Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
439 postów 1133 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bohater Barto Pedro Orent Niedzielski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komu zależy na rozpowszechnianiu bzdur?

 
 
 
 RAM         17 grudzień 2018  

Czytam na polskich stronach internetowych, że:
 
«W niedzielę (16.12.2018) zmarł w szpitalu Bartosz Niedzielski. Polak został postrzelony w głowę podczas wtorkowego zamachu terrorystycznego w Strasburgu, gdy usiłował obezwładnić zamachowca zamierzającego dokonać masakry w jednym z klubów. Niedzielski i jego znajomy, włoski dziennikarz Antonio Megalizzi, rzucili się na zamachowca przed wejściem do klubu, co przebywającym wewnątrz osobom dało czas na zaryglowanie drzwi. Ciężko ranny Włoch zmarł w piątek. Gdyby nie postawa obu mężczyzn, najprawdopodobniej w klubie doszłoby do masakry, jak to miało miejsce w 2015 roku w paryskim klubie Bataclan. (...)
 
Bartosz Niedzielski zostanie pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę, o czym poinformował minister Andrzej Dera. – Można powiedzieć Polak-bohater. Dzięki takiej postawie nie doszło do większej tragedii. I tak doszło do wielkiej tragedii, ale dzięki takiej postawie, jaką miał nasz obywatel i obywatel z Włoch, nie doszło do większej tragedii – mówił w TVP1 minister Dera. Stwierdził, że takie osoby trzeba uhonorować i że prezydent odznaczy Niedzielskiego za „heroiczność i bohaterskość”. – Poświęcił życie, by ratować innych, to jest absolutny wzór – powiedział Dera w programie „Kwadrans polityczny”».
 
 
Otóż, ani Włoch Antonio Megalizzi, ani Polak Barto Pedro Orent Niedzielski nikogo w Strasburgu nie uratowali. Żadna włoska gazeta, żadna telewizja, do dnia dzisiejszego, nie podaje bzdur, jakie można przeczytać po polsku.
 
Zacytuję kilka relacji z prasy włoskiej.
 
«Megalizzi znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. (...) Nie ma w tym niczego bohaterskiego, ale jego życie... (...)»
 
 
Kim był początkujący dziennikarz Antonio Megalizzi?
 
Otóż, świeć Panie nad jego duszą, był niestety, fanatykiem Stanów Zjednoczonych Europy.
 
Na temat eurosceptyków, Antonio Megalizzi pisał:
 
«Eurosceptycy to ci, którzy w filmach horror postanawiają odłączyć się od grupy. Kojarzycie? Na końcu, zawsze pożera ich potwór, a my widzowie, siedząc przed telewizorami krzyczymy do nich: "Idioci, zasłużyliście na to!"».
 
Przy pomocy powyższej wypowiedzi, Antonio Megalizzi, 25 marca 2017, świętował sześćdziesięciolecie podpisania Traktatów Rzymskich.
 
Natomiast 7 grudnia 2018, Antonio Megalizzi, podczas transmisji radiowej, stwierdzał:
 
«Unia Europejska wróciła do roku zerowego, jako że poszczególne państwa dysponują pełną nizależnością, jak chodzi o ich stanowisko wobec imigracji. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, trudno będzie oczekiwać jakichkolwiek zmian – mówię to nieco zasmucony».
 
Megalizzi należał do pokolenia Erasmus, był zaciekłym europeistą, był także aktywistą włoskiej partii «+Europa», dowodzonej przez lewaczkę i abortystkę Emmę Bonino.
 
Mówił o sobie: «Opowiadam się za Stanami Zjednoczonymi Europy, to jest rzecz niezwykle ważna».
 
 
Włoskie mass media informują od wczoraj, że zmarł także Polak, ale i tym razem nie ma śladu o jakimkolwiek bohaterstwie. Piszą natomiast, że nieboszczyk był filounijny, filo-yiddish i aktywny na rzecz zboków z LGBT.
 
 
 
 
 
Włoskie gazety cytują relację dwóch studentek, w towarzystwie których znajdowali się Barto Pedro Niedzielski i Antonio Megalizzi. Są nimi Clara Rita Stevanato ora Caterina Moser, które stwierdzają, że śmierć ich znajomych «wyglądała jak ezekucja». Dodają także: «Chekatt oparł się o mur i celował pistoletem w nasze czoła». Wszystkie mass media piszą, że czwórka znajdowała się w owym momencie pod mostem Corbeau.
 
Nigdzie nie ma żadnych wzmianek o tym, by dwaj mężczyźni rzucili się na zamachowca.
 
Antonio Megalizzi, absolutnie nie jest świętowany w tych dniach, we Włoszech jako bohater, jako że wg. włoskich mass mediów, bohaterska akcja (z udziałem Polaka) - opisywana w Polsce - po prostu nie zaistniała.
 
 

 

 Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Głupoty w polskim artykule:
  .
  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/18289-zgwalcone-wlochy-nowy-premier-wloch-obiecal-oczyscic-kraj-ktory-ma-stac-sie-bezpieczniejszy

  "Włochy zaczęły się afrykanizować nawet bez obecności hord nielegalnych migrantów z Afryki. Znak czasu, kiedy były socjalistyczny premier Włoch Bettino Craxi został w 1994 r. zagrożony aresztowaniem w sprawie tzw. afery „Łapówkogrodu” („Tangentopoli”) uciekł – do Tunezji. Gdzie zmarł w 2000 r."

  Nie było afrykańskiego najazdu za czasów Craxiego. "Tangentopoli" było akcją rozwalania Włoch, o czym pisałem na blogu.

  Aktualnie, nie ma masowych gwałtów normalnych kobiet we Włoszech. Marnego końca doświadczają jedynie narkomanki zadające się z pusherami.

  Roberto Saviano jest żydowskim lewakim, plagiatorem.

  Marcelle Padovani to francuska dziennikarka lewaczka.

  «Dzisiaj zarówno Włochy, jak i Niemcy próbują walczyć z problemami, które same stworzyły.»

  Włochom problem stworzyli międzynarodowi lewacy!

  Mafia nie stanęła po stronie aliantów, tylko USA użyły mafii!
 • Dlaczego polskojęzyczne kłamią... ?
  „Piszą natomiast, że nieboszczyk był filounijny, filo-yiddish i aktywny na rzecz zboków z LGBT.”

  „Włoskie gazety cytują relację dwóch studentek, w towarzystwie których znajdowali się Barto Pedro Niedzielski i Antonio Megalizzi. Są nimi Clara Rita Stevanato ora Caterina Moser, które stwierdzają, że śmierć ich znajomych «wyglądała jak ezekucja». Dodają także: «Chekatt oparł się o mur i celował pistoletem w nasze czoła». Wszystkie mass media piszą, że czwórka znajdowała się w tym momencie pod mostem Corbeau.”

  Pierwsza myśl - może aby nie zniechęcić i nie przestraszyć rodzimych filosemickich i filounijnych aktywistów GLBT?
 • @Lotna 18:42:45
  .
  coś się za tą beletrystyką kryje...

  no mi ten order za "heroiczność i bohaterskość", choć heroiczność to nic innego jak bohaterskość!

  ktoś głupich polaczków znów w konia zrobił!
 • @Lotna 18:42:45 wysłałem poniższe premierowi i PAD.
  Czy pan premier to przemyślał, czy prześciga się z PAD, który postanowił zmarłego odznaczyć. Niech pan premierze ze swoich poborów, oszczędności zapłaci tą rentę. Z netu: Ten młody człowiek całe swoje dorosłe życie przeżył poza Polską. Jeśli już, to Francja powinna go honorować. Był kosmopolitą, a Polakiem tylko z urodzenia. Oto próbka Jego wypowiedzi i poglądów: W sposób nietuzinkowy wspominał zamachy w Paryżu w 2015 r. "Nie szukał winnych tam, gdzie szukają ich fanatycy, rasiści, zwolennicy łatwych odpowiedzi czy ci, którzy i tak wiedzą lepiej. Winnych widział wśród tych, którzy wywołują wojny, sprzedają broń, sieją nienawiść" opowiadał przyjaciel zmarłego. Był typowym lewakiem, usprawiedliwiającym muzułmańską przemoc. O zmarłych nie powinno się mówić źle. Ale prawdę powiedzieć należy. "Polak" - Barto Pedro Orent-Niedzielski... Pedalski aktywista i "obywatel świata". Zwolennik multikulti który wstydził się swojego polskiego pochodzenia. Chciał mulitikulti do dostał ...Nie wiem czy zafascynowany żydowskim i lewackim światem Bartek byłby zadowolony, że nazywają go polskim bohaterem. Wolałby aby nazywano go człowiekiem świata a nie Polakiem z ciemnogrodu. Nie bez przyczyny sam się nazwał - Barto Pedro Orent-Niedzielski. Czy był bohaterem? Nie był....znalazł się przed lufą ciapatego przez przypadek a ten strzelił mu prosto w głowę. Chichot losu...zginął z ręki islamisty o którego "prawa" tak zaciekle walczył. Miał pecha...był w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Pan Bartosz propagował szeroko pojętą "kulturę lewactwa i LGBT" która na sztandarach ma wypisane sprowadzanie imigrantów i za tą naiwną politykę "otwartości" zapłacił życiem! Czy o czymś jeszcze zapomniałem?
 • @kula Lis 68 18:53:16
  .
  to faktycznie chichot piekła, te 2 śmierci!

  zginęli o tej broni, którą walczyli i którą chcieli zniszczyć innych!..
 • @RAM 19:03:37
  Masz rację.. to jest chichot piekła.
  Kiedy czytałam Twój artykuł - w trakcie - tak sobie właśnie pomyślałam, że zostali zabici przez swoich "idoli"

  Pozdrawiam :)
 • strzał w łeb
  Z relacji tego zdarzenia i podawanych przez Polskie media wynika że jesteśmy utopieni w gównie po samą szyję. Jak międzynarodowe judo-lewactwo i pseudo prawicowy PiS są ze sobą powiązane. Zastanawiam się dlaczego strażnik "prawdomówności" kk nie reaguje, czyżby był usmarowany tym samym gównem?
 • @RAM 18:52:00
  Może także dlatego, aby Polacy zaaprobowali medal od Dudusia i pośmiertną rentę dla rodziny?
  W ten sposób i wilk syty i owca cała - Polacy będą się cieszyli, że bohater dostał order i sprawiedliwości stało się zadość, bo państwo polskie zaopiekuje się osiroconą rodziną, a UE poklepie Dudusia po ramieniu za honorowanie takiego wzorowego i wzorcowego obywatela.
 • @Lotna 20:28:53
  .
  coś takiego, to tylko w Polsce mogło się wydarzyć!... głupawo uśmiechający się Judasz daje medal za fikcję!
 • @Astra - Anna Słupianek 19:37:36
  .
  też pozdrowił!
 • @RAM 19:03:37
  Anonim 17.12.2018 20:18
  Prosze podawać pelne dane, to był obywatel świata, z Polską niewiele miał wspólnego,oprocz miejsca urodzenia. nazywał sie Bartolomeo Pedro Orent Niedzielski, ani z niego patriota ani bohater, niektore xródła piszą ,że znalazl się przypadkowo na lini strzału , o nic nie walczył oprócz praw LGTB i mniejszosci seksualnych. Typowa ofiara satanizmu europe-pejskiego, dla zakamuflowania przed durniami nazywanego demo- od demon - sracją. Szkoda chłopaka, ale jego śmierć jest skutkiem tej satanizmu euro-pejskiego.
  Odpowiedz

  iustus 17.12.2018 20:08
  Nie wiem skad macie te informacje o tym ze Bartosz Niedziekski probowal powstrzymac zamachowca. Francuskie media nic o tym nie pisza. Pisza natomiast ze byl dzialaczem organizacji LGBT, multikulti i propalestynskich, organizowal wystawe komiksow i warsztaty yidysz.
  Odpowiedz
 • A swoją drogą, to ciekawe, czy jakiś dziennikarz lub parlamentarzysta ruszy tę sprawę!
  .
  jak nikt tego nie ruszy, to znaczy, że samo goowno w Polsce zostalo!
 • @RAM 20:32:13
  Szkoda człowieka, tylko... po co oszukiwać, że był z Katowic, skoro od 20 lat mieszka wraz z matką w Strasburgu? Po co pisać, że to Polak? i renty oraz medale rozdawać.
 • @kula Lis 68 21:09:45
  .
  obserwuję to co piszesz i zastanawiam się, czy masz chaos w głowie, czy lawirujesz świadomie...

  przecież nieistotne jest to gdzie ten człowiek żył i przez ile lat!... wielu znakomitych Polaków żyło przez wiele lat na emigracji i zrobiło dla Polski wiele dobrego...

  istotne jest czy ta osoba faktycznie była bohaterem czy też nie była nim!

  czy zrobiła coś, co zasługuje na medal, czy też nie...

  zacznij myśleć i staraj się pisać używając rozumu!... pisanie tylko dla pisania nie ma sensu...
 • @RAM 21:20:26
  Pierwszy raz o człowieku usłyszałem.
  I czego się dowiaduję na neonie?
  "Oto próbka Jego wypowiedzi i poglądów: W sposób nietuzinkowy wspominał zamachy w Paryżu w 2015 r. "Nie szukał winnych tam, gdzie szukają ich fanatycy, rasiści, zwolennicy łatwych odpowiedzi czy ci, którzy i tak wiedzą lepiej. Winnych widział wśród tych, którzy wywołują wojny, sprzedają broń, sieją nienawiść" opowiadał przyjaciel zmarłego." Śmiało bym się pod tym podpisał, czyż nie?
  I cała reszta:
  "Pedalski aktywista i "obywatel świata". Zwolennik multikulti który wstydził się swojego polskiego pochodzenia."

  Rozumiem, że ten przyjaciel zmarłego... I już bym się wstydził, że pod tym się podpisałem... I tak to działa!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @RAM 21:20:26
  http://niezalezna.pl/251009-polak-probowal-zatrzymac-terroryste-zginal-prokuratura-krajowa-wszczyna-sledztwo

  Przecież on był za ich przyjmowaniem i popierał lgbt. To w czym problem. Dlaczego rodzina tego pana miałaby dostawać pieniądze od polskiego podatnika? 20 lat temu opuścił Polskę nawet podatków tu nie płacił. Pytam no i po co to śledztwo komu potrzebne kto za nie zapłaci przecież nic ciekawego nie wynajdą i życia już nie przywrócą wszystko już wiadome jak zginął i dlaczego,trzeba będzie wydać kupę kasy na pracę prokuratorów wyjazdy służbowo-turystyczne do Francji a ni lepiej czym innym się zająć tymi co Polaków okradli przez ostatnie 30lecie!
 • @RAM 20:32:13
  Zagranicą piszą o tym nieco inaczej. do zdarzenia doszło spory kawałek od klubu więc trudno więc utrzymać wersję, że powstrzymywał kogokolwiek przed wtargnięciem do środka. Kobieta która była świadkiem zdarzenia twierdzi, że nie stawiali żadnego oporu a terrorysta strzelał z bliska do dwu mężczyzn niemal z przyłożenia w czoło, co jej zdaniem wyglądało jak egzekucja. Zeznała też, że cała trójka sprawiała wrażenia jakby się znała.
 • @kula Lis 68 15:42:14
  .
  we Włoszech w dalszym ciągu nie pojawia się żadna wiadomość na temat czyjegokolwiek bohaterstwa...

  dziś trumna z Megalizzim, na koszt Państwa Włoskiego, przyleciała do Rzymu, gdzie na lotnisku Ciampino powitał ją Prezydent... jednakże hołd zmarłemu, Mattarella oddał wyłącznie jako OFIERZEM, a nie bohaterowi...

  oczywiście mowy nie ma o orderach, czy rentach... na lotnisku pojawił się jedynie Prezydent i jeden z mniej ważnych ministrów...
 • @kula Lis 68 15:42:14
  .
  co poniektórzy fanatycy, wściekli się nawet, że lotnisko było puste!

  https://www.fanpage.it/mattarella-solo-ad-accogliere-la-salma-di-megalizzi-con-lui-pero-cera-il-ministro-fraccaro/

  że nie stawiali oporu, pisałem... że wyglądało na egzekucję, też... że się znali z zabójcą, też mi przyszło do głowy... oni z jednej gliny lepieni byli..
 • @RAM 00:02:09
  Odkłamujemy. Wychodzą na światło dzienne kolejne szczegóły dotyczące incydentu z 11-12-2018r. który miał miejsce późnym wieczorem w Strasbourgu przy 3 Rue des Orfèvres. Z zeznań świadków wynika, że Chakkat, Niedzielski i Megalizzi znali się wcześniej. A zamach; to była egzekucja. Relacja z uliczki gdzie zostali postrzeleni w głowy Bartosz Niedzielski i Antonio Megalizzi, Rue des Orfèvres, wychodzili z piekarni, a nie jak to zostało kłamliwie opublikowane, że bronili wejścia do klubu"Les Savons d'Hélène" 6rue St-Hélène.

  https://twitter.com/SimonTemplarTS/status/1076046327551836160
 • @kula Lis 68 08:52:13
  .
  ten święty mnie czyta, zdaje się... kto to jest?
 • @kula Lis 68 08:52:13
  .
  w każdym bądź razie, tzw. Orent i Megalizzi znali się bardzo dobrze... kilka gazet włoskich wspomina, ze Włoch, przyjeżdżając do Strasburga, zatrzymywał się w mieszkaniu Barta Pedro...

  http://www.siracusapost.it/1.71567/breaking-news/1097/strasburgo-morto-amico-megalizzi-bartek

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930