Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
518 postów 1384 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Od Zuckerberg'a po Zuckerman'a – słodkie życie social

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Ethan Zuckerman, eksponent Open Society Foundation zaproponował ostatnio stworzenie nowego – opłacanego przez podatników – serwisu społecznościowego..."

 

Soros chce stworzyć nowy serwis społecznościowy
 
Soros vuole un nuovo social
 
 
 
Roberto Vivaldelli   17 maj 2017     tłum. RAM
 
 
 
Ethan Zuckerman, członek rady nadzorczej Open Society Foundation – organizacji założonej i kierowanej przez George'a Soros'a zaproponował ostatnio stworzenie nowego, opłacanego przez podatników – alternatywnego w stosunku do Facebook'a – serwisu społecznościowego, zdolnego – jak się wyraził – stawić czoła  "informacjom stronniczym rozpowszechnianym przez mass-media prawicowe".
 
 
 
Ethan Zuckerman
 
 
 
Cyfrowi kosmopolici: Dlaczego sądzimy, że Internet nas łączy, czemu tak nie jest i jak to zmodyfikować
Digital Cosmopolitans: Why We Think the Internet Connects Us, Why It Doesn't, and How to Rewire It
 
 
 
Zuckerman – będący także dyrektorem  Center for Civic Media  – o stworzeniu rządowego social network, który według niego powinien mieć "misję obywatelską polegającą na dostarczaniu zrożnicowanej i całościowej wizji świata" – pisze w artykule opublikowanym na stronie The Atlantic.
 
 
 
Center for Civic Media
 
 
The Case for a Taxpayer-Supported Version of Facebook
 
 
 

Według współpracownika Soros'a –  "Wyborcy prawicowi są okłamywani"

 
 
Jak twierdzi Zuckerman – głosujący na prawicę czytają publikacje nierzetelne i niemiarodajne.
 
 
Po czym dodaje:
 
 
"Razem z kolegą Yochai'em Benkler'em opracowaliśmy teorię wyjaśniającą dlaczego doszło do wyboru Trump'a. Przy udziale naszego team'u z Harvard i  Mit –  mając za cel stworzenie mapy pełnego "ekosystemu"  mass-mediów – przeanalizowaliśmy 1,25 milionów wiadomości – uwzględniając także hiperłącza oraz wzmianki na Twitter'ze i Facebook'u.
 
 
Odkryliśmy, że podczas gdy wyborcy głosujący na lewicę i centrum czerpią informacje z mediów tradycyjnych – głównym źródłem informacji wyborców prawicy są serwisy społecznościowe z BreitbartNews na czele – tworzące sieć sklepów internetowych oraz witryn propagujących wiadomości stronnicze i teorie spiskowe.
 
 
BreitbartNews, InfoWars i im podobne nie publikują fake news by zarobić, ale są ekstremalnie sekciarskie. Ich prawda jest całkowicie tendencyjna, a będąc częścią narracji mającej duży oddźwięk w społeczeństwie – jest trudna do zdemaskowania".
 
 
 
Krótko mówiąc – według Zuckerman'a i Benkler'a, wyborcy Trump'a nie byli i nie są w stanie pojąć co jest wiarygodne, a co nie, podczas gdy głosujący na demokratów – czytający New York Times i Washington Post, oraz oglądający CNN są lepiej tak poinformowani jak i przygotowani.  
 
 
 
Yochai Benkler
 
 
 

Propozycja eksponenta Open Society

 

Idealnym rozwiązaniem przedstawionym przez Zuckerman'a byłoby więc stworzenie publicznej platformy elektronicznej, po to by zredukować rzekome zjawisko  "prawicowej sieci społecznościowej", ponieważ jak utrzymuje jej promotor "serwisy prywatne, takie jak Facebook nie są zobowiązane do przedstawiania zróżnicowanej i pluralistycznej wizji świata.
 
W ten sposób, zamiast koncentrować się na monitorowaniu informacji – publiczna sieć społecznościowa mogłaby nagradzać różnorodność materiału, ograniczając jednocześnie jego część ideologiczną, którą dostrzegamy obecnie.
 
Najlepsi emittenci w demokracjach rozwiniętych, takich jak Kanada, Wielka Brytania czy Niemcy – używają własnej pozycji do przedstawienia publiczności obszernego spektrum idei i opinii, ułatwiając jej w ten sposób prowadzenie szerokiego dialogu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby aby były reprezentowane tak prawica jak i lewica".(...)
 
 
Facebook'owy system "anty-mistyfikacje" jest finansowany przez tę samą Open Society
 
 
Odnośnie Facebook'a – Zuckerman, członek rady Open Society zapomina powiedzieć, że wśród osób finansujących jego nowy system "anty-mistyfikacje" znajduje się właśnie Open Society Foundation. Kontrolę Facebook'a powierzono agencji Poynter Institute, która powinna zagwarantować bezstronność.
 
 
Open Society, do której należy Zuckerman sponsoryzuje też znaną szkołę dziennikarstwa na Florydzie. Ale i o tym jest podejrzanie cicho.
 
 
 
Facebook, Keep the Fact-Checkers in Their Place
 
Poynter Institute
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • "Dobry" żyd vs. zły żyd
  Zuckerberg vs. Zuckerman

  PiS vs. PO

  Konflikt -- jest tym co zabezpiecza demokraturę przed jednoczeniem się Polaków. Nadanie konfliktowi charakteru instytucji (w sensie socjologicznym), powoduje, że staje się on trwałym elementem ładu społecznego, którym można sterować i go kontrolować (głównie za pośrednictwem mediów, służb). Na trwałe zabezpiecza to demokraturę przed zjednoczeniem narodu. To trywialny w sumie, ale efektywny (żydowski) sposób na walkę z tzw nacjonalizmem.
 • @Arjanek 17:23:09
  .
  :)))))) .... 5* dla Pana, Panie Arjanek!
 • @RAM 17:28:06
  Dziękuję, ale to Panu należą się podziękowania za konsekwencję w przeciwstawianiu się temu żydowskiemu zagrożeniu.

  Dodam jeszcze raz ten charakterystyczny przykład.

  Pozorny konflikt USA vs Rosja

  A okazuje, się że to podatnicy amerykańscy sponsorują zmiany demograficzne w Rosji. Za wiedzą rządu USA i urzędu podatkowego.

  Żydowska organizacja HIAS

  Najpierw "ściskający za serce" krótki film:)
  https://www.hias.org/blog/video-buffalo-deaf-refugees-find-hope

  A tu zeznanie podatkowe tej żydowskiej organizacji z którego można się np. dowiedzieć ile ta organizacja otrzymuje dotacji od rządu Usa, ile zarabia prezydent i CEO Mark Hetfield. Co ciekawe ile z tej kasy idzie do kilkudziesięciu innych organizacji żydowskich!

  A nawet ile kasy idzie do Rosji!

  http://www.guidestar.org/FinDocuments/2013/135/633/2013-135633307-0af336b3-9.pdf

  https://refugeeresettlementwatch.wordpress.com/2015/09/16/arab-groups-say-jewish-contractor-hias-a-big-help-in-getting-more-syrian-muslims-admitted-to-us/
 • CZYLI
  .
  @Arjanek 17:23:09

  ""Dobry" żyd vs. zły żyd, Zuckerberg vs. Zuckerman"

  CZYLI postępowanie wg. metody 2 Chomskyego:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  To wszystko można zaliczyć do mediów talmudycznych, o których też mowa

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/137890,donald-trump-chrzest-bojowy-bandyty#comment_1378101

  Ale wróćmy do zjawiska Zuckerberg i jemu podobnych, ktoś, kto był zdziwiony, że takie firmy jak google, pejszbuk, twitter no i koronny przykład microsoft i.t.d. dostarcza dane NSA, wykazał się nie tylko naiwnością ale i głupotą. Tego rodzaju organy władzy są zakładane przez albo w najlepszym przypadku przy pomocy tajnych służb, które dysponują ogromnymi budżetami na takie cele.

  Ostatni atak cybernetyczny Ransomware został przeprowadzony przy wykorzystaniu luk w systemie microsoftu, które zostały zaprojektowane przez microsoft dla potrzeb inwigilacji przez służby szpiegowskie USA.

  MICROSOFT ZAPROJEKTOWAŁ UMYŚLNIE LUKI W SWYM SYSTEMIE, ABY FIRMY SZPIEGOWSKIE USA MIAŁY DOSTĘP DO SYSTEMÓW KOMPUTEROWYCH NA CAŁYM ŚWIECIE.

  Ta wiadomość jest jedynie godna uwagi odnośnie Ransomware, a nie jakieś tam opowieści, że tysiące systemów zostały uszkodzone. Przypominam:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/#Metody_walki_9

  „czyż nie należy do naszych metod, inwigilować wszystkich ludzi do których się zwraca, czyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego planów, jeśli się nawet wyśliznął z naszych sieci ?”

  Społeczeństwo nacechowane taką prostodusznością jak polskie, tworzy jedynie stado jagniątek, że nie sposób się cwaniakom oprzeć pokusie, aby go użyć na holokaust (ofiarę palną) na ołtarzu jedynego prawdziwego boga Mamona, przykład:

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8
 • BEZ NIIIEDOMóWIEń
  .
  @Laznik 23:55:35

  Aby nie było żadnych wątpliwości: microsoft, google, pejszbuk, twitter i.t.d. i.t.p. są organizacjami szpiegowskimi, i proszę z tą świadomością obrnażać się do podskórza na ich poratalach. To taka wyższa forma ekshibicjonizmu, i-pod i smartfone są rodzajem numeru identyfikującego, jakie krowom przyczepia się do uszu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930