Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
491 postów 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

O tym, jak Żydzi dobierają się do sądownictwa amerykańskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Ocalenie wyłącznie Halprin'a nie wystarczy; cały system, który zagraża jego życiu oraz życiu wielu innych osób, powinien zostać zdemontowany...»

 

RAM      23 październik 2019  

 
4 października 2019, dzienniki teksańskie oraz ogólno-amerykańskie pisały:
 
Sąd apelacyjny ds. karnych stanu Texas zawiesił w piątek zbliżającą się egzekucję Randy Halprina, jednego z dwóch żyjących jeszcze członków gangu znanego pod nazwą «Texas Seven».
 
42-letni Halprin jest jednym z siedmiu więźniów, którzy 13 grudnia 2000 roku uciekli z więzienia John B. Connally Unit (więzienie o zaostrzonym rygorze).
 
 
Za wzięcie udziału w zabiciu policjanta Irving'a Aubrey'a Hawkins'a (co miało miejsce 11 dni później, podczas napadu bandy na sklep), Halprin miał być stracony w czwartek, 10 października 2019.
 

 
Jego adwokaci, przy wsparciu 100 innych żydowskich adwokatów z Dallas i całego stanu, argumentowali w ostatnich tygodniach, że Halprin, będący Żydem, został skazany na śmierć przez fanatycznego sędziego, którego „antysemickie stanowisko wobec Halprin'a stworzyło niekonstytucyjne ryzyko stronniczości”.
 
Memorandum prawników żydowskich w sprawie Halprin'a pod linkiem:

BRIEF OF PROMINENT JEWISH MEMBERS OF THE STATE BAR OF TEXAS, THE AMERICAN JEWISH COMMITTEE, THE UNION FOR REFORM JUDAISM, THE CENTRAL CONFERENCE OF AMERICAN RABBIS, AND MEN OF REFORM JUDAISM AS AMICI CURIAE IN SUPPORT OF RANDY HALPRIN’S APPLICATION

 
Sędzia, o którym mowa to Vickers „Vic” Cunningham.
 
 
Sędzia Cunningham zaprzeczył zarzutom wysuniętym przez adwokatów Halprina, mówiąc dziennikarzowi dziennika «The Dallas Morning News», że jego rzekome antysemickie komentarze są „zmyśleniami” pochodzącymi od swego wrogiego mu brata oraz jego przyjaciół. Dodał również, że po decyzji sądu, chciałby skomentować to, co się odbywa, ale nie może tego zrobić.
 
Rodzina Hawkinsów, za pośrednictwem wdowy po policjancie – Lori, odmówiła komentarza.
 
Tivon Schardl, obrońca Halprina, powiedział, że on i jego klient są „bardzo wdzięczni, iż sąd apelacyjny zadecydował, że w teksaskich sądach karnych nie ma miejsca dla fantyzmu”.
 
„Rzetelny proces wymaga bezstronnego sędziego - a pan Halprin nie miał dostępu do uczciwego i neutralnego sędziego” – stwierdził adwokat skazanego. „Jesteśmy bardzo wdzięczni, że sąd apelacyjny dał panu Halprinowi możliwość ubiegania się o nowy proces, wolny od dyskryminacji religijnej” – dodał Schardl.
 
Zeszłoroczne ubieganie się Cunninghama o stanowisko komisarza hrabstwa Dallas nie powiodło się, po tym, jak «The Dallas Morning News» doniósł, iż sędzia zapowiedział, iż jego dzieci będą dziedziczyć po nim jedynie wtedy gdy poślubią białych chrześcijan płci przeciwnej.
 
Jego brat, Bill Cunningham, z którym sędzia nie utrzymuje kontaktów, jest żonaty z czarnym mężczyzną.
 
VIDEO: Wywiad z Cunningham'em z maja 2018
(wywiad został opublikowany w trakcie wyborów, w wyniku czego sędziemu zabrakło 25 głosów)
 
Po opisanych wydarzeniach, które miały miejsce w maju 2018, dwokaci Halprina zaczęli zastanawiać się nad tym, czy aby fanatyzm Cunninghama nie był istotnym czynnikiem tak w procesie, jak i wyroku dotyczącym ich klienta.
 
W dokumentach sądowych z czerwca, adwokaci Halprina cytowali dwie osoby, które twierdziły, że znają dobrze Cunninghama oraz jego rasistowskie poglądy.
 
Jedną z nich była Tammy McKinney, długoletnia przyjaciółka Cunninghama, której wypowiedzi zawarte są w aktach sądowych. McKinney stwierdziła, że Cunningham „nie lubił nikogo, kto nie należał do jego rasy, religii czy światopoglądu" i że "bardzo głośno wyrażał swą dezaprobatę”. W swym oświadczeniu kobieta powiedziała także, iż Cunningham zawyrokował pewnego razu, że „Żydów należy wyzamykać, ponieważ kontrolują wszystkie pieniądze i wszystkie rządy”.
 
Adwokaci Halprina powiedzieli, że podobne oświadczenia złożyła Amanda Tacket, która w roku 2005 pracowała na rzecz kampanii Cunninghama, ubiegającego się o stanowisko prokuratora okręgowego w Dallas. Tacket mówiła, że podczas kampanii, Cunningham nazywał Halprina „Żydem”.
 
W czerwcu, adwokaci Halprin'a w osobach Tivon'a Schardl'a, Timothy Gumkowski'ego i Paul'a Mansur'a. napisali: „Przed, w trakcie i po zakończeniu procesu Randy'ego Halprina, sędzia Cunningham żywił głęboko zakorzenione animozje i uprzedzenia wobec osób nie-białych i nie będących chrześcijanami”.
 
Sędzia miał określić Halprina jako “a fuckin’ Jew” i “goddamn kike”, jego kumpli latynoskich jako "wetbacks" a Murzynów – jako «niggers».
 
Przed ucieczką z więzienia w roku 2000, Randy Halprin odsiadywał karę 30 lat za ciężkie pobicie dziecka (prawie na smierć) w hrabstwie Tarrant.
 
Halprin nigdy nie zaprzeczał, że znajdował się w sklepie Oshman's Sporting Goods w Wigilię Bożego Narodzenia 2000, kiedy Hawkins dostał 11 kul, a następnie został przejechany samochodem. Zaprzeczył jednakże, iż był jednym z tych, którzy owej nocy pociągnęli za spust.
 
Pomimo to, 12 czerwca 2003 roku został skazany na śmierć za udział w zabiciu Hawkinsa. Pozostali członkowie Texas Seven otrzymali tę samą karę – z wyjątkiem Larry'ego Harper'a, który popełnił samobójstwo, zanim jeszcze uciekinierzy zostali schwytani w Colorado.
 
Obecnie, jedynie Randy Halprin i Patrick Murphy pozostają w celi śmierci. Murphy ma zostać stracony w 13 listopada 2019.
 
20 marca 2013 roku, sąd apelacyjny odrzucił wniosek Halprina o nowy proces, która to decyzja obowiązywała do piątku.
 
„To jest absolutnie najlepszy możliwy prezent na nowy rok” - powiedział adwokat Marc Stanley (będący Żydem), który podpisał się pod wspomnianym wcześniej apelem 99 swych kolegów. Stanley zauważył, że decyzja sądu o zawieszeniu egzekucji pojawiła się zaledwie kilka dni po Rosh Hashanah, żydowskim nowym roku i na kilka dni przed Jom Kippur, najświętszym dniu w kalendarzu żydowskim, znanym także jako Dzień Pojednania.
 
  
 
Stwierdził, że prawnicy ci chcą zapewnić Halprin'owi sprawiedliwy proces, któremu będzie przewodniczył bezstronny sędzia.
 
„Jestem bardzo podekscytowany zwycięstwem praworządności. O winie lub niewinności może zadecydować tylko uczciwy proces i sprawiedliwy sędzia. Wiem dziś, że w naszym kraju nawet winny zasługuje na uczciwy proces” - dodał Stanley.
 
Prawniczka i blogerka, Eve Mykytyn zauważa na swym blogu, że chociaż Halprin i Murphy twierdzą, że nie strzelali do policjanta, ława przysięgłych nie była zobowiązana do zidentyfikowania kto strzelał a kto nie, ponieważ cała szóstka odpowiadała z paragrafu, który obowiązuje w 46 stanach – z Texasem włącznie – i który skazuje na karę śmierci za «współudział w morderstwie».
 
Mykytyn pisze, że sędzia Cunningham podkreślał zawsze, że jego osobiste poglądy nigdy nie miały wpływu na decyzje podejmowane przez niego podczas procesów.
 
Żydowscy adwokaci – twierdząc, że posiadają nowe dowody i że aż do roku 2018, rasizm sędziego nie był im znany – odwołali się do federalnego sądu okręgowego oraz do sądów apelacyjnych.
 
Ich żądania – swym artykułem wstępnym poparł The Washington Post, a żydowska organizacja Anti-Defamation League dostarczyła dokumentu przedstawiającego kontekst historyczny terminologii antysemickiej, przypisywanej sędziemu.
 
(Żydzi otwarli również witrynę internetową Halprina: http://randy-halprin.net/, natomiast we Włoszech, kampanię na rzecz bandyty prowadzi katokomusza Wspólnota Św. Idziego:
 
 
 
Federalny sąd okręgowy – podkreśla Mykytyn – orzekł, że twierdzenie, iż Cunningham był w roku 2003 rasistą nie stanowi nowej podstawy – tj. umożliwiającej powtórzenie procesu – a gdyby nawet stanowiło, nie posiada żadnego znaczenia. Sąd stwierdził, że nowy proces mógłby zostać rozpoczęty wyłącznie na podstawie dowodów stronniczości wystarczających aby przypuszczać, że ława przysięgłych zmieni swój wyrok. Jak napisała niezależna gazeta teksańska «Austin Chronicle», «sędziowie orzekli, iż nawet wiedząc o fanatyzmie sędziego Cunninghama, ława przysięgłych dalej uznałaby Halprina za winnego».
 
W październiku 2019, Halprin ma wnieść apelację także do Sądu Najwyższego USA.
 
4 października jednakże – na podstawie stwierdzenia, iż sędzia Cunningham był antysemickim rasistą – najwyższa instancja sądu w Teksasie zawiesiła egzekucję. Sąd będzie musiał zadecydować teraz, czy Halprin ma prawo do nowego procesu.
 
Decyzja najwyższego sądu teksaskiego jest problematyczna z wielu względów. Sądzę również – dodaje Mykytyn – że poparcie ze strony żydowskiej społeczności prawniczej oraz żydowskiej prasy, okazane mordercy, jest niepokojące. 
 
Przyjmując czysto teoretycznie, że sędzia Cunningham jest rasistą, nie został dostarczony żaden dowód na to, że jego poglądy prywatne miały wpływ na wyroki wydawane przez niego. Adwokaci Halprina wyraźnie przyznali, że nie zauważyli tego rodzaju konsekwencji, jako że stwierdzili, iż przekonania sędziego stanowią dla nich nowy dowód, «odkryty» 15 lat po zakończeniu procesu (który odbył się w roku 2003).
 
Mykytyn zauważa, że Halprin został skazany wraz innymi 6 bandytami, którzy obecnie, na bazie żydowskich sugestii, powinni mieć prawo do nowego procesu, gdyby nie fakt, iż zostali straceni.
 
Blogerka pyta oprócz tego:
 
Jeżeli rasizm Cunninghama z roku 2018, skaził proces uważany w roku 2003 za poprawny – jaką więc postawę należy przyjąć wobec wszystkich innych postępowań sądowych, którym przewodniczył tenże sędzia?
 
Czy skazani podczas tychże procesów również mają prawo do wszczęcia nowych postępowań, czy też dostęp do nowych procesów sądowych ma być zarezerwowany jedynie dla Czarnych, Latynosów i Żydów?
 
A może wyłącznie dla Żydów?
 
Mykytyn pyta dalej, czy weszła w życie zasada, według której dyskryminacja dotyczy wyłącznie grupy etnicznej posiadającej mocny głos w rządzie amerykańskim?
 
Czy 100 prawników żydowskich, którzy podpisali memorandum w sprawie Halprina, podpisuje regularnie podobne dokumenty dotyczące skazanych nie będących Żydami?
 
Czy dojdzie wkrótce do tego, że sędziowie oraz członkowie ławy przysięgłych będą przez procesami poddawani testowi na poprawność polityczną?
 
Zapoznajmy się następnie z treścią artykułu zamieszczonego na żydowskim portalu www.jewishcurrents.org, zatytułowanego «Sędzia – antysemita i biały, supremacjonistyczny system», napisanego przez Rebeccę Pierce, czarną Żydówkę z San Francisco oraz Isaaca Brosilow'a, Żyda z Chicago, mieszkającego obecnie w Jerozolimie.
 
Dwójka Żydów stwierdza w nim:
 
«Przypadek Halprin'a pokazuje, że antysemityzm jest nieodłączną częścią systemową białej supremacji, która w amerykańskim systemie sądownictwa karnego, każdego dnia zabija i więzi głównie Czarnych i Brązowych ludzi.
 
Ideologię białej czystości Cunninghama podzielają tacy antysemiccy mordercy jak Robert Bowers, który przed rokiem zaatakował synagogę «Drzewo Życia» w Pittsburgh'u. «Drzewo Życia» zostało upatrzone przez Browersa dlatego, że synagoga zajmowała się uchodźcami, co wg. zamachowca jest częścią żydowskiego spisku, mającego na celu podminowanie białej rasy.
 
Cunningham – który powiedział, że Żydzi „powinni zostać zamknięci, ponieważ kontrolują wszystkie pieniądze i wszystkie rządy” – postrzega ich także jako niebezpiecznych intruzów zagrażających hegemonii białych chrześcijan.
 
W przeciwieństwie jednakże do strzelaniny w «Tree of Life», Cunningham jest w stanie zabijać przy pełnym wsparciu systemu sądowego.
 
Podczas gdy wielu amerykańskich Żydów zdołało zasymilować się z białymi, więc tym samym cieszy się domniemaniem niewinności – żydowscy więźniowie tacy jak Halprin – podlegający systemowi używającego logiki białej supremacji chrześcijańskiej, zaprojektowanego do więzienia i zabijania – nadal podatni są na zagrożenia.
 
Halprin jest obecnie dyskryminowany i prawdopodobnie zostanie skazany na śmierć przez ten sam stan, który posiada najczęściej używaną w USA komorę egzekucyjną. W Teksasie znajduje się obecnie 217 więźniów skazanych na śmierć.
 
Mimo, że Afroamerykanie stanowią zaledwie 12% populacji Teksasu – stanowią 44% więźniów skazanych na śmierć.
 
Wiele przejść Halprina – w tym nieszczęśliwe dzieciństwo, wczesne uwięzienie i bezdomność – jest udziałem niezliczonej ilości innych skazanych, którzy w sposób nieproporcjonalny należą do rasy Czarnych, Latynosów lub wspólnoty LGBTQ.
 
Ocalenie wyłącznie Halprina jest niewystarczające; cały system, który zagraża jego życiu oraz życiu wielu innych osób, powinien zostać zdemontowany.
 
Żydowska tożsamość Halprina i antysemickie nadużycia, z jakimi zmaga się on z jej powodu, od dawna mają precedensy w amerykańskim systemie sądownictwa karnego.
 
Czterdzieści osiem lat przed skazaniem Halprina na śmierć, około 1300 więźniów znajdujących się w nowojorskim więzieniu «Attica» zbuntowało się przeciwko rasistowskiemu znęcaniu się nad nimi a także niedopuszczalnym warunkom życia panującym w placówce penitencjarnej.
 
 
Kierownictwo powstania składało się przede wszystkim z czarnych więźniów i działaczy, takich jak Cleveland „Jomo” McKinley i Carl Jones-El; był tam także Jerry „Żyd” Rosenberg, który kilka lat przed rebelią również oczekiwał na karę śmierci, zanim jego wyrok nie został zamieniony na dożywocie.
 
Rosenberg został pierwszym więźniem w historii Nowego Jorku, który prowadził działalność prawniczą. Podczas powstania w «Attica» udzielał przywódcom buntu porad prawnych.
 
W jednym z wywiadów szczegółowo opisał antysemickie znęcanie się nad nim strażników więziennych, którzy obrzucali go obelgami podobnymi do używanych dziś przez Cunninghama. Dla przykładu, powiedziano mu, że powinien był zostać zamordowany podczas Holokaustu. Rosenberg zmarł za kratami w roku 2004, po 47 latach przebywania w więzieniu.
 
 
Historia żydowskiego ruchu oporu wobec procederu zamykania w więzieniu jest długa i dziś jest ona najlepiej widoczna, gdy obserwuje się walkę przeciwko ośrodkom detencyjnymi ICE (Immigration and Customs Enforcement) na terytorium całych USA.
 
Doświadczenie ksenofobicznego nacjonalizmu i przemocy państwowej podczas Holokaustu determinuje żydowski opór wobec kary uwięzienia, podobnie jak robi to specyficzna historia żydowskich więźniów w USA, a także formy antysemityzmu funkcjonujące w kompleksie więzienno-przemysłowym, będącego nieuniknionym produktem ubocznym panowania białej supremacji.
 
Żydowskie dziedzictwo zmusza Żydów do walki o uratowanie życia Randy'ego Halprina oraz do żądania uwolnienia wszystkich ludzi uwięzionych».
 
Przypomnijmy na koniec, że za pragnienie, by jego dzieci poślubiły białych chrześcijan – w maju 2018, sędzia Vickers Cunningham obwołany został rasistą.
 
Natomiast w czerwcu 2018, żydowski, lewacki polityk – Isaac Herzog, bez żadnych konsekwencji, zwierzał się w wywiadzie telewizyjnym:
 
«Opowiem wam co przydarzyło mi się ostatnio. Zeszłego roku, w lecie, pojechaliśmy wraz z żoną na urlop do USA. Jestem absolwentem nowojorskiej szkoły rabinicznej. Postanowiliśmy odwiedzić kilku naszych przyjaciół. W USA mam bardzo wielu przyjaciół. Natknąłem się tam na coś, co określiłem jako najprawdziwszą plagę. Ujrzałem dzieci moich przyjaciół, które były żonami, mężami lub partnerami nie-Żydów. Ich rodzice biją się w piersi, stawiają sobie pytania i cierpią. Zauważ, że to dotyczy każdej amerykańskiej rodziny żydowskiej! A tych rodzin są miliony. Stwierdziłem więc, że potrzebna jest jakaś kampania, jakieś rozwiązanie. Powinniśmy wykombinować, jak zaradzić temu wielkiemu wyzwaniu».
 
 
 
VIDEO: Isaak Herzog o «pladze żydowskich małżeństw mieszanych» - (napisy po angielsku)
 
***
 
«Texas Seven»:
Joseph Garcia - stracony 4 grudnia 2018 roku;
Randy Halprin - egzekucja wstrzymana;
Larry Harper - 22 stycznia 2001 roku popełnił samobójstwo;
Patrick Murphy Jr. – egzekucja zaplanowana na 13 listopada 2019 (oczekuje na buddyjskiego doradcę duchowego);
Donald Newbury - stracony 4 lutego 2015 roku;
George Rivas Jr. - stracony 29 lutego 2012 roku;
Michael Rodriguez - stracony 14 sierpnia 2008 roku;
 
Źródła:

***
W związku z tematem artykułu:

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

  

KOMENTARZE

 • ...
  .
  1. W związku z:
  https://euroislam.pl/katalonska-niepodleglosc-z-islamem-w-tle/

  warto zapoznać się z:
  http://ram.neon24.pl/post/140528,niech-zyje-izrael-niech-zyje-katalonia
  http://ram.neon24.pl/post/140478,katalonia-pieniadze-sorosa-i-falszywe-zdjecia
  https://ram.neon24.pl/post/140373,katalonia-czyli-jak-sfederalizowac-europe-niepodlegloscia

  2. Koorevska Unia Europejska ujmuje się za najniebezpieczniejszymi mafiozami, siedzącymi w pace, chce zniesienia dożywocia i naraża Państwo Włoskie na wypłacanie im odszkodowań, o czym pisze także lewacka La Repubblica:
  “Carcere duro”, il revisionismo di Strasburgo favorisce i boss
  http://temi.repubblica.it/micromega-online/carcere-duro-ccarcere-sicuro/
 • Tak
  Czy owak Żydzi sobie szykują bata od całego świata. Bo ile czasu można być tak bezczelnym?
 • Od dziś wszystkie głupie komentarze będą usuwane!
  .
  jak leci!... z żadnym przygłupem nie będę dyskutował!
 • @RAM 20:19:30
  I słusznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829