Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
473 posty 1233 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Greta, Asperger i radical chic marketing

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Inicjatywa jest dyrektywę podyktowaną tak przez kręgi maltuzjańsko-globalistyczne, jak i dyktaturę europejską, których potrzebą jest transfer niezadowolenia społeczeństw...»

 

 RAM         15 marzec 2019    

 
Kto stoi za plecami Grety Thunberg pyta włoska strona internetowa  www.occhidellaguerra.it .
 
Jakim cudem stała się ona aż tak wielkim fenomenem globalnym?
 
Tym bardziej, że dziewczynka dotknięta jest syndromem Asperger'a, w dominującej ilości przypadków powodującym niezdolność do doświadczania jakiejkolwiek empatii, za to sporą skłonność do manii i obsesji.
 
W odpowiedzi na to pytanie witryna włoska relacjonuje dochodzenia Andreas'a Henriksson'a  szwedzkiego dziennikarza śledczego, który twierdzi, że są osoby, które stworzyły zaistniałą sytuację i korzystają z niej materialnie.
 
Według Henriksson'a, strajk szkolny był częścią obszernej strategii reklamowej i posłużył do wylansowania książki napisanej przez matkę Grety, śpiewaczkę Malenę Ernman. Autorem strategii jest Ingmar Rentzhog, ekspert ds. marketingu i reklamy, który użył Grety do wypromowania swej start up.
 
 
 
 
Historia Grety zaczyna się 20 sierpnia 2018 roku, kiedy to Rentzhog, będący założycielem start up We Do Not Have Time, spotyka dziewczynkę  przed parlamentem szwedzkim i publikuje wzruszający post na Facebooku.

 
Dziwnym trafem, 4 dni później, tj. 24 sierpnia opublikowana zostaje książka napisana przez rodziców dziwczynki, zatytułowana Scenes from the Heart, opowiadająca szczegóły z życia pary i jej córki. Czyżby był to czysty przypadek?
 
 
 
By zrozumieć kim jest Ingmar Rentzhog, należy przypomnieć, że w maju 2018 człowiek ten został mianowany prezydentem i dyrektorem think tank-uo nazwie Global Utmaning, promującego tzw."rozwój zrównoważony"deklarującego się jako organ"politycznie niezależny"Rzecz jest wątpliwa, ponieważ jego założycielem jest Kristina Persson, córka miliardera i byłego szwedzkiego socjademokratycznego ministra ds. rozwoju strategicznego i współpracy (lata 20142016).
 
 
 
 
Analizując tweety jakie publikuje tenże think tank, można zauważyć bardzo silne zaangażowanie polityczne, okazywane na krótko przez zbliżającymi się wyborami do parlamentu UE. Jego wrogami są oczywiście wszystkie "nacjonalizmy".
 
Wracając do start up-u:  spółka osiągnęła sukces właśnie dzięki Grecie, którą 24 listopada, Rentzhog wprowadził do rady nadzorczej. Po 3 dniach We Do Not Have Time rozpoczęła kampanię crowfunding'u, która zaowocowała 30 milionami koron szwedzkich, czyli około 2,8 milionami euro. Rentzhog chwali się, że"odkrył" Gretę, ale zaprzecza by wykorzystał jej postać do zbiórki pieniędzy, choć stwierdza, że"odegrała ona główną rolę jak chodzi o wzrost popularności start up-u".
 
 
Dziennik szwedzki Svenska Dagbladetnie zgadza się jednakże z opinią speca od marketingu i utrzymuje, że Rentzhog wykorzystał dziewczynkę i jej inicjatywę w sprawie klimatu dla własnych interesów. Rodzice Grety natomiast twierdzą, że jej batalia jest autentyczna, nie dementując relacji z Rentzhogiem i jego entourage.
 
 
Maurizio Blondet określa inicjatywę jako dyrektywę podyktowaną tak przez kręgi maltuzjańsko-globalistyczne, jak i dyktaturę europejską, których potrzebą jest transfer niezadowolenia społeczeństw – spowodowanego takimi zjawiskami jak austerity, deflacje, masowe bezrobocie – które oligarchia światowa wywołała – w kierunku celu zaplanowanego przez nią, tj. wprowadzenia w życie nowych polityk oszczędnościowych oraz zaostrzeń na rzecz "klimatu", zmuszających nawet ludzkość do jedzenia owadów, lansowanych jako "wspaniałe źródło białka" i będących "znakomitą alternatywą" w stosunku do bydła czy drobiu, które "zanieczyszczają srodowisko".
 
Na podstawie:
  

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

  • Jeszcze jedna wojna: tym razem z krowami
    .
    http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16668&Itemid=47
  • Osoby z Aspergerem są empatyczne.
    Chcę Cię przekonać, że ludzie z Zespołem Aspergera nie są w dominującej ilości przypadków niezdolni do doświadczania jakiejkowile empatii:

    Napisałeś, że

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031