Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
473 posty 1233 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Tożsamość i Suwerenność Narodowa w Konstytucji Węgierskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Włoska strona internetowa stopeuro.org kibicuje Węgrom, natomiast portal Żydów Włoskich jest zgorszony tym, co na Węgrzech się dzieje.. Na koniec o organizacji "No Borders", która z ramienia Sorosa i Komisji Europejskiej pomaga skolonizować Europę ..

  

 

Obrona Tożsamości i Suwerenności Narodowej mają być fundamentem zmian, jakie Orban pragnie wprowadzić do Konstytucji Węgierskiej

 

Difesa della Identità e Sovranità nazionale: i concetti base che Orban vuole inserire in Costituzione dell’Ungheria

http://www.stopeuro.org/difesa-della-identita-e-sovranita-nazionale-i-concetti-base-che-orban-vuole-inserire-in-costituzione-dellungheria/

 

www.stopeuro.org    6 październik 2016     tłum. RAM


 

Węgry zamierzają nałożyć ograniczenia efektywności decyzji zewnętrznych, jak na przykład − tej narzucającej kwoty uchodźców − które między innymi − mogłyby zmienić skład etniczny populacji kraju.

Zapowiedź rządu pojawiła się w związku z aktualnym marszem setek migrantów w kierunku granicy Węgier, żądających pełnego otwarcia granic.

Premier Orban – w oparciu o przytłaczające 98 % "nie" wyrażone przez Węgrów wobec migracyjnego planu Brukseli −  chce zmienić konstytucję, tworząc z niej siłę zdolną do odparcia ingerencji zewnętrznych w przypadkach kwestii kontrowersyjnych. (…)

Bez wchodzenia w szczegóły propozycji, węgierski minister sprawiedliwości László Trócsányi zapowiedział, że rząd chce podkreślić znaczenie " tożsamości konstytucyjnej" kraju, a także uwydatnić prawo Węgier do odrzucenia decyzji zewnętrznych, które mogłyby spowodować zmiany w składzie populacji.

László Trócsányi– nawiązując do analogicznej decyzji, podjętej przez niemiecki trybunał konstytucyjny, mówiącej, że dopuszczalne są w Niemczech jedynie te normy UE, które nie są w sprzeczności z systemem prawnym i integralnością Niemiec− powiedział:"prawo UE nie powinno mieć przewagi nad konstytucją i Traktaty UE to potwierdzają".

Premier Orban zapowiedział, że w modyfikacji znajdzie się zasada mówiąca iż "osoby nie posiadające prawa do swobodnego poruszania się i bez stałego zamieszkania , będą mogły być akceptowane na Węgrzech jedynie po uprzednim pozwoleniu na to", będącym każdorazowo wynikiem procedury indywidualnej. Następną rzeczą, którą Orban ma nadzieję wprowadzić  jest zapis, że "osiedlanie się osób w grupach jest w kraju zabronione". (…)

Jak informuje ABC News, z terytorium Serbii w kierunku  granicy z Węgrami – żądając pełnego otwarcia granic − zbliża się grupa około 200 osób, w przewadze mężczyzn, którzy wykrzykują slogan "open the borders". Pochodzą z Afganistanu i Pakistanu i eskortuje ich policja. Wśród migrantów znajdują się aktywiści najrozmaitszych ONG, a wśród nich należący do "No Borders" i "Open Society" Georga Sorosa. Trasa, którą mają przebyć, to około 200 km.  Niosą afisze z napisami w stylu "nie potrzebujemy ani jedzenia ani wody, chcemy otwarcia granic". Opowiadają, że sytuacja w serbskich obozach dla uchodźców jest krytyczna i krytykują rzad Węgier za chęć obrony granic.

 Prezydent Serbii Tomislav Nikolic powiedział, że nie założy na granicy siatki, ale wyśle wojsko na granicę z Macedonią i Bułgarią.

 

 

Hungary re-writes constitution to DEFY EU - ending migrant quotas FOREVER

http://www.express.co.uk/news/world/717962/Hungary-re-writes-constitution-defy-EU-ending-migrant-quotas-forever

Hungría blindará en su Constitución la identidad y soberanía nacional

http://gaceta.es/noticias/hungria-blindara-constitucion-identidad-soberania-nacional-05102016-2156

 

***

 

Dyskryminacja na Węgrzech

 

Discriminazione magiara

http://moked.it/blog/2016/10/06/setirot-le-minoranze-ungheria/

Portal Żydów Włoskich

 

Stefano Jesurum    6 październik 2016     tłum. RAM


 

Hura, hura, węgierskie referendum na temat migrantów poniosło klęską. Frekwencja wyborcza wyniosła jedynie 43,42 %, więc dzięki temu − upragniony przez Viktora Orbana plebiscyt przeciwko Europie nie przeszedł.

Dlaczego piszę "hura, hura"?  Po prostu dlatego, że odmowa w stosunku do migrantów jest odrażająca. Mam na myśli tę połowę populacji węgierskiej, która głosując w 98 %, powiedziała, że nie ma miejsca dla dzisiejszych wyrzutków ludzkości. Ktoś powie:  to przecież nic nowego, takich sytuacji jest wszędzie coraz to więcej.

Ale "przyzwyczajając się" do tego – wiele się ryzykuje. Na przykład niebrania pod uwagę, że Komitat Konsultacyjny Rady Europy oskarżył niedawno Węgry o nieprzestrzeganie praw o ochronie mniejszości narodowych.

Wg. alarmującego raportu − węgierscy Romowie są ofiarami "systematycznych dyskryminacji" we wszystkich sektorach życia społecznego na Węgrzech, zaczynając od dostępu do rynku pracy, po opiekę medyczną i szkolnictwo, w którym w sposób zawrotny przybiera na sile segregacja uczniów należących do tej grupy etnicznej. Rośnie również ilość aktów przemocy fizycznej i wzmaga się propaganda nienawiści.

Czy to nie wystarczy? Czy doprawdy chcemy byś wspólnikami tego wszystkiego?

 

 

 ***

przypominam ciekawy artykuł o "No Borders"

 

Komisja Europejska finansuje aktywistów pro-imigranckich.

La Commissione Europea finanzia i militanti pro-immigrati.

http://www.maurizioblondet.it/la-commissione-europea-finanzia-i-militanti-pro-immigrati/

 

 

Maurizio Blondet         4 styczeń 2016        tłum. RAM


 

We Francji odnotowano, że "spontaniczne" gromadzenie się imigrantów w  Pas de Calais, skąd usiłują dostać się do Wielkiej Brytanii, jest kierowane przez organizację o nazwie “No Borders”, przez anarchistów i tzw. organizacje społeczne.

Również we Włoszech, w Ventimiglia (przy granicy z Francją), No Borders zajmowała się organizowaniem protestów, manifestacji i okazjonalnych zamieszek.

Na swojej stronie internetowej organizacja No Borders określa się jako "europejska sieć ugrupowań antyrasistowskich, pracujących razem przeciwko wykluczeniu i kryminalizacji migrantów, a także walcząca o prawo do swobodnego przemieszczania się".

Jak widać z deklaracji, sieć radykalnych anarchistów wspiera zniesienie granic w zgodzie z opiniami globalistów i Sorosa.

No Borders to organizacja nieformalna - "spontaniczna", co umożliwia jej kierownictwu anonimowość. Trzon ugrupowania stanowią młodzi anarchiści, często nieletni, skłóceni z rodzinami i bez stałego miejsca zamieszkania, ale zdoktrynowani przez starych działaczy francuskiej lewicy pozaparlamentarnej. 

Jest rzeczą ciekawą, że ta "spontaniczna sieć" nie pojawiła się razem z napływem migrantów. Utworzono ją co najmniej 15 lat temu i wzrastała jako tzw. "No Border Camps", obozowiska i biwaki urządzane po całej Europie: od pogranicza polsko-ukraińskiego, poprzez pogranicze niemiecko-polskie, na Sycylii i we Francji. W roku 2002 zorganizowano obóz letni w Strasburgu, w roku 2010 w Brukseli, a w roku 2012 w Sztokholmie.

"Biwak" był zorganizowany także w Genui, w czasie G-8, kiedy to w akcji pojawili się Black Block. W czasie tychże "biwaków", które trwają z reguły tydzień, młodzi "antyfaszyści i antyrasiści" są indoktrynowani w "grupach dyskusyjnych" i uczą się jak tworzyć "nowe formy oporu przeciwko reżymom brutalnym i często zabójczym z pogranicza Twierdzy Europa".

Przyglądając się zjawisku, dochodzi się do wniosku, że proceder montowania całego mnóstwa "obozów", czy też "biwaków" wymaga organizacji i pieniędzy. Ponadto całość przypomina taktykę i wyszkolenie grup, które organizowały najrozmaitsze "kolorowe rewolucje" na Wschodzie, kanalizujące niezadowolenie ludności przeciwko ówczesnym rządom, za co zostały sowicie wynagrodzone przez "szerzący demokrację" Departament Stanu USA.

Najbardziej znaną i najstarszą grupą tego rodzaju jest OTPOR, czyli po serbsku opór, który przyczynił się do obalenia Miloszewicza w Belgradzie - obecnie jest to ONG - czyli spółka zawodowców wyspecjalizowanych w tworzeniu niepokojów społecznych, którzy uczą "technik demonstracyjnych bez użycia przemocy", tam, gdzie są wysyłani.

Tak na przykład w Gruzji z ich udziałem został obalony Shevardnadze, aby na jego miejsce postawić Saakashvili. CzłonkowieOTPOR-u pojawili się na Białorusi, na Ukrainie  i w roku 2000 w Budapeszcie w hotelu Hilton, gdzie uczestniczyli w seminariach prowadzonych przez amerykańskiego pułkownika Roberta Helvy na temat "walk bez przemocy".

 

Anarchiści na rzecz Sorosa

Powiecie, jak to jest możliwe, że No Borders może mieć tego rodzaju inspiratorów? 

Otóż z krótkiego śledztwa wynika, że większość prac logistycznych i promocyjnych na rzecz No Borders wykonuje United Agains Racism – Fascism - Nationalism, organizacjaktóra wydaje się być o wiele bardziej złożona i posiadać dość dziwny modus agendi.

 http://www.unitedagainstracism.org/about-united/volunteers/

Należy zauważyć, że w Calais, gdzie obecnie problem z imigrantami stał się palący, już w roku 2009 miał miejsce No Border "biwak" a United Agains Racism-Fascism-Nationalism stworzył na miejscu grupę ad hoc o nazwie Calais Migrant Solidarity (CMS), która zainstalowała się tam na stałe i zaczęła werbować i szkolić aktywistów anarchistów i libertarian miejscowych.

 

http://www.unitedagainstracism.org/addressbook/calais-migrant-solidarity/

 

Calais Migrant Solidarity jest sponsorowana przez United Agains Racism-Fascism-Nationalism i dodatkowo przez Unity Bank, bank  z siedzibą w New Jersey, notowany na rynku Nasdaq. Natomiast co do United Agains Racism-Fascism-Nationalism, to sponsoruje ona tak "antyfaszystów rosyjskich" jak i "antyfaszystów" we wszystkich innych krajach.

Jest w kontakcie i nadzoruje 5 000 pomniejszych organizacji europejskich, organizuje "tygodnie antyfaszystowskie", a także anty - "antysemickie".

Promuje (płaci?) Reflexes, tj. Réseau d’étude, de formation et de lutte contre l’extrême-droite et la xénophobie, coś, co się definiuje jako " radykalny ruch antyfaszystowski", którego członkami są "aktywiści skrajnej lewicy".

Jakiś czas temu Indymedia (Independent Media Center) oskarżył Reflexes o "powiązania z organami policji" poprzez organizacjęUnited Agains Racism-Fascism-Nationalism.

https://fr.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9seau_d%27%C3%A9tude,_de_formation_et_de_lutte_contre_l%27extr%C3%AAme_droite_et_la_x%C3%A9nophobie

https://en.wikipedia.org/wiki/Independent_Media_Center

 

Aktywiści na rzecz Eurokracji

Jak to możliwe - powiecie znowu - że organizacja libertariańska i alternatywna, walcząca o zniesienie granic  współpracuje z organami  policji?

Na to właśnie wygląda, jako że wśród sponsorów United Agains Racism-Fascism-Nationalism znajduje się brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych (UK Home Office) a także holenderskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Ale to nie wszystko.

To "zasłużone" ugrupowanie anarchistów-antyfaszystów, które obala granice i pomaga imigrantom w ich przekraczaniu jest finansowane również przez Komisję Europejską, a dokładniej przez Program Erasmus, przez Radę Europejską, przez Światową Radę Kościołów, przez europejskie grupy parlamentarne zielonych i socjalistów oraz przez dziesiątki jak najbardziej oficjalnych europejskich instytucji rządowych.

Ale czyż wśród sponsorów, nazwijmy ich "prywatnymi"  United Agains Racism-Fascism-Nationalism (którego aktywiści walczą z granicami i rządami państw broniących ich) mogło by braknąć Fundacji Rothschilda i  Jewish Humanitarian Fund?


Nie może tym bardziej brakować Open Society Foundations, George'a Sorosa, oskarżonego przez Victora Orbana o "wspieranie wszystkiego, co podkopuje państwa narodowe" i czemu Soros nie zaprzeczył.

Na stronie internetowej Open Society Foundations (zarządzającej 25 miliardami dolarów ) żąda się aby każdy, proszący o azyl był uważany za uchodźcę z prawem wolnego poruszania się w obszarze Schengen.

Jest to dokładnie to samo, czego chcą aktywiści No Borders.

Że we wszystko zamieszany jest Soros − jest rzeczą zrozumiałą.

Ale fakt, że Komisja Europejska finansuje No Borders wyjaśnia jeszcze więcej, a mianowicie to, że  technokracja i lewactwo pracują dla miliarderów globalistów i brukselskich eurokratów.

Trzeba przypomnieć w tym momencie maksymę Spenglera: "Lewica zawsze popiera wielki kapitał, czasem nawet nie wiedząc o tym".


Oto lista sponsorów i finansistów United Agains Racism-Fascism-Nationalism:

http://www.unitedagainstracism.org/about-united/supported-by

«Since 1992 financial support was received from various sponsors such as :

"Od roku 1992 otrzymaliśmy wsparcie finansowe od takich sponsorów jak:

 European Commission (General Budget/Socrates/Grundtvig/Youth in Action/Erasmus+/DG Employment Social Affairs/TACIS IBPP), Council of Europe (European Youth Foundation/European Youth Centres),OSCE-ODIHR, Heinrich-Böll-Stiftung, World Council of Churches, Olof Palmes MinnesFond, Cultural Council Sweden, Ministry of Education Slovenia, Green Group-, Socialist Group-, and GUE/NGL Group in the European Parliament, European Cultural Foundation, Stiftung West-Östliche Begegnung, Aktionsbündnis Gegen Gewalt, Rechtextremismus und Fremdenfeindlichkeit Brandenburg, Home Office UKMinistry of Interior-BZK NLFederal Department of Foreign Affairs CHthe Matra Programme of the Netherlands Ministry of Foreign Affairs, Instituto Português da Juventude, National Integration Office Sweden, Service Nationale de la Jeunesse Luxembourg, LNU – Norwegian Youth Council, Europees Platform Grundtvig, Friedrich Ebert Stiftung, Federal Social Insurance Office (Dep. for Youth Affairs) CH, Swiss Coordination Office of Youth for Europe, Federal Service for Combating Racism (Fund for Projects Against Racism) CH, Migros Kulturprozent CH, Comunidad de Madrid, Ministry of Youth and Sport of Azerbaijan, The Swedish National Board of Youth Affairs, Rothschild Foundation, Local Municipality of Budapest, Youth Board of Cyprus, Jewish Humanitarian Fund, Foundation Remembrance Responsibility and Future, Minority Rights Group Europe, OSCE – Mission to Skopje, Finnish Ministry of Education and Culture, Provincie Noord-Brabant, Open Society Foundations, Children and Youth Development Fund Georgia, Final Frontiers Internet, Dijkman Print and others.


This website has been funded with support of the Council of Europe (European Youth Foundation), the Erasmus+ Programme of the European Union and the Open Society Foundations.
 »

 

Ostatnie zdanie jest wprost bezcenne:

"Ta strona internetowa została zrealizowana dzięki pomocy Rady Europejskiej (Europejskiej Fundacji Młodzieży), "Programu Erasmus +" Unii Europejskiej i Open Society Foundations". 

Oto, kto płaci "antyfaszystom" za popieranie imigrantów.

 

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031