Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
515 postów 1374 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Koniec Ewangelii, czyli watykańska «Magdalenka» z Żydami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Będziemy usiłować przedstawiać faryzeuszów w sposób mniej niestosowny...»

RAM             5 kwiecień 2019  

 
Swój kolejny artykuł, Maurizio Blondet zaczyna od przytoczenia – z portalu internetowego włoskich Żydów – opisu najnowszej żydowskiej inicjatywy w stosunku do Kościoła Katolickiego.
 
Oto, do czego zmierza tym razem plemię żmijowe:
 
«Kościół Katolicki i faryzeusze: Konfrontacja w celu przezwyciężenia uprzedzeń»
 
Kościół Katolicki i jego stanowisko wobec faryzeuszów to relacja skomplikowana, która we współczesnym dialogu żydowsko – chrześcijańskim często reprezentowała sobą coś więcej niż przeszkodę.
 
Podczas swego pontyfikatu, Bergoglio, wiele razy odnosił się do faryzeuszy, widząc w nich przykład negatywny, kategorię odniesienia umożliwiającą wyeksponowanie tego, co jest nieprawidłowością i co powinno zostać skorygowane.
 
Tego rodzaju wyrażenia, przez wiele osób były interpretowane jako dolewanie oliwy do ognia w kontekście nierozumienia się (Żydów i katolików).
 
Dzieje się tak, ponieważ faryzeusze – aż do zniszczenia Drugiej Świątyni Jerozolimskiej – byli najważniejszą żydowską grupą religijną, zaś judaizm rabiniczny wywodzi się od nich w sposób bezpośredni. Pewne zaniepokojenie jest więc nieuniknione.
 
Okazją do wyjaśnienia sprawy staje się dziś konferencja międzynarodowa zatytułowana “Gesù e i farisei. Un riesame interdisciplinare” – «Jezus i faryzeusze. Weryfikacja interdyscyplinarna» - zorganizowana z okazji 110 rocznicy założenia Papieskiego Instytutu Biblijnego.
 
Odbędzie się ona w audytorium Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, w dniach 7 – 9 maja.
 
Jednym ze sponsorów jest American Jewish Committee.
 
Celem spotkania, w którym wezmą udział liczni naukowcy żydowscy, rabini oraz eksperci izraelscy, będzie przegląd źródeł, mający na celu opracowanie klarowniejszej oraz bardziej wszechstronnej wizji (faryzeuszów).
 
Ponadto, konferencja zajmie się ponowną analizą uprzedzeń, jakie zaszkodziły obiegowej percepcji faryzeuszów, a także opracowaniem wskazań, co do sposobów ich przezwyciężenia.
 
Dziś, podczas konferencji prasowej, ogłoszone zostało 6 głównych tematów spotkania. Są nimi: «Nazwa 'faryzeusze'», «Faryzeusze w antycznych źródłach poza-biblijnych», «Faryzeusze w Nowym Testamencie», «Co wiemy o faryzeuszach 'historycznych'», «Faryzeusze widziani oczami Żydów i chrześcijan w czasach nam bliższych», «Faryzeusze dziś i w przyszłości».
 
Na zakończenie prac konferencji, Bergoglio spotka się z prelegentami na audiencji prywatnej.
 
Michael Kolarcik, rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego podkreślił, że:
 
«Kwestia relacji pomiędzy Jezusem i faryzeuszami jest jeszcze jednym sposobem opisywania poprzez tysiąclecia stosunków pomiędzy chrześcijanami i Żydami».
 
Dodał jeszcze:
 
«To, co mówimy na temat tejże relacji i w jaki sposób ją przedstawiamy, wpływa znacząco na nasze obecne stosunki».
 
Profesor Joseph Sievers (również z Papieskiego Instytutu Biblijnego) powiedział:
 
«Będziemy usiłować przedstawiać faryzeuszów w sposób mniej niestosowny».
 
Stwierdził ponadto, że:
 
«Po obradach okrągłego stołu na temat faryzeuszów 'historycznych', druga część konferencji zostanie poświęcona historii ich interpretowania i tego skutków, zaczynając od literatury patrystycznej aż po wyobrażenia teatralne Pasji, filmy, podręczniki religijne i homiletykę».
 
Natommiast Amy-Jill Levine, profesor Vanderbilt University, (podobnie jak i inni żydowscy badacze) stwierdziła:
 
«Dowiedzenie sie tego, kim byli faryzeusze i czego nauczali, oznacza dla Żydów odzyskanie części naszej historii. Jak chodzi o chrześcijan, sposób – w jaki w Nowym Testamencie sportretowani zostali faryzeusze – czy to pozytywnie, czy negatywnie – spowodował reperkusje nie tylko w odniesieniu do nauczania (Kościoła) i kaznodziejstwa, ale wpłynął również na stosunek chrześcijan do Żydów».
 
 
 
(«Profesorka» Amy-Jill Levine określa się jako «Yankee Jewish feminist». Takich właśnie ludzi, idiota Bergoglio zaprasza na swe bluźniercze «konferencje» https://en.wikipedia.org/wiki/Amy-Jill_Levine.)
 
Professor Etienne Vetö, dyrektor Centrum im. Kard. Bei ds. Badań Judaistycznych Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego – moderator konferencji prasowej – skomentował wydarzenie w następujący sposób:
 
«W 50 rocznicę śmierci kardynała Augustyna Bei, nasz ośrodek dumny jest z przyczynienia się do realizacji tejże ważnej konferencji międzynarodowej, która świadczy o całkowicie nowym rozumieniu judaizmu przez Kościół Katolicki - rozumieniu stającym się środkiem, przy pomocy którego Żydzi i chrześcijanie mogą razem badać ich własną, wspólną historię».
 
Maurizio Blondet, z ironią komentuje:
 
Oklaskujemy tą wzruszającą inicjatywę. I dodaje:  
 
Stwierdzono:
«Będziemy usiłować przedstawiać faryzeuszów w sposób mniej niestosowny». Czekamy więc na «nowe sposoby», skoro stare były niewłaściwe.
 
Przypomnijmy tymczasem jak one wyglądały:
 
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda! 
 
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
 
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości».
 
Faktycznie – ironizuje dalej Blondet – są to sformułowania politycznie niepoprawne, wysoce obraźliwe. Zaś czterej ewangeliści – którzy zgodnie obrażają faryzeuszów zachowują się niestosownie.
 
Dowiedzieliśmy się dziś, że byli oni pełni nieuzasadnionych uprzedzeń. Ale nie tylko tego: dyskryminowali i podżegali do dyskryminacji; byli zbyt pewni siebie, zbyt przekonani, że wiedzą co jest złem, a co dobrem.
 
Dziś należy uznać ich za zdezaktualizowanych, co zawdzięczamy absolutnej dobroci nowego Kościoła, który nie tylko lepszy jest od czterech ewangelistów, ale nawet od Jezusa.
 
A jeżeli Jezus doprawdy wypowiedział tak niestosowne sformułowania (bo przecież «nie było wtedy magnetofonów!» – opinia na temat Ewangelii wyrażona przez Artura Sosę Abascala, jezuitę wenezuelskiego, generała zakonu ) – należy wstydzić się za niego i skorygować go.
 
Warto zauważyć, że watykańska rewaloryzacja faryzeuszów – implikująca symetryczną dewaluację Jezusa wraz z apostołami i ewangelistami – stwarzająca sytuację, w której dzisiejszy neo-katolik zobowiązany będzie do posłuszeństwa wobec faryzeuszów a nie wobec Jezusa – w pełni wpisuje się w dominującą dziś ideologię, która jest niczym innym jak Obaleniem. Obaleniem wszystkich wartości i wszystkich prawd – tym, co nazywane było kiedyś nihilizmem. Jest Obaleniem totalnym, więc Totalitarnym. Tyle, że w imię «Dobra».
 
Dziś, jeden z moich czytelników, którego żona oczekuje pierwszego dziecka, zrelacjonował mi, że opieka zdrowotna traktuje ciążę i poród tak, jakby były chorobami.
 
Obydwaj doszliśmy do wniosku, że zjawisko to jest całkowicie zgodne z ideologią Obalenia: wspólnota, która zobowiązuje do traktowania sodomitów i transseksualistów jako ludzi «zdrowych» i «normalnych» - nie potrzebujących leczenia – bezwarunkowo musi widzieć w ciąży -  patologię, a poród uważać za ciężką chorobę – o ile nie za nałóg i niegodziwość.
 
Udowadnia to z resztą fakt, iż globalny ustawodawca zachęca nas, byśmy odrzucili takie nazwy jak «ojciec» czy «matka» - określając je jako obraźliwe i dyskryminujące – i zastąpili je «rodzicem nr.1» i «rodzicem nr.2».
 
Cóż za subtelność umysłu – kpi włoski blogger – co za wspaniały sposób, by sprawić, że owe wrażliwe duszyczki dostąpią komfortu!
 
Kościół pod przewodnictwem Bergoglia nadał silny impuls do realizacji Obalenia, o którym mowa.
 
Również ostatnio, Bergoglio ani jednym słowem nie poparł odbywającego się przed kilkoma dniami w Veronie, Światowego Kongresu Rodzin (nad którego antagonistycznym tonem neo-Kościół wiele ubolewał) – ale za to sfotografował się z tzw. grupą LGBT, jak określają się dziś pederaści, sodomici, lesbijki i transeksualiści.
 
 
A zatem, świadomie czy też nieświadomie (mistrz Blondet jest zbyt wspaniałomyślny wobec Franka) – wiedziony Totalną Dobrocią Środowiskową – Bergoglio staje po stronie sodomii i «małżeństw gejowskich». (...)
 
Oczywiście – pisze dalej Blondet – jakiś reakcjonistyczny teolog, zasługujący na resocjalizację, mógłby zakłócić tę czułą atmosferę braterstwa, przypominając, że uzurpacja bycia lepszym od Chrystusa będzie cechą Antychrysta. (...)
 
Na podstawie:
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Również dziś, sekretarz stanu, kardynał Pietro Parolin przyjął delegację zboków...
  .
  http://www.ilgiornale.it/news/cronache/vaticano-stata-ricevuta-delegazione-lgbt-1674939.html
 • @RAM 19:25:50
  Na Światowym Kongresie Rodzin w Irlandii, Bergoglio fotografował się ze swoim przyjacielem z Argentyny Gustavo Vera, politykiem i działaczem LGBT, który promował ORGULLO - hiszpańskojęzyczny festiwal LGBT


  http://static.treslineas.com.ar/foto/nota-1379907-gustavo-vera-revolucion-laudato-legado-irreversible-francisco-714833.jpg?imgres=1000x0x80
 • @35stan 21:31:04
  https://www.barnhardt.biz/wp-content/uploads/2017/02/IMG_0036.jpg
 • @35stan 21:44:40
  https://www.barnhardt.biz/wp-content/uploads/2018/08/gustavo4.jpg
 • Coś mi się widzi, że "papocchio" też zbok!...
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=wpcNC0Ly8os
 • Autor
  Nauczanie Jezusa kierowane było bezpośrednio do faryzeuszy, a więc to czy oni go chcą słuchać czy nie, dotyczy tylko ich.

  My się tylko i wyłącznie możemy modlić o ich nawrócenie, ale żadną stroną nie jesteśmy.
  Ta konferencja w Watykanie to zupełne bałamuctwo, które nic a nic nie może zmienić w postawie Kościoła.

  Owszem, ta nauka o faryzeuszach jest nauką dydaktyczną i dla nas - jest i dla nas seria spraw których musimy się wystrzegać, ale przecież faryzeuszom nic a nic do tego gdy ta nauka będzie głoszona tak jak nam ją przekazano.
  Fałszerstwo przekazu biblijnego to zbrodnia.
  Już samo to że faryzeusze domagają się fałszerstwa (inna narracja, czy inna interpretacja, inna definicja czy podmiana intencji to też fałszerstwo) robi z nich zbrodniarzy-zleceniodawców, zbrodniarzy pierwotnych, indywidua odrażające, godne potępienia.

  Ani Bergoglio ani jego protegowani hierarchowie nie są władni aby zmieniać nauczanie Kościoła ani ulegać jakimkolwiek naciskom terrorystów, ideologiom, czy korupcji.
  Prawda jest jedna.
 • Po owocach poznacie ich
  Rok 1972, w gabinecie CIA powstaje projekt ,,Solidarność".


  https://www.youtube.com/watch?v=w8ATg3fcoPM

  Rok 1979, Rzymianin ,,wraz z wami wszystkimi" wywołuje ducha. Duch twój* przystępuje do odnowienia ziemi. Tej ziemi.. Gdyby nie poparcie 10-20 mln Polaków udzielone w tzw ,,dobrej wierze", ,,duch twój" nic by nie zdziałał. Potrzebny był bunt mas, które ochoczo i z zapałem zaczynają ryć pod samymi sobą. Hasło: ,,Pan z wami". Odzew ,,i z duchem twoim", Rzymianie rzucają co niedzielę i odzew też słyszą co niedzielę.
  Masy mają bunt we krwi, od 1000 lat gdy udało im się narzucić przez Rzymian bunt względem Stwórcy, któremu na nieposłuszeństwo czci się to czego zabronił: wizerunki kobiet i mężczyzn w postaci posągów i obrazów oraz zasłużonych dla Rzymu i szerzeniu nieposłuszeństwa - świętych rzymskich.

  J4,1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.

  ,,Duch twój" jak wiemy z tego ,,nabożeństwa" to duch Lucyfera:

  https://www.youtube.com/watch?v=caTodjoE2b0

  ,,Umiłowani" badają te sprawy, ale wystawiają się na pogardę mas, które to masy masowo idą w zaparte.


  Duch zstąpił i odnowił oblicze ziemi. Tej ziemi.

  w związku z czym:

  -Zastąpiono polską władzę (aczkolwiek słuchającą się Moskwy), na władzę rzymską, podporządkowaną Rzymowi (rekrutującą się z tzw
  Żydów i uległych tubylców, ci z kolei często są osiadłymi w Polsce Ukraińcami) Waszyngtonowi, Berlinowi, Brukseli
  -Zlikwidowano polski przemysł
  -Zlikwidowano polską armię (redukcja z niemal 500.000 do 30.000. Stworzono armię od urządzania parad i współpracy z okupantem).
  -Zlikwidowano poczucie bezpieczeństwa i dumy Polaków, a zastąpiono lękiem o dzień jutrzejszy, dumę zastąpiono splątaniem
  -Rozwój zastąpiono ,,zrównoważonym rozwojem" który jest kontrolowanym kryzysem i wygaszaniem państwowości. W opozycji do ,,zrównoważonego rozwoju" którego w Polin gębą jest gęba Mateusza Morawieckiego, historyka udającego przed goim ekonomistę i dobrego wujka, jest rozwój obserwowany w Chinach (iście pierd**ięty, czyli ,,niezrównoważony")
  -Powiększono o 300% liczebność policji (jedno słowo przy wódeczce w Magdalence rzucone przez Kuronia, stało się CIAłem) na wypadek buntu goim.
  -Polską racją stanu staje się całkowita uległość względem plemienia Aszkenazi i stworzonego w opozycji do (woli) Boga, państwa Izrael.
  -Polską cnotą staje się oddanie życia za ,,niesienie demokracji"

  https://www.youtube.com/watch?v=8yBTK0qyOlg

  Na uwagę zasługują: menory na stole symbolizujące koniec czynnika narodowego polskiego, oraz funkcjonariusz Rzymu w oficjalnym stroju.


  Po 30 latach rządów umiłowanych przywódców, sfilmowanych dla potomności przez poddanych generała Kiszczaka, przy piciu wódki w tryumfie przejęcia władzy, przez tych, którzy mienią się Żydami lecz nimi nie są, oraz ,,niezawodnych" Rzymian. GUS oblicza dług na 1 bln złotych zewnętrznego długu i 5 bln złotych wewnętrznego (głównie ZUS wobec płatników składek).
  Na polu propagandy, co raz śmielej mówi się o ,,nadchodzącej wojnie". Wojna ma wyeliminować wierzycieli ZUS, czyli tzw płatników ,,składek" i w ogóle zatrzeć wszelkie ślady działalności Rzymu i ,,Żydów". Zredukować pogłowie Słowian, na rzecz budowy Nowego Porządku Świata:

  https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXBvYY

  Zapowiedź budowy NWO, wygłasza w 1986r sama glowa Rzymu.
  ODNOWIENIE ZIEMI. TEJ ZIEMI, to początek budowy NWO ,,cywilizacji miłości" NOWEGO porządku świata. Stary porządek świata, ustanowiony przez Boga, stoi w opozycji do NOWEGO.
  ,,Cywilizacja miłości" w tym przypadku jest tak prawdziwa, jak prawdziwe było stwierdzenie ,,z pewnością nie pomrzecie", które miało zachęcić do spożycia owocu, z drzewa poznania dobra i zla. Co było zabronione przez Boga.
 • @ Autor
  "«Dowiedzenie sie tego, kim byli faryzeusze i czego nauczali, oznacza dla Żydów odzyskanie części naszej historii. ...."

  Szkoda, że nie chcą odzyskać części historii w sprawie holokaustu - tej części tyczącej się judenratów.

  5*
 • @ Autor, All
  "Na zakończenie prac konferencji, Bergoglio spotka się z prelegentami na audiencji prywatnej."

  Tak wygląda w jego wydaniu odrębność, walka i odpór :-(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031