Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

CureVac: O tym jak USA chcą wydrzeć Niemcom szczepionkę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Trump starał się zapewnić sobie wyłączność osiągnięć naukowców niemieckich, tak by uzyskać szczepionkę dla Stanów Zjednoczonych i – jedynie dla Stanów Zjednoczonych...»

RAM     15 marzec 2020  

 
Agencja Reuters donosi dziś:
 
Rząd w Berlinie próbuje powstrzymać Waszyngton od naciskania na niemiecką firmę pracującą nad szczepionką przeciwko koronawirusowi, by swe badania przeniosła do Stanów Zjednoczonych i jednocześnie przekonuje niemieckich polityków do zajęcia stanowiska mówiącego, że żaden, pojedynczy kraj nie powinien w przyszłości posiadać monopolu na jakąkolwiek szczepionkę.
 
Niemieckie źródła rządowe powiedziały w niedzielę agencji Reuters, że administracja amerykańska zastanawia się, w jaki sposób mogłaby uzyskać dostęp do szczepionki opracowywanej przez niemiecką firmę CureVac.
 
Wcześniej, niemiecka gazeta «Welt am Sonntag» doniosła, że prezydent USA, Donald Trump zaoferował fundusze, by zwabić CureVac do Stanów Zjednoczonych, podczas gdy rząd niemiecki złożył spółce kontrpropozycje, tak by przekonać ją do pozostania w Niemczech.
 
Gdy Reuters skontaktował się w tej sprawie z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Berlinie, ta nie udzieliła agencji żadnej odpowiedzi.
 
"Niemiecki rząd jest bardzo zainteresowany kwestią zagwarantowania, iż szczepionki i substancje czynne przeciwko nowemu koronawirusowi zostaną opracowane również w Niemczech i Europie" –  powiedziała rzeczniczka niemieckiego Ministerstwa Zdrowia, potwierdzając informację podaną przez «Welt am Sonntag».
 
"W związku z tą kwestią, rząd prowadzi intensywne rozmowy z firmą CureVac" – dodała.
 
«Welt am Sonntag» zacytował również bliżej nieokreślone, niemieckie źródło rządowe mówiące, że Trump starał się zapewnić sobie wyłączność osiągnięć naukowców niemieckich, tak, by uzyskać szczepionkę dla Stanów Zjednoczonych i – «jedynie dla Stanów Zjednoczonych».
 
CureVac wydał w niedzielę oświadczenie, w którym stwierdził: "Firma odrzuca krążące pogłoski o jej przejęciu".
Firma dodała, że jest w kontakcie z wieloma organizacjami i agencjami na całym świecie, ale nie chce komentować spekulacji i odpiera "zarzuty na temat ofert dotyczących przejęcia jej lub jej technologii".
 
Wypowiadająca się w tej sprawie rzeczniczka niemieckiego Ministerstwa Gospodarki stwierdziła, że Berlin jest "bardzo zainteresowany" produkcją szczepionek w Niemczech i w Europie.
 
Zacytowała także niemieckie prawo dotyczące handlu zagranicznego, zgodnie z którym rząd w Berlinie może analizować oferty przejęcia firm przez państwa spoza UE, tzw. państw trzecie – "jeśli w grę wchodzą narodowe lub europejskie interesy bezpieczeństwa".
 
Florian von der Muelbe, dyrektor ds. produkcji i współzałożyciel firmy CureVac, powiedział Reuters'owi w zeszłym tygodniu, że firma rozpoczęła produkcję wielu rodzajów szczepionek przeciwko koronawirusowi, a obecnie prowadzi selekcję, tak, aby dwie, najskuteczniejsze kandydatury użyć do badań klinicznych.
 
Prywatna spółka z Tuebingen (Niemcy) ma nadzieję, że do czerwca lub lipca, eksperymentalna szczepionka będzie gotowa, tak aby następnie mogła uzyskać zgodę na prowadzenie testów na ludziach.
 
Na swojej stronie internetowej CureVac oznajmia, że w celu przedyskutowania kwestii szczepionki, na początku marca, Daniel Menichella, dyrektor generalny firmy spotkał się z Trumpem, wiceprezesem Mike'em Pence'em, członkami Koronawirusowej Grupy Roboczej Białego Domu oraz wyższymi przedstawicielami amerykańskich firm farmaceutycznych i biotechnologicznych.
 
Karl Lauterbach, profesor ekonomii zdrowia i epidemiologii, który jest również niemieckim ustawodawcą zatweetował: "Wyłączna sprzedaż ewentualnej szczepionki do USA powinna być uniemożliwiona za wszelką cenę. Kapitalizm ma swoje granice."
 
W roku 2015 oraz w roku 2018, CureVac otrzymał pieniądze od Fundacji Billa i Melindy Gatesów, kiedy to firma prowadziła prace nad zapobieganiem malarii i grypie.
 
W dziedzinie tzw. terapii mRNA, CureVac konkuruje z amerykańską firmą biotechnologiczną Moderna oraz swym niemieckim rywalem BioNTech, którego Pfizer (PFE.N) zidentyfikował jako swego potencjalnego partnera do współpracy.
 
Leki oparte na mRNA stanowią rodzaj schematu genetycznego, który może być wstrzykiwany do organizmu w celu poinstruowania komórek co do produkcji pożądanych białek terapeutycznych. Kontrastuje to z konwencjonalnym podejściem do tematu szczepionek, polegającym na wytwarzaniu tychże białek w laboratoriach i bioreaktorach.
 
 
Firmy pracujące nad innymi rozwiązaniami w zakresie szczepionek koronawirusowych to Johnson & Johnson (JNJ.N)oraz INOVIO Pharmaceuticals, Inc. (INO.O).
 
 
Podsumowując opisaną powyżej sprawę: Nie ma to jak mieć «sojusznika»...
 
***

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

  • Koniecznie do obejrzenia!
    VIDEO: Wywiad ze szwajcarskim lekarzem Samuele Ceruti na temat hucpy koronowirusowej

    https://www.youtube.com/watch?v=G-Rlc8kTl6Q
  • Szczepionki aby odejść w zaświaty niekoniecznie nagle i bezobjawowo.
    Jak czytam te zmagania i rywalizacje między Niemcami i USA o szczepionki i nazwy firm które mają je dla nas konstruować to pot zalewa mi ciało. To, że będą trucizną i z chipem kompatybilnym z 5G to pewne ale to, że będą przymusowe to tragiczne. Dlatego takie newsy są podawane opinii publicznej jakoby Stany nie miały swoich inżynierów genetycznych od brudnej roboty i setek jawnych lub tajnych laboratoriów które mogłyby rywalizować ze sobą w tak intratnym złotonośnym interesie, że pewnie te niemieckie toksyny są jednak bardziej skuteczne. Wiadomo Niemcy mają wprawę i doświadczenie w rozmaitym ukatrupianiu ludzkości. Za chwilę puszczą wici, że szczepionek będzie za mało dla wszystkich, lub będą drogie i poniektóre rządy nie będzie stać na zakup dla wszystkich swoich obywateli. Kto da więcej i szybciej może się załapie. Tak się nawija makaron na uszy społeczeństwom, najpierw straszy ich się pandemią , upycha po domach, paraliżuje gospodarki , podbija się ilość ofiar, a potem ludzie sami się będą w ciźbie gromadzić przed przychodniami z ramionami wyciągniętymi na szprycę, a i po mordzie będzie można dostać, jak ktoś się będzie chciał wcisnąć bez kolejki bo dla nich może nie starczyć. Znamy te obrazy z mięsnego i monopolowego za czasów PRL . W każdym bądź razie ziszcza się wszystko co dotychczas było oskarżane o teorie spiskowe. Jakie to przewidujące, na naszych oczach przewija się film spiskowy i nic nie można na to poradzić gdy ludzie z czaszek mają ulane pół funta mózgu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930