Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Lampeduza: Wyładunek migrantów na polecenie Horsta Seehofera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Pewne kraje europejskie, w sposób niejawny, cieszą się z destabilizacji, jaką kryzys migracyjny powoduje w Europie...»

RAM        12 sierpień 2019

 
Andrea Indini z Il Giornale pisał wczoraj:
 
«Kiedy niemiecka strona internetowa Journalistenwatch.com  – jako pierwsza – ujawniła powiązania NGO Sea Watch z rządem niemieckim, nikt jej informacji nie potraktował na serio, ze względu na jej koneksje ze skrajną prawicą niemiecką.
 
 
Witryna odkryła, iż na pokładzie statku – który miesiąc temu, wyładował na włoskiej Lampeduzie około 50 imigrantów – wpływając do portu wbrew zakazowi i taranując włoską łódź patrolową, która usiłowała uniemożliwić zacumowanie Sea Watch 3 – znajdowali się także dwaj dziennikarze niemieckiej, państwowej stacji telewizyjnej Ard. 
 
 
Hans-Georg Maaßen – były szef wywiadu niemieckiego potwierdził powyższe informacje, jednakże mass media zminimalizowały jego wypowiedź, przypominając konflikty między nim i Angelą Merkel oraz pisząc o sympatii Maaßen'a do Alternative für Deutschland (AfD).
 
Swe podejrzenia, dotyczące bepośredniego zaangażowania rządu niemieckiego w operację «ratunkową», Maaßen wyraził poprzez tweet, który później skasował.
 
W wywiadzie dlaInsideOver, niemiecki szpieg potwierdził, że «Pewne kraje europejskie, w sposób niejawny, cieszą się z destabilizacji, jaką kryzys migracyjny powoduje w Europie».
 
Dziś, wypowiedź Caroli Rackete – kapitana statku Sea Watch 3 – rozmawiającej z dziennikarzami telewizji ZDF – dowodzi, że atak Niemki na port w Lampeduzie był dobrze przygotowanym planem politycznym.
 
 
Rackete stwierdza, że Horst Seehofer, niemiecki minister spraw wewnętrznych kazał jej «zarejestrować wszystkich migrantów i zawieźć ich na Lampeduzę».
 
 
Rackete dodaje, że przywiezienie migrantów na Lampeduzę nie było jedyna jej opcją, ponieważ urząd miejski w niemieckim Rothenburgu zaproponował wysłanie do Włoch autobusu, który miał przewieźć migrantów do Niemiec i tam zarejestrować ich.
 
«Drodze lądowej przetransportowania migrantów sprzeciwił się minister spraw wewnętrznych naszego kraju» - oświadczyła Carola Rackete.
 
 
Strona Journalistenwatch.com określiła operację Rackete jako «genialną akcję propagandową, mającą na celu sprowokowanie – za każdą cenę – konfliktu z władzami włoskimi».
 
Horst Seehofer, już wcześniej, regularnie sprzeciwiał się twardej –  wobec migrantów – polityce Matteo Salvini'ego, podkreślając «konieczność prowadzenia akcji ratunkowych na Morzu Śródziemnym» i wyładowywania migrantów we Włoszech".
 
Przypomnijmy jeszcze, że migranci, dostający się z Włoch do Niemiec nielegalnie, są odsyłani do Rzymu lotami charterowymi, po uprzednim związaniu ich oraz napełnieniu środkami uspokajającymi, czego dokonuje policja niemiecka.
 
Tak wygląda kontekst «miłosiernych» apelów Horsta Seehofera.
 
 

VIDEO: Carola Rackete opowiada o poleceniu Horsta Seehofera, by na siłę wyładować migrantów na włoskiej Lampeduzie:

 
 
Na podstawie
Carola Rackete: «Rząd niemiecki polecił mi zawieźć migrantów do Włoch»
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

 Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Bez usraelskiego nadzoru
  potomkowie nazistów i hitlerowców nie zrobią Nic !
 • Ostrożnie
  -
  z interpretacją, np.

  "by na siłę wyładować migrantów na włoskiej Lampeduzie "

  - https://www.zdf.de/nachrichten/heute/sea-watch-kapitaenin-carola-rackete-bei-dunja-hayali-100.html

  nie znajduje pokrycia w powyższym linku, w tekście jest jedynie wzmianka, że "Er forderte den italienischen Innenminister Salvini jüngst dazu auf, die Häfen zu öffnen und bot auch von sich aus die Aufnahme von Geflüchteten an" (Niedawno wezwał włoskiego ministra spraw wewnętrznych Salviniego do otwarcia portów, a także zaofiarował się przyjąć uchodźców), nie było mowy o "wyładowaniu na siłę". w efekcie także tytuł "Wyładunek migrantów na polecenie Horsta Seehofera" nie odpowiada cytowanemu materiałowi, co nie wyklucza, że pewne osoby z administracji RFN do takiego kroku mogły nawoływać, jest to jednak raczej spekulacja niż dowiedziony fakt.

  Wyrto może zwrócić uwagę na ZDF, który wywiad przeprowadził, ta telewizja należy od dziesięcioleci do trzonu organów propagandy środowisk zarządzających w RFN, jest podobnie jak ARD finansowana z podatku ściąganego od mieszkańców, rodzaj podatku za konsumowaną przez ludność propagandę. chodzi o rodzaj pogłównego podatku, ściągany jest ten podatek przez prywatną firmę, tzn. niezależnie czy mieszkaniec korzysta z państwowych mediów. oficjalna nazwa "media publiczno-prawne", każdy musi płacić ten podatek za propagandę.

  Z uwagi na to, że USA wprowadziło wielu swoich agentów do środowisk zarządzających w RFN i nie tylko tych środowisk wpływu, o tym jest mowa n.p. w "Germany made in USA"

  - https://www.youtube.com/watch?v=N9Oze8Y64Vk&list=PL03C51C586F1A04DF

  także media obok administracji są na usługach zleceniodawców z USIzraela. spośród tych zleceniodawców szczególnie znany jest Soros, który jest intensywnie zaangażowany w organizację przemytu migrantów do Europy, pani Rackete jest najwyraźniej jednym z licznych łpracowników Sorosa i jest zobowiązana aby ratować ten interes przemytniczy na ile się da, bo różnymi metodami Europejczycy wyraźnie przyhamowali inwazję migrantów, jaka swój szczyt osiągnęła w 2015 przy ścisłej współpracy pani Merkel.
 • @AGrzdyk 22:52:36
  .
  ostrożnie to ty powiedz sobie twojej biednej, mało rozumiejącej głowie!... jeżeli znasz niemiecki, to czemu nie sprawdziłeś co Rackete mówi w telewizji?

  otóż w tekście pisanym wywiadu pominięte są pewne sformułowania Rackete, obecne w wywiadzie sfilmowanym..

  wersja pisana znajduje się pod linkiem, który podałeś: https://www.zdf.de/nachrichten/heute/sea-watch-kapitaenin-carola-rackete-bei-dunja-hayali-100.html i tam brakuje tego, co najważniejsze, to jest zdania o wyraźnym poleceniu Seehofera, by migrantów zawieźć do Włoch!

  szkopy, po ich zdemaskowaniu przez włoską aencję TPI.it wstydzą się i jak kot usiłują zagrzebać goovno, jakie zrobiły!

  szczegółowe wyjaśnienia masz pod linkiem:

  https://www.tpi.it/2019/08/12/sea-watch-carola-germania-no-bufala/
 • @AGrzdyk 22:52:36
  .
  tutaj jest dzisiejszy artykuł Andrea Indini:

  http://www.ilgiornale.it/news/cronache/s-carola-rackete-ha-detto-che-govern-ordin-portare-i-1739659.html
 • Chodzi o wiarę
  .
  @RAM 23:27:01

  "powiedz sobie twojej biednej, mało rozumiejącej głowie!"

  Podajesz link do źródła ZDF jako dowód na twoją tezę o Seehoferze, defnitywnie tam nie ma na to dowodu, tobie nie chodzi o rozumienie, ale o wiarę, że czytelnicy uwierzą w twoją tezę bez dowodu. Mogę jednie przypuszczać, że twoje źródła włoskie zawierają albo niepoprwne tłumaczenie z niemieckiego, albo fałszują wypowiedzi.

  Pani Rackete może przy tym paplać, co jej na język przyjdzie, nie brałbym jej paplaniny zbyt poważnie. Seehofer to rutynowany polityk i uważam za mało prawdopodobne, że on wydał by wezwanie do łamania włoskiego prawa. Ja w to bez dowodu nie wierzę, w co ty wierzysz jest twoją sprawą.

  O moją głowę nie potrzebujesz się zamartwiać.
 • @AGrzdyk 23:25:33
  .
  całkowicie głupi jesteś!...

  jeszcze raz powtarzam ci durnowaty, byś oglądnął wywiad Rackete!... o ile dasz radę zrozumieć, co ona mówi, bo prawdopodobnie jesteś w stanie, z pomocą słownika, przetłumaczyć sobie jedynie okrawki tekstu pisanego, a niemieckiego mówionego nie pojmujesz!

  masz powyżej link agencji TPI na temat zawartości wywiadu, cepie!... sprawa była głośna we Włoszech w tych dniach!!!

  użyj google translator!... jeżeli będziesz dalej smrodził, wyrzucę i nie pomoże zmiana nicku!
 • To jest po prostu chamstow RAM
  .
  @RAM 18:52:44

  "całkowicie głupi jesteś!...

  jeszcze raz powtarzam ci durnowaty"

  Można by ci podobnie odpowiedzieć, ale po co ? I tak tego nie zrozumiesz, tak jak nie pojmujesz, jak niesolidna jest twoja wypowiedź, najwidoczniej nie dojrzałeś, aby zajmować się rzetelnym dziennikarstwem.

  Spróbuj zrozumieć sens tego zdania: "Podajesz link do źródła ZDF jako dowód na twoją tezę o Seehoferze, defnitywnie tam nie ma na to dowodu, tobie nie chodzi o rozumienie, ale o wiarę, że czytelnicy uwierzą w twoją tezę bez dowodu." jeśli ci się uda zrozumieć, to odnisłeś sukces, to znak dojrzewania.
 • @AGrzdyk 00:12:16
  .
  idioci wylatują z mojego bloga na zbity pysk!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829