Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
520 postów 1408 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Pochować bestialsko zamordowanych Kresowian!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Relacja włoskiego Ministerstwa Obrony, dotycząca powrotu do Włoch szczątków żołnierzy włoskich, którzy polegli w Rosji w okresie II Wojny Światowej...

 

Pochować bestialsko zamordowanych Kresowian!

 
W związku z podłością PiSu tolerującego postawę Ukrainy wobec sprawy pochówku zamordowanych w bestialski sposób Kresowian (jak również polskich żołnierzy), przedstawiam relację włoskiego Ministerstwa Obrony z kwietnia tego roku, dotyczącą powrotu do Włoch szczątków żołnierzy włoskich, którzy polegli w Rosji w okresie II Wojny Światowej.
 
Pozostaje porównać stanowisko Rosji i Ukrainy.

 
 
10 kwietnia 2018    Korespondencja z Moskwy
 
 
 
Dziś rano, w moskiewskiej Katedrze Niepokalanego Poczęcia, mons. Celestino Migliore - nuncjusz apostolski, w obecności Pasquale Terracciano - ambasadora Włoch oraz Alfonso Miro - generała brygady, będącego attaché wojskowym przy ambasadzie – odprawił Mszę za 100 żołnierzy poległych w Rosji w trakcie II Wojny Światowej, których szczątki zostaną następnie przewiezione do Ojczyzny, by spocząć na Cmentarzu Wojskowym w Cargnacco (Friuli).

 

 
 
Odnalezienie szczątków żołnierzy, ich ekshumacja i obecne sprowadzenie ich do Ojczyzny jest wynikiem długich i niełatwych działań przeprowadzonych przez rosyjską orgnizację o nazwie «Pomniki Wojskowe» - z inicjatywy Dyrekcji Historyczno-Statystycznej przy Generalnym Komisariacie ds. Pochówków Poległych włoskiego Ministerstwa Obrony, w czym pośredniczyło Biuro Wojskowe ambasady Włoskiej w Moskwie.

 
 
Szczątki żołnierzy włoskich, po ich poświęceniu, zastaną umieszczone w specjalnym pomieszczeniu, po czym po kilku dniach, lotem specjalnym przewiezione zostaną z Moskwy na lotnisko Marco Polo w Wenecji.

 
 
Na Cmentarzu Wojskowym w Cargnacco spoczywa 8700 (wśród których około 500 znanych z imienia i nazwiska) żołnierzy włoskich, których szczątki, zaczynając od roku 1990, zostały sprowadzone z Rosji. Do tej liczby doliczyć należy następne 3086 poległych zidentyfikowanych, których zwłoki po powrocie do Ojczyzny zostały powierzone ich rodzinom.
 
 
 
Na podstawie:
 
Msza za poległych w Rosji żołnierzy włoskich
Soldati italiani caduti in Russia: messa in loro suffragio
 
 
 Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

  • Autor
    Wochy są państwem poważnym, natomiast Polska magdalenkowa jest państwem teoretycznym, która ma gdzieś losy własnych obywaateli, zwłaszcza poza granicami Polski.
    Z Polska magdalenkową nikt tak naprawdę się nie liczy.
  • @Ślepa Mańka 13:32:49
    .
    witam Mańkę na blogu! ...co tam w Chicago?... :)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930