Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
518 postów 1384 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Nieszablonowa deklaracja na temat Auschwitz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Byłem więźniem Rosjan w Auschwitz; oto, co widziałem...»

UNA TESTIMONIANZA FUORI DAL CORO SU AUSCHWITZ
 
 
www.andreacarancini.it      22 kwietnia 2008      
tłum. RAM
 
W liście skierowanym do brytyjskiego historyka Davida Irvinga (http://fpp.co.uk/Letters/Auschwitz/Stelzel_220408.html) z 22 kwietnia 2008 roku, pewien Niemiec opisuje to, czego był świadkiem, będąc – bezpośrednio po wojnie – więźniem Sowietów w Auschwitz:
 
 

Byłem więźniem Rosjan w Auschwitz; oto, co widziałem

 
Na moje nieszczęście, zaliczam się do tych nierozsądnych ludzi (zgodnie z waszą definicją), którzy, prawdę mówiąc, nie zaprzeczają Holocaustowi, kwestionują jednakże jego realia.
 
Tak się składa, że latem 1945 roku byłem więźniem Sowietów w Auschwitz i stąd wiem, że nie było tam komór gazowych do gazowania ludzi i że obóz wcale nie był czymś, co nazywacie obozem zagłady.
 
Byliście kiedyś w Auschwitz?
 
Szukając owych komór gazowych, w sektorze przeznaczonym dla więźniów znalazłem 20-metrowy basen wyłożony kafelkami, z trampoliną i chromowanymi schodami służącymi do wejścia i wyjścia z wody. Zastanawiałem się, czy pozwalano więźniom kąpać się przed „zagazowaniem”.
 
Pewnego dnia spotkałem dwóch polskich kapo, którzy jeszcze podczas wojny mieszkali w obozie. Podczas naszych długich rozmów zadawałem im pytania dotyczące warunków życia w obozie i komór gazowych.
 
Krótko mówiąc: nie wiedzieli absolutnie nic na temat komór gazowych. Jeśli chodzi o warunki życia, były one znośne: ci, którzy pracowali otrzymali pieniądze obozowe, za które mogli kupić dodatkową żywność, tytoń, a nawet odwiedzić burdel obozowy. Ci, którzy skończyli odbywanie kary byli zwalniani.
 
Czy nie jest zastanawiającym fakt, że Elie Wiesel wolał oddalić się razem z Niemcami na zachód, niż być uwolnionym przez Armię Czerwoną?
 
Ponadto, moneta, która była w obiegu w Auschwitz, do dziś jest przedmiotem wymiany wśród kolekcjonerów numizmatyków.
 
Friedrich Stelzel
Packenreiterstr. 25
81247 München
 
***
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • zainteresowany aby zaciemnić historię "zeznaje" xdd
  taki świadek to tak jakby ziobro był sędzią we własnej sprawie (potencjalne zabójstwo Barbary Blidy - podejrzenia o crime story: mafia pojazd służbowy ect: poprzez nasłanie na Barbarę nieprawnie policyjnej ubecji ;-) zamieszany w sprowadzenie śmierci - kto włamuje się do czyjegoś domu powinien ponosić konsekwencje tego co tam się zdarzy)
  Oszustwo tego "świadka" wyłazi podobnie jak oszustwo pseudosybiraka, który ściemniał że ludzie mieli i wódkę i konserwy z luksusowych rybek xdd
  Ten niemiec nadaje że widział fajny basen i było gites i mieli własną walutę czy coś xdd bajka grubymi nićmi szyta. Już jeden niemiecki "generał" "zeznawał" dziennikarzowi ściemnikarzowi że podobno hitler mu mówił że to polacy wywołali wojnę xddd czy coś takiego ... Niemcy idą w zaparte i próbują tworzyć bajkę odnośnie swojej zbrodni, a jacy są, to pokazuje i to robienie bajki na siłę, i anszluz polski do unii europejskiej. Coraz więcej takich ściem niestety....
 • @Leon. 17:22:47
  Zdjęcie tego basenu znajdziesz w Wuju Google.
 • Zydowskie klamstwo !!!
  ATRAPY komor GAZOWYCH w AUSCHWITZ zostaly zbudowane PO wojnie aby UWIARYGODNIC zydowskie KLAMSTWO znane jako bardzo DOCHODOWE przedsiebiorstwo "HOLOKAUST" ;-((
 • @Leon. 17:22:47
  Ale ty jestes glupi zydo-chazarski sciemniaczu !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930