Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
453 posty 1174 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Uwagi na temat wypocin gąsienicy:

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... czy jak mu tam...

Uwagi na temat wypocin gąsienicy:

 

co za obżydliwość....
 
 
RAM      29 listopad 2018 

Po pierwsze, osoba znająca język włoski NIGDY NIE NAPISAŁABY  «mani puliti». Człowiek znajacy włoski, wie, że takie sformułowanie odpowiada polskiemu «czyści ręce», zamiast «czyste ręce».
 
Po drugie, chlubienie się czytaniem włoskiego «Corriere della Sera», jest wręcz śmieszne i świadczy o ogromnej wręcz nieznajomości realiów włoskich, jako że «Corriere della Sera», należy do minstream'u i jest przez światłych Włochów kpiąco nazywany «Corriere della Serva»,  co oznacza «Kurier Służącej».
 
W latach 1992 – 1997, kiedy gąsienica się nim zaczytywał, dyrektorem gazety był Żyd, Paolo Mieli – lewak.
 
Głupotą niewyobrażalną jest również pisanie, że we Włoszech:
 
--- był to okres “mani pulliti” gdy przez moment zerwana została tam “niewidzialna cenzura made in USA”. ---
 
 
Oto, kto zrobił we Włoszech, gąsienicowe «mani puliti»:
 
Operacja«Mani Pulite»(«Czyste Ręce»)albo«Tangentopoli» (czyli Łapówkogród»), przeprowadzona we Włoszech na początku lat '90 była praktycznie rzecz biorąc pretekstem do zrealizowania przewrotu w Kraju i tym samym do wyeliminowania całej dotychczasowej włoskiej klasy rządzącej, która pomimo, iż posiadała poważne wady i była lekkomyślna, jak chodzi o zarządzenia pieniędzmi publicznymi,  miała jednakże dobrze wykształconą świadomość interesów narodowych oraz wizję państwa niepodległego, które to wartości stanowią filary autonomii działań każdego narodu.
 
Krótko mówiąc, chodziło o to, by zniszczyć w pełni Pierwszą Republikę Włoską, która faktycznie, była skorumpowana, ale nie pozwoliłaby nigdy na demontaż jej suwerenności.
 
Kadra kierownicza tandemu Demokracja Chrześcijańska Włoska Partia Socjalistyczna (która przez lata, na dobre i na złe) rządziła Włochami, nigdy nie zgodziłaby się (pod naciskami zewnętrznymi) na rezygnację z majątku i strategicznych zasobów Włoch, w ramach całkowitego podporządkowania się obcym mocarstwom, w kontekście relokacji geopolitycznej po upadku Związku Sowieckiego.
 
Wszystkiego tego dopuściły się jednakże"resztki" polityczne, należące do Pierwszej Republiki, które w podejrzany sposób uchowały się przed toporem sędziowskim (pomimo faktu, iż osoby te znajdowały się na pierwszoplanowych stanowiskach przez długi czas) oraz nowe, często dziwaczne, partie polityczne, powstałe w wielkim pośpiechu na gruzach formacji starych.
 
Sędziowie mediolańscy zamiatali pod dywan dochodzenia przeciwko komunistom i przeszkadzali swym kolegom, którzy chcieli skontrolować także owe partie.
 
W tym momencie przypominam fragment artykułu Federico Dezzani'ego(całość po linkiem):
 
 
«W tym nowym kontekście, DC (Demokracja Chrześcijańska) oraz PSI (Socjalistyczna Partia Włoska) – moralni zwycięzcy Zimnej Wojny – stają się przeszkodą, jako że partie te gotowe są do obrony Włoch.
 
Nade wszystko zaś partie te są wystarczająco silne z politycznego i organizacyjnego punktu widzenia, by ich działania stały się skuteczne.
 
Odpowiedniejsze więc (dla osaczających Włochy) staje się postawienie na PCI (Komunistyczną Partię Włoską), przechrzczoną w roku 1991 na PDS – Partito Democratico della Sinistra (Demokratyczną Partię Lewicy), nie tylko dlatego, że jej prawicowe skrzydło znajduje się w ścisłym kontakcie z Angloamerykanami już od lat '70 (19 kwietnia 1978 roku Giorgio Napolitano składa historyczna wizytę w USA), ale przede wszystkim dlatego, że parta ta może być z łatwością szantażowana.
 
CIA oraz MI6 zabierają się więc bezzwłocznie za kupno archiwów sowieckich, co robią po cenach wyprzedaży. Archiwa te dokumentują czyste i mniej czyste interesy zawierane przez Moskwę z komunistycznymi partiami europejskimi. Najsławnejszym z nich jest archiwum Mitrochina, które wywiad angielski kupił w roku 1992.
 
A zatem, rzeczą konieczną jest eliminacja Bettino Craxi'ego – sekretarza Włoskiej Parti Socjalistycznej. Ale jeszcze bardziej potrzebne jest zneutralizowanie Giulio Andreotti'ego, który (w owym czasie) jest jednym z głównych kandydatów na prezydenta Włoch, i który pozwolił sobie w październiku 1990 roku na ujawnienie istnienia organizacji Gladio.
 
 
Właściwe obsadzenie fotela Prezydenta Republiki jest rzeczą podstawową, jak chodzi o kierowanie wydarzeniami we Włoszech według ustalonego scenariusza.
 
Cóż więc zrobić?
 
Odpowiedzią jest włoski «Łapówkogród» («Tangentopoli») i masakry «mafijne». Jedno i drugie kierowane jest przez wywiady atlantyckie, które używają do tego celu miejscowej "siły roboczej" w rodzaju sędziów mediolańskich oraz tych odłamów włoskich służb wywiadowczych, które pracują bezpośrednio dla Waszyngtonu i Londynu.
 
17 lutego – na podstawie oskarżenia o wyłudzenie – karabinierzy aresztują Mario Chiesa – «prezydenta socjalistę największego zakładu opiekuńczego zajmującego się osobami starszymi – Pio Albergo Trivulzio» jak określa go prasa.
 
W ten to sposób rozpoczynają się oficjalne dochodzenia w sprawie «Tangentopoli», które jak się okazało wymiatają ze sceny politycznej tzw. «Pentapartito», złożone z DC – Demokracji Chrześcijańskiej , PSI – Socjalistycznej Partii Włoch, PSDI – Socjalistycznej Demokratycznej Partii Włoch, PRI – Republikańskiej Partii Włoskiej oraz PLI – Liberalnej Partii Włoch.
 
Śledztwo oszczędza wyłącznie PDS – Partito Democratico della Sinistra, czyli dawną, przechrzczoną Włoską Partię Komunistyczną – PCI.
 
Dzięki wywiadowi udzielonemu w sierpniu 2012 przez Reginalda Bartholomew'a dziennikowi «La Stampa», wiemy dziś, że sędziowie mediolańscy – określani jako «pool di Mani Pulite» (ekipa zajmująca się sprawą «Czyste Ręce») – mieli bezpośrednie powiązania z amerykańskim konsulatem w Mediolanie.
 
Ogniwem łączącym obydwie struktury był Peter Semler, konsul USA, który w listopadzie 1991 roku, czyli na 4 miesięce przed aresztowaniem Mario Chiesa spotkał się w swym biurze z prokuratorem Antonim Di Pietro.
 
Antonio Di Pietro stanie się w niebawem symbolem operacji Mani Pulite i osobą bardzo popularną, która wejdzie do polityki włoskiej.
 
Prokurator Di Pietro nie jest osoba pierwszą z brzegu: pracował wcześniej jako cywil we Włoskich Siłach Powietrznych, a jako agent CIA spotkał się na Seszelach z włoskim aferzystą Francesco Pazienza.
 
Od wielu lat utrzymywał kontakty z włoskim wywiadem i jest rzeczą dziś pewną, że należał do ochrony generała Carlo Alberto Dalla Chiesa w czasie jego ostatniej i tragicznej misji jako Prefekta Palermo, kiedy to ochronę generała, z rąk karabinierów przejęła włoska policja.
 
«Czyste Ręce» – koniec Pierwszej Republiki Włoskiej i początek Drugiej
 
Pierwsze silne uderzenie ze strony osaczających Włochy zostało skierowane w stronę Bettino Craxi'ego i przybrało formę oskarżenia go o manipulacje przetargami oraz nielegalne finansowanie partii».
 
Włosi, widząc rozmach sędziów mediolańskich, oczekiwali, że ekipa pójdzie na całego i wyczyści także Włoską Partię Komunistyczną (PCI Demokratyczną Partię Lewicy (PDS). Ku ich zdumieniu, nic takiego się nie stało. W czasie procesów dochodziło za to do epizodów wręcz komicznych, jak ten, podczas którego oskarżyciel Gerardo D'Ambrosio bronił aferzysty PCI-PDS, Primo Greganti.
 
Prokurator z Wenecji, Carlo Nordio, będzie chciał przesłuchać Achille Occhetto - pierwszego sekretarza Włoskiej Partii Komunistyczne, oraz Massimo D'Alema, kierującego Demokratyczną Partią Lewicy (czyli przepoczwarzoną PCI), do czego jednakże nigdy nie dojdzie, pomimo, iż bezdyskusyjnie odbywało się nielegalne finansowanie tych partii.
 
Wracając do koncepcji spisku, prezydent Włoch, Francesco Cossiga, w jednym ze swych ostatnich wywiadów stwierdził, że elementem wyzwalającym tak operację«Mani Pulite», jak i kłopoty Bettino Craxi'ego była amerykańska CIA. W owym czasie, Stanami Zjednoczonymi zarządzała administracja należąca do Partii Demokratycznej. Jak sie wyraził Cossiga - «jedna z najbardziej interwencjonistycznych i nieubłaganych».
 
 
 
O kłopotach Bettino Craxi'ego pod linkiem:
 
----------
 
Odnośnie uniwersytetów:
 
Uczą one niestety, od dziesiątków lat, idiotyzmów i z bałwanów, napełnionych bzdurami produkują «uczonych». Co widać już tylko ze sformułowania:
 
---- «komentarza do dlugachnego tekstu RAM» -----
 
Cóż mówić o poważniejszym wysiłku intelektualnym, jeżeli męczy kogoś nawet przeczytanie nieco dłuższego tekstu?
 
Do doopy z taką nauką i do doopy z takimi tytułami.
 
Uwaga dla Wojtasa:
 
To Pan ma w głowie «niespójności», a nie artykuł, bo przecież jest w nim napisane, że Mig-23 w Kalabrii ZOSTAŁ PODRZUCONY przez wywiad.
 
Zostało także napisane, że oficerowie włoscy weszli w posiadanie informacji o tym, że Mig wystartował z lotniska Pratica di Mare niedaleko Rzymu. Prawdopodobnie podpułkownik Sandro Marcucci zapłacił za to najwyższą cenę, o czym jest w artykule.  
 
Odnośnie «dziur logicznych», idem, Wojtas, idem!
 
 

KOMENTARZE

 • Dla znających włoski:
  .
  reakcja Antoniego di Pietro na prawdę o Czystych Rękach...

  Diego Fusaro oskarża:
  https://youtu.be/j_ddfqPa6xE
 • @ RAM Bardzo dobry tekst
  Pokazuje historie jako proces w ten sposob uzyskujemy rozumienie mechanizmu jakim jest tzw polityka. Mozna to smialo przelozyc na inne panstwa i procesy ich,, demokratyzowania,, . Pojeciem,,obrony praworzadnosci ,,mozna jak widac zniewalac narody podporzadkowujac je sila ktore na celu maja calkowite totalitarne podporzadkowanie i zniszczenie. Wlasnie takie sily sa prawdziwym i zeczywistym wrogiem ludzkosci[ NWO]
 • @jan 19:15:13
  .
  otóż to, mechanizmy zniewalania są wszędzie te same...
 • @jan 19:15:13
  .
  dopiszę jeszcze, że nie tylko!... wydaje się, że również ich autorzy, będący zarazem wykonawcami!
 • Autor
  to prawda: nie ma tekstów za długich - to co najwyżej czytelnik jest - za krótki

  5*
 • @Andrzej Tokarski 13:35:47
  .
  :))))) ... dobre!... ale gąsienicznik nie dostrzega tego!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031