Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
495 postów 1288 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

O pojedynku Johnson'a z Soros'em

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Naszym zadaniem jest osiąganie wyników (użytecznych) dla narodu, a nie picie szampana w towarzystwie miliarderów...»

RAM       18 grudzień 2019

 

Kolejna ciekawa refleksja na blogu Maurizio Blondeta dotyczy Borisa Johnsona.
Premier Wielkiej Brytanii co tylko zabronił uczestniczenia członkom swego rządu w obradach międzynarodowego forum w Davos, planowanego na styczeń 2020.
Johnson, motywując swą decyzję, stwierdził: «Naszym zadaniem jest osiąganie wyników (użytecznych) dla narodu, a nie picie szampana w towarzystwie miliarderów».
W listopadzie, tj. w tygodniach poprzedzających sukces wyborczy Johnsona, jego rząd zainicjował dochodzenia przeciwko George Soros'owi, który – 3 milionami funtów – używając do tego celu swej fundacji – opłacił kampanię anty-Brexit, zmierzającą również do obalenia samego Johnsona.
W tym celu, do życia powołana została specjalna komisja, która zajmie się śledztwem dotyczącym praworządności «darowizn» sorosowych, jako że finansowania pochodzące z zagranicy są w Wielkiej Brytanii zabronione.
Gazeta Daily Mail ujawniła, że Open Society (należąca do Sorosa), mająca swą siedzibę w USA, obeszła zakaz, wypłacając pieniądze z londyńskiego konta fasadowego, należącego do prounijnej organizacji o nazwie Best for Britain (BfB).
BfB otworzyła stronę internetową, na której wyborcom planującym oddanie głosu na brytyjską partię zielonych, Liberal Democrats oraz Plaid Cymru (lokalną partię walijską) zaproponowała wyszukany rodzaj «głosowania taktycznego».
Zauważmy, że wymienione formacje, będące mniejszościowymi – co za przypadek – przed wyborami, zawarły miedzy sobą porozumienie o nazwie “Unite To Remain”, po to by w 60 okręgach wyborczych nie konkurować ze sobą.
BfB prognozowała, że, jeżeli 30 % wyborców decydujących się na pozostanie w Unii zagłosuje zgodnie z przedstawioną taktyką – czynniki anty-Brexit zwyciężą w 44 lokalach na 60.
Rzeczą oczywistą jest fakt, iż wypracowanie tego rodzaju strategii wymagało przeprowadzenia bardzo szczegółowej identyfikacji – we wszystkich lokalach wyborczych – wyborców należących do 3 partii mniejszościowych, co z pewnością kosztowało o wiele więcej niż 3 miliony funtów. Cała trudność polegała na przekonaniu wyborców (głosujących na 3 wymienione partie) do użycia zaproponowanego sposobu głosowania oraz do wytłumaczenia im zasad jego funkcjonowania, co zrobiono przy pomocy reklam, które BfB opłaciła.
Wszystkie opisane manewry okazały się jednakże niewystarczające i cała operacja Sorosa spaliła na panewce.

Przypomnijmy na koniec, że w roku 1992, «finansista węgierskiego pochodzenia» – jak określa Sorosa wiele mass mediów – zrealizował manewr spekulacyjny, tak przeciwko włoskiej lirze, jak i przeciwko funtowi, na czym zarobił miliard dolarów.
 
Na podstawie:
COME SI FA IL POPULISTA
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Ten młody naziol zupełnie nie jest podobny do Sorosa.
  Pomimo różnicy wieku jakieś podobieństwo raczej być powinno.
  Może ten stary to jakaś matrioszka....
 • @ Autor
  Oczywiście 5*

  Mam wrażenie, że ktoś Cię tu nie lubi.
  Taki ważny ciekawy wpis, a średnia poniżej 4.0 - jak dla mnie to jakiś schiz...

  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829