Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
473 posty 1233 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

«W pełni żydowski pochówek»: Budapeszt i Jedwabne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Polska obsesja niewinności w kontekście współodpowiedzialności za popełnione na Żydach zbrodnie...»

RAM          24 styczeń 2019  

 
Dziś, Bet Magazine Mosaico, będący głosem mediolańskiej wspólnoty żydowskiej publikuje artykuł Ilarii Ester Ramazzotti - zatytułowany «Izrael będzie poszukiwał w Dunaju resztek Żydów zabitych i wrzuconych do rzeki w roku 1944».
 
Ramazzotti pisze, że nurkowie izraelskiej organizacji Zaka (ZAKA Search and Rescue) będą poszukiwać w Dunaju resztek Żydów węgierskich, zabitych w Budapeszcie w latach 1944 -1945 przez tzw. strzałokrzyżowców
 
Tysiące Żydów – wiązanych trójkami – zebranych wzdłuż Dunaju – tak by po śmieci wpadali do rzeki – zostało zabitych strzałem w potylicę – pisze Ramazzotti.  
 
Celem operacji (w sprawie której Izrael przez 3 lata prowadził rozmowy z rządem Węgier) – referuje włoska Żydówka – będzie odzyskanie tychże resztek, po to by dać im «w pełni żydowski pochówek, zgodny z żydowskim prawem».
 
O zgodzie Węgrów na rozpoczęcie poszukiwań poinformował 14 stycznia 2019, Aryeh Deri, izraelski minister spraw wewnętrznych, który prowadził rozmowy ze swym odpowiednikiem węgierskim, ministrem Sandor'em Pinter'em.
 
Jak donoszą mass media izraelskie, od kilku dni nurkowie z ZAKA (dowodzeni przez Haim'a Outmezgine – szefa ZAKA Special Units), wyposażeni w urządzenia sonarowe zdolne do bardzo głębokiej penetracji rzeki (150 metrów) przebywają w Budapeszcie.
 
 
Aryeh Deri
 
Minister Aryeh Deri spotkał się z nurkami na bulwarze naddunajskim i stwierdził, iż:
 
«Ma nadzieję, że nurkowie ZAKA umożliwią danie w pełni żydowskiego pochówku tymże świętym męcznnikom».

 

 
Natomiast Yehuda Meshi-Zahav, głównodowodzący strukturą ZAKA powiedział:

 
«To jest ostatni akt miłosierdzia, który możemy uczynić wobec tych świętych męczenników. Zrobienie wszystkiego, co jest w naszej mocy, by doprowadzić do ich pochowania – zgodnie z żydowskim obrządkiem – jest dla ZAKA operacją najwyższej rangi i wartości».
 
 
Na opublikowanym przez mass media video, Żyd Aryeh Deri stwierdza:
   
«Jeżeli kości męczenników zostaną odnalezione – ich pochówek odbędzie się w Izraelu». 
 
Deklaracja izraelskiego ministra została sfilmowana na tle pomnika (autorstwa Pauer'a Gyula) upamiętniającego wydarzenie – wzniesionego w roku 2005, noszącego nazwę «Buty nad brzegiem Dunaju», przedstawiającego 60 par butów noszonych w czasie wojny (wyrzeźbionych w brązie), ze względu na fakt, iż Żydom, przed ich zastrzeleniem, nakazywano ich zdjęcie.
 
ZAKA
 
VIDEO: Wypowiedź Aryeh'a Deri w Budapeszcie
 
Wniosek, jaki nasuwa się po przeczytaniu powyższych informacji może być tylko jeden:
 
Na Węgrzech nie ma do wykorzystania kwestii Stodoły Jedwabieńskiej, więc żydowskim resztkom należy się żydowski pochówek, o który rząd Izraela walczył przez 3 lata, natomiast w Polsce, gdzie Polaków trzeba trzymać mocno za ich «zbrodnicze mordy» – po to by ich ograbić i zniszczyć całkowicie – Żydzi jak najbardziej mogą leżeć pod klepiskiem stodoły niczym psy i żaden żydowski pochówek im się nie należy.
 
Tymczasem w Turynie odbyła się konferencja, której przedmiotem była «Europa Wschodnia i nienawiść, która powraca».
 
Mówiło się tam między innymi o «polskiej obsesji niewinności w kontekście współodpowiedzialności za popełnione na Żydach zbrodnie».
 
Uczestnikiem konferencji była miedzy innymi Anna Szwarc Zając – Żydówka z Poznania, członek redakcji pisma «Free Ebrei», powstałego w roku 2012 w Berlinie.

 
 
 
Żydzi na turyńskim zjeździe nie zapomnieli też o Pawle Adamowiczu – «promotorze polityki sprzeciwiającej się dyskryminacji migranta, uchodźcy czy muzułmanina»choć ani jednym słowem nie wspomnieli o Lechu (spoczywającym na Wawelu!), który ekshumację w Jedwabnem zablokował i który tym samym, po dzień dzisiejszy, umożliwił im obsrywanie Polaków jak świat długi i szeroki.
 
 
Na podstawie:
Israele cercherà nel Danubio i resti degli ebrei uccisi e gettati nel fiume nel 1944
 
ZAKA divers to retrieve Holocaust victim's bones from Danube
 
75 years after the mass shooting of Jews into the River Danube, Budapest, ZAKA divers attempt to retrieve their bones for burial
 
Turyn – Europa Wschodnia i nienawiść, która powraca
Torino – L’Est Europa e l’odio che torna
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 
 

KOMENTARZE

 • RAM
  Ciekawe, jak skomentowalby te wiadomosc sierzant Daniels ?
  Dla niego Zydzi z Jedwabnego nie zasluguja na godny pochöwek?
  Byc moze sprawa tragedii w Jedwabnem "nie przechodzi do zadna rubryka" /slynna fraza jego pobratymca z sekty Lubawicz/.
 • @ Autor
  "Żydzi na turyńskim zjeździe nie zapomnieli też o Pawle Adamowiczu – «promotorze polityki sprzeciwiającej się dyskryminacji migranta, uchodźcy czy muzułmanina»"

  Ciekawe kto najbardziej dyskryminuje uchodźców i muzułmanów...?

  5*

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  «Polska obsesja niewinności w kontekście współodpowiedzialności za popełnione na Żydach zbrodnie...»

  Obsesję to mają ci, którzy za nic nie chcą poruszyć tematu judenratów.
  Jakieś tabu czy co?
 • W przeciwieństwie do Jedwabnego szczątki talmudystów maja być ruszane?
  Widocznie spokój szczątkow narodu wybranego zależy od uznania słów Boga za słowa Boga martwego lub żywego zależnie od interesowności
  talmudyczne rasowego "Żyda" żywego.
 • wstrząśnięty tą
  wiadomością sugeruję rządowi Poskiemu nakaz natychmiastowej ekshumacji, badań archeo i nakaz rabiemu najbliższej Bóżnicy aby godnie je pochował. A dla uniknięcia nieporozumień nakaz zapłaty za teren nowego cmentarza w Jedwabnem 5000 zł od zwłok x domniemane 1600 ofiar przez gminę żydowską.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031