Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
473 posty 1233 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Macron: od Gauche - Caviar do Gauche - Rothschild

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

“Jak napisał Le Nouvel Observateur: «Podczas każdej zmiany rządu – Rothschildom udaje się umieścić w zakamarkach władzy jakiegoś ich człowieka", a proceder ten nazywają oni - 'oddawaniem się na służbę'»...”

 

 

Fortel Rothschildów by i tym razem Francuzi zagłosowali na socjalistę

 
 
Il trucco per cui i francesi voteranno di nuovo un socialista. Dei Rotschild.
 
 
 
Maurizio Blondet      7 luty 2017           tłum. RAM

 
 
 
 
 
Zwycięstwo socjalisty we Francji może wydawać się całkowitą niemożliwością – a to z uwagi na zniechęcającą przygodę Francuzów z Hollande'm jako prezydentem (posiadającym obecnie jedynie 4 % poparcia w sondażach i niemającym odwagi przedstawić się ponownie do wyborów), oraz fakt rozbicia  francuskiego  gauche  na 4 kandydatury.

Opublikowana została nawet książka  humorysty Bruna Gaccio – zatytułowana   "Ostatnie 100 dni Partii Socjalistycznej" – w której opowiada on o rychłej jej śmierci spowodowanej  toczącymi ją od 35 lat ciężkimi chorobami. (...). Jednym słowem – pogrzeb partii miał odbyć się już wkrótce.

 
 
Powrót centro-prawicy do władzy wydawał sie być pewny, zaś zwyciężającym bez wysiłku –  Francois Fillon (odłowiony w prawyborach tejże centro-prawicy z frakcji wystarczająco prawicowej, by mógł w drugiej turze zebrać głosy Marine Le Pen) – faworyzowany w sondażach – będący pro-UE, ale również pro-Putin.

 
 
François Fillon
 
 
 
 
Jednakże pułapka zastawiona na Fillon'a zatrzasnęła się i  Le Canard Enchainé  (narzędzie CIA – jak określa stronę francuski filozof  Nicolas Bonnal) wyciągnął na światło dzienne skandal:  Fillon opłacał swą żonę jako asystenta parlamentarnego (500 000 € brutto w ciągu 8 lat). Żona Fillona otrzymywała ponadto 5 000 € miesięcznie od   Révue des Deux Mondes od roku 2012 do 2013.

 
 
Kwota 500 000 € zrobiła wrażenie – ale prawda jest taka, że Fillon dostał tę dotację jako poseł – z przeznaczeniem na związane z tym wydatki – więc mógł równie dobrze nie zatrudniać żadnego asystenta i zachować te pieniądze dla siebie, bez popełniania jakiegokolwiek przestępstwa. Nieco inaczej przedstawia się sprawa dobrze płatnego zajęcia żony Fillona w Révue des Deux Mondes. Media zaczęły mówić, że zarabiała 5 000 € na miesiąc za zredagowanie jedynie - "dwóch lub trzech artykułów".

 
 
Le Canard Enchainé
 
Nicolas Bonnal
 
Notes sur les présidentielles et la future victoire du PS
 
 
 
 
Tego samego dnia, w którym Le Canard Enchainé opublikowała swe odkrycia – prokuratura francuska zainicjowała dochodzenia, zaś w następnym dniu wysłała  policję (na syrenach) do Révue des Deux Mondes, w celu przeszukania biura – z oskarżeniem o "zatrudnienie fikcyjne".

 
 
Błyskawiczna akcja prokuratury i ogłuszający jazgot mass-mediów osiągnęły skutek:  notowania sondażowe Fillona załamały się; sam Fillon złożył przeprosiny i chociaż zaprezentuje się w wyborach – jednakże to nie on będzie rywalem Marine Le Pen w drugiej turze głosowania.

 
 
Nie ma się co łudzić, że Marine Le Pen dotrze do Pałacu Elizejskiego. Pomimo, że znajduje się ona dziś na pierwszym miejscu jak chodzi o preferencje wyborców (ma 26 % i pozostali są daleko w tyle) – w drugiej turze wyborów cały elektorat  "antyfaszystowski"  skoncentruje swe głosy na przeciwniku Marine – kimkolwiek by on nie był. Tak zawsze działo się we Francji.

 
 
Problemem jest to, że rywalem Marine Le Pen nie będzie eksponet centro-prawicowy, ale człowiek – rzekomej "lewicy" – Emmanuel Macron, założyciel własnej partii "En Marche" –  który był ministrem Valls'a i Hollande'a aż do sierpnia ubiegłego roku, kiedy to odłączył się od partii socjalistycznej, by na czas udać kandydata niezależnego.

 
 
 
Emmanuel Macron
 
 
 
 
Oczywiście, Macron został natychmiast wylansowany i wypromowany przez media jako ten, który uosabia  "odnowę i nowoczesność",  ultra-europejczyk, liberał (podobnie jak było to z  Hollande'm). (...)

 
 
Podsumowując – zapowiada się to samo, co widzieliśmy do tej pory.
 
Wystarczyło, że Marine Le Pen zaprezentowała swój program polityczny, aby doszło do krachu na giełdzie, aby tzw. "rynki" "przestraszyły się", by  spread   dotyczący papierów wartościowych wzrósł. Jednym słowem został użyty cały ograny repertuar wybiegów, mający na celu całkowite uniemożliwienie Le Pen dostania się do władzy i urzeczywistnienia swego projektu.
 
 
Wymienione powyżej elementy są składnikami farsy zatytułowanej  "Faszyzm stoi u bram" – czyli szopki, mającącej za cel wywołanie w wyborcach odruchu Pawłowa –  w tym przypadku polegającym na głosowaniu na kogokolwiek, by tylko zablokować Front National.
 
Już obecnie sondaże przewidują, że w drugiej turze głosowania Macron dostanie 65 % głosów, kontra 35 % dla Le Pen.

 
 
Jeżeli tak to wygląda – przyglądnijmy się jakim rodzajem socjalisty jest Emmanuel Macron, którego Francja może dostać jako prezydenta na jedną lub dwie kadencje.

 
 
Otóż przede wszystkim Macron jest bankierem inwestycyjnym Rothschildów.
 
W firmie zaczął pracować od roku 2008 jako analityk – w biurach Jacques'a Attali, ministra i  maitre à penser  Mitterrand'a, po czym zrobił tak zawrotną karierę, że stał się "partnerem" – wspólnikiem Davida de Rothschild, który z kolei jest zaufanym człowiekiem Nicolasa Sarkozy i Alain'a Minc'a.

 
 
Rothschild & Co
 
Jacques Attali
 
David Mayer de Rothschild
 
Nicolas Sarkozy
 
 
 
 
Alain Minc  - was born on April 15, 1949 in Paris[2][3] to a family of Jewish immigrants from Poland.[4] His father, Joseph Minkowski, was a dentist and a member of the Communist Party.[5] (…)
 
 
 
 
Jak się okazało, Macron był młodym, szybko uczącym się człowiekiem. Zajmował się inkorporacjami i przejęciami przedsiębiorstw. Zasadniczo, sprzedawał firmy francuskie spółkom wielonarodowym, tak amerykańskim jak i innym. (...)

 
 
Od czasów swej młodości otrzymywał tak wysokie prowizje, że mówi się o nim dziś, iż -  "do końca życia może spać spokojnie " – jest więc super-milionerem.
 
Oczywiście podczas tego rodzaju działalności – pozawierał ogromną ilość przyjaźni i nagromadził wielu wspólników, pochodzących ze sfer liczących się, poznał całą masę tajemnic, sekretów i planów należących do najpotężniejszych bogaczy – tym bardziej, że zajmując się inkorporacjami pracował jako  "konsulent - nabywca", tzn. inwestując w przeprowadzaną operację razem ze swym klientem.

 
 
 
Bank Rothschildów bardzo chętnie wypożycza rządowi francuskiemu swych młodych i wybitnych pracowników. Stają się oni w ten sposób ministrami, sekretarzami generalnymi, szefami gabinetów, itp.

 
 
Jak napisał  Le Nouvel Observateur: "Podczas każdej zmiany rządu – Rothschildom udaje się umieścić w zakamarkach władzy jakiegoś ich człowieka", a proceder ten nazywają oni - "oddawaniem się na służbę".

 
 
Macron podtrzymał tradycję, o której mowa powyżej, kiedy to w roku 2014 stał się ministrem gospodarki i przemysłu, a także cyfryzacji.

 
 
W sierpniu ubiegłego roku podał sie do dymisji, po to by założyć własny ruch.
 
 
Istnieje bardzo silne podejrzenie, że jego dymisja została uzgodniona w ramach obszernego projektu, do którego należy również pułapka zastawiona na Fillon'a – tak aby te same siły mogły zachować władzę.
 
Tu należy zuważyć, że docieramy wyżej niż sięga  Gauche - Caviar  – można powiedzieć znajdujemy się w pobliżu Trójkąta i Kompasu –  tyle że nieco ponad. Jesteśmy więc na poziomie  Gauche - Rothschild.
 
 
 
Wygląda więc na to, że po raz kolejny oswobodzenie Francji zostało odroczone, jako że Macron jest super-liberałem  i promotorem jednego ogólnoświatowego rynku.
 
Mass-media mainstream'u – które w podobnych przypadkach okazują się mieć zdolności prorocze – w mgnieniu oka pojęły jak bardzo "cnotliwy" jest tenże kandydat na prezydenta i za sprawą specjalnych programów na jego temat wywindowały go w sondażach jak najwyżej się dało. W październiku 2014 - jedynie 11 % pytanych pragnęło aby Macron brał poważniejszy udział w polityce (6 % robotników i 4 % rzemieślników). Dziś twierdzi się natomiast, że jest on ulubieńcem Francuzów.

 
 
 
Jednakże jest rzeczą możliwą, że sytuacja zmieni się wkrótce, ponieważ 6 lutego  Sputnik i  Russia Today zaczęły twierdzić, że  Julian Assange znalazł informacje kompromitujące Macrona. Dotyczą one ponoć kręgów bliskich Hillary Clinton i szefa jej kampanii wyborczej - Johna Podesty

 
 
WikiLeaks
 
Assange : WikiLeaks a trouvé des informations sur Macron dans des emails de Clinton
 
 
 
Poseł  Nicolas Dhuicq – należący do  Les Républicains – chlapnął na temat tego, co jest zresztą powszechnie wiadome stwierdzając:
 
"Macron jest pieszczochem francuskich mass-mediów, będących w posiadaniu pewnych osób – o czym wszyscy wiemy".

 
 
Po czym dodał:
 
"Wśród ludzi, którzy go popierają znajduje się  businessman Pierre Bergé, długoletni towarzysz życia Yves'a Saint-Laurent'a – nieukrywający swego homoseksualizmu i będący promotorem 'małżeństw homoseksualnych'. Stoi za nim super-bogate gay lobby. Więcej nie powiem".
 

 
 
Nicolas Dhuicq
 
Pierre Bergé 
 
Yves Saint Laurent
 
 
 
 
Kto wie,  być może torpedy - podobne do tych, które zatopiły Hillary Clinton - są już przygotowane, by pogrążyć w głębinach także Emmanuela Macron'a.
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 

 

 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @:
  Jakiś impotent pałę postawił; analfabeta czy cóś?
 • @roux 17:03:40
  nie, un ino z banku... ;)))
 • Hiperrzeczywistość
  Obraz Francji przedstawiony w notce jest potwierdzeniem koncepcji Jean'a Baudrillard'a, który w swej książce pt. "Symulakry i symulacja " ("Symulacra and Simulation") z 1981 roku, opisał świat realny i symulowany. Otóż świat to symulakra, kopie, które przestały mieć kontakt z rzeczywistością realną. Żyjemy w hiperświecie, w którym karmi się nas zdegenerowanymi kopiami - system polityczny tylko mówi o sprawiedliwości i etyce, system społeczny tylko mówi o wolności jednostki, zakupy w hipermarkecie nie są środkiem do pozyskania produktów, tylko celem samym w sobie, komisje parlamentarne ukrywają prawdę,prokuratury symulują prowadzenie śledztw mających ustalić prawdę, mimo pozorów jej poszukiwania, kultura obrazkowa zastępuje rzeczywiste obiekty itd. Metodą przekonania o oryginalności kopii i symulowanej wolności wyboru, jest kłamliwy mechanizm reklamy. Nie wiemy, że świat jest tylko kopią, bo zamydlono nam oczy sztuczkami marketingowymi.Najważniejsza staje narracja prowadzona przez wyspecjalizowane w jej prowadzeniu media. Tego racja, kogo narrację kupi "oduraczony" wyborca i w konsekwencji , tego władza i pieniądze.
 • Autor
  Wielkie dzięki za tłumaczenie. Oni mają podobne działania wszędzie. W Polsce byli pewni, że wygra B. Komorowski, który z agentem Rothschildów G. Sorosem popijał sobie koszerną i ściskali się, że hej...

  Nie docenili A. Dudy, który na pewno wygrał większą różnicą niż ta oficjalna i nijak nie dało się zafałszować.

  Wtedy wpadli w panikę i powstały naprędce: bankiersko-UD-UW-owska .Nowoczesna z parawanem L. Balcerowicza i A. Olechowskiego z przypadkowym liderem R. Petru i KOD jako oddolny ruch wspierany przez michnikowszczyznę. Sam Michnik cos gaworzył o "pijanej zakonnicy w ciąży", którą prędzej przejedzie na pasach Komorowski niż przegra wybory prezydenckie. Byli pewni i ta pycha ich zgubiła.

  Przez te kilkanaście miesięcy robili wszystko, aby rozchwiać Polskę i był "drugi Majdan". Nie udało się jak nie udało się zrobić grudniowego puczu.

  A do tego D. Trump... hmmm... nawet teraz jego nazwisko jest podkreślane przez słownik jako błąd ;)

  Sytuacja jest dynamiczna. Zobaczymy juz nie długo, ale Francuzi są bardziej odmóżdżeni niż Polacy i pewnie ulegną swoim lewackim mediom, chyba że... no własnie... Clinton tez miała wygrać...

  pozdrawiam

  Przeliczyli się też w wyborach parlamentarnych, choć i tak PiS z dużą dozą prawdopodobieństwa też wygrał więcej niż oficjalnie.
 • @RAM 17:09:33
  http://www.gala.fr/l_actu/news_de_stars/pourquoi_emmanuel_macron_a-t-il_evoque_sa_double_vie_avec_mathieu_gallet_386062
  Chodza sluchy o homoseksualizmie M.Macrona i zwiazku z Mathieu Gallet PDG "Radio France". Zlosliwi mowia, ze fakt, ze jego zona Brigitte Trogneux jest o d niego starsza 24 lata wskazuje na geja, ktory ma "przykrywk" w postaci starej, inteligentej zony ( bylej nauczycielki z liceum geniusza)..
  https://fr.wikipedia.org/wiki/Emmanuel_Macron
  https://www.youtube.com/watch?v=jhe9Rn5VH3Q
  https://www.youtube.com/watch?v=dJoZXHX37Us
  W ostatnim filmiku Frédéric Mitterand ( siostrzniec Françoisa Mitteranda - prezydenta , prywatnie homo) broni Mathieu Galleta, kiedy ten ostatni rozrabial w Radio France...
  Pozdrawiam
 • @babaraba 23:58:22
  chodzą, chodzą słuchy... babaraba... fantastyczny nick! ... :)))

  również pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:35:20
  problem w tym, że ich ludzie są wszędzie ... ja ich nazywam "czcicielami potęgi" ... również pośród tych, niby to sprawiedliwych... ;)

  a Panu jak się wydaje?

  również pozdrawiam
 • @RAM 01:07:02
  Watykan już prawie opanowali. Tylko kraje muzułmańskie to twierdza . Dlatego wyizolowują jak najwięcej muzulmanów do Europy i USA by ich powoli przerabiać na swoją V kolumnę.
 • @Krzysiu!!! Tak dla przypomnienia
  OPUBLIKOWANO KWIECIEŃ 30, 2015

  POPARCIE ŻYDOWSKIE DLA KANDYDATA NA PREZYDENTA POLSKI – ANDRZEJA DUDY

  „Izabela Swijas; W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza:

  „Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP […] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami”

  ps. To kogo uny popirali Komure czy Dude??? I dla kogo środowisko pisuaru pracuje???
 • @RAM 01:03:26
  https://www.youtube.com/watch?v=tSayeaCV87
  Ostatnio Francja "zyje" tak zwana afera Théo, czarnego FRancuza, ktory nie chcial sie poddac kontroli policji i poturbowany oskarzyl policjantow o gwalt ( palka ?!). Poturbowany i "biedny" byl pretekstem do zamieszek na przedmiesciach Paryza !
  https://www.youtube.com/watch?v=tSayeaCV87U
 • @babaraba 22:49:11
  https://www.youtube.com/watch?v=GRESyKgqIVY
  https://www.youtube.com/watch?v=8UiwOY92Hbo
  https://www.youtube.com/watch?v=wWAj55p2nWY
  https://www.youtube.com/watch?v=MYssObVCMD4
  Tutaj autentyczne filmiki z rozruchow jakie wybuchly po "aferze" Théo ...
  sceny jak z wojny ( domowej ?) Tak wyglada francja przedmiesc wielkich miast, skupisk muzulmanow !
 • Jak to jest możliwe?
  ... że wczoraj przed północą licznik stał na 216 827, a dziś pokazuje 216 800?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031