Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
436 postów 1127 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Blondet o «bohaterach» ze Strasburga...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Chekatt użył rewolweru bębenkowego kalibru 8 Label, prawdziwego antyku, który w latach 1892 – 1914 wchodził w skład wyposażenia wojska francuskiego...»

Blondet o «bohaterach» ze Strasburga...
 
 
 
 RAM         24 grudzień 2018
 
 
Już w tytule swego nowego artykułu, Maurizio Blondet stawia pytanie: A może w Strasburgu miało miejsce zaplanowane zabójstwo dwóch eurofilów?

Po czym stwierdza: Z Antoniego Megalizzi, zabitego w Strasburgu przez Cherifa Chekatta, zrobiono we Włoszech męczennika europeizmu, rząd polski jednakże uczcił polską ofiarę zajścia w jeszcze większym stopniu, ponieważ obwołał ją bohaterem i przyznał jej rodzinie rentę.
 
 
W tym momencie dziennikarz włoski przytacza relacje polskich gazet online:
 
 
Po czym komentuje je w następujący sposób:
 
Z zacytowanych przeze mnie sprawozdań wynika rzecz oczywista, a mianowicie, że recydywista Chekatt, chciał urządzić masakrę w klubie, a nie strzelać na chybił trafił do "niewiernych", obecnych na jarmarku bożonarodzeniowym.
 
W jakim klubie? Początkowo mówiono o  «Les Savons d’Hélène», miejscu spotkań homoseksualistów.
 
 
Przypuszczenie potwierdza gazeta Le Parisien, która opowiada także o trzeciej osobie rannej, tj. o 28-letnim muzyku – Jérémy Raoult.
 
Gazeta pisze:«Raoult miał grać w «Les Savons d’Hélène», dokąd często zachodził. Gdy pojawił się Chekatt, muzyk, wraz z dwoma przyjaciółmi znajdował się na zewnątrz klubu, gdzie palił papierosa. Tam właśnie dostaje kulę w tętnicę szyjną i upada, natomiast dwóch jego przyjaciół zostaje zaatakowanych nożem. Zanim jeszcze do tego dojdzie, trójka usiłuje zapobiec kontynuacji masakry wewnątrz lokalu». Jérémy przeżywa».
 
 
Następnie na profilu Facebook lokalu pojawia się sprostowanie:
 
«Mając na względzie szacunek dla rannych i ich rodzin, chcielibyśmy jedynie powiedzieć, że Bartek był jedną z pierwszych osób poszkodowanych na rue des Orfèvres, a zatem owego wieczoru nie było go w  «Les Savons d’Hélène». Bartek był wielkim przyjacielem klubu «Les Savons d’Hélène», w przeszłości pracował tutaj. Prawdopodobnie, pewne asocjacje zostały poczynione zbyt szybko. (...)»  
 
 
Faktycznie, rue des Orfèvres, gdzie Megalizzi i Niedzielski zostali zabici, znajduje się w odległości 450 metrów (tj. 6 minut na piechotę) od lokalu – zauważa Blondet.
 
Po zreferowaniu wylewności tureckiego narzeczonego zabitego Polaka, dziennikarz dodaje: W Strasburgu, Antonio Megalizzi zatrzymywał się u Bartka, co nie oznacza, że był homoseksualistą. Cóż w tym zresztą złego? – pyta z przekąsem i dodaje ironicznie: Bycie homoseksualistą jest prawem energicznie promowanym przez Unię Europejską.
 
Pisze dalej:
 
Polak mógł być jego źródłem informacji i jego przyjacielem. Sęk w tym, że tego wieczoru Megalizzi i Niedzielski byli razem, a z nimi także dwie Włoszki, Clara Rita Stevanato oraz Caterina Moser, których odczuciem było uczestniczenie w egzekucji. Wyglądało to tak, jak gdyby Chekatt znał Megalizzi'ego i Niedzielskiego, lub samego Polaka – i dlatego strzelał do nich z bliskiej odległości i celując w głowę.
 
Jak pisze Corriere della Sera:
 
"Clara i Caterina ocalały. Ich relacja wywołuje dreszcze. Chekatt – 'oparł się o mur i mierzył w nasze czoła. W taki sposób...'. W tym miejscu, przy pomocy kciuka i palca wskazującego, Włoszki naśladowały na czołach europarlamentarzystów Antoniego Tajani (Forza Italia), Davida Sassoli i Daniela Viotti (obydwaj należący do Partii Demokratycznej) gest Chekatta».
 
Również La Repubblica cytuje Włoszki: «Ten człowiek zatrzymał się, oparł się o mur i celował w nasze czoła... Był zimny i świadomy.»
 
Spotkanie młodych ludzi  z Chekatt'em zostało zrekonstruowane przez gazetę La Repubblica na podstawie relacji prezydenta Parlamentu Europejskiego, Antoniego Tajani oraz dwóch parlamentarzystów wcześniej wspomnianych. Jeden z nich, Daniele Viotti, w biurze którego znalazły się Stevanato i Moser, mówi, że "gest namierzania, zaszokowane Włoszki, powtórzyły dziesiątki razy".
 
Przez cały dzień obydwie dziewczyny pozostały w gmachu Parlamentu UE, a następnie, eskortowane przez ochroniarzy Tajani'ego, wróciły do hotelu.
 
Co jest rzeczą niezwykle interesującą, po 24 godzinach, Stevanato i Moser – odpowiadając na telefoniczne pytania dziennikarzy z Trento – nie mówią już więcej o celowaniu w czoła. Jedna z nich tłumaczy się: «Jestem bardzo zdezorientowana i obawiam się, że mogę powiedzieć coś niewłaściwego». Jest to sformułowanie co najmniej dziwne, pisze Blondet.
 
Zaledwie wczoraj, jedynie kilka metrów od ciebie, zabity został twój przyjaciel; zabójca celował także w twoje czoło – scena, która w twojej pamięci i twoim sercu pozostanie na całe życie – a ty, dziś boisz się, że «powiesz coś niewłaściwego»? W jakim sensie «niewłaściwego»? – pyta autor artykułu.
 
Czyżby chodziło o «coś niewłaściwego» w konfrontacji z wersją oficjalną wydarzenia, według której zabity przypadkowo Włoch, Antonio jest ofiarą europeizmu, a goszczący go, jego przyjaciel Polak, Bartek umiera podczas bohaterskiej próby powstrzymania Chekatt'a od wejścia do klubu (nie wiadomo zresztą którego), gdzie ten miał dokonać «masakry podobnej do tej, jaka miała miejsce w Bataclàn'ie?» (jak wyrażały się gazety)?
 
Na temat broni użytej przez Chekatt'a, Blondet pisze:
 
Chekatt użył rewolweru bębenkowego kalibru 8 Label,prawdziwego antyku, który w latach 1892 – 1914 wchodził w skład wyposażenia wojska francuskiego, i który wzbudził zaciekawienie ekspertów.

470
 
Praktycznie rzecz biorąc, dla kalibru 8 Label, nie produkuje się już więcej pocisków, można je odnaleźć jednie w zapasach jakiegoś bardzo wiekowego składu. Fakt, iż Chekatt mógł, przy pomocy tegoż starego rewolweru (nie będącego karabinem maszynowym), zabić 5 osób i zranić dalsze 13 – jak poinformowały mass media – wydaje się być rzeczą wysoce nieprawdopodobną.

 
Kaliber 8, broń z roku 1892
 
Tymczasem, są w Strasburgu osoby, które twierdzą, że widziały mężczyznę w kamuflażu z karabinem maszynowym, która to wiadomość o wiele lepiej tłumaczyłaby masakrę oraz przerażenie słyszących w ów wieczór serie z karabinu maszynowego.
 
 
Broń antykwaryczna kryminalisty Chekatt'a, natomiast – pisze dalej Maurizio Blondet – dobrze nadaje się do do zabójstw zaplanowanych, tj. do wystrzałów z bliskiej odległości, bez ryzyka straty cennych pocisków.
 
W tym miejscu więc należałoby postawić pytanie, kontynuuje dziennikarz, czy Chekatt był faktycznie «terrorystą islamskim» należącym do ISIS-u, zabijającym «niewiernych» i wykrzykującym «Allahu Akbar», czy też zwyczajnym przestępcą, posiadającym 27 wyroków – za włamania, handel narkotykami, usiłowanie zabójstwa – który chciał zemścić się w bliżej nie zidentyfikowanym «klubie»?
 
Jak zwykle, zabicie przez policję «islamskiego terrorysty» – który, biorąc pod uwagę śmieszność broni, w jaką był uzbrojony, jak najbardziej mógł zostać ujęty żywy – nie pozwoli nam na dowiedzenie się, czy był on zdradzonym homoseksualistą, niezapłaconym dilerem, czy też osobnikiem, który rzeczywiście, nagle «zradykalizował się»?
 
My, jednakże – ironizuje Blondet – mieliśmy przecież prawo do wyniesienia biedaka Megalizzi'ego do honorów męczennika za Traktat z Mastricht – podczas uroczystości celebrowanej nad trumną spowitą flagą UE z gwiazdami – przez Mattarellę oraz biskupa opowiadającego o tym, że «gwiazda, która wcześniej zstąpiła na ziemię – powróciła obecnie do nieba».

 
 
Pod artykułem Maurizio Blondet zamieszcza swą dodatkową wypowiedź na temat zajścia, w której stwierdza: 50 lat temu, w podobnych okolicznościach, w gazecie mediolańskiej La Notte, można byłoby przeczytać: «Do zbrodni doszło w nędznym środowisku zboczeńców»  i dopowiada – dziś obwołanych bohaterami Europy.  
 
Skrót: 

 

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 
 

KOMENTARZE

 • Koniec Macrona zbliża się!... czarymarybum!.... :)))))
  .
  https://www.maurizioblondet.it/soldati-gilet-gialli/

  https://twitter.com/czarymarybum777?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1076877814660546561&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.maurizioblondet.it%2Fsoldati-gilet-gialli%2F
 • Kto zna włoski...
  .
  przeczytać sobie o świństwach w szczepionkach!...
  koorvy, zbrodniarze!

  https://www.maurizioblondet.it/vaccini-o-crimini/
 • Tak, tak -
  "...50 lat temu, w podobnych okolicznościach, w gazecie mediolańskiej La Notte, można byłoby przeczytać: «Do zbrodni doszło w nędznym środowisku zboczeńców»..."
  Wygląda na to, że w/w środowisko rządzi dzisiaj i eurokołchozem i USA - z nadania tych co to kiedyś wrzeszczeli - ukrzyżuj Go, ukrzyżuj Go!
 • @ Autor
  "Tymczasem, są w Strasburgu osoby, które twierdzą, że widziały mężczyznę w kamuflażu z karabinem maszynowym, która to wiadomość o wiele lepiej tłumaczyłaby masakrę oraz przerażenie słyszących w ów wieczór serie z karabinu maszynowego."

  Cześć RAM,

  Pamiętasz może, że podobna sytuacja miała miejsce na wyspie Utoya - też poajwiły się głosy, że Breivik nie mógł tego zrobić sam.
  A właśnie niedawno z BaldTV dowiedziałem się, że tematem spotkania lewicowej młodzieży na tej wyspie miało być bojkotowanie izraelskich produktów. Jakże dobrze się to komponuje ze sprawą Ryśka Gutjara czytaj jego żony.

  Dzięki za wpis.

  Co do rewolweru, to do antyczności jego samego nie przywiązywałbym aż takiej wagi - technicznie rzecz biorąc konstrukcja rewolweru jako takiego została już bardzo dawno dopracowana (początki XXw.) i jest bardzo niezawodna. Ale amunicja jak napisałeś(napisał Blondet) to już rzeczywiście inna sprawa. Podobnie liczba rannych i zabitych...

  Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby trumnę zmarłego nakryć flagą UE...

  Oczywiście 5*

  I mimo wszystko - najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 • @Przerazajaca zeczywistosc- najwiekszym degeneratem jest ten bezmyslny biskup reprezentujacy Diabla
  To wiadoma oznaka oddania sie Kosciola katolickiego na sluzbe Antychrysta ,wina jest niestety rowniez po stronie wiekszosci,ktora omamiona ,,dobrodziejsrtwami ,,odrobine lepiej zaprojektowanych samochodow i kozystnego przelicznika walutowego dala sie tym zboczenca kupic. A przeciez nawet czlowiek niedorozwiniety powinien dojsc do natychmiastowej refleksji ze takie odsuniecie centrum wladzy od spoleczenstwa jakie ma miejsce w uni nie bedzie niczym dobrym poniewaz ludzie ktorzy czesto dochodza do najwyzszych funkcji to agenci wplywow i bynajmniej nie reprezentancji spoleczenstwa oczy i koneksje tych ludzi zawiadujacych obecnie Unia mowia same za siebie. To jest system wladzy Besti-Antychrysta ktory wolno krok po kroku chce zawladnac cialem i duszamilionow Europejczykow.
 • @jan Tymczasem ,, PUTIN ODKRYWA KARTY,,
  Mysle ze to istotny precedens ze Putin zdecydowal sie powiedziec wprost otwartym tekstem jaka jest sytuacja swiata. Tego zaden z polskich po0litykow nie jest w stanie zrobic, Dotad sytuacja byla taka ze wszyscy o wszystkim wiedzieli ale byl konsensus milczenia .przemowienie Putina powoduje ze odslania sie zaslona tajemnicy nawet dla maluczkich [glopcy dalej beda zyli swymi prawdami o swiecie ]

  Putin o sprawach oczywistych..
  link zestrony kodluch wordpres.com Tlumaczene automatyczne
  Putin: 95% światowych ataków terrorystycznych zostało popełnionych przez CIA
  Facebook
  Twitter
  VK
  Blogger
  LiveJournal
  Google+
  Email
  Print
  Podziel się
  Niedziela, 9 kwietnia 2017 r. - 17:00

  Władimir Putin powiedział wczoraj, że "95% światowych ataków terrorystycznych jest organizowanych przez CIA", a bombardowanie metra w St. Petersburgu musi zostać zbadane "z myślą o tym".

  Putin powiedział: "Jeśli CIA ma rosyjską krew na rękach, na zawsze będą żałować, że rosyjskie niedźwiedzie odstają od spokojnego snu".

  Kiedy przesłuchiwany przez najwyższego doradcę, czy ten 95-procentowy wynik był dokładny, Putin westchnął ciężko i naprawił zgromadzoną grupę swoim znakiem rozpoznawczym, zanim wyjaśnił, że jeśli chodzi o sposób prowadzenia świata, to wszystko nie jest takie, jak się wydaje.

  Putin potwierdza, że ​​CIA jest nieuczciwym elementem Głębokiego Państwa i "wyrazem woli światowej oligarchii i ich wizji Nowego Ładu Świata".

  Twierdzi, że CIA istnieje dziś jako część Ameryki - ale z pewnością nie jest amerykańska. "CIA nie działa w imieniu narodu amerykańskiego ani nie działa w ich interesie."

  Zapytany, czy według niego bomba w Petersburgu była początkiem spisku CIA, mającego na celu odsunięcie go od władzy, jak zasugerowano w mediach, Putin odpowiedział: "To sprawi, że będę mrugać więcej niż worek sztuczek w metrze. "

  Putin powiedział także: "ludzkość została zmanipulowana, aby stać się" nieświadomą "poprzez wykorzystanie programowania przez media i politykę.
  Hide Related linksHide Powiązane linki
  Trump się podporządkował. Czy Putin będzie następnym poddaniem się?
  O Bret Stephens "Jak się nauczyłem kochać Putina
  Rosja
  Putin obwinia CIA

  PUTIN: 95% OF WORLD TERRORIST ATTACKS ARE MADE BY THE CIA
  https://www.geopolitica.ru/…/putin-95-world-terrorist-attac…
 • "Zamachowiec" zabity.
  Fotka zabitego "zamachowca" aż się prosi o wyjaśnienia:

  Ważne IMO są dwie rzeczy: ułożenie ciała i ułożenie rewolweru.

  1. UŁOŻENIE CIAŁA
  Rzekomy zamachowiec leży na plecach, ale z nogami w domu. Jak wyglądały jego ostatnie chwile?
  a) Wchodził do domu, padły strzały, zrobił piruet i padł...
  To się przysłowiowej kupy nie trzyma, bo:
  Jak wchodził, to znaczy, że był na chodniku już z bronią. Dlaczego policja nie zastrzeliła go na chodniku? Albo chociaż jak nieruchomy otwierał drzwi? Nie widziałem jeszcze, by ktoś w biegu przekręcał klucz w zamku. Nic z tego, już wszedł (na zdjęciu nogi wewnątrz), zamykał drzwi i w ostatniej chwili go zastrzelili...
  Rzekomy zamachowiec ukrywał się. Mam uwierzyć, że podczas tego ukrywania ganiał z bronią po chodniku?
  No i uwzględnijmy siłę odrzutu pocisków - dostał w plecy i nie rzuciło go na twarz do domu, tylko wręcz wyciągnęło na zewnątrz i przekręciło?

  b) Wychodził z domu...
  To też mało prawdopodobne. Wychodził i miał broń na wierzchu? Mógł ją mieć, gdyby go nakryli i się zorientował. Ale chyba nie był kompletnym głąbem i wiedział, że ma prehistoryczny rewolwer przeciwko wielu nowoczesnym automatom i wyszkolonym ludziom.
  Zresztą - postawcie się na miejscu osaczonego "zamachowca": schowacie się za solidnym murem domu, w rogu okna, skąd można się ostrzeliwać, czy może szeroko otworzycie drzwi?
  Koncepcja samobójstwa też odpada, bo w miejscu "zamachu" mógł krzyknąć "Allahu akbar!". pif-paf!, kula w łeb. Nie! On uciekał.

  2. UŁOŻENIE REWOLWERU
  Warto zwrócić uwagę, że rewolwer leży lufą do głowy i rączką na zewnątrz. Nigdzie nie znalazłem informacji, czy "zamachowiec" był lewo- czy praworęczny. Wyobraźmy sobie, że jak większość populacji - praworęczny. Zatem trzymał rewolwer, dostał śmiertelny strzał (ponoć osiemnaście!), upuścił broń na chodnik (właściwie wyrzucił do przodu) - stojąc w domu, obrócił się w ciasnym korytarzu (zakładam tylko korytarz, a nie drzwi wejściowe od razu do salonu) i padł na plecy.

  A sam rewolwer - leży lufą do głowy. Gdyby trzymał go w prawej ręce, to upadłby raczej lufą na zewnątrz. Trafiony pada, dopiero wtedy z omdlałej dłoni wypuszcza broń. A dłoń ma "do góry", a więc raczej uderzył jej wierzchem w bruk - rewolwer naturalnie by wypadł lufą do widza, a nie głowy (układ kości to zapewnia).
  To tylko dywagacja, mógł od razu tak upaść, jak upadł. Ale zwróćcie też uwagę na to, że broń leży równiutko równolegle do ściany. Gdyby rewolwer upadł w chaosie walki, byłby raczej "krzywy" i może dalej (twardy metal broni kontra twardy bruk = odległe poturlanie). A wygląda tak, jakby go jakiś policjant (pedant) równiutko położył centymetry od głowy, by ładnie leżał i mieścił się w kadrze...

  Spróbujcie taki eksperyment: trójkątna ekierka w dłoń, półtora metra od ściany i rzut - ekierka ma się ułożyć równolegle do ściany, krótkim bokiem na zewnątrz, cyferkami do góry. Za którym razem wyszło?

  Reasumując - wg mnie ten "zamach" to ewidentna false flag.
 • @RAM 00:30:37 Sataniści = korporacje medyczne + anty humanitarne prawo + polityka
  To dlatego zabili Alfiego Evansa? „Do uszkodzenia mózgu doszło przez szczepionkę podaną w szpitalu”.

  https://nczas.com/2018/12/25/hity-roku-to-dlatego-zabili-alfiego-evansa-do-uszkodzenia-mozgu-doszlo-przez-szczepionke-podana-w-szpitalu/
  Do zamordowania tego dzieciaka doszło, bo wymiar sprawiedliwości musiał oddać hołd cywilizacji śmierci.

  Może zaczniemy od tego:

  hopkinsmedicine.org/news/media/releases/study_suggests_medical_errors_now_third_leading_cause_of_death_in_the_us

  W Stanach Zjednoczonych błędy medyczne są corocznie przyczyną śmierci powyżej 250 TYSIĘCY osób. Trzecie miejsce w statystykach. Pierwsze zajmują choroby serca (600 tysięcy), drugie nowotwory (nieco mniej), a trzecie niedouczone, aroganckie doktorki. Czyli kolejny zawód definiowany jako „zaufania publicznego” obok korporacji sędziowskiej,adwokackiej czy dziennikarzy okazał się skorumpowaną mafią lub co gorsze częścią systemu NWO nastawionego na wyniszczenia Europejczyków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031