Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1228 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bergoglio i Paglia otwierają Kościół na eutanazję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Czy dojdzie do tego, że w ramach obrony życia zaakceptuje się standaryzację zabójstwa zgodnego z prawem – deklarując się jednocześnie chrześcijaninami pro life..."

 

Watykan otwiera się po cichu na eutanazję (skrót)
Vaticano: si apre dolcemente la porta all'eutanasia
 
 
 
Benedetta Frigerio   13 listopad 2017    tłum. RAM
 
 
"Eutanazja w Holandii: Jak zrównoważyć wolność ze współczuciem". Nie jest to bynajmniej tytuł referatu zaprezentowanego przez Partię Radykalną, ale jednej z sesji konferencji zorganizowanej przez Papieską Akademię "Pro – Vita" (mającej odbyć się od 16 do 17 listopada) we współpracy z World Medical Association.
 
Tak to pod szydem "dialogu" i "ducha otwarcia oraz poszanowania" będzie się w Watykanie dyskutowało o "końcu życia".
 
Widoczna jest wyraźna nieobecność jakiejkolwiek wzmianki na temat nienegocjowalności życia lub katolickiej wizji człowieka, poza wspomnieniem o niej, razem z koncepcją islamską, żydowską i prawosławną – umieszczonymi na tej samej płaszczyźnie.
 
Niestety, od czasu gdy Kościół postanowił odłożyć swą doktrynę na drugi plan – tak, jakby była ona dla niego powodem wstydu – kwestionowanie spraw oczywistych, a więc tych niepodlegających dyskusji staje się niemal codzienne. Dlatego też, w tytułach referatów zaproszonych na konferencję lekarzy i teologów nie ma śladu jakiegokolwiek potępienia eutanazji, czy też obrony życia od poczęcia aż do jego naturalnego końca – nie mówiąc już o wyjaśnieniu dlaczego eutanazja jest aktem zawsze niedopuszczalnym (mam tu na myśli Katechizm Kościoła Katolickiego).
 
I tak to, po otwarciu konferencji przez mons. Vincenzo Paglia, mianowanego przez papieża Franciszka szefem Papieskiej Akademi "Pro – Vita" głos zabierze dla przykładu głos René Héman, prezydent stowarzyszenia lekarzy niemieckich, który w marcu tego roku przyznał rację fundacji Levenseindenkliniek (klinika, w której przeprowadza się eutanazję) w sprawie lekarzy wybierających klauzulę sumienia – stwierdzając, że pomimo ich poglądów są oni zobowiązani do udzielenia "pomocy" pacjentom w poszukiwaniach lekarza chętnego do zabicia ich – oraz dodał, że chodzi tu o "odpowiedzialność moralną i zawodową".
 
DUTCH GPS SHOULD REFER REJECTED EUTHANASIA REQUESTS TO ANOTHER DOCTOR: END OF LIFE FOUNDATION
 
Następnie relację zatytułowaną "Samobójstwo wspomagane w Szwajcarii: Doświadczenia i wyzwania" przedstawi dr. Yvonne Gilli – członek szwajcarskiej Green Party. Nie zostały określone jej osobiste poglądy na ten temat – wiadomo jednak, że jest zwolenniczką kontroli urodzeń i redukcji populacji ludzkiej przy pomocy antykoncepcji.
 
Po południu przedyskutuje się temat "Eutanazja, samobójstwo wspomagane i common law" – tak jak gdyby eutanazja była już powszechną rzeczywistością, którą należy brać pod uwagę.
 
Zaraz potem, Volker Lipp, profesor prawa cywilnego uniwersytetu Georg-August w Getyndze wygłosi wykład zatytułowany "Eutanazja i samobójstwo wspomagane", utrzymujący, że by być posłusznym woli pacjenta potrzebne są narzędzia prawne.
 
Drugi dzień konferencji rozpocznie Heidi Stensmyren, prezydent stowarzyszenia lekarzy szwedzkich – przeciwna eutanazji, ale za to akceptująca zabieg zwany "sedacją terminalną", podczas której – jak wyjaśniła – "wolno jest lekarzowi rozpocząć leczenie objawowe tak dużymi dawkami, że mogą  one przyspieszyć śmierć".
 
Satsa på palliativ vård – inte dödshjälp
       
Nie ma więc mowy o kategorycznym i niepodważalnym stwierdzeniu Katechizmu, według którego celem sedacji nie może być uśmiercenie chorego. Katechizm stwierdza bowiem (N. 2277). "Działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból, stanowi zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga żywego, jej Stwórcy".
 
Prawdziwym odzwierciedleniem koncepcji, jaką przyjęła konferencja watykańska jest stanowisko bioetyczne, opisane przez Stefano Semplici – członka Międzynarodowej Komisji Bioetycznej UNESCO – na temat konieczności zrównoważenia pozycji przeciwstawnych (dla przykładu stanowisk pro eutanazja i kontra eutanazja). Zgodnie z logiką Hegla – mając do dyspozycji tezę i antytezę usiłuje się znaleźć syntezę, nie pojmując, że w rzeczywistości – prawda, w żaden sposób nie może zrodzić się ze sprzeczności.
 
Na temat "sedacji terminalnej" i konieczności zastosowania pisemnych oświadczeń dotyczących woli niepodtrzymywania życia zabierze głos również Anne de la Tour z Francji, prezydent stowarzyszenia zajmującego się opieką paliatywną.
 
Przeglądając natomiast niektóre prace Ralfa Joxa z uniwersytetu w Monachium, zaproszonego do Watykanu, by wypowiedział się w ramach tematu: "Koniec życia i debata publiczna w społeczeństwie demokratycznym" – czytamy, że pozbawienie odżywiania i nawadniania jest zabójstwem.
 
Niestety, Jox, w roku 2014 w imię obrony życia, razem ze swymi kolegami zaprezentował propozycję ustawy legalizującej samobójstwo wspomagane w  Niemczech, wyjaśniając, że "ktokolwiek traktuje na poważnie ochronę życia, powinien opracować reguły umożliwiające przeprowadzenie racjonalnego samobójstwa wspomaganego".
 
Germany grapples with assisted suicide
 
 
Również w tym przypadku mamy doi czynienia z "wspaniałą" syntezą, przy pomocy której żywi się złudzenia, że będzie można zadowolić wszystkich – tj. pro life i pro choice – i uniknąć starć.
 
Nasuwa się pytanie, czy dojdzie do tego, że w ramach obrony życia zaakceptuje się standaryzację zabójstwa zgodnego z prawem – deklarując się jednocześnie chrześcijaninami pro life. Jeżeli do tego dojdzie, to można powiedzieć że przebiegłość szatańska udoskonaliła się jeszcze bardziej.
 
Watykan, podważając kwestie oczywiste – w imię dialogu, ugody i pokoju heglowskiego (tego, który wyprodukował marksizm, i totalitaryzm komunistyczny) – otwiera bramy stanowiskom diabolicznym i zwiększa chaos wokół tego, czego należałoby bez jakichkolwiek kompromisów bronić jako dobra niezbywalnego.
 
Cóż za ból i tragedia, gdy obserwuje się Oblicze Prawdy, zrelatywizowane działaniami wstydzącego się jej Kościoła (który powinien przecież głosić ją z dumą), który gotowy jest pozostawić człowieka na pastwę jego zagubienia i przemocy władzy, w zamian za miskę soczewicy fałszywego pokoju.
 
 
***
 
 
Biskup Vincenzo Paglia, powołany przez Bergoglio na szefa Papieskiej Akademii "Pro – Vita" to ten, za którego sprawą doszło do splugawienia przez argentyńskiego zboczeńca "artysty" katedry w Terni.


 
I Paglia poszedł do nieba razem z trans i gejami
E Paglia andò in cielo con trans e gay
 
 
Riccardo Cascioli    08-03-2017
 
 
 (…) Jeszcze więcej dyskusji wzbudziły genitalia Chrystusa bardzo wyraźnie prześwitujące spod tkaniny jego odzienia. Również ten szczegół – wyjaśnia Ricardo Cinalli, argentyński “artysta” gay – został przez biskupa Vincenza Paglię zaakceptowany. (...)

 
Twarzy użyczył Chrystusowi fryzjer z Terni, z którym Cinalli bardzo blisko zaprzyjaźnił się.
 
Paglia miał stwierdzić: “Jezus jest osobą, jest istotą ludzką”, a zatem “w ten sposób widać poprzez suknię, że był prawdziwym mężczyzną”.
 
Jak z tego wynika Paglia jest geniuszem: któż może powiedzieć, czemu przez 2000 lat Kościół nigdy nie wątpił w ludzką naturę Chrystusa bez uciekania się do podobnych malunków.
 
Albo też biskup Paglia sądzi, że to właśnie w genitaliach znajduje się kwintesencja człowieczeństwa. (…)
 
 
VIDEO: "Zmartwychwstanie" z Terni – pomysł "biskupa" Paglii
 

VIDEO: Wywiad z Argentyńczykiem Ricardo Cinalli – autorem ohydy w katedrze w Terni

 
 
 
Oto inne "dzieła" Ricarda Cinalli:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ricardo Cinalli – DOCUMENTED BIOGRAPHY
 
 
Paglia & the Art of Transgression
 
 
***
 
Co myślą w Watykanie na temat eutanazji. Koniec życia - “po francusku” – tłum. RAM
 
 
Po 63 latach małżeństwa planują samobójstwo. Trójka dzieci przekonuje ich, że lepsza jest eutanazja – tłum. RAM
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930