Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
473 posty 1233 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Macron, Benalla i złoto Czadu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Matteo Salvini, Luigi Di Maio oraz Giorgia Meloni publicznie oskarżyli prezydenta Francji o kolonizację Sahelu i jego grabież przy pomocy franka CFA...

 

RAM         26 styczeń 2019  

 
Alexandre Benalla, były ochroniarz Macron'a dał się poznać bliżej w maju 2018, kiedy przebrany za policjanta bił i kopał uczestników manifestacji w Paryżu.

 
«Z jakich powodów 27-letni Alexandre Benalla, kochanek (pardon,garde du corpsMacron'a pojawił się w Czadzie, w kilka miesięcy po jego odprawie z Pałacu Elizejskiego - pyta w swym artykule Maurizio Blondet. Mowa jest o grudniowej wyprawie Benalli do państwa środkowo-afrykańskiego, poprzedzającej o kilka dni podróż prezydenta Francji do Czadu. 
 
Podczas wizyty Benalla dysponował dwoma paszportami dyplomatycznymi, w tym jednym wyraźnie sfałszowanym, a także telefonem Teorem marki Thales, w które państwo francuskie zaopatruje wyłącznie wysokich rangą funkcjonariuszy swej dyplomacji.
 
Czym zajmował się Benalla podróżując – poprzez Czad, Kongo, Kamerun i Izrael – w towarzystwie bliżej niezidentyfikowanych biznesmenów tureckich, bliskowschodnich oraz kontrowersyjnego Izraelczyka Philippe Hababou Solomon'a?
 
Podczas audytu w tej sprawie, odbytym we francuskim senacie, arogancki i pewny siebie Benalla nie odpowiedział na żadne z powyższych pytań.
 
Wydaje się, pisze Blondet, że garde du corps – ulubieniec Macron'a – stanowi centrum bardzo mętnej operacji dotyczącej Idriss'a Déby – będącego (z pomocą DGSE) od roku 1990 «prezydentem» (w rzeczywistości krwawym dyktatorem) Czadu – jak również zabezpieczenia 10.765 miliardów dolarów, jakie Déby i jego klan posiadają w rajach podatkowych (prawdopodobnie w Luksemburgu).
 
Idriss Déby wymaga także ochrony przed konsekwencjami masakr, jakie zarządził niedawno w regionie Tibesti.
 
Po prawdzie, w operacji zapewnienia bezpieczeństwa pazernemu dyktatorowi-mordercy, oprócz wojsk francuskich w liczbie 1200 żołnierzy, bierze udział cała Europa, jako że do Czadu – w ramach akcji EUFOR Tchad/RCA – zostało wysłane 3700 żołnierzy z 14 krajów (w tym z Polski).
 
 
«Prezydent» Czadu - od 29 lat
 
Tibesti to duży region na północy Czadu, prawie że niezamieszkany, obfitujący w złoto, którym zainteresowany jest Déby i jego klan (Sudańczycy zakagawa), co odbywa się w kontekście ich niespełnionej nadziei na miliardy, jakie planowano zarobić na niewydobytej ropie.
 
W roku 2014, Déby odkupuje udział Chevron'u, który do tej pory zajmował się czadyjską ropa. Robi to pożyczając 1.36 miliarda dolarów od kontrowersyjnej spółki Glencore – korporacji międzynarodowej z siedzibą w Szwajcarii i biurami w Jersey – założonej przez miliardera Marc'a Rich'a, zamerykanizowanego Żyda z Antwerpii. 
 
 
Glencore to spółka wydobywcza oraz handlowa, która odbiera swe pożyczki w naturze. W przypadku «prezydenta» Czadu, zapłatą jest część wydobytej ropy, tyle, że kiedy jej cena spada drastycznie – okazuje się, że wydobycie jest za niskie by pokryć raty prezydenckiego długu. Kasa państwa pustoszeje całkowicie (choć ta należąca do Déby jest wypełniona po brzegi) i Czad bankrutuje.
 
Glencore jednakże żąda pieniędzy i sądzi, że z Déby pójdzie mu łatwo. W tym momencie na scenę wkracza bank Rotschilda, który podczas negocjacji z Glencore staje po stronie dyktatora. Żeby było ciekawiej, jest to ten sam bank, w którym Macron rozpoczął kiedyś swą karierę.
 
Rokowania kończą się 23 lutego 2018 roku – rateizacja długu staje się dla dyktatora lżejsza. Jako że w tym samym czasie w Czadzie narasta bunt społeczny spowodowany cięciami płac pracowników państwowych, Déby robi wszystko by zdobyć złoto Tibesti.
 
Rozpoczyna się jak najprawdziwsza wojna przeciwko «nielegalnym» orpailleurs – zaimprowizowanym poszukiwaczom złota, którzy w liczbie kilku tysięcy wydobywają metal z piasku.
 
«Prezydent» jednakże walczy nie tylko z poszukiwaczami złota, ale również z siłami oporu i partyzantką anty- Déby, która nosi nazwę CCMSR – Conseil du Commandement Militaire pour le Salut de la République, do których dołączają poszukiwacze złota. Także plemię Toubou tworzy komitety samoobrony.
 
 
Buntownicy CCMSR atakują wojska rządowe Czadu na granicy z Libią
 
Pomimo to, Macron dalej stawia na Déby. Aby przekonać Glencore o tym, że prezydent Czadu jest wypłacalny, francuska agencja rządowa – BRGM (Bureau de recherches géopolitiques et minières) opracowała 825-stronicowy raport, w którym wylicza wszystkie bogactwa mineralne państwa afrykańskiego.
 
 
Rzeczą prawdopodobną jest, iż to właśnie przy jego pomocy Philippe Hababou Solomon – francusko-izraelski pośrednik uczestniczący w wyprawie Benalli – zdołał przekonać międzynarodowych aferzystów do gołocenia Czadu.
 
W tym celu do życia powołana została joint venture z siedzibą w Turcji oraz kapitałem Kataru i jego emira, która odkupiła Sogem SA – fasadową spółkę posiadającą pozwolenia na wydobycie zasobów Czadu, kontrolowaną przez rodzinę dyktatora.
 
Zyski z wydobycia złota mają być podzielone w następujący sposób: 65 % dla joint venture oraz 35 % dla Déby i jego rodziny. Oczywiście po odliczeniu sowitych prowizji dla pośredników – Solomona i Benalli.
 
Jedno co, z pewnością zrozumiano podczas audytu we francuskim senacie – pisze Blondet – to informacja, że dla prezydenta Czadu rozmowa z Alexandre'm Benalla oznacza konwersację z Macron'em

 
Alexandre Benalla z Philippe Hababou Solomon'em

 
Idriss Déby podczas wizyty w Izraelu 25 listopada 2018 roku (ciekawe czy uznał swe poddaństwo zezwalając na założenie mycki? – pyta w swym artykule Blondet).
 
Wizyty Macron'a i Benalli w Czadzie zostały we Włoszech odświeżone w związku z migrantami, których regularnie usiłują zwalać do kraju funkcjonujące jeszcze na Morzu Śródziemnym 2 niemieckie NGOs –Sea Watch i Sea Eye, jak również niedawnym porozumieniem francusko niemieckim.
 
W tymże kontekście, Matteo Salvini, Luigi Di Maio oraz Giorgia Meloni publicznie oskarżyli prezydenta Francji o kolonizację Sahelu i jego grabież przy pomocy franka CFA (dla przykładu: 30 % uranu dla elektrowni francuskich pochodzi z Sahelu), zmuszających Afrykańczyków do emigracji ekonomicznej (sprawa dotyczy 15 dawnych kolonii francuskich). Trzej włoscy leaders prawicowi wezwali władze Unii Europejskiej do nałożenia sankcji na Francję.
 
 
Oczywiście włoski main stream odpowiedział, że kraje afrykańskie ciągną korzyści z monety gwarantowanej przez skarb Francji i że jej używanie jest przez nie całkowicie dobrowolne. Prawda jest jednakże inna. Oto jej fragmenty:
 
 
Rok 1963: Sylvanus Olympio, pierwszy prezydent Togo odmawia podpisania umowy walutowej z Francją. 10 stycznia 1963 roku zleca rozpoczęcie druku pieniądza krajowego. 3 dni póżniej, 13 stycznia jego rząd zostaje obalony a Olympio zamordowany w trakcie puczu przeprowadzonego przez ex członków kolonialnej armii francuskiej.

 
 
Rok 1977: Modibo Keïta, pierwszy prezydent Republiki Mali zapowiada wyjście ze strefy franka CFA, oskarżając go o funkcję pułapki ekonomicznej dla swego kraju. Również w tym przypadku, Keïta staje się ofiarą zamachu stanu, kierowanego przez ex legionistę francuskiego.

 
 
Rok 1987: Thomas Sankara, bohater pan-afrykański, pierwszy prezydent niepodległej Burkina Faso. Po ogłoszeniu konieczności uwolnienia się od neokolonialnego franka CFA, zostaje zamordowany podczas puczu wspartego przez Francuzów.

 
 
Rok 2011: Laurent Gbagbo, prezydent Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej proponuje ratowanie gospodarki kraju poprzez porzucenie franka CFA na rzecz monety krajowej. Kilka miesięcy później Francja bombarduje pałac prezydencki, komandosi przejmują prezydenta, który zostaje następnie uwięziony.

 
 
Rok 2011: Muammar Gaddafi planuje zastąpienie franka CFA nową walutą pan-afrykańską opartą na dinarze libijskim i wspartą znaczącym pokryciem w złocie posiadanym przez Tripoli. Libia zostaje zbombardowana przez Francję, a Gaddafi zabity. Jak wynika z jednego z e-maili (z dnia 2 kwietnia 2011 roku) otrzymanego przez amerykańską sekretarz stanu Hilary Clinton od swego bliskiego współpracownika – kwestia waluty była głównym powodem ataku francuskiego na Libię.

 
 
 
Na podstawie:
 
 
***
 
«O tym jak lichwa rękami Macron'a czyści Sahel»
 

KOMENTARZE

 • No to dobrego miał ciota Emanuel Mikron I
  zapinacza, oj dobrego. Ciekawi mnie jak wygląda dupa Microna, bo usta to już ma od ucha do ucha.
 • Autorze
  Spadkobierczyki i inne menele wyciągną swoje czerwone chusteczki od Luis Vuitton i będą nimi wspierali pasożyta i nieroba Macrona, oraz jego bandę nieudaczników.
 • Jak oni sie znaja,jak stare lyse konie
  Czy Marc Rich to ten sam, ktorego ulaskawil B.Clinton w ostatnim dniu urzedowania?
 • @Herkules 14:56:22
  .
  w tekście jest link:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Marc_Rich#cite_note-38
 • ‘I want Jexit’ graffitied outside Washington DC businesses
  .
  https://www.timesofisrael.com/i-want-jexit-graffitied-outside-washington-dc-businesses/
 • A Jewish family was booted from a flight over ‘body odor’ — but says anti-Semitism is to blame
  .
  https://www.washingtonpost.com/transportation/2019/01/25/jewish-family-was-booted-flight-over-body-odor-says-anti-semitism-is-blame/?utm_term=.df12457d6109

  VIDEO: https://youtu.be/5YEyMeZS3mE
 • Oto cywilizacja zachodnia.
  Byłe państwa kolonialistów-tak zwana cywilizacja zachodnia,niestety tak ma.Trudno by oczekiwać,że po tylu latach zniewalania i łupienia państw słabszych od siebie,nagle zmienią się z potworów w łagodne baranki.W stosunku do byłych państw demokracji ludowej zastosowali (wstyd się przyznać) te same techniki,co w stosunku do państw afrykańskich,takich właśnie jak Czad.Oni są zorganizowani na kształt międzynarodowego gangu,wspierają się i dzielą się łupami.Mają podporządkowane ich interesom wielkie organizacje międzynarodowe,mają nawet wspólne władze,ta władza nazywa się P I E N I Ą D Z .
 • @M i r i a m 19:09:22
  A KTO ma pieniądz jako (faktycznego) BOGA?
  Chyba jedna nacja, rozproszona po świecie ale trzymająca (? a II WŚ i postawa Ameryki) się razem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031