Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
491 postów 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Żydowskie knowania przeciwko Wenezuelczykom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Z podsłuchu rozmów wynika, iż przebieg przygotowań do puczu realizowany był przez Izraelczyków...»

RAM           6 lipiec 2019  

 
W swym artykule z 2 lipca 2019, Thierry Meyssan pisze, że 24 czerwca 2019, w Wenezueli miała miejsce próba realizacji kolejnego zamachu stanu. Meyssan podkreśla, że celem puczu miało być usunięcie ze sceny politycznej tak Nicolása Maduro, jak i jego przeciwnika, pro-amerykańskiego Juana Guaidó.
 
Co jest rzeczą nader interesującą, z podsłuchu rozmów wynika, iż przebieg przygotowań do puczu realizowany był przez Izraelczyków.
 
Przejdźmy do szczegółów:
 
Jak ujawnił Jorge Rodriguéz, wenezuelski minister informacji, wszyscy zamachowcy zostali zatrzymani. Przygotowania do puczu były od 14 miesięcy śledzone przez jednostkę wenezuelskiego wywiadu wojskowego, wyszkoloną przez specjalistów kubańskich. Puczyści zostali zinfiltrowani. Zrealizowano 56 godzin nagrań audio i video.
 
Zamiarem spiskowców było wyniesienie do władzy generała Raúla Isaíasa Baduel'a, byłego szefa sztabu i ex-ministra obrony, odsuniętego od władzy przez prezydenta Hugo Chávez'a, przeciwko któremu, w roku 2009, Baduel zbuntował się, stając na czele opozycji. Za kradzież pieniędzy publicznych – generał został skazany na karę 7 lat więzienia, którą odsiedział.
   
 
 
Za prezydentury Maduro, Baduel został ponownie osadzony w więzieniu, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego.
 
24 czerwca, oddział komandosów, miał za zadanie uwolnienie go stamtąd oraz zawiezienie do telewizji państwowej, po to, by ogłosić tam zmianę rządu wenezuelskiego.
 
 
Meyssan pisze, że fakt próby wypromowania w Wenezueli kolejnego prezydenta, potwierdza poprzednią analizę dziennikarza, z której wynika, że celem USA bynajmniej nie jest zastąpienie reżimu boliwariańskiego jego łagodniejszą formą, ale chodzi o zniszczenie wenezuelskich struktur państwowych.
 
Mówi, że Wenezuelczycy popierający Guaidó, którzy wierzą, że, wsparcie amerykańskie zaprowadzi ich do zwycięstwa, powinni zrewidować swe poglądy i przypomina w związku z tym takie postacie jak Irakijczyk Ahmed Chalabi oraz Libijczyk Mahmoud Gibril, którzy nigdy nie ujrzeli realizacji swych nadziei.
 
W kontekście dzisiejszego stadium transnarodowego kapitalizmu finansowego, klasyczne analizy, funkcjonujące w wieku XX, wg. których USA preferują rządy wasalne nad rządami im równymi, są przeżytkiem. Dowodzi tego doktryna Rumsfelda/Cebrowskiego, która funkcjonuje od roku 2001 i której realizacja zniszczyła do tej pory obszar Bliskiego Wschodu i która zabiera się dziś za basen Morza Karaibskiego.
 
 
VIDEO o najemnikach izraelskich w Wenezueli:
 
Z podsłuchów dokonanych przez wywiad wenezuelski, pisze Meyssan, wynika, iż spisek nie był przygotowywany przez USA – chociaż z całym prawdopodobieństwem przez nich nadzorowany – ale przez Izraelczyków.
 
Dodaje, że na przestrzeni ostatnich 72 lat, CIA przeprowadziła niewiarygodną wręcz ilość «zmian rządu» w najrozmaitszych państwach, używając do tego celu «zamachów stanu» oraz «kolorowych rewolucji».
 
Dla zagwarantowania sobie skuteczności przedsięwzięcia – pisze Meyssan – tę samą misję, agencja amerykańska powierza równocześnie kilku grupom operacyjnym, w tym także podwykonawcom, którymi często staje się Mossad i inne organy izraelskie.
 
Francuski dziennikarz i analityk przypomina, że również 4 lata temu, w Wenezueli miała miejsce próba realizacji zamachu stanu. Planowano, że podczas operacji zostanie zamordowane sporo osób i że zostanie przeprowadzona demonstracja, która przekształci się następnie w atak na pałac prezydencki (Miraflores).
 
Kanał telewizyjny TeleSur ujawnił, że misją dowodzili cudzoziemcy, nie mówiący po hiszpańsku – którzy pojawili się w Wenezueli dzień wcześniej. Na trasie pochodu pojawiły się wówczas graffiti z gwiazdą Dawida oraz instrukcje po hebrajsku.
 
Wspomniany wcześniej minister Rodriguéz (obawiając się skutków swej szczerości) nie wypowiedział się na temat izraelskich szefów planowanego przewrotu.
 
Meyssan pisze, że tajne służby izraelskie zaczęły działać w Ameryce Łacińskiej w roku 1982. W Gwatemali, Efrain Rios Monti – judeo-chrześcijański prezydent tego kraju, wymordował 18 000 Indian. Podczas gdy Ariel Sharon wkraczał do Libanu, Mossad kontynuował swe eksperymenty społeczne, prowadzone od roku 1975 w Afryce Południowej, tj. tworzenie bantustanu dla Majów, czyli model zastosowany także w stosunku do Palestyńczyków od chwili podpisania porozumień w Oslo, w roku 1994.
 
Na przestrzeni ostatnich 10 lat, izraelskie tajne służby zleciły izraelskiej spółce Global CST realizację operacji «Jaque» (rok 2008) (https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Jaque), mającą na celu uwolnienie Ingrid Betancourt z rąk kolumbijskich FARC oraz wysłały do Hondurasu strzelców wyborowych majacych za zadanie zamordowanie leaderów demonstracji pro-demokratycznych, organizowanych w następstwie puczu, w roku 2009, przeciwko prezydentowi Manuelowi Zelaya. W roku 2016, Izraelczycy uczestniczyli także w obaleniu Dilmy Rousseff, prezydenta Brazylii.
 
Przypomnijmy również, iż izraelskie siły zbrojne wynajęły bazę łodzi podwodnych w Cile oraz wysłały tysiące swych żołnierzy do argentyńskiej Patagonii (chodzi o posiadłość Joe Lewis'a), na dwutygodniowe szkolenia wojskowe, o czym pod linkiem:
 
 
***
 
[1] Vídéo : « Thierry Meyssan : El plan de Estados Unidos contra America latina » (entrevista con Russia Today), 22 de Mayo de 2017.
[2The Pentagon’s New Map, Thomas P. M. Barnett, Putnam Publishing Group, 2004. « Le projet militaire des États-Unis pour le monde », par Thierry Meyssan, Haïti Liberté (Haïti) , Réseau Voltaire, 22 août 2017.
[3] Le général Efraín Ríos Montt était évangélique.Il ne se définissait pas comme « chrétien », mais comme « judéo-chrétien ». NdlR.
[4] « Mandela et Israël », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 9 décembre 2013.
[5] « Israël accroît sa présence militaire en Amérique latine », Réseau Voltaire, 2 novembre 2009.
[6] « Le SouthCom prend le pouvoir dans un État membre de l’ALBA », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 29 juin 2009.
[7] « Quel projet pour Israël en Argentine ? », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 12 décembre 2017.
 
Na podstawie:
 
Przeczytać także:
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Autor
  Ale rewelacje. Ten sam scenariusz jak w kiedyś w Iranie, w Chile, Polsce, Libii , Iraku itd, itd, itd, Kasa i wpływy , to pierwsze przykazanie tak zwanej demokracji.
 • "Żydowskie knowania przeciwko Wenezuelczykom"
  A co?
  Jeżeli Czy to Angole czy Jankesi czy Rosjanie czy nawet Polacy, etc. - pojawiają się gdzieś zbrojnie poza swoim krajem - to nie jest to knowanie jednych i tych samych?
  A co?
  Może krasnoludki zaprowadziły kiedyś w Wenezueli lewicowy "porządek z Hugo Chávez'em na czele"?
  Wniosek?
  Czarci pomiot wywija Wenezuelą cały czas - choć niektórym może się wydawać, że nad lewicową Wenezuela stracił on kontrolę. Lewicowa Wenezuela - to tylko przejściowy etap mądrości - mający ułatwić dalsze dojenie w przyszłości - owej Wenezueli.
 • @demonkracja 09:03:38
  Nie tylko, pracodawcy chciwcy tez się przyczynili. U nas kurdupel trochę ten wulkan odgazował plusem
 • @demonkracja 09:03:38
  Rety! Nie moze sie pan obejsc bez czarta, piekla i temu podobnych?
  To jak wywolywac wilka z lasu.
 • @morgan 12:22:47
  --------------
  "Rety! Nie moze sie pan obejsc bez czarta, piekla i temu podobnych?
  To jak wywolywac wilka z lasu."
  --------------
  W bawełnę - to owija wyłącznie ten, który ma złe zamiary - bo sam jest złem. Jezus Chrystus absolutnie - niczego nie owijał w bawełnę.
 • @ Autor
  "Przygotowania do puczu były od 14 miesięcy śledzone przez jednostkę wenezuelskiego wywiadu wojskowego, wyszkoloną przez specjalistów kubańskich."

  Zachowali czujność rewolucyjną ;-)

  5*

  Dzięki za wpis.

  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829