Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
495 postów 1288 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

5G: Przygotowania do super-wojny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Implikacje militarne 5G są prawie że całkowicie ignorowane, ponieważ nawet krytycy nowej technologii koncentrują swą uwagę na jej szkodliwym wpływie na zdrowie i środowisko...»

RAM       16 grudzień 2019  

 
Wyłącznym celem operacji prowadzonej przez „Five Eyes” przeciwko Huawei jest zagwarantowanie, że chińska firma nie będzie kontrolować technologii 5G w krajach Zachodu.
Jak dowodzi niedawny raport Pentagonu, technologia cywilna, o której mowa, ma przede wszystkim zastosowanie militarne – pisze Manlio Dinucci na stronie www.voltairenet.org.
Podczas szczytu w Londynie, 29 krajów NATO zobowiązało się do „zagwarantowania bezpieczeństwa naszej komunikacji, w tym technologii 5G”.
Dlaczego technologia mobilnej transmisji danych piątej generacji jest tak ważna dla NATO?
Podczas gdy wcześniejsze technologie miały na celu dopracowanie coraz to bardziej zaawansowanych smartphonów, technologia 5G ma za zadanie nie tylko dalsze ich udoskonalenie, ale przede wszystkim służy do połączenia systemów cyfrowych, które wymagają ogromnych ilości danych by mogły funkcjonować w sposób automatyczny.
Zauważmy, że najważniejsze zastosowania 5G zostaną zrealizowane nie w sektorze cywilnym, ale wojskowym.
Możliwości oferowane przez nową technologię zostały wyjaśnione w raporcie zatytułowanym «Zastosowania obronne technologii sieci 5G» («Defense Applications of 5G Network Technology»), opublikowanym w czerwcu 2019 przez Defense Science Board – ekspercki komitet federalny, funkcjonujący przy amerykańskim U.S. Department of Defense, zajmujący się dostarczaniem Pentagonowi ekspertyz naukowych.
Defense Science Board pisze w nim: «Pojawiająca się na rynku technologia 5G daje Departamentowi Obrony możliwość wykorzystania zalet tegoż systemu dla własnych potrzeb operacyjnych przy niższych kosztach”.
Innymi słowy, sieć handlowa 5G, zbudowana przez firmy prywatne, zostanie wykorzystane przez amerykańskie siły zbrojne przy znacznie niższych kosztach, niż te jakie konieczne byłyby w przypadku, gdyby zrealizowana została wyłącznie do celów wojskowych.
Eksperci wojskowi przewidują, że technologia 5G będzie miała decydującą rolę w wykorzystaniu broni hipersonicznej, tj. pocisków uzbrojonych – także w głowice nuklearne – poruszających się z prędkością większą niż Mach 5 (pięć razy prędkość dźwięku).
  

Po to, by – w celu uniknięcia pocisków przechwytujących – móc kierować nimi na zmiennych trajektoriach, modyfikując ich kurs w ułamku sekundy, pojawia się konieczność zbierania, przetwarzania i przesyłania - w bardzo szybkim tempie - dużych ilości danych.
Ten sam proceder – w przypadku ataku z użyciem broni hipersonicznej – zostanie zastosowany w celu uaktywnienia obrony, jako że ze względu na brak czasu na podejmowanie decyzji, jedynym możliwym wariantem będzie poleganie na zautomatyzowanych systemach 5G. 
Nowa technologia będzie także odgrywać kluczową rolę w tzw. battle network. Będąc w stanie połączyć jednocześnie miliony urządzeń nadawczo-odbiorczych na danym obszarze pozwoli poszczególnym oddziałom oraz pojedynczym żołnierzom na przesyłanie w czasie rzeczywistym map, zdjęć i innych informacji dotyczących operacji militarnej w toku.
5G będzie również niezwykle ważne dla tajnych służb oraz sił specjalnych. Sprawi, że systemy kontroli i szpiegowania staną się o wiele skuteczniejsze niż obecne. Zwiększy także zabójczą wydajność dronów i robotów wojennych, pozwalając im na identyfikację, śledzenie i eliminowanie osób przy użyciu systemów rozpoznawania twarzy oraz innych charakterystyk.
Sieć 5G, będąca zaawansowanym technologicznie instrumentem wojennym, automatycznie stanie się również celem cyberataków i działań wojennych przeprowadzanych przy użyciu broni nowej generacji.
Oprócz Stanów Zjednoczonych technologia ta rozwijana jest przez Chiny oraz inne kraje.
Międzynarodowy spór dotyczący 5G nie ma zatem charakteru wyłącznie komercyjnego.
Implikacje militarne 5G są prawie że całkowicie ignorowane, ponieważ nawet krytycy tej technologii, w tym najrozmaitsi naukowcy, koncentrują swoją uwagę na jej szkodliwym wpływie na zdrowie i środowisko w wyniku ekspozycji na pola elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości.
Ich opinie mają ogromne znaczenie, ale powinny być połączone z zaangażowaniem przeciwko wojskowemu wykorzystaniu tejże technologii, finansowanej pośrednio przez zwykłych użytkowników.
Jedną z głównych atrakcji omawianej technologii – która będzie sprzyjać rozpowszechnianiu smartphonów 5G – stanie się możliwość uczestniczenia in streaming – wspólnie z graczami z całego świata (opłacając abonament) – w grach wojennych, charakteryzujących się zdumiewającym realizmem.
W ten to sposób, nie zdając sobie z tego sprawy, gracze sfinansują przygotowania do wojny, tym razem prawdziwej.
***
«Defense Applications of 5G Network Technology» – Approved for public release on June 24, 2019
 
Na podstawie:
Tajne, militarne wykorzystanie technologii 5G
L’uso militare nascosto della tecnologia 5G
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "W ten to sposób, nie zdając sobie z tego sprawy, gracze sfinansują przygotowania do wojny, tym razem prawdziwej."

  Zobaczą strzelca i będą klikać w smartfon, żeby go zastrzelić, ale... to będzie ich ostatnia sekunda "gamingu"

  5*
 • @ Autor, All
  "Implikacje militarne 5G są prawie że całkowicie ignorowane..."

  Ja się parę dni temu za głowę złapałem, jak Braun powiedział, że z tym bardzo szybkim wprowadzeniem 5G po 4G może stać jakieś lobby militarne. Zupełnie nie brałem tego pod uwagę. Zaskoczył mnie.
  Zrobił analogię- zadał pytanie o przyczynę gęstej rozbudowy sieci kolejowej w Europie. I stwierdził, że nie było nią to, że nagle Europejczycy znaleźli sobie upodobanie w podróżowaniu koleją. A prawdziwą przyczyną była możliwość szybkiego przerzutu... wojsk.

  I tak to jest ten świat poukładany :-(
 • Blokada produkcji truchła 737 MAX
  .
  https://www.nytimes.com/2019/12/16/business/boeing-737-max.html

  Boeing: Początek apokalipsy w "Królestwie Liczb"...
  https://ram.neon24.pl/post/148112,boeing-poczatek-apokalipsy-w-krolestwie-liczb
 • Trzeba wreszcie zacząć chwalić i wspomagać terrorystów
  jako że jest to jedyny odłam ludności walczący z tyranią i terrorem władzy.
 • @Jasiek 01:22:21
  Przypomnijmy ,sprzedana pkp energetyke oraz zwiazane z ta prywatyz. konsekwencje: ''Decyzją władz lub pracowników (przy złej woli) PKP Energetyki można w każdej chwili zatrzymać ruch kolejowy na dowolny czas, a uzasadnienie przyczyny tej decyzji jest w rękach PKP Energetyki”,tj. -Nasze czolgi !moze pojada..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829