Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Boeing: Początek apokalipsy w "Królestwie Liczb"...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Redukcjonizm scjentystyczny zminimalizował inteligencję do masy danych i zrezygnował z człowieka, nawet wtedy, gdy jego obecność jest niezbywalna. Jednym słowem: numery i liczby pretendują do roli zastępców ludzkich talentów i umiejętności...»

 

RAM        15 marzec 2019

 
W swym artykule z 14 marca Maurizio Blondet pisze o katastrofie amerykańskiego 737 MAX i kwestiach związanych z nią: o tym, że koszt anulowanych do tej pory zamówień (5 000 egzemplarzy) wynosi 600 miliardów dolarów i że samolot został w tych dniach nazwany "Mad Max-em".
 
Cytowany przez Blondeta Wall Stree Journal pisze:
«Będąc największym amerykańskim przedsiębiorstwem eksportującym – Boeing wywiera potężny wpływ na amerykański system polityczny. Jego komitet polityczny znaczącymi kwotami sponsoruje obydwie amerykańskie partie, w tym także Nancy Pelosi, spikera Izby Reprezentantów.
 
Jedynie w roku 2018, Boeing wydał na lobbying 15 milionów dolarów, angażując w tego rodzaju praktyki około tuzina spółek lobbingowych. Patrick Shanahan, amerykański sekretarz obrony jest byłym funkcjonariuszem Boeing'a.
 
 
 
Po dziesiątkach lat deregulacji – przepisy prawne, tak w odniesieniu do spółki Boeing, jak i całego amerykańskiego sektora lotniczego stały się fikcją. Likwidacja kontroli rządowych dotyczących przedsiębiorstw lotniczych oraz producentów samolotów zapoczątkowana została za administracji Cartera poprzez wprowadzenie w życie tzw. Airline Deregulation Act, wypromowanego przez liberała Edwarda Kennedy'ego. Działania, o których mowa spowodowały monopolizację sektora do tego stopnia, że 4 największe linie lotnicze kontrolują obecnie 80 % amerykańskiego ruchu lotniczego.  
 
 
Nade wszystko, w ostatnim dziesięcioleciu, tj. za prezydentury Obamy, a obecnie – w dobie Trumpa – w stopniu jeszcze większym – ustawodawcy federalni zajmujący się sektorem, stali się jego wasalami i opiekunami.
 
Elaine Chao, obecna sekretarz ds. transportu, republikanka, żona Mitch'a McConnell'a – leadera większości w Senacie, była za prezydentury George'a W. Bush'a sekretarzem ds. pracy. W owym czasie Chao "wypatroszyła" gruntownie dwie agencje rządowe, tj. Mine Safety and Health Administration oraz Occupational Safety and Health Administration».
 
 
 
 
Blondet cytuje dalej:
«W roku 2005, Federal Aviation Administration (FAA) wprowadziła w życie nowy program, na podstawie którego osoby zatrudniane przez producentów samolotów, wyznaczone przez FAA, przygotowywały atestaty bezpieczeństwa maszyn produkowanych przez ich pracodawców».
 
Jak stwierdził Jim Hall, były szef National Transportation Safety Board:
"Producent stał się jednocześnie prawnym organem regulacyjnym".
 
 
 
Jest rzeczą bardzo bardzo pouczającą fakt, iż etiopskie linie lotnicze nie wyraziły zgody na to, by czarne skrzynki rozbitego 373 MAX zostały przeanalizowane przez biegłych amerykańskich, obawiając się, że analizy zostałyby przeprowadzone pod dyktando Boeing'a.
 
 
Blondet komentuje:
Prawdopodobnie Boeing jest kolejnym przedsiębiorstwem amerykańskim «too big to fall» i skończy się na tym, że przedsiębiorstwo dostanie ogromną pomoc państwową.
 
Dziennikarz kończy swój artykuł mówiąc:
Boeing jest ucieleśnieniem, esencją i apologiem przestarzałości imperium. Swą famę zawdzięcza w większym stopniu reklamie i mechanizmom tworzenia wizerunku niż rzeczywistości oraz bezdyskusyjnej wierze w hollywoodzki mit o sztucznej inteligencji, połączonej z jak najgłębszą podejrzliwością w stosunku do inteligencji naturalnej człowieka – krótko mówiąc, zawdzięcza przeświadczeniu, że komputer może zastąpić człowieka.
 
Ta sama depersonifikacja odbywa się gdy honor wojskowy i odwaga – nieobecne w najpotężniejszym na świecie systemie militarnym –
zastąpione zostają zdalenie sterowanymi dronami; gdy ludzkie zdolności bycia 007 zastąpione zostają przez digital spy.
 
Redukcjonizm scjentystyczny ograniczył inteligencję do masy danych i zrezygnował z człowieka, nawet wtedy, gdy jego obecność jest niezbywalna. Jednym słowem: numery i liczby pretendują do roli zastępców ludzkich talentów i umiejętności – artystycznych, naukowych, intuicyjnych oraz witalnych – których brak i o których sądzi się, że można się bez nich obejść, ponieważ stanowią "koszt".
 
Podsumowując: Ostatnie oblicze tego, co René Guénon określił jako Królestwo Liczb wchodzące dziś w początkową fazę swej apokalipsy.
 
 
Na podstawie:
Królestwo Liczb i katastrofa Boeing'a
Il Regno della Quantità e la caduta di Boeing
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

KOMENTARZE

 • Bunt pilotów dronów!
  .
  Bunt pilotów dronów - tłum. RAM
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16842&Itemid=47
 • @RAM 23:55:21
  Rzeczywiście to czasy ostateczne - to cytat z linkowanego przez Ciebie wpisu Blondeta:

  "W USA natomiast czterem pilotom dronów, którzy oskarżyli o zabójstwa ich państwo, zostały zablokowane rachunki bankowe i karty kredytowe. Nie mogą "ani sprzedawać ani kupować", jako że nie mają już więcej znaku Bestii na czole."

  5*
 • Królestwo Liczb wchodzące dziś w początkową fazę swej apokalipsy.
  .
  Zbliża katastrofę w starym imperium.

  Coraz mniej jest bezpieczeństwa przy ograniczanej inteligencji człowieka, gdy honor wojskowy się chowa za zdalnie kierowanymi dronami.

  Suche liczby nie zastąpią ludzkich talentów, umiejętności artystycznych, naukowych, intuicyjnych, witalnych, oraz wynalazczych.

  Same liczby nie wchodzą do strefy człowieka.
  Systemy cyfrowe do użytku, wprowadzają mało wiarygodni ludzie, wciskający bzdurę o równowadze świętej liczby nieparzystej podziału władzy, bo zapisana w konstytucji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829