Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
473 posty 1233 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Syryjski uchodźca" – bez refundacji – na Placu św. Piotra

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kto domaga się by państwa działały przeciwko interesom własnych narodów – uprawia politykę. Powiedziałaby nawet, że jest to ingerencja polityczna – jako że papież jest głową państwa..."

 

 

"Syryjski uchodźca" – bez refundacji – na Placu św. Piotra

 
 
RAM     26 kwiecień 2017

 
 
Pojawiają się dowody na współpracę NGOs z przemytnikami ludzi.

 
 
Wśród zaprezentowanych dowodów znajduje się nagranie zrobione telefonem komórkowym – przez jednego z migrantów - na którym widać przemytnika na skuterze wodnym – jadącego obok łodzi z migrantami.
 
 
Jak relacjonują śledczy – skutery towarzyszą migrantom od wybrzeża libijskiego aż do zbliżenia się łodzi do statku NGO, po to, by po przeładunku migrantów móc odwieźć do Libii osobę, która do momentu wyładunku kierowała łodzią. Na nagraniu zarejestrowany jest przeładunek ludzi na jednostkę "Aquarius" – służącą rzekomo do "badań" – będącą w gestii SOS Méditerranée (NGO niemiecko-włoska) razem z Lekarzami bez Granic.

 
 
SOS Méditerranée – "Aquarius"
 
 
 
 
Europejska agencja Frontex wielokrotnie twierdziła, że obecność na Morzu Śródziemnym jednostek morskich należących do NGOs sprzyja kryminalnemu procederowi przemytu ludzi, a to dlatego, że załogi statków organizacji humanitarnych nie posiadają uprawnień policji, a więc nie mogą aresztować kierujących łodziami.
 
W latach ubiegłych, tak kierujący łodziami, jak i ich pomocnicy zmuszeni byli do pozostania na pontonach  trakcie przerzutu. Często byli więc identyfikowani i aresztowani po przybiciu do brzegu. Dziś natomiast są w stanie uciec.

 
 
Dzieje się tak z dwóch przyczyn: NGOs działają bardzo blisko wybrzeży Libii, (często – ze względu na krótki czas podróży – przemytników w ogóle na łodziach nie ma); łodziom towarzyszą skutery wodne zabierające (po zakończeniu operacji) przemytnika przebywającego wcześniej na łodzi – bez narażania go na pobyt blisko statków ratowniczych. Użycie skutera pozwala dodatkowo na wymontowanie motoru z łodzi i zabranie go ze sobą, tak by móc posłużyć się nim ponownie.
 
 
Obecność NGOs blisko wybrzeży Libii spowodowała także wzrost dochodów z przemytu ludzi, ponieważ na krótkie trasy wystarczające są marne łodzie, a biorąc pod uwagę, że podróże są krótkie – mogą być o wiele częstsze. Ponadto przemytnicy niczego nie ryzykują, bo załogi NGOs nikogo zaaresztować nie mogą.

 
 
VIDEO: Eskorta łodzi migrantów przez przemytników na skuterach wodnych –(na dole artykułu)
Così gli scafisti scortano i migranti sulle navi delle Ong” - VIDEO
 
 
 
 
Tymczasem, Carmelo Zuccaro – prokurator z Katanii, prowadzący dochodzenia w sprawie nielegalnej działalności NGOs – podczas przesłuchania parlamentarnego stwierdził, iż wygląda na to, że organizacje pozarządowe chcą zająć miejsce rządzących państwami i zmusić tak Włochy, jak i inne kraje europejskie by przyjmowały wszystkich – bez wyjątku – planujących przyjazd do Europy.

 
Zapytał także, "czy można pozwolić na to by NGOs, będące instytucjami prywatnymi zastępowały siły polityczne i wolę narodów Europy".

 
 
NGOs wspierają niekontrolowany napływ migrantów do Europy, którzy w zdecydowanej mierze nie posiadają żadnego prawa by być w Europie przyjętymi. Dowodem na to są statystyki. W roku 2016 –  we Włoszech na 91 000 próśb o azyl – jedynie 17 000 zostało zaakceptowane – co odpowiada 19 %.

 
 
Pomimo to, NGOs domagają się stworzenia kanałów instytucjonalnych, za pośrednictwem których migranci mogliby dostawać się bezproblemowo do Europy. Dopóki UE nie zastosuje tego rodzaju rozwiązania problemu – twierdzą, że będą dalej sadowić się na morzu w odległości zaledwie kilku kilometrów od wybrzeży libijskich i kontynuować to, co robią do tej pory. NGOs piszą o tym w sposób otwarty na swych stronach internetowych.

 
 
Oto tajny plan NGOs: pełnić rolę mostu przerzucającego migrantów
Ecco il piano occulto delle Ong: fare da ponte per portarci tutti i migranti
 
 
 
 
 
 
Marine le Pen krytykuje Bergoglio

 
 
Bergoglio co tylko wysłał komunikat video do uczestników  TED 2017 – "The future you"  – konferencji, jaka odbywa się w Vancouver. Ze względu na imigrancką przeszłość swych przodków papież stwierdził:  "Ja również mógłbym być jednym z dzisiejszych odrzuconych".
 
Tekst przesłania po polsku – zamieszczony przez Radio Watykańskie – nie zawiera jednakże papieskich uwag o migrantach.

 
 
VIDEO: Przesłanie papieża Bergoglio do uczestników TED:
 
 
 
Papież do TED 2017: potrzeba rewolucji czułości
 
"Ja również mógłbym być jednym z dzisiejszych odrzuconych".
"Anch’io avrei potuto essere tra gli scartati di oggi"
 
TED – Technology, Entertainment, Design – "Ideas worth spreading"
 
 
 
 
W związku z niewzruszonym (jak chodzi o migrantów) stanowiskiem papieża – w wywiadzie dla katolickiego  La Croix  – wypowiedziała się niedawno Marine Le Pen.

Mówiąc o sobie, powiedziała, że jest osobą  "głęboko wierzącą",  ale że pomimo to jest wściekła na Kościół. Dodała następnie:  "Sądzę, że Kościół miesza się we wszystko – a nie zajmuje się tym, czym powinien. Moja opinia nie oznacza jednak, że nie żywię szacunku do określonych duchownych".
 
 
Na pytanie, czy zaprosiłaby Franciszka do Pałacu Elizejskiego – Marine stwierdziła:  "Z wielką przyjemnością i powiedziałabym mu to, co mówię w tej chwili do was, tj. żeby nawoływał do dobroczynności, przyjmowania bliźnich, czy cudzoziemców – nie szokuje mnie to bynajmniej. Jednakże okazywanie miłosierdzia powinno być wyłącznie indywidualne. Kto domaga się by państwa działały przeciwko interesom własnych narodów – nie stawiając żadnych warunków w przypadku przyjmowania dużych ilości migrantów – uprawia politykę. Powiedziałabym nawet, że jest to ingerencja polityczna – jako że papież jest głową państwa".

 
 
Le Pen krytykuje papieża w związku ze jego stanowiskiem wobec migrantów
Le Pen critica il Papa sui migranti
 
 
 
 
Tak to Watykan zachęca wiernych do ćwiczenia się w miłości bliźniego i migranta. A jak reagują duszpasterze, czy też osoby zakonne, kiedy syryjski uchodźca w trudnościach prosi o pomoc –  nie dysponując refundacją?

 

 
 
Fikcyjny uchodźca z ukrytą kamerą

  
Oto odpowiedź na pytanie postawione co tylko:

 
Półtora roku temu (we wrześniu 2015) popularny włoski program telewizyjny – "Piazza Pulita" kanału La7 zrobił "eksperyment" z ukrytą kamerą.
 
Współpracujący z programem dziennikarz z agencji Askanews udał syryjskiego uchodźcę (zapuścił brodę, paznokcie, wyposażył się w plastykową torbę, liche ubranie, itp.) i przez kilka godzin krążył w okolicach Watykanu i po Rzymie –  prosząc o przyjęcie go na noc, wraz z dwójką swych dzieci. Całość została sfilmowana.

 
Zaczął od Placu św. Piotra, na którym zagadywał księży, przedstawiając im po angielsku swoją sytuację; poszedł następnie do pobliskiego Domu Pielgrzyma; zaliczył także Biuro Jałmużnika Papieskiego – wszystko na nic. Odwiedził ponadto kilka parafii, domów zakonnych, a także tzw. "domów na wakacje" na terenie Rzymu – ale i tam też niczego się nie doprosił.

 
 
VIDEO: Uchodźca syryjski prosi o pomoc w Watykanie – 24 wrzesień 2015
Il profugo siriano che bussa al "Vaticano" - "Piazza Pulita" – La7
 
 
 
Polak jałmużnikiem papieża. "Jest jak pogotowie ratunkowe”
 
 
 
 
Zauważmy, że około 22 % nieruchomości we Włoszech jest własnością Kościoła. 
 
 
Milion nieruchomości na świecie należy di Watykanu
Il milione di immobili del Vaticano.
 
Majątek "Vaticano sp. z o.o." (kamienice, hotele i szpitale) ma wartość 2 000 miliardów euro
Palazzi, alberghi e ospedali 2 mila miliardi di patrimonio quanto vale "Vaticano spa"
 
 
 
Pomimo to "Syryjczyk" z "Piazza Pulita" – dachu nad głową na noc od nikogo nie dostał.
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

  • @RAM
    Świat został postawiony na głowie . Wiesz nie myślałem że kiedykolwiek się zgodzimy . Pozdrawiam. http://www.listyznaszegosadu.pl/nowy-ateizm-i-krytyka-religii/islamscy-towarzysze-podrozy-w-drodze-do-bigoterii-i-masowych-mordow

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031