Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 1132 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Salvini chce wprowadzenia we Włoszech «No Way»

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Włosi i Węgrzy otrzeźwieli, mało tego, zamierzają współpracować, czego dowodem jest spotkanie Orbana z Salvini'm... Polacy śpią, zabawiając się – od czasu do czasu – maszerowaniem i rekonstrukcjami historycznymi...

 

Salvini chce wprowadzenia we Włoszech «No Way»
 

 
 
RAM          30 sierpnia 2018    
 
 
Matteo Salvini – oskarżony przez Luigi'ego Patronaggio – sycylijskiego, komunistycznego prokuratora z Agrigento – między innymi o porwanie uchodźców (przywiezionych do Włoch przez patrolowiec «Diciotti») i używanie ich do szantażowania Unii Europejskiej – chce dla Włoch wprowadzenia w życie australijskiego «No way».

Luigi Patronaggio aktualnie:


 
 
Patronaggio za młodu:


 
 
 
Salvini stwierdza:
 
«Nikt z migrantów uratowanych (podczas przeprawy) przez Australijczyków nie dostaje się do Australii. I to samo musimy wprowadzić we Włoszech».
 
Faktycznie dostanie się do Australii w sposób nielegalny jest rzeczą niemożliwą. Łodzie z migrantami przechwycone na wodach australijskich zostają natychmiast odesłane do portów, z których wypłynęły. W pewnych nielicznych przypadkach migranci zostają przetransportowani na dwie wyspy Nauru i Manus znajdujące się na północ od wybrzeży australijskich. Tam rozpatrywane są prośby o azyl.
 
Opisany proceder odbywa się w ramach operacji «Sovereign Borders», jaka została zainicjowana w Australii 18 września 2013 przez konserwatywny rząd Tony Abbott'a w ramach polityki «tolerancji zerowej» w stosunku do osób usiłujących nielegalnie dostać się do kraju.
 
Operacją kieruje Australian Defence Force. Całej operacji towarzyszy kampania «No way», czyli «Nie ma sposobu (na dostanie się do Australii)» - przedstawiona na video, w którym dowodzący działaniami generał Angus Campbell wyjaśnia politykę wprowadzoną w życie przez rząd Abbott'a.
 
Angus Campbell
 
 
Przesłanie, zrealizowane na polecenie rządu oraz nagrane tak po angielsku jak i w kilku innych językach mówi: «Nie uczynicie Australii waszym domem».
 
Campbell mówi:
 
«Przechwytywanie i usuwanie wszystkich statków, które nielegalnie usiłują dostać się do Australii jest polityką i praktyką rządu australijskiego. Jeżeli podróżujecie statkiem do Australii bez posiadania wizy australijskiej – kraj ten nie stanie się waszym domem. Dotyczy to wszystkich, również rodzin, małoletnich, także tych bez osób dorosłych towarzyszących im. Odnosi się to również do osób z wykształceniem i posiadających kwalifikacje. Nie robimy zadnych wyjątków. Nie wierzcie przemytnikom ludzi, ponieważ przestępcy ci okradną was i wystawią niepotrzebnie na niebezpieczeństwa tak was jak i wasze rodziny. Jeżeli usiłujesz dostać się do Australii nielegalnie, nigdy nie staniesz się obywatelem australijskim».

 
 
VIDEO: «No Way. You will not make Australia home»
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930