Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Choroby", "zarazy" i broń biologiczna USA na Ukrainie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Laboratoria są finansowane bezpośrednio przez Pentagon i zatrudniają wyłącznie personel amerykański, a hunta w Kijowie zobowiązała się do nieingerowania w ich pracę..."

 

USA posiadają na terenie Ukrainy nielegalne fabryki broni biologicznej. Czas na sankcje ze strony Merkel
USA HA FABBRICHE DI BIO-ARMI IN UCRAINA. ILLEGALI. LA MERKEL SANZIONERA’?
 
 
 
Maurizio Blondet      26 sierpień 2017       tłum. RAM

 
 
Na terytorium Ukrainy powstało 13 amerykańskich laboratoriów wojskowych przeznaczonych do badań i produkcji czynników zakaźnych, takich jak ospa, wąglik, botulizm i podobne.
 
Funkcjonują one na podstawie pozwolenia udzielonego Pentagonowi przez ukraińskie ministerstwo zdrowia, co jest z kolei rezultatem dwustronnego porozumienia podpisanego w roku 2012 przez huntę kijowską. Laboratoria są finansowane bezpośrednio przez Pentagon i zatrudniają wyłącznie personel amerykański, a hunta w Kijowie zobowiązała się do nieingerowania w ich pracę.
 
 
Aktualnie funkcjonują: 4 placówki w Kijowie, 3 we Lwowie, pozostałe – w Odessie, Winnicy, Użgorodzie, Chersoniu i Tarnopolu.
 

Mapa:

 
Nie jest przypadkiem, że na wiosnę tego roku, na Ukrainie miał miejsce niesamowicie dziwny i w żaden sposób niewyjaśniony wzrost zachorowań na botulizm. Epidemii – jak można to sobie łatwo wyobrazić – ukraiński skorumpowany i wyniszczony system opieki zdrowotnej nie był w stanie opanować. Ukraińskie szpitale nie posiadają surowicy antybotulinowej i to od roku 2014, tj. od decyzji Kijowa by nie przedłużyć konwencji z Moskwą na jej produkcję. Dziesiątki Ukraińców zmarło – o wiele więcej niż deklaruje to rząd. Według pewnych źródeł – zmarły nawet tysiące obywateli Ukrainy.
 
 
Les bombes biologiquse du Pentagone ciblent la Russie, l'Iran et la Chine
 
Eight Ukrainians died of botulism in 2017
 
 
Oczywiście rząd Ukrainy – wzrost zachorowań przypisał konsekwencjom jedzenia zepsutych konserw mięsnych.
 
We wrześniu 2016 – zupełnie nieznana infekcja jelitowa rozprzestrzeniła się w mgnieniu oka w mieście Izmail. Na przeciągu 24 godzin 400 dzieci zostało hospitalizowane. Źródło choroby do tej pory nie zostało zidentyfikowane.
 
W roku 2014 z kolej przytrafił się bardzo rzadki –  albo w ogóle nieistniejący w ukraińskich szerokościach geograficznych – "afrykański pomór świń", który zaczął dziesiątkować trzodę chlewną.
 
W roku 12015, by opanować epidemię zabito ponad 100 000 świń. Jest rzeczą oczywistą przydatność podobnego wirusa, który użyty jako broń biologiczna – może zdewastować gospodarkę rolną całych narodów.
 
Odnotowano również epidemię "świńskiej grypy" (HIN1), do zwalczenia której Kijów zmuszony był zakupić szczepionki od spółki amerykańskiej – za 40 milionów dolarów.
 
 
Teheran i Moskwa podniosły alarm, jako że tego rodzaju laboratoria zostały przez USA zainstalowane także w Gruzji, Kazachstanie, Uzbekistanie, Azerbejdżanie i Armenii.  (...)
 
 
Według opinii irańskich i rosyjskich ekspertów wojskowych – rozlokowanie laboratoriów bio-militarnych na kontynencie euroazjatyckim pozwala Pentagonowi na zebranie informacji odnoszących się do miejscowych patogenów, co jest zasadniczą kwestią jak chodzi o tworzenie broni biologicznej selektywnej i wysoce efektywnej przeciwko Rosjanom, Irańczykom i Chińczykom.
 
Powodem, dla którego Pentagon umieścił tak wiele laboratoriów na Ukrainie jest fakt, że w ten sposób może obejść Konwencję Genewską z roku 1972 – która zabrania prowadzenia tego rodzaju badań oraz produkcji i magazynowania broni biologicznej i chemicznej – ratyfikowaną przez amerykański Senat w roku 2013.
 
A zatem Waszyngton pogwałca i łamie konwencję międzynarodową na terenie państwa leżącego u granicy UE, w pobliżu Niemiec i kandydata na członka UE. Jednakże Unia Europejska i Angela Merkel – oskarżający Rosję o "okupację Krymu" – wobec niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej decyzji Ameryki związanej z laboratoriami na Ukrainie nie wyrażają żadnego sprzeciwu.
 
W maju, Merkel – urażona stanowiskiem Trumpa wygłosiła historyczne stwierdzenie:  "Czas, kiedy mogliśmy całkowicie ufać innym – skończył się. My Europejczycy - doprawdy powinniśmy wziąć nasz los w nasze własne ręce".
 
Niewydaje się jednak by "Mutti" opracowała jakieś poważne wizje dla autonomii Europy. Czekamy na instrukcje Fuehrerin.
 
Może by tak zacząć od amerykańskich laboratoriów na Ukrainie?
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

 

KOMENTARZE

 • @ All
  W jednym ze swoich wykładów dr Jaśkowski mówił o badaniach genetycznych mających na celu stworzenie broni prawdopodobnie przeciwko Palestyńczykom. Badania były wg niego prowadzone w akademii medycznej w... Szczecinie

  Nie wiem czy ZSRR coś trzymał lub produkował w Polsce - na razie powoli wychodzi na światło dzienne sprawa z bronią atomową, co już było przegięciem

  Wygląda na to że nie opłaca się być w żadnych sojuszach z mocarstwami. Jedynie rozsądną opcją wydaje się być masowa OT i sojusze z krajami podobnej wielkości...

  Pozdro!
 • Wielki syjon morduje niezmordowanie
  Tylko patrzeć, jak "przez przypadek" coś im się z tych laboratoriów wymsknie i rozleje na całą Ukrainę i przyległe państwa.
  Jaką podłą szują trzeba być, żeby zezwolić na zainstalowanie takich obiektów na terenie swojego państwa. A gdzie ONZ rzekomo pilnujący pokoju? Gdzie protesty "społeczności międzynarodowych"? Wszyscy widzą i się cieszą?
 • @Lotna 14:50:23
  "Wszyscy widzą i się cieszą?"

  Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było.

  Pozwoli Pani, że może posłużę się analogią z innej dziedziny - tej dla mnie palącej.
  Wielu Polaków pomimo uwalenia populacji, przedsiębiorczości i emerytur bronią ZUSu i systemu składkowego jak źrenicy oka...
  Na Ukrainie sprawy w zmianach mentalności mogły zajść dalej. Przykładem znów z innej dziedziny i też z Polski jest postawa Bronisława K. wobec odsłonięcia pomnika bolszewików pod Ossowem. I miał w Polsce zwolenników i nawet przeszedł do drugiej tury...

  Ukłony
 • @Jasiek 16:18:07
  .
  Polska niestety, stała się nieogarnioną kupą matołów... to sobie należy uprzytomnić! .... "sprawiedliwych" to tam jest tyle, co w Sodomie i Gomorze!
 • Anachronizm Merkel:
  .
  "Czas, kiedy mogliśmy całkowicie ufać innym – skończył się. My Europejczycy - doprawdy powinniśmy wziąć nasz los w nasze własne ręce"

  RFN jest okupowany przez USA i W.Brytanię do dziś, a więc Niemcy nie mogli nigdy ufać:

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/,1,2315558,192853039,czytaj.html

  Polska rzeczywistość

  - https://marucha.wordpress.com/2017/06/07/pulawy-policjanci-poturbowali-matke-na-oczach-dziecka/#comment-681318

  Czy Wolna Polska jest kolonią, podbitą "temi rencami" ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  "A zatem Waszyngton pogwałca i łamie konwencję międzynarodową", administracja Waszyngtonu, przekonana o swej funkcjii imperialnej, ustala prawa dla reszty a nie respektuje ich. Przykład, dla świata ustalono w Haadze trybunał do sądzenia zbroni wojennych, w którym zlikwidowano m.in. Miloswicza z Jugosławii, za wyłączeniem obywateli USA, poza USA także Chiny, Indie, Rosja, Turcja i Israel nie podlegają tej jurysdykcji, ten wybór jest dla symptomatyczny dla globalnegoimperium.
 • Jak donosi Politico, Ukraina jawi się jak bomba z opóźnionym zapłonem dla Europy!
  Jest to związane z dużą ilością przypadków gruźlicy lekoopornej i żóltaczki typu C, występujących tamże.Mimo pomocy finansowej udzielonej przez organizacje międzynarodowe, dla zwalczania epidemii gruźlicy i AIDS,bezwład władz i tamtejsza skorumpowana służba zdrowia, nie dały sobie rady z tym problemem.
  Wzrasta ilośc przypadków gruźlicy lekoopornej niepodatnej już na dostępne leki.
  Według danych WHO jedna czwarta nowych przypadków gruźlicy w 2016 roku , została stwierdzona na Ukrainie .
  Najbardziej zarażona jest nadmorska Odessa.
  W Odessie jest największa częstość występowania gruźlicy na Ukrainie, 110 przypadków na 100 000 osób w 2016 r. I ilośc ta szybko rośnie.

  Ukraina musi zwracać szczególną uwagę na gruźlicę, ponieważ jest to bardzo delikatny temat dla Europy", powiedział Alexey Bobrik, pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie HIV, gruźlicy i wirusowego zapalenia wątroby na Ukrainie. "Mówię o globalnym bezpieczeństwie i rozprzestrzenianiu gruźlicy przez granice".
  5 milionów jej obywateli pracuje w obcych krajach: w Polsce, we Włoszech, w Hiszpanii, w Portugalii, w Czechach, w Rosji i Niemczech.


  http://articleable.info/articles/politico-the-23860

  http://www.politico.eu/article/ukraines-struggle-to-control-tb-is-ticking-time-bomb-for-europe/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930