Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
495 postów 1294 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Szczyny-Gate" - fake news, fake intelligence

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"CIA stała się ekstremalną i najdroższą z biurokracji - niesprawnych i pasożytniczych, które udając technokracje okupują władzę polityczną tak w Ameryce jak i w Europie..."

 

 

Czy zaczynając od "Szczyny-Gate" nastąpi "upadek domu CIA"? Wydaje się, że upadek CNN – tak
 
 
 
Dal “PipìGate” verrà il crollo di Casa CIA? Certo di CNN.
 
 
 
 
Maurizio Blondet     12 styczeń 2017     tłum. RAM

 
 
 
"James Clapper potępia przeciek informacji i zapewnia Donalda Trumpa o swej lojalności – amerykańska intelligence community gotowa jest służyć przyszłej administracji USA"– w ten oto sposób strona internetowa  Politico.com  informuje o kapitulacji służb.

 
 
Spy chief trashes leaks, assures Trump of loyalty
 
 
 
 
James Clapper jest dyrektorem  National Intelligence (organu mającego rolę łącznika pomiędzy rozmaitymi amerykańskimi agencjami wywiadowczymi i Białym Domem), który kilka dni temu potwierdził wpływ Moskwy na zwycięstwo Trumpa, natomiast przedwczoraj przekazał mass-mediom wiadomość, że "intelligence" (tzn. on) w sposób dyskretny ostrzegł Trumpa o fakcie posiadania przez Rosjan kompromitujących go dokumentów, a co z tego wynika  także o możliwości szantażu.

 
 
Trump Received Unsubstantiated Report That Russia Had Damaging Information About Him
 
 
 
Dokumenty kompromitujące, o których mowa są 35-stronicowym sprawozdaniem, w który relacjonuje się iż w roku 2013, w Moskwie – Trump zaordynował sobie u prostytutek zapłaconych przez FSB -  "golden showers".

Autentyczność materiału - od miesięcy krążącego wśród rozradowanych mas-mediów – została w ostatnich godzinach całkowicie zdemolowana. Senator McCain – by ratować samego siebie – powiedział, że raport przekazał FBI nie po to by dostarczyć środków do zniszczenia Trumpa, ale dlatego, że sam nie był w stanie ocenić jego wiarygodności.

 
Obecnie  New York Times szczegółowo wyjaśnia jak "sensacyjne i niesprawdzone dossier stało się kryzysem dla Trumpa". Gazeta powinna była napisać raczej "kryzysem dla CIA", ale nie wymagajmy za dużo.

 
NYT opowiada, w jaki sposób wrogowie Trumpa - z obu partii - wynajęli i opłacili 7 miesięcy temu  człowieka o nazwisku  Christopher Steele - ex agenta brytyjskiego, będącego właścicielem prywatnej firmy wywiadowczej o nazwie  Orbis Business Intelligence.

 
Orbis Business Intelligence
 
 
 
 
Steele – pracujący w przeszłości w Moskwie dla  M16 - chwalił się posiadaniem źródeł informacji w Rosji i możliwością zebrania materiałów wystarczających do skompromitowania kandydata na prezydenta. Ze względu na swą wcześniejszą działalność szpiegowską – Steele nie mógł osobiście pojechać do Moskwy, dlatego też  - jak pisze NYT- "zaangażował osoby rosyjskojęzyczne przebywające w Rosji, by te skontaktowały się z jego dawnymi informatorami".

 
 
How a Sensational, Unverified Dossier Became a Crisis for Donald Trump
 
 
 
 
Następnie Steele zaczął pisać serię skromnych raportów i przekazywać je Amerykaninowi, który zamówił je u niego na konto osób nie mogących ujawnić się jako zleceniodawcy przedsięwzięcia.

 
Amerykaninem okazał się być Glenn Simpson – założyciel "Fusion GPS" - agencji odpłatnie zajmującej się zbieraniem informacji kompromitujących.

 
Fusion GPS
 
 
 
Simpson jest byłym dziennikarzem  Wall Street Journal, znanym ze swego sekciarskiego i stronniczego sposobu pisania artykułów. Przed wyborami wielu polityków używa jego "Fusion GPS" do wynajdywania wiadomości, którymi można zaszkodzić przeciwnikom politycznym.

 
To właśnie Simpson zajął się "zorganizowaniem" poszczególnych raportów w jeden 35-stronicowy, kompromitujący dokument - wzmacniając go własnymi wnioskami i zebranymi plotkami. Dla przykładu napisał, że:  "syn Trumpa" miał stwierdzić iż  "z Rosji płynie straszna ilość pieniędzy" – chociaż Donald nie posiada w Rosji swych nieruchomości, mogących przynosić dochód; ponadto jedno ze źródeł agenta Steele zapewniło iż adwokat Trumpa Michael Cohen spotkał się w Pradze z Olegiem Solodukinem – funkcjonariuszem Rossotrudniczestwa, tj. Rosyjskiej Federalnej Agencji ds. Rodaków.

 
 

 "Nigdy nie byłem w Pradze" – odpowiedział na Twitterze Cohen. A Solodukin dodał, że nigdy nie widział Cohena. Jednakże pomimo wszystko - "kompromitujący dokument" został przez amerykańską intelligence community zaakceptowany jako prawdziwy - jako część całości mającej obalić kandydata na prezydenta grożącego jej zreformowaniem.

 
 
 
Służby z Kijowa pomogły w kampanii szkalującej Trumpa

 
 
Jak ujawnia Politico.com w kilometrowym i niewygodnym artykule – CIA powierzyla sprawę służbom z Kijowa:  

 
"Funkcjonariusze rządu ukraińskiego usiłowali pomóc Hillary Clinton, a także podminować pozycję Donalda Trumpa – tak wyrażając publicznie watpliwości na temat jego wartości jako przyszłego prezydenta USA, jak i rozpowszechniając dokumenty sugerujące udział w korupcji znaczącej osoby z bliskiego otoczenia Trumpa".

 
 
Osobą do wrobienia, o której mowa jest Paul Manafort – były szef kampanii Trumpa, z którego Trump musiał zrezygnować, po tym jak "ujawniono", że Manafort zaakceptował kontrakty lobbyingowe dla rosyjskich klientów. Nie było to w istocie rzeczy niezgodne z prawem (porównać z braćmi Podesta – lobbystami na rzecz Saudów), ale mass-media narobiły takiego jazgotu, ze osoba Manafort'a stała się dla kampanii Trumpa ciężarem, zamiast pomocą.

 
Jednakże  – wiedząc, że rząd w Kijowie posiada w swym składzie najrozmaitszych ministrów będących obywatelami amerykańskimi, pożyczonymi huncie w celu ratowania kraju od bankructwa i korupcji – nie trudno jest się połapać, że intryga została opracowana w Departamencie Stanu, przez partię demokratów i oraz intelligence community.

 
 
Natomiast  obecnie Poroszenko zwerbował agencję lobbystyczną pro-Trump, w nadziei, że nowy prezydent uratuje jego reżim.

 
 
Ukrainian efforts to sabotage Trump backfire
Kiev officials are scrambling to make amends with the president-elect after quietly working to boost Clinton.
 
 
 
 
Dziś, kiedy spisek rozpada się na oczach wszystkich – okazuje się, że CIA wypowiadająca wojnę niepożądanemu przez siebie kandydatowi na prezydenta (po to, by bronić swej rozległej władzy) i przechwalająca się swym niezrównanym profesjonalizmem – jest niczym innym jak zgrają dyletantów, którzy musieli zwrócić się do prywatnych wywiadów zewnętrznych jak Steele, lub osób tak dyskusyjnych jak Simpson – ponieważ jak widać-  ani własnych oczu ani własnych uszu w Moskwie nie posiada. Jej funkcjonariusze zaakceptowali plotki dozorców, nie będąc w stanie sami ich skontrolować. Na koniec - jak osoby całkowicie nieodpowiedzialne – ich prymitywny raport rozpowszechnili wśród mediów - swych wspólników i przyjaciół.

 

 
 
Agenci zawodowcy czy rozgromieni dyletanci?

 
 
Podsumowując całość – wywołując tego rodzaju nielegalna wojnę, CIA pokazała że pod rządami Bush'a i Obamy przeobraziła się w kupę amatorów, niezdolnych do sklecenia prawdziwego raportu intelligence. Stała się ekstremalną i najdroższą z biurokracji niesprawnych i pasożytniczych, które udając technokracje okupują władzę polityczną tak w Ameryce jak i w Europie.
 
 
To, co obserwujemy wydaje się być – parafrazując słynne opowiadanie Edgara Allana Poe - "Upadkiem domu Usherów".

 
Jesteśmy więc świadkami krachu CIA?

 
Należy dodać, że w swój upadek CIA wciągnęła również "miarodajne" mass-media, które zaakceptowały  przedstawione fałszerstwa. Wśród nich zaś wyróżniła się  CNN.

 Podczas swej pierwszej prezydenckiej konferencji prasowej Trump odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarza CNN – nazywając ją fake news. Dlatego znany dziennikarz  Jeff Kuhner pyta: "Czy 'Szczyny-Gate' zniszczą CNN?


 
 
“Will Peegate bring down CNN?”
 
 
 
 
Z pewnością krach dotyczył będzie także tego, co nazywamy "Hollywood" – ujawniający się coraz to bardziej jako centrala propagandy i dezinformacji CIA, której mit on sam stworzył.

 
 
Nie należy jednak żywić zbyt dużych nadziei, jako że tego rodzaju bezczelne centrale władzy nie rezygnują łatwo. Oto komentarz wiarygodnej agencji Reuters: "Prawdziwe czy nieprawdziwe są oskarżenia na temat Rosji – będą miały wpływ na prezydenturę Trumpa".

 
 
Sformułowanie wydaje sie być dziwne: "Prawdziwe czy nieprawdziwe... ?"  – ktoś może zapytać – co to znaczy?

 
 
Reuters wyjaśnia to sama:
 
"Dziś Trump może sądzić, że nie ma on innej możliwości jak tylko wybór o wiele twardszej postawy tak wobec Putina, jak i wobec innych przeciwników USA – który może okazać się jeszcze bardziej niebezpieczny. Już to widać zresztą. Rex Tillerson mianowany przez Trumpa sekretarzem stanu – który jako kierujący Exxon'em jest w bliskich relacjach z Putinem – ujawnił chęć akceptacji polityki twardszej od dotychczasowych oczekiwań, co oznacza, że skłonny jest do utrzymania sankcji  amerykańskich i dozbrojenia Ukrainy".

 
 
 
Commentary: True or not, Russia allegations will scar Trump presidency
 
 
 
 
Jak wynika z powyższego – amerykańskie  Państwo Głębinowe pragnie by Trump zniszczył relacje z Putinem.

 
 
Kuhner’s Corner, The Shadow Government’s War on Trump
 
 
 
 
 
Wydaje się więc, że końcowym celem bezwstydnej kampanii fake news i fake intelligence jest nic innego jak to, by trwała wiekuista wojna.


***
 
 
 
 
CIA kontra Trump, czyli pojedynek do ostatniej kropli krwi
 
 
 

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.


 
 

 

KOMENTARZE

 • "Nowe Szaty Krola" Andersena nadal aktualne.
  :)
 • Na wesoło ?
  On today's frontcover of Tagesanzeiger

  https://pbs.twimg.com/media/C198-j8WQAA-AdV.jpg
 • Jarek!
  Oggi c'è tutto, o manca qualcosa? ... :)))))
 • @RAM 22:06:13
  A jak będziemy zwalczać "Szczyny-Gate" - fake news w Polsce?

  RAM - jakiś program??
 • Facet trochę się spalił
  Rosyjscy hakerzy mogą próbować wrobić Amerykanów poprzez umieszczenie na ich komputerach pornografii dziecięcej , według najnowszego raportu.
  http://nypost.com/2017/01/11/latest-russian-hacking-threat-putting-kiddie-porn-on-your-computer/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829