Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
515 postów 1374 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

O tym jak Homowatykan zneutralizował «Kangura»...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Po tym jak w październiku 2018, przysięgli – głosami 10 do 2 – zawyrokowali o niewinności kardynała Pell'a, sędzia zażądał nowej ławy przysięgłych...»

 

RAM          27 luty 2018

 
Watykanista Marco Tosatti pisze dziś na temat wyroku, jaki 11 grudnia 2018 zapadł w sprawie kardynała George'a Pell'a. Przypomnijmy, że dostojnik został oskarżony o napaść seksualną (sprzed 22 lat) w stosunku do 2 członków chóru katedry w Melbourne. Proces trwał 5 tygodnii i zakończył się jednomyślnym skazaniem kardynała.
 
Rzeczą niezwykle dziwną jest fakt, że po tym jak przysięgli, w październiku 2018, zawyrokowali o niewinności kardynała głosami 10 do 2, sędzia zażądał nowej ławy przysięgłych, a więc i nowego wyroku, do czego doszło po 3 dniach konsultacji.
 
Następnym elementem ciekawym procesu jest to, że sędzia, przy pomocy normy prawnej, zapobiegł publikacji wiadomości o wyroku, tak, by uniemożliwić poinformowanie opinii publicznej na temat przesłuchań oraz szczegółów postępowania sądowego.
 
Wyrok skazujący bazuje na nader dyskusyjnych relacjach wyłącznie jednego rzekomo poszkodowanego. Drugim był zmarły wcześniej narkoman.
 
Oskarżenia w stosunku do kardynała Pell'a pojawiły się w momencie powołania go przez Bergoglio na szefa watykańskiego Sekretariatu Ekonomicznego, mającego uporządkować finanse Stolicy Apostolskiej, co wywołało twardy sprzeciw Sekretariatu Stanu oraz watykańskich organów finansowych, związanych z osobą kardynała Tarcisio Bertone.
 
W trakcie swej działalności w Watykanie, kardynał Pell publicznie poinformował o wykryciu funduszu o wartości miliona euro na kontach, które funkcjonowały poza wszystkimi bilansami oficjalnymi i zapowiedział dalsze czyszczenie watykańskiej, finansowej stajni Augiasza. Wtedy to na scenie pojawiły się oskarżenia z Australii.
 
Wśród licznych niespójności i mistyfikacji zawartych w oskarżeniu przeciwko Pell'owi pojawia się także ta mówiąca o czerwonym winie, podkradanym przez chórzystę z momencie rzekomej napaści seksualnej.

Okazuje się, że katedra w Melbourne używała wyłącznie białego wina, które ponadto znajdowało się zawsze pod kluczem.
 
 
Na podstawie:
Dziwny przypadek wyroku skazującego w sprawie kardynała Pell'a
Lo strano caso della condanna del cardinale Pell
 
***
 
Watykańskie polowanie na "kangura"   (tłum. RAM)
 
Kardynał Pell przewidział wszystko, więc są tacy, którzy chcą się go pozbyć    (tłum. RAM)
 
 
 
Fragment książki «Papież dyktator» Henry Sire opowiadający o roli kardynała George'a Pell'a w reformie watykańskiej i zażartej walce toczonej przeciwko niemu pod linkiem:

polskich watykanistach domowego chowu i kardynale Pell...
 
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • Nagonka...
  Ten drugi już nieżyjący "poszkodowany" odwołał wcześniej swoje oskarżenia.
  Również mistrz ceremonii zeznał, że w tym czasie kard. Pell przebywał razem z nim i nie był w stanie dokonać zarzucanego jemu czynu.
  Trzeba w tym miejscu dodać, że nagonka na karynała trwa już od jakiegoś czasu. Inne oskarżenie o molestowanie zostało odrzucone jako, że kardynał udowodnił iż w tym czasie przebywał za granicą!!!
 • Dodałem fragment książki Sire, opowiadający o kardynale:
  .
  O polskich watykanistach domowego chowu i kardynale Pell...
  http://ram.neon24.pl/post/143955,o-polskich-watykanistach-domowego-chowu-i-kardynale-pell-u
 • @Robik 00:36:37
  "Inne oskarżenie o molestowanie zostało odrzucone jako, że kardynał udowodnił iż w tym czasie przebywał za granicą!!!"

  Zarzucą mu bilokację? ;-(

  Pozdro!
 • Jest jeszcze wariograf
  W Polsce, jako dowód niewinności badanie wariografem jest niedopuszczalne. W Australii jest ława przysięgłych, więc powinni tam być w miarę normalni ludzie. Chyba że przysięgli byli odpowiednio dobrani i zmanipulowani, bo to też się zdarza. Ciekawe, że Pell nie skorzystał z tak oczywistego instrumentu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031