Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

NAMRU-3 na Sycylii: Co za niesamowity «zbieg okoliczności»!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Amerykańska Jednostka Badań Medycznych Marynarki Wojennej (NAMRU-3) jest Diabłem Kontrolującym i Podkopującym Zdrowie Egipcjan...»

RAM    16 marzec 2020  

 
Ci, którzy zaordynowali Włochom – nieco silniejszego od zwyczajnej grypy – koronawirusa, znakomicie wiedzieli co robią.
Ci ludzie świetnie orientują się w tym, że zniszczony system włoskiego szpitalnictwa nie jest w stanie wytrzymać naporu nawet całkowicie regularnej grypy (mediolańskie szpitale miały poważne problemy z powodu grypy na przełomie 2018/2019), a cóż dopiero grypy nieco mocniejszej.
Swe kalkulacje osoby te opracowały bardzo precyzyjnie, przewidując, że wywołanie paniki w tego rodzaju kontekście, oczywiście z wydatną pomocą mass mediów, nie będzie rzeczą szczególnie trudną.
 
Przyglądnijmy się przez chwilę informacjom zamieszczonym poniżej.
Dane zamieszczone poniżej są wynikiem rozszabrowania Włoch podczas prywatyzacji jak również skutkami realizacji tzw. austerity, jaką niemiecka UE narzuciła Europie.
W latach 2009-2017 włoska służba zdrowia straciła ponad 46 000 pracowników, w tym ponad 8.000 lekarzy i ponad 13.000 pielęgniarek – informuje Państwowy Departament Rachunkowości.
Jak stwierdza prezes Stowarzyszenia Menedżerów Medycznych, jedynie w ciągu ostatnich 10 lat, obiekty szpitalne zubożały o 70 tysięcy łóżek.
Ilość łóżek na oddziałach terapii intensywnej zmniejszyła się o połowę – szpitalnictwo włoskie dysponuje obecnie jedynie 5 090 łóżkami (w tym w sektorze prywatnym). Dla porównania, Niemcy mają ich prawie 30 000.
Cięcia finansowe, jakie zrujnowały włoski system opieki zdrowotnej, dotyczące jedynie dziesięciolecia 2010-2019 obliczane są na 37 miliardów euro.
Ilość szpitali, z 1165 w roku, zredukowana została do około 1000 w roku 2017.
Ilość łóżek szpitalnych zmniejszyła się o ponad 30 000.
Jak chodzi o oddziały terapii intensywnej, wg. danych WHO, w latach '80 ubiegłego stulecia, Włochy dysponowały ponad 900 łóżkami na 100 000 mieszkańców; w roku 2001 miały ich 411, po czym ich ilość, w roku 2013, spadła do zaledwie 273.
Dla porównania, Niemcy dysponują 621 łóżkami na 100 000 mieszkańców.
Girolamo Sirchia, jeden z ex ministrów zdrowia komentując dzisiejszą sytuację włoskiego systemu opieki zdrowotnej, stwierdził:
«Słabe rządy, powołane do życia bez akceptacji społecznej, pozwoliły, że ludzie niebezpieczni, będący na usługach finansjery międzynarodowej zniszczyli kraj".  
 
Dane oficjalne potwierdzają, że we Włoszech NIKT nie umarł z powodu koronawirusa, ale koronawirus dołączył do wcześniejszych, bardzo poważnych chorób (na jakie ci ludzie cierpieli), co RAZEM spowodowało ich śmierć. Średnia wieku osób zmarłych na dzień 13 marca 2020 wynosi 80.3 lat.

DANE NA DZIEŃ 13 MARCA 2020 (opracowane przez włoską agencję rządową o nazwie Istituto Superiore della Sanità) znajdują się pod linkiem:
https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Report-COVID-2019_13_marzo.pdf
 
Komentujący aferę koronawirusa (posiadający kilka specjalizacji) lekarz szwajcarski, Samuele Ceruti mówi, że zniszczone szpitalnictwo włoskie i epidemię koronawirusa można przyrównać o do sytuacji, w której buduje się zbyt niski murek, mający chronić przed falami morskimi, ale za wyrządzone szkody obwinia się morze a nie tego, kto go skonstruował.
Ceruti potwierdza krążące po Włoszech hipotezy, że presja na społeczeństwo jaką obserwuje się dzisiaj, ma na celu odebranie mu suwerenności.
Mówi także, że słowo «zarażony», bynajmniej nie oznacza chory; że Boris Johnson postępuje właściwie; że absolutnie nie należy szczepić wszystkich; że poniżej wieku 50 lat w ogóle nikt nie umiera; krytykuje WHO, przypominając, że na przestrzeni 20 lat WHO 4-krotnie została oskarżona przez UE o wynajdywanie fałszywych epidemii; mówi, że paraliżowanie państwa jest czystym szaleństwem; że tzw. wykorzenienie wirusa na wzór chiński (tj. przez zmasowaną kwarantannę) jest właściwe jedynie dyktaturom, ponieważ w przypadku Covidu-19 nie ma ono żadnego sensu; że chodzenie do pracy i prowadzenie normalnego życia przyczynia się do zbudowania tzw. odporności stadnej; że absolutnie nie należy zamykać szkół i izolować dzieci, bo one nie chorują; że zamykanie szkół powoduje, iż dziećmi (które mogą być zdrowymi nosicielami wirusa) zajmują się ich dziadkowie, za sprawą czego ryzyko zachorowania osób starszych zwiększa się (dlatego Johnson zaleca osobom starszym 4-miesięczny pobyt w domu).
Podsumowaniem wywiadu jest stwierdzenie, że obserwowany dziś terroryzm ma na celu stworzenie warunków umożliwiających Big Pharmie kolejny, astronomiczny zarobek.
Rozmówcy przypominają, że obrót lobby farmaceutycznego jest 3-krotnie większy od sumy obrotów wszystkich spółek świata produkujących samochody.
Lekarzy terroryzujących społeczeństwo, Ceruti nazywa «medykokracją» i dodaje, że realizowany dziś terroryzm zakłada maskę łagodności, jako że prawi nieustannie o tzw. «ochronie społeczeństwa».
Na koniec, szwajcarski lekarz stwierdza, że spoganizowani Europejczycy widzą w swych ciałach najwyższe dobro, że ich horyzont mentalny ogranicza się wyłącznie do doczesności, że reprezentują sobą upadek moralny – co jest ogromnym ułatwieniem dla kogokolwiek chcącego sterroryzować ich.
 
VIDEO: Wywiad z dr. Samuele Ceruti (szwajcarskim lekarzem) na temat hucpy koronowirusowej
 
Natomiast, dwa dni temu, w artykule zatytułowanym «Próby techniczne dyktatury (w sosie europejskim)» -https://www.orwell.live/2020/03/14/prove-tecniche-di-dittatura-in-salsa-europea/, Guido Giraudo pisał:
 
Wszystko wygląda na to, że Włoszech przygotowywany jest bezkrwawy zamach stanu, w wyniku którego planuje się prawdopodobnie poddanie kraju pod kuratelę komisarza, tak by in primis zakneblować całkowicie opozycję (w tym przypadku prawicę włoską).
Conte, (który może przejąć pełna władzę), wspierany a także kierowany jest przez kilka mocarstw i aparatów, które widzą dziś szansę zarówno na to, by wymieść niektóre "kamyki" zawadzające w trybach polityki włoskiej (patrz naiwni niepodległościowcy prawicowi), jak i pochłonąć wszystko to, co we Włoszech nie zostało do tej pory przez nich pochłonięte.
Co więcej, spieszą się by dokonać tego, zanim jeszcze banda – zarządzających owymi resztkami – obłąkanych polityków doprowadzi je do ostatecznego bankructwa.
Pierwszą poszlaką wskazującą na realizację puczu jest przekształcanie Włoch w państwo policyjne.
"Personel sił zbrojnych, na polecenie właściwego prefekta, w celu zapewnienia środków ograniczających rozprzestrzenianie się (choroby), otrzymuje status oficerów bezpieczeństwa publicznego"– wypowiedź ministra-prefekta Luciany Lamorgese.
Tłumaczenie z języka urzędowego na ludzki wygląda następująco:
Pod pretekstem, że Włosi są idiotami i pomimo zakazów łażą po ulicach, szef włoskiego KGB przejmuje także kontrolę nad Siłami Zbrojnymi.
Bo to, czego nie mówią zniewolone mass media, tak oto wygląda:
Prefekt, na prośbę ministra, może zarządzić, że wojsko używane do kontroli i utrzymania bezpieczeństwa (włącznie z oddziałami specjalnymi) zostanie zrównane z policją państwową i wejdzie do łańcucha dowodzenia Ministra Spraw Wewnętrznych, a nie Ministra Obrony.
Gdyby trzydzieści lat temu wprowadzono we Włoszech nakazy i restrykcje o wiele mniej groźne od obecnych, miałaby miejsce mobilizacja wszystkich tzw. "sił demokratycznych". Dzisiaj mamy całkowitą ciszę.
Drugą poszlaką wskazującą na pucz jest wprowadzenie kontroli mass mediów i cenzury.
"W przypadku poważnego i bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego, spowodowanego wrażliwością sieci, systemów informatycznych i usług komputerowych przewodniczący Rady Ministrów może zarządzić całkowitą lub częściową dezaktywację Internetu" – tak mówi ustawa o "Krajowym Obszarze Bezpieczeństwa Cybernetycznego", przedstawiona parlamentowi włoskiemu 2 marca 2020, w kontekście powszechnej dekoncentracji, spowodowanej Covidem-19.
Tłumaczenie na język ludzki:
Premier Conte może wyłączyć wszystkie lub część usług komputerowych, nawet bez zgody parlamentu włoskiego (nie powołując jego obrad pod pretekstem zagrożenia koronavirusem).
Już dziś, Rai rozpoczęła kampanię przeciwko tzw. "fake news, zagrażającym ludności".
Giraudo kończy swój artykuł przypominając o dekrecie dotyczącym podsłuchu i przechwytywania informacji  (pozwalającym na szpiegowanie wszystkich Włochów także przy użyciu trojanów w telefonach komórkowych), którego wprowadzenie w życie rząd stara się przeforsować jak najszybciej.
 
Dziś wyszła na światło dzienne niezwykle interesująca informacja.
Jeden z włoskich blogerów donosi:
Rozpoczęty w lutym 2019, projekt przeniesienia Jednostki Badań Medycznych Marynarki Wojennej USA (NAMRU-3) ze swej bazy w Kairze, w Egipcie do Sigonelli na Sycylii, został zakończony 12 grudnia 2019 roku.

 
Dowodzenie jednostką na terenie Sycylii objął kapitan Marshall Monteville.
"NAMRU-3 z niecierpliwością oczekuje na kontynuację swej niezwykle ważnej pracy poza obszarem Sigonelli" - powiedział Monteville.
Dodał także:
"Podczas gdy nasza siedziba główna przeniosła się do Stacji Lotniczej Marynarki Wojennej Sigonella, nadal będziemy wspierać i rozwijać współpracę w zakresie zwalczania chorób zakaźnych w wielu regionach, włączając w to obszary odpowiedzialności CENTCOM, AFRICOM i EUCOM".
Według najwyższego kierownictwa Sił Zbrojnych USA, decyzja o przeniesieniu dowództwa NAMRU-3 na Sycylię została podjęta z powodu bliżej nieokreślonych "potrzeb dotyczących poprawy parametrów bezpieczeństwa wymaganych w obiektach" należących do owej, wyspecjalizowanej jednostki.
"NAS Sigonella została uznana za najlepszą lokalizację dla sztabu operacyjnego, ponieważ geograficznie znajduje się ona w centrum trzech dowództw bojowych przez nią wspieranych: U.S. Central Command, U.S. European Command i U.S. Africa Command” – wyjaśnia Pentagon.
"Misją NAMRU-3 jest badanie, monitorowanie i wykrywanie pojawiających się i powracających zagrożeń chorobami tak w odniesieniu do wojska jak i zdrowia publicznego: opracowanie strategii łagodzenia tychże zagrożeń we współpracy z państwami goszczącymi oraz międzynarodowymi i amerykańskimi agencjami w obszarze odpowiedzialności Dowództwa Centralnego (CENTCOM), Dowództwa Europejskiego (EUCOM) i Dowództwa w Afryce (AFRICOM)".
 
Ze szczegółami kwestii można zapoznać się robiąc download file'a pdf, po uprzednim wygooglowaniu sobie «NAMRU 3 Moves to Sigonella» (datowany 10 styczeń 2020)
 
Info pod linkami:
 
NAMRU-3 Change of Command
 
Włoski bloger żąda by Conte wyjaśnił natychmiast kto, jak, kiedy, dlaczego i w zamian za co zaakceptował niedawne przeniesienie elitarnego oddziału sił zbrojnych USA (prowadzącego badania i testy na wirusach i bakteriach służących do produkcji szczepionek i leków antywirusowych) do sycylijskiej Sigonelli.
 
Odnośnie powodów opuszczenia Egiptu przez NAMRU-3, niezwykle interesującym jest artykuł z roku 2012, noszący pozbawiający wątpliwości tytuł:
«Artykuł z egipskiego Al-Wafd Daily stwierdza: Amerykańska Jednostka Badań Medycznych Marynarki Wojennej (NAMRU-3) jest Diabłem Kontrolującym i Podkopującym Zdrowie Egipcjan»
Czytamy tam:
«W dniu 27 stycznia 2012 r. egipski dziennik Al-Wafd opublikował artykuł śledczy na temat Naval Medical Research Unit Three (NAMRU-3), laboratorium badań biomedycznych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych znajdującego się w rejonie Al-'Abbassia w Kairze.
W artykule zatytułowanym "NAMRU - The Pentagon's Unit for Killing Egyptians in Al-'Abbassia" stwierdzono, że NAMRU zajmuje się patogenami, które mogłyby "wytępić cały naród egipski" oraz że prowadzi badania mające na celu manipulowanie genami Egipcjan w celu ich zmiany i spowodowania deformacji.
W artykule zarzuca się również, że NAMRU przeprowadza eksperymenty na egipskich dzieciach, że może być odpowiedzialna za wzrost niepłodności, impotencji, opóźnienie i niepełnosprawności wśród ludzi oraz że dane, które gromadzi, są wykorzystywane do projektowania szkodliwej żywności, nasion i leków, które są opracowywane w Ameryce, a następnie sprzedawane tanio Egipcjanom. Dziennik stwierdza, że jednostka działa swobodnie w Egipcie, za zgodą władz, ale bez ich nadzoru».
 
«Article in Egyptian Al-Wafd Daily: The American Naval Medical Research Unit Three (NAMRU-3) Is a Devil Controlling and Undermining the Egyptians' Health»
 
Oto, dlaczego NAMRU-3 musiało wynieść się z Egiptu.
 
Przypomnijmy jeszcze, że kilka miesięcy temu, wielkie zdziwienie we Włoszech (a zwłaszcza w kręgach prawicy) wywołał tweet gratulacyjny Trumpa pod adresem Giuseppe Conte, gdy ten, po wycofaniu się z rządu Matteo Salviniego, po raz drugi stał się premierem Włoch, o czym pod linkiem poniżej:
 
O bazie w Sigonelli pod linkiem:
 
Zauważmy na koniec, że Walter Ricciardi, pełniący we Włoszech funkcję «kuratora» afery koronawirusowej – jeden z hersztów lewackiej WHO –  przeciwstawia się silnie ekonomistom nawołującym do opamiętania się i powstrzymania paniki.
Wrażenie robią także jego stanowcze zapewnienia o tym, że świat stanie się wkrótce całkowicie różny od obecnego, jak również funkcjonujący na innych zasadach.
Na twierdzenia ekonomistów o tym, że silny kryzys ekonomiczny może spowodować o wiele więcej ofiar śmiertelnych niż grypopodobny koronawirus, Ricciardi odpowiedział co tylko:
« Ekonomistom, którzy martwią się na całym świecie o "to, co może wydarzyć się później", mówię, że należy zajmować się teraźniejszością, ponieważ podczas obecnej pandemii rozchorowują się wszyscy, także ludzie młodzi oraz pracownicy służby zdrowia i wielu umiera; to jest wydarzenie, które zmieni świat; potrzebne są nowe wzorce».
 
Cóż, wydaje się, że bierność społeczeństw przesądza o przebiegu sprawy. Panika trwa.
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

KOMENTARZE

 • Chinese doctors study vitamin C for treating coronavirus infections
  https://www.naturalnews.com/2020-03-13-chinese-doctors-vitamin-c-treat-coronavirus.html
 • Dane oficjalne potwierdzają, że we Włoszech NIKT nie umarł z powodu koronawirusa
  ale koronawirus dołączył do wcześniejszych, bardzo poważnych chorób, co RAZEM spowodowało smierć... średnia wieku 80.3 lat...

  DANE NA DZIEŃ 13 MARCA 2020
  https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Report-COVID-2019_13_marzo.pdf
 • @dolby 09:11:25
  ostrzegam, że IDIOTÓW blokuję!
 • Autor
  ...tymczasem polska policja szykuje się na sytuacje nadzwyczajne:

  https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/policja-szykuje-sie-na-wojne-kupila-helikoptery-drony-i-wozy-opancerzone/s1vb4pz#

  zakupy i doposażanie, również dopieszczanie finansowe policji trwają już od dawna i pozostaje to w odwrotnej relacji do stagnacji sprzętowej wojska, które nawet jak ma jakąś broń, to nie ma do niej albo amunicji, albo części zamiennych. Albo szef sztabu się rozchoruje.

  NIe tak dawno Błaszczak, jaszcze jaki szef MSW tryumfalnie obwieszczał rodakom, jak to przywrócił im posterunki policji odebrane przez PO. To fakt, tyle, że te nowe posterunki wyglądają obecnie jak warownie. Wysokie kręte schody, utrudniony dostęp, bariery betonowo stalowe.

  Ta epidemia - to początek większej rozgrywki, na pokonaniu wirusa w taki czy inny sposób się nie skończy. Zresztą nie o to chodzi - wczoraj Jerzy Zięba opowiadał jak usiłował zainteresować władze, w tym najwyższe prostą metodą leczenia koronopaskudy - nikt go nie chciał słuchać, ani politycy, ani lekarze, a materiały z youtube błyskawicznie znikają

  https://www.youtube.com/watch?v=DmzgIviqvwY

  5*
 • @Andrzej Tokarski 09:54:01
  koronawirus to PRETEKST do czegoś GRUBSZEGO w całej Europie, prawdopodobnie, by zatrzymać relacje z Chinami, a także znokautować Niemcy...

  Panie Tokarski, niech Pan powrzuca trochę moich, ostatnich artykułów w polską przestrzeń internetową!
 • @RAM 10:01:25
  jak ja kilkanaście lat temu zaczynałem szukać wiadomości o tym co się dzieje naprawdę - to czytałem gdzie się dało i co się nadawało - szukałem nieustannie. Jakbym nie miał takiej potrzeby, nikt by mi nie wmówił tej wiedzy podtykając ją pod nos. Kto szuka - znajdzie, ale nikogo zmusić się nie da.

  Gozdyra jak ma potrzebę się dowiedzieć, to przeczyta, co dostała i zrobi program - ale jak nie jest ciekawa - nie zmuszę jej.


  myślę, że mamy taki sam zasięg - tu są dwa portale działające jako tako w czasie rzeczywistym, reszta to trupy, które jeżeli się ruszają, to to jest ruch wtórny - od padlinożerców

  skala jest większa i raczej nie jest to próba generalna, tylko danie główne - zrobienie przerwy, to danie czasu ludziom na lepsze przygotowanie do drugiego uderzenia. Ze przy okazji trzeba osłabić Chiny, UE, to jasne.

  Zatrzymanie tego procesu byłoby możliwe jedynie przez przewrócenie USA i przez to ich głównego sojusznika - dlatego trzeba osłabić wszystkich mogących być zagrożeniem - więc również np Iran i świat arabski jest na celowniku

  myśleliśmy, że to żydostwo lewicujące spod znaku Sorosa, Clinton/Rosenberg/Rotham itp jest głównym zagrożeniem, tymczasem atak wyszedł z drugiej strony - co nie znaczy, że nie ma tam koordynacji - jedni biją koronapaskudą i paniką drudzy - imigrantami.

  Nie jest dobrze
 • @Andrzej Tokarski 10:27:51
  mnie nie zależy na żadnych gozdyrach, ani na zmuszaniu kogokolwiek do czegokolwiek!

  prosiłem jedynie o powrzucanie linku do sieci... co mnie osobiście NIE JEST POTRZEBNE DO NICZEGO!
 • @RAM 12:54:22
  przecież są w sieci
 • Wiadomość dotyczy branży IT wprawdzie,
  ale można to przenieść na młodych ogólnie. Młody Włoch marzy o wujeździe z kraju i zainstalowaniu się we Francji.
 • @tadman 15:19:34
  młody Włoch nie ma żadnych, ale to żadnych preferencji w stosunku do Francji!
 • POLACY RODACY BOJKOTUJCIE WYBORY
  POLACY RODACY ZOSTAŃCIE W DOMU NIE IDŹCIE NA WYBORY

  UDZIAŁ W WYBORACH TO LEGALIZACJA OKUPANTA

  OD 30 LAT WYBORY SĄ FAŁSZOWANE FAŁSZOWANA JEST FREKWENCJA WYBORCZA

  OKUPANTOWI POTRZEBNA JEST TYLKO WYSOKA FREKWENCJA ŻEBY POKAZAĆ ŚWIATU ŻE W POLSCE JEST DEMOKRACJA

  POLACY RODACY UDIAŁ W WYBORACH TO LEGALIZACJA OKUPACJI POLSKI TO KOLABOROWANIE Z ŻYDOWSKIM OKUPANTEM

  ZJEDNOCZMY SIĘ WOBEC ZAGROŹENIA KOLEJNEGO ROZBIORU POLSKI Stefan Michał Dembowski

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930