Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Orban i Salvini do wyeliminowania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Wygląda na to, że żydobolszewia amerykańska przygotowuje się do uporania się z takim niesfornymi osobnikami jak Orban i Salvini...»

 

RAM             17 lipiec 2019

 
Wydaje się, że żydobolszewia amerykańska przygotowuje się do uporania się z takim niesfornymi osobnikami jak Orban i Salvini.
 
Pisze o tym Maurizio Blondet, cytując fragment artykułu opublikowanego ostatnio przez New York Times  będący megafonem amerykańskiego, liberalnego Deep State:
 
«Węgry – wiodące prym zaraz po upadku Związku Sowieckiego – jak chodzi o akceptację wartości zachodnich – obecnie, tj. od roku 2010 – czyli od kiedy premierem został wybrany Orban – obrały całkowicie odmienny kierunek.
 
Pomimo przynależności kraju do NATO, Orban poddał dużej presji NGOs, przejął kontrolę mass mediów i zmodyfikował system wyborczy na korzyść swej formacji. Trump natomiast (w maju), przywitał despotycznego premiera z entuzjazmem, nie zważając na alarmy węgierskich organów demokratycznych (których rolę Orban pomniejsza) i nie biorąc pod uwagę faktu przywrócenia ciepłych relacji pomiędzy Rosją i Węgrami. Zauważmy również, iż podczas niedawnego szczytu w Japonii, Trump żartował przyjaźnie z Putinem».  
 
 
Organ amerykańskiego, liberalnego Deep State ze złowieszczą satysfakcją opisuje «manewry wojskowe, podczas których ćwiczono misje wsparcia dla lokalnych sił oporu w krajach Europy Wschodniej (także i w krajach bałtyckich), w sytuacji konfrontacji z komandosami rosyjskimi»,w których wzięło udział 1400 żołnierzy amerykańskich (Green Berets i Navy SEALs), komandosi węgierscy oraz inne wojska sojusznicze. Szkolenia odbyły się na terenie Węgier, Bułgarii oraz Rumunii.
 
Gazeta sprecyzowała, że przeprowadzono symulację «wspomagania działań oporu prowadzonych przez populacje lokalne, które będą zmuszone do konfrontacji z komandosami rosyjskimi».
 

 
 
Praktycznie rzecz biorąc, na Węgrzech są tworzone oraz szkolone formacje partyzanckie, typu włoskie Gladio (stay behind), używane do akcji dywersanckich, sabotatorskich i – co zauważa Blondet – niezwykle przydatne do przeprowadzania puczu, co zresztą New York Times daje do zrozumienia.
 
 
Gazeta mówi, że «wysocy funkcjonariusze wojskowi, odpowiedzialni za ćwiczenia, tak amerykańscy jak i węgierscy, unikali odpowiedzi na pytania dotyczące polityki ich państw oraz ścisłych relacji ich przywódców z Moskwą».
 
Sugeruje także, iż «najlepsi, wysocy rangą oficerowie amerykańscy oraz węgierscy są przeciwni prorosyjskiej polityce tak Trumpa, jak i Orbana», co daje się zrozumieć «z wymiany spojrzeń oraz ich ostrożnych wypowiedzi».
 
Tamás Sándor, węgierski generał brygady, szkolony w USA mówi: «Nasze relacje między-żołnierskie są odporne na to, co robią politycy».Natomiast kapitan Mark Schaefer z Navy SEALs, prowadzący szkolenia na Węgrzech, w Rumunii i w Bułgarii stwierdza: «Słyszymy "muzykę w tle", nie jesteśmy głusi na nią, ale jako dowódca misji, koncentruję się na naszych zdolnościach partnerskich».
 
 
Na zdjęciu: «Komandosi węgierscy, wyposażeni w karabiny M4, ćwiczą wtargnięcie do budynku, w którym podejrzewa się, iż separatyści węgierscy, wspierani przez Rosję, konstruują bombę chlorową».
 
Blondet komentuje: W Europie Środkowej, NATO buduje ugrupowania militarne «wierne Stanom Zjednoczonym», które będą dyspozycyjne w przypadku konieczności skorygowania pro-rosyjskich dewiacji Orbana.
 
New York Times pisze, że «potęgi despotyczne, takie jak Rosja» mają przewagę podczas wojen hybrydowych, ponieważ «zbudowane są na bazie kłamstw i fałszerstw», na dowód czego cytuje informację dostarczoną 5 marca 2019, przez stronę internetową Noworossia, donoszącą o tym, że «władze ukraińskie w Kijowie zaopatrzyły w paszporty ukraińskie żołnierzy amerykańskich – Ukraińców z pochodzenia, władających bezbłędnie językiem rosyjskim, po to, by mogli dostać się na teren Federacji Rosyjskiej». Również w marcu, przed wyborami na Ukrainie, «ukraińskie służby graniczne miały otrzymać informację o tym, że amerykańskie oddziały specjalne zamierzały przeprowadzić tam «Majdan 3.0».
 
 
Amerykański Deep State, w związku z wybuchem skandalu «Epstein» znajduje się w trudnej sytuacji i dlatego poprzez swój organ NATO, przyspiesza rytm operacji przeciwko Moskwie. Prawdopodobnie bierze nawet pod uwagę możliwość rozpętania wojny po to, by mógł przetrwać – pisze Blondet.
 
Włoski blogger zauważa, że propaganda anty-Putin osiąga poziom paroksyzmu także w mass mediach włoskich, co dowodzi, że obecny atak na Salvini'ego (niedawne oskarżenie Ligi o branie pieniędzy od Rosjan – https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2019-07-15/populist-voters-don-t-mind-putin-s-help)– określanego przez mainstream jako «leader pro-rosyjskiej, skrajnej prawicy, stanowiący wielkie niebezpieczeństwo dla Europy» - pochodzi z tych samych kręgów.
 
Również londyński Financial Times opublikował co tylko artykuł podpisany przez «The Editorial Board», w którym stwierdza, że «Unia Europejska powinna zintensyfikować swe działania na rzecz przeciwstawienia się tak Rosji, jak i skrajnej prawicy euopejskiej».
 
Tekst kończy się konkluzją, mówiącą, że:
 
«Oś antyliberalizmu, jednoczącą Rosję, skrajną prawicę europejską, prezydenta Trumpa oraz US alt-right przedstawia sobą zgubne w konsekwencjach zagrożenie dla porządku europejskiego i dobrobytu społeczeństw europejskich.
 
Rządy, instytucje oraz systemy sądowe Unii Europejskiej mogą i powinny poczynić dalsze wysiłki, by odeprzeć tego rodzaju ataki.
 
W pierwszej kolejności, nie powinny one wahać się przed oddaniem polityków oraz skrajnych partii prawicowych w ręce sędziów, w przypadku gdy stwierdzi się, iż doszło do naruszenia prawa w kwestiach finansowych i innych. Następnie, powinny podejmować większe i bardziej systematyczne wysiłki, aby przeciwdziałać dezinformacji pochodzącej z Rosji oraz ze strony lokalnych, skrajnych partii prawicowych, Ponadto organy Unii powinny wychowywać swych obywateli tak, by umieli rozpoznawać fake news, jakimi są atakowani».
 
Hipotezę wybuchu wojny rozpętanej przez Żydów przyjmuje także Philip Giraldi, ex-oficer CIA, który w artykule zatytułowanym «Tajne spotkanie przygotowujące wojnę?», informuje o tym, że 5 lipca 2019, przywódcy 16 instytucji żydowskich spotkali się na prywatnym, tajnym zebraniu (o wydarzeniu informowały wyłącznie gazety żydowskie) z 25 amerykańskimi senatorami-demokratami, podczas którego Żydzi wywierali naciski, by tak Kongres, jak i Biały Dom użył siły w stosunku do Iranu. Delegacji senatorów przewodniczył Chuck Schumer. 
 
Chuck Schumer, to jeden z twórców Just Act, którego celem jest ostateczne ograbienie Polski:
 
 
Żydzi usiłowali także zaradzić sentymentom propalestyńskim, szerzącym się ponoć wśród parlamentarzystów demokratycznych; mówiono o konieczności intensyfikacji walki z «antysemityzmem» i apelowano o zwiększenie środków finansowych (przeznaczanych przez DHS na zagwarantownie bezpieczeństwa struktur żydowskich) do kwoty 90 milionów dolarów rocznie.
 
Syjoniści zamartwiają się również możliwością dojścia Jeremy Corbyn'a do władzy w Wielkiej Brytanii, z powodu jego użalania się nad losem Palestyńczyków.
 
Giraldi pisze, że z Żydami spotkali się nie tylko demokraci, ale także parlamentarzyści republikańscy, wymieniajac Mike'a Pompeo.
 
Przypomina także, że już wkrótce, ustawa znajdująca się obecnie w Senacie, będzie kryminalizować najmniejszą nawet krytykę Izraela.
 
Giraldi kończy swój artykuł słowami: «Izrael nie jest krajem przyjacielskim i nigdy nim nie był». Stwierdza także, iż oligarchowie żydowsko-amerykańscy oraz politycy żydowscy «są wierni wyłącznie Izraelowi» i dodaje:
 
«Spisek żydowski jest w toku. Nigdy dotąd i nigdy do takiego stopnia, tak wielka potęga (jak USA) nie została zdominowana przez malutkie państwo satelickie i jego piątą kolumnę krajową. Czas skończyć raz na zawsze ze spotkaniami prywatnymi, w wyniku których rząd (...) dogadza wyłacznie jednej grupie społecznej».
 
Ale dogadzanie i schlebianie Żydom to nie tylko specjalność amerykańska.  
 
Moked – portal Żydów włoskich, w artykule zatytułowanym «Europa ma twarz Simone Veil», zachwyca się – i słusznie – wypowiedzią Niemki, wybranej co tylko na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen stwierdziła bowiem:
 
 
«Dokładnie 40 lat temu, na stanowisko prezydenta Parlamentu Europejskiego została wybrana pierwsza kobieta – Simone Veil. Europę zjednoczoną zawdzięczamy odwadze takich pionierów jak Simone Veil». Przypomnijmy więc, że Żydówka Veil zajmowała to stanowisko w latach 1979 – 1982.

“L’Europa ha il volto di Simone Veil”
 
 
Reszta informacji o takich «osiągnięciach» Simone Veil jak zalegalizowanie aborcji we Francji oraz szmugiel organów gojów francuskich do Izraela, pod linkiem:
 
O lobby żydowskim w strukturach UE pod linkami:
 
EU funding to Israeli military companies and institutions through Horizon2020
 
 
The Israel Lobby and The European Union
 
 
Ostatnia ciekawostka to fakt, o którym donosi www.zerohedge.com«Klienci Deutsche Bank (pomimo pomocy ze strony Europejskiego Banku Centralnegowycofują z niego 1 miliard dolarów dziennie»:
 
Bank Run: Deutsche Bank Clients Are Pulling $1 Billion A Day
 
.......................
 
W tekście wykorzystano następujące artykuły:
 
American Commandos Gear Up for New Shadow War With Russia
 
The New York Times: American commandos gear up with Hungarian forces together
https://dailynewshungary.com/the-new-york-times-american-commandos-gear-up-with-hungarian-forces-together/
 
A Secret Meeting to Plot War?
 
The axis of illiberalism that threatens Europe
 
NATO: “prove” di putsch contro Orban
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Autor
  Opieranie się na lewackim i niestety żydowskim New York Times jest absolutnie niewiarygodne i mylące.
  NYT to mniej więcej to samo co Gazeta Wyborcza w Polsce.

  Kłamał w sprawie afery Madoffa i ludzie potracili miliony.
  Kłamał i popierał Clintonów, co niemalże doprowadziło do dominacji wpływów Moskwy w USA.

  NYT to gadzinówka. Ważną osobą tam jest też pani Appelbaum, żona Sikorskiego.

  Trzeba uważać. Sporo mediów, w tym prasa nowojorska, te niby demokratyczne, to lewactwo, czyli kryptokomuna.
 • Czarci pomiot miesza w głowach
  ludzi stworzonych przez Boga a przecież wywija bez reszty - i Rosją i USA.
  W dzisiejszym demonkraturowym świecie nie ma przypadków, więc i przypadkiem nie jest i Orban i Salvini na swoich stolcach.
  Wniosek?
  Czy ktoś myśli, że czarci pomiot zawiadujący tzw. demonkraturami w Europie i poz nią - pozwoliłby usadowić w jakimkolwiek kraju na stolcu premiera - kogoś - kogo nie akceptuje?
 • @Janusz Kamiński 04:05:31
  Nie ma to jak solidne i rzetelne wiadomości z Ga Pol-a no i TVNu
  oczywiście. W ciemno można wierzyć w prawdy tam głoszone.

  "W tym rozdziale historii świata, nie istnieje coś takiego jak niezależna amerykańska prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieli się szczerze wygłosić swojej własnej opinii - nawet jeśli ktoś z was spróbuje to zrobić, może być z góry pewnym, że jego tekst nie ukaże się w druku. Płacą mi za powstrzymywanie się od wyrażania moich poglądów na łamach gazety, w której pracuję. Wam płacą mniej więcej tyle samo za robienie mniej więcej tego samego - jeśli ktoś z was okaże się na tyle naiwny, by napisać o tym, co myśli, będzie sobie musiał poszukać innej pracy. Gdybym ja pozwolił sobie na taką szczerość, straciłbym zajęcie przed upływem dwudziestu czterech godzin od publikacji. W interesie dziennikarza leży niszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżanie, pełzanie u stóp Mammona i sprzedawanie własnego kraju i własnego narodu za kromkę chleba. Wy to wiecie i ja to wiem. Cóż to za szaleństwo - wznosić toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami, wasalami bogaczy zza kulis. Jesteśmy marionetkami: oni pociągają za sznurki, my tańczymy. Nasze talenty, nasze predyspozycje i nasze życia należą do innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami. [John Swinton, były szef Personalny New York Times, ok. 1880 r.]"

  Zmieniło się coś przez te 100 lat? Chyba jest jeszcze większy zamordyzm , a i techniki inżynierii społecznej dużo skuteczniejsze.
 • @zadziwiony 10:32:36
  5*
 • @Janusz Kamiński 04:05:31
  .
  Panie Kamiński, tak pan Blondet (jeden z najlepszych dziennikarzy włoskich, eseista i blogger, były reporter Oggi, Il Giornale, Avvenire, dyrektor Effedieffe, wysłannik specjalny do Nowego Yorku, po 11 Wrześniu) jak i ja, dobrze wiemy, kogo reprezentuje NYT.

  https://it.wikipedia.org/wiki/Maurizio_Blondet
  https://it.wikiquote.org/wiki/Maurizio_Blondet

  Napisane jest to także na początku artykułu ("megafon liberalnego Deep State"). Wiemy też kto tam pracuje. Na nic więc nie musimy uważać.

  To raczej Pan powinien oprzytomnieć, a także cały PiS (Partia Interesów Syjonistycznych) i przestać wreszcie przesrywać Polskę.

  Udawanie patrioty i znawcy, gdy należy się do agentury jest tragikomiczne.
 • @demonkracja 09:32:13
  .
  Pan to tak, trochę mądrze i trochę niezbyt mądrze... :)))))
 • @RAM 12:12:04
  "Pan to tak, trochę mądrze i trochę niezbyt mądrze... :)))))"
  Czyli?
  Czarci pomiot kontroluje tzw. demonkeraturę czy też nie!
 • @demonkracja 12:50:51
  .
  mniej gadulstwa, więcej myślenia!

  "W dzisiejszym demonkraturowym świecie nie ma przypadków, więc i przypadkiem nie jest i Orban i Salvini na swoich stolcach".

  otóż przypadki zdarzają się, ale w krajach normalniejszych od zgnojonej całkowicie Polski...
 • @RAM 13:15:53
  "otóż przypadki zdarzają się, ale w krajach normalniejszych od zgnojonej całkowicie Polski..."
  ------------------
  Niestety nie - jeżeli na stolcu premiera siedzą rzeczeni ludzie - to siedzą tam z woli czarciego pomiotu.
  Wniosek?
  Demonkratura musi być i jest sterowalna dla zawiadujących ową demonkraturą w stu procentach. Nie inaczej było w Niemczech w 1933 roku.
 • @demonkracja 13:23:15
  Otóż to satanistyczne dziadostwo nie jest wszechmocne. Czyli , że my nie jesteśmy bezsilni.
 • @ABB 10:05:39
  .
  słusznie, icki nie są wszechmocne!... ale polaczkowie głupi są, sprzedajni i płochliwi...
 • !
  .
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-7250009/Netanyahu-challenger-Ehud-Barak-hides-face-enters-entering-Jeffrey-Epsteins-mansion.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829