Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
445 postów 1139 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Zamach na Polaków, nie na Adamowicza...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Skok jakościowy», jakiego ostatnio dokonano na polskiej scenie politycznej wskazuje na ogromną determinację jego zleceniodawców. Wydaje się, że Polakom zostało doprawdy niewiele czasu na pójście po rozum do głowy i połapanie sie w sytuacji...

  

RAM             16 styczeń 2019   
 
Praktycznie rzecz biorąc, w Polsce nie ma grup etnicznych na podobieństwo tych, jakie istnieją na Bliskim Wschodzie  poprzez antagonizowanie których, zarządzane przez Eskimosów USA zniszczyły i obezwładniły sporą część tego obszaru.
 
Ale jeżeli ich nie ma, to można je przecież skonstruować ad arte, jako że od kilku dziesięcioleci Eskimosi wiążą z Polską poważne plany.
 
Do przetrzebienia i ograbienia Polaków konieczna wprost jest wojna domowa w kraju, zaś jej organizowanie opiera się prawdopodobnie na dwóch podstawowowych faktach. Po pierwsze, Eskimosi dobrze wiedzą, że w Polsce nie ma prawdziwej elity, jako że została ona wymordowana (obecność w kraju zaledwie kilkuset,  czy kilku tysięcy osób prawych oraz posiadających znaczący potencjał intelektualny nie można nazwać posiadaniem elity); po drugie, są świadomi, że gdyby nawet nieliczna grupa polskich patriotów zadeklarowała się w sposób oficjalny i stanowczy – nie znajdzie żadnego konkretnego poparcia w narodzie polskim. Wiedzą, że głupi naród nie rozpozna mądrych przywódców.
 
Czemu tak się dzieje?  
 
Otóż naród polski – w przeciwieństwie do narodów Europy Zachodniej, które nie pozwoliły na podobne w stosunku do nich działania – został siarczyście okaleczony i zmodyfikowany w swej istocie.
 
Proces ten został sprowokowany przez egoistyczną, nikczemną szlachtę polską oraz takichże samych królów, którzy Eskimosami kraj po prostu do cna zgnoili, jako że ów proceder trwał w najlepsze przez całe stulecia.
 
Naród polski nie tylko nie posiada «głowy», która kieruje i którą w każdym narodzie stanowi jego elita – nie posiada także madrego, silnego, «tułowia», w którym jak w sejfie troskliwie przechowywane byłyby jego doświadczenie i jego mądrość (co jest rzeczą całkowicie różną od bibliotek i prac naukowych), nie posiada »rąk», jakimi dokonuje się czynów roztropnych, ani też nie posiada «nóg», których wytrwałość prowadzi do celu.
 
Ta potworna rzeczywistość trwała w Polsce aż do roku 1939. W każdej najmniejszej nawet miejscowości polskiej znajdowało się około 3 karczm, w których Eskimosi rozpijali chłopów. Nacja ta nie dopuściła także do rozwoju polskiego mieszczaństwa, co stanowi bardzo poważną amputację gospodarczą i spoleczną.
 
Znakomicie przedstawił to w swym artykule Maurizio Blondet:  https://ram.neon24.pl/post/141990,ku-przestrodze-jak-szlachta-polske-zydami-zgnoila
 
Przed tymże rozpitym, upodlonym eskimoskim zarządem chłopstwem, stanowiącym praktycznie rzecz biorąc cały naród polski, pojawia się w roku 1945 ogromna szansa: za wstąpienie do PZPR, ZSL, SD, ORMO czeka je kariera na najrozmaitszych stanowiskach państwowych, w szkołach wyższych, w wojsku, itd.
 
Podczas gdy resztki elity polskiej są wykańczane przez żydobolszewię, chłopstwo, za wszelką cenę pragnące nadrobienia wielowiekowych strat, wyłazi na wszystkie możliwe szczyty władzy, usadawiając się tam wraz z sowieckim okupantem. Czas upływa – w rodzinach karierowiczów rodzą się dzieci i wnuki.
 
Nadchodzi moment sterowanej przez Eskimosów «Solidarności». I tym razem, masakrowane do 1939 roku (przez Eskimosów) chłopstwo – przerobione na «miastowych» partyjniaków – rozmnożone, rozsmakowane w karierach najrozmaitszego sortu – nie pomija okazji.
 
Tego rodzaju «tułów, ręce i nogi» narodu akceptują ustalenia Magdalenki i pozwalają zwerbować się na służbę nowym, lepiej – w porównaniu do starego – płacącym panom. Jurgielt w postaci gotówki, stypendiów w Niemczech oraz w eskimoskich USA jest obfity, a skrupułów, jak zwykle, zero.
 
W ten sposób mija ćwierćwiecze, w którym dorasta trzecie pokolenie dawnego rozpitego, pozbawionego jakiejkolwiek godności, całkowicie nieświadomego siebie chłopstwa, zdolnego wyłącznie do powtarzania – w kolejnych pokoleniach – roli popychadła i niewolnika.
 
Z czasem wykształca się watpliwej jakości podział na jurgieltników z PO i tych z PiSu, rozkochanych w forsie i stanowiskach, mających jednakże zawsze wspólne korzenie w peerelowskim PZPR.
 
Tu warto zauważyć, że – podobnie do USA – Eskimosi znajdują się w obu magdalenkowych frakcjach i to oni mają decydujący i ostateczny głos we wszystkim, co dotyczy Polski.
 
Wróćmy teraz do punktu wyjściowego tej krótkiej analizy. Jak zostało powiedziane, żeby móc ostatecznie unieszkodliwić Polaków potrzebna jest – na wzór Bliskiego Wschodu – sprokurowana sztucznie wojna domowa, wołając o konieczność interwencji z zawnątrz, na co z dużym prawdopodobieństwem Eskimosi mają nadzieję, widząc, że kontekst pokojowy opóźnia planowane przez nich, doszczętne obrabowanie i zdławienie Polski. Być może doszli do wniosku, że haki i jurgielt nie są narzędziem odpowiadającym skali zamierzenia. Grupami etnicznymi mogą stać się w Polsce PO i PiS, co jest możliwe gdy nie ma narodu, gdy obecni są wyłącznie jurgieltnicy.
 
Cóż lepszego w takiej sytuacji od krwawej prowokacji na początek?
 
Mało to «islamskich» zamachowców w Zachodniej Europie, w USA i w Kanadzie? Tyle, że islamskich gett w Polsce nie ma, więc wariat tym razem musi być swojski.
 
Bardzo bolesna jest dla Eskimosów także nierozwiązana do tej pory – szybko i po ich myśli – kwestia Ukrainy. Ponadto, w wojnie domowej w Polsce, sprowadzeni przez kolejne polskie hunty Ukraińcy mogą stać się bardzo «pomocni».
 
«Skok jakościowy», jakiego ostatnio dokonano na polskiej scenie politycznej wskazuje na ogromną determinację jego zleceniodawców. Wydaje się, że Polakom zostało doprawdy niewiele czasu na pójście po rozum do głowy i połapanie sie w sytuacji.
 
***
 
 
Znających włoski zapraszam do przeczytania artykułu Blondeta:
 
Z Polski: Zabójstwo i nadzór wypowiedzi
Dalla Polonia, assassinio e controllo del linguaggio
 
oraz szczucia Eskimosów włoskich:
 
Il cordoglio dell’ebraismo polacco “Adamowicz, un amico, un Mensch”

 

 ©RAM

KOMENTARZE

 • za ten wpis *1
  Człowieku, ty tym wpisem tak samo siarczyście gnoisz Polskę jak ci żydzi!
  Gnojenie naszej KILKUSETLETNIEJ historii bo ci się szlachta nie podoba służy tylko i wyłącznie naszym wrogom. Od czasów zaborów po dzień dzisiejszy
  prawie wyrżnięto nam inteligecje i jej narybek. Powiedz Polakom że Rzeczpospolita, jej historia i chwała to "h...j" a wtedy już naprawdę
  ludziska nie będą mieli nadziei w polskości. Ty chcesz Polskę chronić przekrzywiając i wymazując z pamięci jej dzieje? Nie doczytałem do końca postu bo mnie odrzuciło.
 • @Stara Baba 21:54:11
  .
  ciemny jesteś!...

  prawdzie należy patrzeć w oczy i starać się szukać błędów w dziejach kraju, po to by ich nie powtarzać, jak robi to PiS, który dalej Polskę Żydami gnoi... jak robiło PO, sprzedając kraj Niemcom, jak było z PZPR, przesrywającym Polskę z sowietami...

  to dlatego goowno będzie z Polski!... polaczkowie nie myślą...

  zadawalają się marną chwilą i wspomnieniami czegoś, nad czym należałoby popłakać sobie solidnie i przyrzec, że radykalnie zmieni się rozumowanie...
 • @Ale śmieszne :)
  RAM - znasz się na italiańskiej polityce,historii,zawirowaniach i za to bardzo cenię Twoje teksty.

  Ale nie wchodź w sprawy o których masz słabe pojęcie (czyli co się dzieje,myśli w Polsce).

  Polacy to mądry naród ale obecnie trochę ogłupiony. Jednak wystarczy go szturchąć a się przebudzi i zrobi porządek w swoim domu.
 • @kowalskijan584 22:27:23
  .
  porządek to z wami zrobili w 24 godziny, tak że wszyscy srają w pory ze strachu i wychwalają zlodzieja...

  nie mówiąc już o pochówku w Bazylice... no a Lech na Wawelu, za to, że ekshumację w Jwdwabnem wstrzymał!

  żeśta się przebudzili, za każdym razem!... :)))))
 • @RAM 22:39:11
  "porządek to z wami zrobili w 24 godziny, tak że wszyscy srają w pory ze strachu i wychwalają zlodzieja..."

  Swoim tekstem na pewno nie przyczyniasz się do obudzenia Polaków.
 • @kowalskijan584 22:27:23
  Obawiam się że kolega RAM ma niestety sporo racji. Żydami obstwiono komunę, gdy po 68 przyszły jako takie czystki, to stworzono KOR w 76, gdzie Żydów jak zwykle nie brakowało, potem Solidarność, gdzie Żydzi się wciskali (Kuroń, Lityński, Mazowiecki,Geremek itd.) A potem doszło do sztamy między czekistami a lichwiarzami.(układ Jaruzelski -Rockefeller) a po 89 zaczęła się grabież i tresura. Obie się udały
 • Sorky, bardzo Cię szanuję, jednak 1* za stwierdzenie:
  Po pierwsze, Eskimosi dobrze wiedzą, że w Polsce nie ma prawdziwej elity, jako że została ona wymordowana (obecność w kraju zaledwie kilkuset, czy kilku tysięcy osób prawych oraz posiadających znaczący potencjał intelektualny nie można nazwać posiadaniem elity); po drugie, są świadomi, że gdyby nawet nieliczna grupa polskich patriotów zadeklarowała się w sposób oficjalny i stanowczy – nie znajdzie żadnego konkretnego poparcia w narodzie polskim. Wiedzą, że głupi naród nie rozpozna mądrych przywódców.
  --------------------------------------------------------------------
  Uważasz, że polski naród jest głupi?
  To bardzo niemiłe stwierdzenie - ten głupi naród przetrwał wiele i przetrwa.
  Pomimo braku hrabiów i innych jaśnie panów.
 • @zbig71 22:53:59
  // gdy po 68 (..) w 76 (..) po 89 //

  Wszakże wszystko to jest pikuś w porównaniu z sytuacją "sprzed 1945".
  Wystarczy poczytać "200 lat razem" aby dowiedzieć się jak bardzo zażydzony był wschód I Rzeczpospolitej.
  Kto ma możliwość zapoznania się z danymi statystycznymi zawartymi w książce https://antykwariat-oktawian.pl/pl/p/ANDRZEJ-AJNENKIEL-POLSKA-PO-PRZEWROCIE-MAJOWYM.-Zarys-dziejow-politycznych-Polski-1926-1939/1394?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9400822515&gclid=CjwKCAiAyfvhBRBsEiwAe2t_iyQVfid_iOySaq_Ae9eNg3PWpn2AGetGq8gqMP4GjWfJcTvK_55cDRoCQ80QAvD_BwE
  przestanie wygadywać brednie o jakiś "polskich elitach" od 80 do 90% elit Wilna czy Lwowa to byli żydzi.
 • @zbig71 22:53:59
  Nie mylmy chwilowych zawirowań z całym potokiem :)

  Eskimosi nie są nadludźmi. Robią błędy.

  Oczywiście, nigdy się do nich nie przyznają. Często ściemniają, że ta porażka była planowana w większym planie.

  Obecni Eskomosi to potomkowie ludzi najgorszego sortu,którzy wydawali swoich rodaków Niemcom albo (jak amerykanscy żydzi) nie pomagali im, chociaż mogli.

  Jakie zatem jest ich sumienie?

  Stanowczo wolę Polaków z ich "naiwnością" niż te eskimoskie talmudyczno-prawnicze przepychanki.
 • @ikulalibal 23:15:40
  zdefiniuj pojęcie elita.
 • @kowalskijan584 23:22:06
  //zdefiniuj pojęcie elita.//

  A po co ? każda z definicji elit jest na tyle nieprecyzyjna że można konstruować je w nieskończoność.
  Istnieje coś lepszego.Był sobie taki Augustyn Cochin https://pl.wikipedia.org/wiki/Augustin_Cochin który stworzył i opisał pojęcie "małego narodu".
  "Mały naród" to grupa która z różnych przyczyn (nie tylko etnicznych) wyodrębnia się spośród NARODU i zaczyna działać w swoim własnym interesie.Wiele jeśli nie wszystko wskazuje na to że "mały naród" brany jest za elity których tak naprawdę w Polsce nie było (jeśli nie liczyć czasów piastowskich i wczesnojagielońskich)
 • @ikulalibal 23:39:24
  "//zdefiniuj pojęcie elita.//

  A po co ?"

  Najpierw stwierdzasz, że "od 80 do 90% ELIT (wyolbrzymienie moje) Wilna czy Lwowa to byli żydzi."

  A potem stwierdzasz, że SAM NIE WIESZ CO TO ELITY :)

  Słabo znasz Talmud.
 • @lorenco 22:57:15
  .
  jak to arcydobrze widać, że Polacy gadają i piszą bez używania rozumu!...

  przecież ja nic nie pisałem o koniecznej obecności w państwie "hrabiów, czy innych jaśnie panów"... wręcz przeciwnie, cała moja notka ich potępia...

  naród jest głupi, bo niczego nie pojął kiedyś i dalej niczego nie rozumie, choć byli tacy, którzy zło wskazywali palcem!

  „Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę.”

  „Przestrogi dla Polski”, 1789 - ks. Stanisław Staszic

  „Musi ta szkodliwość żydów być mocno naród dotykającą, kiedy po tylu nadzwyczajnych nieszczęściach, po tylu okropnych wojen uciskach, przecież uczucia nędzy kraju z przyczyny żydów odzywają się najgodniej w odgłosie powszechnym, i świadczą, że nawet w chwilach tylu cierpień, złe ze strony żydów jest dolegające nam najgłębiej, jest rażące naród Polaków najpowszechniej.

  Kiedy żydów, jak zarazę niszczącą postęp cywilizacji narodów, wypędzono z Hiszpanii, z Francji, z Niemiec i z innych krajów Europy, a pod karą śmierci, jak wyjętych spod wszelkiego prawa, nie wpuszczono do Rosji, na ten czas sami Polacy otwarli im wszystkie granice, dali przytułek i większą swobodność, niż rodowitym mieszczanom i rolnikom.”

  „O przyczynach szkodliwości Żydów”, 1816 - ks. Stanisław Staszic

  no i także dziś narody budzą się z letargu unijnego, patrz Francja, Włochy, a polaczkowie dalej w zaparte uprawiają handel ojczyzną z ickami i z kimś się da...

  naród tępy i koorwisty nad wszelką miarę!... :)))))
 • @kowalskijan584 23:49:14
  //A potem stwierdzasz, że SAM NIE WIESZ CO TO ELITY :)//

  Doprawdy? ja twierdzę że nie wiem co to elity? wydawało mi się że z mojej strony nawet nie było takiej sugestii.
 • @ikulalibal 23:54:50
  "wydawało mi się że z mojej strony nawet nie było takiej sugestii."

  Dobrze mówisz, wydawało Ci się.

  Więc co to są elity?
 • @ikulalibal 23:15:40
  Odnosiłem się do czasów współczesnych, nie do międzywojnia czy 1 Rzeczpospolitej.
 • @kowalskijan584 23:20:41
  Jeżeli posuwali się do wydawania swoich, to co nad czeka?
 • @zbig71 00:25:48
  świetlana przyszłość :) Eskimosi robią duuuuuuuużo błędów więc sytuacja jest jasna.
 • @RAM 23:50:00
  Nie, mój Drogi Kolego.
  Polacy, z krwi i kości, Słowianie, tak jak inni Słowianie, handlowali jak musieli nawet z samym belzebubem aby jak znów przyjdzie Licho, mieć z czego i jak przeżyć.
  Teraz znów nawiedziło Polskę Licho.
  Polacy przetrzymają to razem z całą Słowiańszczyzną, bo mądrość siedzi w dziadach, babach a nie w elitach.
 • @lorenco 03:15:27
  Dokładnie
 • @autor
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  "głupi naród nie rozpozna mądrych przywódców."

  Jakże prawdziwa, i jakże bolesna teza. Każdy chyba doświadczył jej na własnej skórze, w swojej sąsiedzkiej mikrospołeczności, wspólnocie, pracy.
 • @lorenco 22:57:15
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  A więc uważasz, że polski naród przetrwał ? Ile w nim pozostało polskości ? Ile w nim pozostało rozsądku ? Ile w nim pozostało przyzwoitości ?
 • @kowalskijan584 23:20:41
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  A któż to plądruje cały świat przy pomocy druku banknotów ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031