskowej, która często wycina większość najbardziej soczystych rzeczy. Ale Bergman ma doskonałe źródła we wszystkich trzech organizacjach tajnego mechanizmu zabijania: w Dyrekcji Wywiadu Wojskowego, w agencji szpiegowskiej Mossad i w służbie bezpieczeństwa wewnętrznego Shin Bet. „Z jednej strony prawie wszystko w kraju związane z wywiadem i bezpieczeństwem narodowym jest klasyfikowane jako „ściśle tajne” – pisze. „Z drugiej strony, wszyscy chcą mówić o tym, co zrobili.”  Ogólne wrażenie, jakie daje jego książka na temat władz izraelskich, to, że są to wojowniczy książęta, którzy nieustannie szukają twórczych nowych sposobów identyfikacji i zabijania swoich wrogów, przekonując samych siebie, że są nie tylko najlepsi w tym, co robią, ale także najbardziej moralni. Męczą się osobistym ciężarem zabijania niewinnych cywilów wraz z ich wrogami, ale nieuchronnie usprawiedliwiają swoje własne uczynki – i ukrywają swoje niekiedy kłopotliwe błędne kalkulacje.  Bergman maluje mrożący krew w żyłach obraz ewolucji programu zabójstw, podczas gdy Izraelscy skrytobójcy stali się coraz bardziej zdolni do atakowania swoich celów przy pomocy bomb samochodowych, pocztowych, nalotów, urządzeń wybuchowych przyczepionych do samochodów przez agentów na motocyklach, a nawet zatrutych baklaw.  Początkowo, pisze Bergman, licencji na zabijanie mógł udzielić tylko premier. Ale kiedy proces okazał się zbyt czasochłonny, szefowie tajnych agencji utworzyli obejście „za pomocą którego zabójstwo zostało nazwane czymś innym, aby było objęte innym protokołem decyzyjnym”. Program został uzupełniony o własne orwellowskie słownictwo: zabijanie niewinnych cywili zostało oznaczone jako „przypadkowe uszkodzenie”, podczas gdy zabójstwa stały się znane jako „celowa profilaktyka”.  Źródło: „Daily Mail”  Izraelski dziennikarz wzywa: „Trzeba walczyć z Polską w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych, żądać zwrotu mienia”

  https://wolnosc24.pl/2018/02/22/izraelski-dziennikarz-wzywa-rzad-trzeba-walczyc-z-polska-w-unii-europejskiej-i-stanach-zjednoczonych-zadac-zwrotu-mienia/
 • @35stan 12:01:58
  trzeba się więc uczyć od najlepszych obrony swoich interesów.
 • @zadziwiony 18:32:43
  "trzeba się więc uczyć od najlepszych obrony swoich interesów."

  Niby tak, ale na przeszkodzie stoją różnice cywilizacyjne i wynikające z nich różnice etyk.
  Proszę porównać etykę wynikającą z cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie i jego wielowiekowych interpretacjach(cywilizacji plemiennej i rasistowskiej) z etyką cywilizacji łacińskiej z etyką chrześcijańską(np. różnice w traktowaniu pojęcia bliźniego).

  Talmud wprost poleca Żydom oszukiwanie, kłamanie , okradanie i zabijanie chrześcijan(co możemy obserwować obecnie) a etyka naszej cywilizacji każe traktować wszystkim, w tym i Żyda jako bliźniego i go "miłować jak siebie samego".

  Polecam lekturę:

  www.holywar.org/Pranajtis_PL.htm
 • @35stan 19:19:15
  Czyli wytłuką nas do ostatniego, bo nam strzelać nie kazano.... No trochę niewolników do obsługi panów musi pozostać.
  Zdaję sobie sprawę z różnic cywilizacyjnych, dlatego jesteśmy praktycznie cywilizacyjnie na straconej pozycji. Bez ingerencji z góry będzie coraz szybsza jazda w dół.
 • 35 STAN
  Tylko Tora jest przesłaniem Jahwe. W kwesti interpretacji Tory jaka jest Talmud, to co w nim napisano jest wrecz absurdalnei niezrozumiale i naprawde trzeba bylo olbrzymiej zlej woli by taka forma rozumienia Tory mogla sie pojawic. Sentencje Talmudu sa wrecz nielogiczne w stosunku do Tory. Jezus tak naprawde Powtarzał i uwypuklał tylko nakazy Jahwe. Dlatego stwierdzenia rabinów Naturei Karta ze przy pisaniu Talmudy kierowano sie nienawiscia sa całkowicie uzasadnone. Niestety w chrzescijanstwie tez tworzono encykliki i dzieła ktore uzasadnialy przemoc i zabujstwa[ np ,,Mlot na czarownice ,,] Ksiega Kapłanska w 19 rozdziale i wersecie32-34 nakazuje-,,Ja jestem Jahwe jezeli w waszym kraju osiedli sie przybysz nie bedziecie go uciskać.przybysza ktory osiedli sie wsrod was bedziecie uwazac za obywatela,bedziecie go milowac jak siebie samych Bo i wy byliscie przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Jahwe BÓg wasz.[Biblia Tysiaclecia wydanie II 1971] Identyczne przesłanie przewija sie w wielu wypowiedziach Tory [Starego Testamentu] Postawa tzw Zydow jest wiec ich wylacznie zła intencja I nie wynika z nakazow prawdziwego Judaizmu. Tak samo ,,zydowski fiskalizm,, niewiele ma wspolnego z nakazami Tory Izajasz stwierdza [10 ] Biada prawodawca ustaw bezboznych i tym co ustanowiaja przepisy krzywdzace by slabych odepchnac od sprawiedliwoscii wyzuc z prawa biednych mego ludu,, w 58 roz Izajasza zaś - ,,rozerwac kajdany zła , rozwiazc wezly niewoli ,,, Tak wiec Jahwe stale pouczal izraelitow lecz oni byli twardego karku jak stwierdza Tora dalej czynili żlo. Ale tak naprawde przemoc i walka to składowe wszystkich kultur i cywilizacj bo czy aztekowie byli odgrodzeni oceanem byli lepsi..............................................................................................................Szczęśliwy, kto ufa Bogu

  1 Alleluja.
  Chwal, duszo moja, Jahwe,
  2 chcę chwalić Jahwe , jak długo żyć będę;
  chcę śpiewać Bogu mojemu, póki będę istniał.
  3 Nie pokładajcie ufności w książętach
  ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia.
  4 Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi,
  wówczas przepadają jego zamiary.
  5 Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba,
  kto ma nadzieję w Jahwe , Bogu swoim,
  6 który stworzył niebo i ziemię,
  i morze ze wszystkim, co w nich istnieje.
  On wiary dochowuje na wieki,
  7 daje prawo uciśnionym
  i daje chleb głodnym.
  Jahwe uwalnia jeńców,
  8 Jahwe przywraca wzrok niewidomym,
  Jahwe podnosi pochylonych,
  Jahwe miłuje sprawiedliwych.
  9 Jahwe strzeże przychodniów,
  chroni sierotę i wdowę,
  lecz na bezdroża kieruje występnych.
  10 Jahwe króluje na wieki,
  Bóg twój, Syjonie – przez pokolenia.
  Alleluja.
  [Biblia Tysiaclecia II wydanie poprawione Poznan +Warsyawa 1971ś

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930