Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Największa PsyOp w historii świata!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Podczas gdy przerażeni chłopi pańszczyźniani siedzą w domach czekając na szczepionkę – anteny 5G wyrastają wokół nich jak grzyby po deszczu...»

 

RAM            24 marzec 2020  

 
Stoimy w obliczu najpotężniejszej operacji psychologicznej (PsyOp), jaką kiedykolwiek przeprowadzono w historii ludzkości – pisze włoski bloger Marcello Pamio.
 

PROBLEM – REAKCJA – ROZWIĄZANIE

Problem: WIRUS

Reakcja: STRACH

Rozwiązanie: DYKTATURA (medyczna, medialna, społeczna, finansowa, polityczna i kulturalna)

 
Pod pretekstem obecności tajemniczego wirusa, przybyłego (być może) ze Wschodu, Wielki Brat ostrzy swoją broń i zacieśnia pętlę wokół już i tak skromych swobód obywatelskich.
 
Izolacja społeczna (która zwiększa nie tylko strach, ale i złość/gniew).
 
Krzyżowe, cyfrowe monitorowanie zapisów rozmów telefonicznych, kart kredytowych i połączeń satelitarnych.
Po to, by w każdej chwili wiedzieć, gdzie jesteśmy i co kupujemy.
Kamery oraz czujniki biometryczne i termiczne, aby w każdej chwili widzieć, co robimy.
 
W oczekiwaniu na mikrochip i zniknięcie gotówki, które staną się obowiązkowe!
 
W biochip'ie zostaną zapisane wszystkie dane osobowe, zdrowotne i podatkowe, w tym ID, czyli identyfikacja cyfrowa, którą każdy będzie posiadał.
 
Pieniądze papierowe znikną, aby ustąpić miejsca wirtualnym, tj. elektronicznym – łatwym do manewrowania i zarządzania rękami manipulantów.
Podczas gdy przerażeni chłopi pańszczyźniani siedzą w domach czekając na szczepionkę – anteny 5G wyrastają wokół nich jak grzyby po deszczu, ponieważ technologia ta jest najwyższej wagi dla dyktatury (medycznej, medialnej, społecznej, finansowej, politycznej i kulturalnej)...
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Błędne "rozwiązanie"....
  PROBLEM – REAKCJA – ROZWIĄZANIE
  Problem: WIRUS
  Reakcja: STRACH
  Rozwiązanie:...….
  Pozwolę sobie zauważyć że działanie układ immunologicznego człowieka jest odwrotnie proporcjonalne do poziomu stresu u człowieka.
  Czyli , w warunkach dużego stresu nasi obrońcy antywirusowi... limfocyty T "idą spać"- atakujące wirusy mają pole do popisu … co nakręca jeszcze większy poziom strachu(stresu) a więc jeszcze większe osłabienie reakcji immunologicznej organizmu, itd,itd :-)
  Rozwiązanie: ?- więcej chorych, więcej trupów... itd.,itp.
 • @adam54 14:09:58
  Aha. I to dlatego media gl. nurtu nakrecaja spirale strachu, podczas gdy pokatni blogerzy, zwani przez tamtych fakenewsowcami, staraja sie w miare chlodno analizowac sytuacje i wywodzic skutki z przycznyn (blizszych, ale i dalszych)?
 • @welna 14:02:07
  Hm.. nie jest straszne powiada Pan/ni....
  proszę jeszcze poszperać po necie do CZEGO może służyć czip.Oprócz "naszego dobra i wygody" oczywiście.
  O innych stronach czipa nie wspomnę bo zakładam, że są panu/ni obce.
  Ja np. sobie nie życzę żadnego wszczepiania czipa.
  Psów na łańcuchu, tez nie toleruję!
 • @welna 15:33:24
  Z tego wynika, ze nadzorcy powinni sie cieszyc, ze net jest usiany teoriami spiskowymi etc, gdyz ...o, mam: "limfocyty T "idą spać"- atakujące wirusy mają pole do popisu … co nakręca jeszcze większy poziom strachu(stresu) a więc jeszcze większe osłabienie reakcji immunologicznej organizmu". Tymczasem to wlasnie une stresują ludzi, na kazdym ze 190 dostepnych kanalow, zas tutaj, itp, uprasza sie o, i gdy tylko sa dostepne - rozpowszechnia - informacje, ktore sa wbrew intencjom i tezom tamtych. I w dodatku nazywa sie to, wbrew politpoprawnosci (przynajmniej jezykowej) oszczerstawami i plotkami (fakenews). Wiec jak to jest?
  Oczywiscie mozna międlić do imentu, ale dopoki nie dojdzie do powaznej konfrontacji jednych fachowcow z drugimi, zarabiaja wlasciciele mediow i serwerow. A giną ludzie.
 • @welna 14:02:07
  Dobre. Nic nie wiem, to się wypowiem. Nie lepiej było milczeć?
  Petycja do Ministra Zdrowia i Rządu wysłana na 15 adresów rządowych, oskarżająca Ministerstwo Zdrowia o współudział w przygotowywaniu zbrodni ludobójstwa 27 listopada 2019:

  Petycja domagająca się zaniechania procedowania rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia podwyższającego stukrotnie normy promieniowania elektromagnetycznego (doc)  Załączniki pokazujące przewidywany co najmniej dwukrotny wzrost śmiertelności z powodu nowotworów oraz nieodwracalne zabójcze skażenie Ziemi, które pozostanie po wyłączeniu nadajników:
  "
  Link:
  http://www.torsionfield.eu/?page_id=242
 • @DelfInn 15:46:06
  "Wiec jak to jest?"

  Jest jak Pan napisał - ma się gotować.
 • obecna histeria "wirusowa"
  Można się z niej pośmiać:
  http://pospoliteruszenie.org/zlikwidowac%20wszystko.html
 • @welna 16:12:21
  "Wszyscy straszą G5 i czpami, ale niewielu wie, że to nie jest takie straszne."
  "Petycja domagająca się zaniechania procedowania rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia podwyższającego stukrotnie normy promieniowania elektromagnetycznego  Załączniki pokazujące przewidywany co najmniej dwukrotny wzrost śmiertelności z powodu nowotworów oraz nieodwracalne zabójcze skażenie Ziemi, które pozostanie po wyłączeniu nadajników"

  Mam do czynienia z człowiekiem, czy paprotką?
 • 5*
  Siedź w domu i nie podglądaj jak... się sadzi słupy.
  Sam byłem zszokowany. To co widziałem na horyzoncie, to nie wszystko. Gdybym dziś się nie wybrał do sąsiedniej wsi nie wiedziałbym, że wyrósł nowy słup tuż przed tartakiem obok drogi. C'est vrais!!!
 • @DelfInn 14:26:30
  "I to dlatego media gl. nurtu nakrecaja spirale strachu, podczas gdy pokatni blogerzy, zwani przez tamtych fakenewsowcami, staraja sie w miare chlodno analizowac sytuacje i wywodzic skutki z przycznyn"

  Tonie tak, by "media gl." chciały produkować trupy - rzecz się ma deko inaczej.
  Ci , co ich pan zwie " fakenewsowcami", to osoby fizyczne- a u osób fizycznych IQ(iloraz inteligencji) oscyluje wokół 100.
  Ci , co ich pan zwie "media gl." to osoby prawne, a u osób prawnych IQ(iloraz inteligencji) oscyluje wokół 60.
  A IQ=60 u człowieka … medycy określają słowem debil.

  Tak więc, poznaj pan psychikę debila (jak debil zachowuje się w jakich sytuacjach) , a zrozumiesz pan dlaczego "media gl."... w takiej jak dziś sytuacji "nakrecaja spirale strachu" :-)
 • @adam54 17:17:15
  :) Kto, kiedy i jak, w jakich okolicznościach, badał stopień inteligencji poszczególnych osobników stada i jakiego? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam. Jim. :)
 • Autor
  // Krzyżowe, cyfrowe monitorowanie zapisów rozmów telefonicznych, kart kredytowych i połączeń satelitarnych.
  Po to, by w każdej chwili wiedzieć, gdzie jesteśmy i co kupujemy.
  Kamery oraz czujniki biometryczne i termiczne, aby w każdej chwili widzieć, co robimy. //

  Żeby to było tylko to...
  Poz zapoznaniu się choćby z wikipedycznym opisem fal można się domyślić będąc jak ja tylko laikiem w tych specjalizacjach jak wielkie zmiany niesie za sobą technologia 5G:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fala

  Jak znacznie zawężone mogą być możliwości (reakcji) nieograniczonego życia. I w tym jest nieograniczoność ale w powiązaniu z innymi elementami rzeczywistości a szczególnie kierującym(i) systemem rządzącym(i) może być... Nie wiem co napisać... Nie ciekawie, mniej ciekawie, źle... inaczej(?)

  Generalnie chodzi o reakcje wibracji (fal - specyficznych dla różnych komórek, organów organizmu czującej istoty) z falami nadawanymi i odbieranymi przez kogoś za pomocą technologii, tu: 5G.
  Biorąc pod uwagę, że wszystko jest umysłem, myślą czy informacją.

  Nic to... Trzeba być silnym. Wszelkie wytwory człowieka nie mogą dorównać samemu człowiekowi. Mogą tylko teoretycznie.
  I zawsze będą zależne od człowieka, życia... Jeśli chcą same (sami) przetrwać.
  Wpływom można ulegać ale można i nie ulegać.
  A nawet nie wiadomo, czy od początku nie jesteśmy sterowani przez tzw. maszyny... Bo początku jak i końca nie ma.

  (24) Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. (25) Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. (26) Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (27) Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach!
  (Ewangelia Mateusza 10
 • @ welna
  Widze ze nic ci nie straszne .to tylko transpordery itp itd. bo generalnie wszystko jest cacy. Do takich osobnikow jak ty argumenty trafiaja dopiero wtedy gdy sami bolesnie czegos doswiadcza. wiec dyskusja z toba nigdy do niczego nie doprowadzi.jedyne co potrafisz na dzis to przezucac sie slowami.Poznalem jakis czas temu goscia ktory pracuje od lat w chospicjum dla dzieci z rakiem glownie powiedzial ze teraz w stosynku do okresu krutko po komunie jest trzy razy wiecej i w coraz mlodszym wieku. Jak sadzisz to tak sobie czy tez musialy zaistniec okreslone ,twarde uwarunkowania ktore to powoduja .Zajmij sie wiec znalezieniem przyczyn moze wtedy odchodzac powiesz sobie zrobilem w zyciu cos dobrego.a co do badan nad smogiem eletkrmag to sobie raczysz zartowac jest tego tyle ze nie przerobisz fdo konca swych dni np www.iddd.de .polecam
 • @Franek Ganek 18:06:42
  Amen.
 • @Franek Ganek 18:06:42
  Można dyskutować gdyż wpis mój może się wydawać chaotyczny czy nieprecyzyjny, szczególnie w tym miejscu:

  //może być... Nie wiem co napisać... Nie ciekawie, mniej ciekawie, źle... inaczej(?)//

  Inaczej na pewno ale może być też: ciekawie, bardziej ciekawie, dobrze...

  Jednak jeśli chodzi o kontrolę jednych nad drugimi to ciężko wysunąć optymistyczne teorie, wnioski...
  Ale nie wiem.
 • @adam54 17:17:15
  OK, mniejsza o tych Pańskich debili i te moje skróty myślowe. Wróćmy do pierwotnej Pańskiej wypowiedzi. Nadal nie rozumiem, w jaki sposob Pańska teza wylacznie o trupach wyklucza tę o zamordyzmie, uskutecznianym medialnie i politycznie, wiec o status quo et nascendi.
 • @jan 18:15:54
  Ja w swoich wpisach próbuję pokazać wymiar ostateczny... Choć ten nie istnieje bez względnego...

  Do tego co poruszasz należy dorzucić choćby falę samobójstw...

  Oczywiście należy minimalizować cierpienie na względnym poziomie.
  Drastyczne zmiany do tego się nie przyczyniają.
  Zmiany są nieuniknione ale lepiej jak wszystko na spokojnie się dzieje.
  A może też wszystkiego nie wiemy co inni i zmiany na jednym z wyższych poziomów powodują konieczność takiego dostosowania się czy innych) na niższych...?
  Tylko zawsze nasuwa się pytanie: Dlaczego po prostu nie mówią od razu całej prawdy, jeśli uważają, że ją znają?
  Czy nie chodzi o wykorzystywanie się wzajemne, życie czyimś kosztem... kosztem czegoś innego?
  Maszyny nami sterują? Pośrednio zapewne...
  Myślę, że Boga nie przeskoczą... I głowa do góry, bo zamartwianie się niczemu dobremu nie służy, czego każdy może doświadczyć... Ostatecznie to i tak bez znaczenia - czy raczej sensu bo wszystko ma jakiś skutek.
 • @adam54 14:09:58
  //Pozwolę sobie zauważyć że działanie układ immunologicznego człowieka jest odwrotnie proporcjonalne do poziomu stresu u człowieka.
  Czyli , w warunkach dużego stresu nasi obrońcy antywirusowi... limfocyty T "idą spać"- atakujące wirusy mają pole do popisu … co nakręca jeszcze większy poziom strachu(stresu) a więc jeszcze większe osłabienie reakcji immunologicznej organizmu, itd,itd :-)//

  Czy idą spać...? Nie koniecznie. Może tak być... ale to też raczej pośrednio... Stres raczej powoduje większe zużycie energii i w przypadku jej nie uzupełniania może być problem.
  Generalnie wiara decyduje.
  Ludzie też są w stanie hibernować... nawet.

  A jeśli chodzi o Twój niby spór z Delfinem to chyba musisz się określić czy dostęp do różnych teorii czy spiskowych teorii wpływa na poziom stresu i jak.
 • @jan 18:15:54
  "...wiec dyskusja z toba nigdy do niczego nie doprowadzi."

  To po co się odzywasz?? Koniecznie chcesz posadzić swoją kupkę?

  Pisałem powyżej - nie wolno dopuścić do zwiększenia norm promieniowania - zabetonowany na argumenty człowieku.
 • @Franek Ganek 18:29:07
  Czego Pan się trzyma pisząc takie teksty? w sensie, że : krzesło, stół... kominek? ile waży?
 • @welna 18:47:32
  Ale po co się tak od razu obrażać?
  //zabetonowany na argumenty człowieku//

  Może po prostu przeoczył albo nie dość zrozumiał...?
 • @jan 18:15:54
  A Ty też powinieneś przeprosić zamiast znikać...?
 • @JimA 19:05:04
  Mylisz środki z celem.
 • @welna 14:02:07
  Wełna, nie wełna, byle była du...a pełna. Do kogo ta mowa? Sieć 5G to zabójstwo. Potwierdzają to niezależne naukowe autorytety (nie lansowane przez kreatorów). Za przyczynkiem tej technologii, po wcześniejszych szczepionkach zaczęła się ta cała tragedia w Chinach. We Włoszech przed "wybuchem epidemii" też dokonano masowych szczepień. Wynik zgodny z przewidywaniami i oczekiwaniami WHO. Teraz nakręca się spiralę strachu w innych krajach, żeby ludzi zniewolić. Nawet nazwa tego g... jest jednoznaczna - CoVID-19 (korona virus identyfity document; 19 to być może rok a może coś innego, dociekliwych odsyłam do kabalistyki). Ale do rzeczy. Na Event 201 główny sponsor poważnych firm farmaceutycznych już przebąkiwał o wirusie, który ma zabić ileś dziesiąt mln ludzi. A teraz pracują nad szczepionką z....uwaga....nanochipami ID, które będą sterowane w naszych organizmach za pomocą 5G. Jeżeli nie oglądałeś, to polecam film ELIZJUM
 • @Patoz 21:52:18
  jakieś linki, cos tego?

  ukłony
 • @DelfInn 22:25:11
  Człowieku... Jakich linków potrzebujesz? Podałem jeden z wikipedii o falach i czego jeszcze nie rozumiesz?
  Technologia 5G niesie za sobą tak potężne możliwości, że żaden zwykły człowiek nie uniknie cierpienia, jeśli się tą technologię będzie wykorzystywało przeciwko czującym istotom... A nawet już się wykorzystuje.
 • @welna 22:56:54
  Lepiej się nad sobą użalaj...
 • @DelfInn 22:25:11
  Posłuchaj wykładów na you tube z Ewą Pawelą choćby, o kontroli umysłu - oczywiście z dystansem bo każdy może się mylić... Pamiętając jaki wpływ na życie ma wiara.
 • @welna 22:56:54
  Spostrzegawczy mają szanse przetrwać, jeśli dostrzegą zagrozenie.
  "włączyli maszt 5G, ptaki wpadły w szał, zdechło kilkaset sztuk."
  https://youtu.be/irpq3M9HDZQ
 • @Franek Ganek 23:04:57
  Dziękuję. Nie Pana pytałem.
 • @Franek Ganek 23:15:05
  Jaki jest sens publikowania nieprzemyślanych poglądów?
 • @
  Jednym z celów tego świrusa... tzn. środków, może być to co się ćwiczy we Francji (żółte kamizelki).
  Radzę sprawdzić półki w sklepach z bronią w USA... Ułatwię - są już puste, a jak jeszcze nie to stoją długie kolejki... A ile już mieli po domach...
  A w Europie do tego celu i nachodźcy wszelkiego rodzaju są wskazani. Czy choćby dwupartyjność jak w Stanach czy w Polsce...
  Generalnie: WWo - każdy ponad każdym.
  https://youtu.be/9c7HVMDp43s

  Radzę wyjść z Babilonu... Życie to nie kinoteatr tylko.
 • @DelfInn 23:21:58
  //Nie Pana pytałem.//
  Dziękuję. Nie interesuje mnie to kogo pytałeś.
 • @DelfInn 23:23:36
  Jaki jest sens zadawania głupich pytań?
 • @welna 23:28:04
  Nie jesteś dość interesujący bym odpowiadał na Twoje zaczepki malcu.
  Czołem.
 • @Franek Ganek 23:26:15
  A powinno. Co najmniej przez grzeczność ;)
 • @welna 23:28:04
  Tak gęsta sieć anten pracujących w szyku fazowanym z elektronicznie sterowaną wiązką to broń. Mozna skierować wiązkę w punkt z dokładnością do 10 cm. Szybkość transmisji mozna podnieść innymi metodami. Ale tego i tak nie zrozumiesz.
 • @Franek Ganek 23:26:58
  Proszę podważyć tezę postawioną w artykule.
 • @rysio 23:37:03
  jakieś linki, coś tego?
 • @DelfInn 23:39:09
  Dr Diana Wojtkowiak szeroko opisuje pod wieloma aspektami 5G.
  http://www.torsionfield.eu/?page_id=242
 • @DelfInn 23:37:51
  Helou! Uprasza się o wyjście z hipnozy!

  //Proszę podważyć tezę postawioną w artykule.//

  O czym Ty w ogóle do mnie...
  Po co mam to podważać, jaką tezę?
  Jakbym miał zastrzeżenia do artykułu to bym napisał do Autora...
  Póki co nie mam przeciwwskazań do treści artykułu, a jak sobie coś uroiłeś to chyba raczej Twój problem... Może ten, że prowokujesz i podjudzasz... Nie mając pojęcia o tym o czym napisałem a wstydząc (bojąc) się zapytać wprost.
 • @rysio 23:43:43
  thx!
 • @welna 23:42:09
  A dla Ciebie też się linka znajdzie:
  https://www.youtube.com/watch?v=iH3PVBIpVsk
 • @Franek Ganek 23:46:26
  Coś w tym jest :)

  Jeśli Pana uraziłem zbytnią nachalnością, serdecznie przepraszam.

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 23:53:08
  I proszę mi nie panować... Nie ma potrzeby... Szacunek to coś więcej niż zewnętrzne pozory a Franek Ganek to mój pseudonim.
 • @Franek Ganek 23:23:46
  I proszę czytelników o zwrócenie uwagi na nazwę Chińskiej armii...
  I z kogo , i z czego miała by ona wyzwalać... Jak już się każdy z każdym zacznie naparzać na ulicach.
  Syjonistom jest bez różnicy która pozorna strona będzie dominować... Tak się stało w wypadku technologii 5G.

  PS: Uznałem, że nie ma co owijać w bawełnę i sam odpowiedziałem.

  Dziękuję.
 • @Franek Ganek 00:07:26
  Owszem, jest.
  Pomyśl może o zainwestowaniu we własne notki.

  Dziękuję za zwrócenie uwagi zn brak podziękowań.

  Pozdrawiam Pana.
 • @DelfInn 00:29:16
  Notek nie brakuje... Gorzej z ich właściwym zrozumieniem przez wszystkich...
  Ale dziękuję...

  (13) Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i /innych/ w błąd wprowadzając. (14) Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, (15) które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. (16) Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.
  (2 List do Tymoteusza 3:13-17)

  A wszelkie pismo dla mnie oznacza wszelkie... Bo:
  Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego...

  (7) Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, (8) tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały; (9) lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. (10) Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. (11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży. (12) Otóż myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania darów Bożych. (13) A głosimy to nie uczonymi słowami ludzkiej mądrości, lecz pouczeni przez Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha.
  (1 list do Koryntian 2:7-13)

  Pozdrawiam.
 • @Franek Ganek 00:57:42
  (14) Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić. (15) Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony. (16) Któż więc poznał zamysł Pana tak, by Go mógł pouczać? My właśnie znamy zamysł Chrystusowy.
  (1 list do Koryntian 2:11-16)
 • @Patoz 21:52:18
  Wlasnie obejrzalam video z Holandii, gdzie zainstalowano testowy maszt 5G.
  Padly setki martwych ptaköw.
 • @JimA 17:27:09
  "Kto, kiedy i jak, w jakich okolicznościach, badał stopień inteligencji poszczególnych osobników stada i jakiego? "
  ---------------------------------------------
  Nie "poszczególnych osobników stada" , ale "stada" jako całości.
  Z opisem badań inteligencji osób prawnych spotkałem się jeszcze w latach osiemdziesiątych.
  O ile dobrze pamiętam było to opisane w miesięczniku"Problemy" - był to opis działań amerykańskich psychologów, których zaciekawiło to że jeśli człowiek jest osobą podejmującą takie czy inne decyzje, a więc
  wykazującą jakąś inteligencje , to i osoby prawne też muszą przy podejmowaniu decyzji wykazywać jakąś inteligencje.
  I wyszło im właśnie to że inteligencja osób prawnych oscyluje wokół 60. Ponadto stwierdzili że ponieważ osoba prawna to projekcja grupy osób na pojedynczą osobę , wiąc i do osób prawnych należy stosować sposoby badań stosowane do grup ludzkich.
  Czyli metodykę tzw. psychologi społecznej. A w tym temacie to badań stwierdzających że grupy ludzi wykazują inteligencję debila, jest bez liku.
  Wystarczy w Google wpisać chasło "grupowe myślenie" .
  Ot choćby ....https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_grupowego_myślenia

  Pozdrawiam wzajemnie
 • @DelfInn 18:20:04
  "w jaki sposob Pańska teza wylacznie o trupach wyklucza tę o zamordyzmie"
  Trup może być skutkiem zamordyzmu (vide: sowieckie gułagi), ale nigdy nie będzie celem zamordyzmu. Celem zamordyzmu jest zawsze wykorzystanie człowieka, pozbawienie go efektów pracy ,itp
 • @adam54 11:34:56
  Bardzo dziękuję za ten komentarz i link.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930