Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 1132 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Ex-nuncjusz oskarża Bergoglia o krycie kardynała pederasty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«W obecnej chwili, tak bardzo dramatycznej dla Kościoła powszechnego, wzywam by papież Franciszek uznał swe błędy i – w zgodzie z proklamowaną przez siebie tolerancją zerową –– podał się do dymisji... »

 

Arcybiskup Viganò – nuncjusz papieski w USA oskarża Bergoglio: Papież wiedział o wszystkim już od roku 2013. Chronił kardynała McCarrick'a przez 5 lat.
MCCARRICK: IL PAPA SAPEVA TUTTO DAL 2013. L’HA “COPERTO” PER CINQUE ANNI. LA DENUNCIA DEL NUNZIO IN USA VIGANÒ
 
 
 
 
Marco Tosatti     26 sierpnia 2018       tłum. RAM 
 
 
 
Papież Bergoglio znał wszystkie przestępstwa kardynała Theodore McCarrick'a od roku 2013, tj. od chwili swego wyboru na tron piotrowy.
 
Bergoglio zadecydował nie tylko o tym, by nie działać w tej sprawie, ale zrobił z McCarrick'a swego uprzywilejowanego doradcę, jak chodzi o nominacje biskupie i kardynalskie w Kościele amerykańskim.
 
Praktycznie rzecz biorąc, Franciszek przykrył przez 5 lat dostojnika, który dopuścił się nadużyć seksualnych w stosunku do dziesiątków kleryków i młodych księży.

 
Theodore McCarrick

Tak wygląda zadziwiające oskarżenie arcybiskupa Carlo Maria Viganò, byłego sekretarza  Gubernatoratu Państwa Watykańskiego i nuncjusza w USA, który w tej roli osobiście poinformował papieża o wyczynach kardynała – sępa homoseksualnego.

 
Carlo Maria Viganò

Oskarżenie zawarte jest – razem z opisem wieku innych szczegółów – w 10 – stronicowym dokumencie – zeznaniu, który arcybiskup Viganò przekazał nam (nad którym ponadto razem pracowaliśmy) i który został dziś opublikowany przez gazetę La Verità.

 
 
Były nuncjusz apostolski w USA denuncjuje lobby homoseksualne w Kościele
L'ex nunzio apostolico negli Stati Uniti denuncia la lobby omosessuale della Chiesa
 
Mons. Viganò ujawnia między innymi, że kardynał McCarrick został ukarany przez Benedykta XVI w analogiczny sposób jak ten zastosowany w ostatnich tygodniach – który jednakże nigdy nie został wprowadzony w życie przez kardynała Wuerl'a – arcybiskupa diecezji Washington – i który papież Bergoglio w momencie swego wyboru unieważnił.

 
Radzimy Państwo przeczytać cały dokument wraz z artykułem towarzyszącym mu.
 
Na blogu publikujemy krótką deklarację arcybiskupa Viganò, w której wyjaśnia motywy oskarżenia i którą kończy wzywając papieża aby ten sam postąpił tak, jak chce tego w stosunku do biskupów odpowiedzialnych za przykrywanie przestępców homoseksualnych wśród kleru, tj. aby podał się do dymisji.
 
Oto, co stwierdza arcybiskup Viganò:
 
«Głównym motywem, dla którego ujawniam te informacje jest tragiczna sytuacja Kościoła, która może zostać naprawiona – w tym samym stopniu, w jakim została bardzo ciężko zraniona przez nadużycia i przykrycia – jedynie dzięki pełnej prawdzie.
 
Robię to po to, by chronić Kościół – jedynie prawda może go wyzwolić.
 
Drugim powodem jest rachunek mojego sumienia przed Panem Bogiem, jak chodzi o moją odpowiedzialność jako biskupa Kościoła powszechnego. Jest starcem, który pragnie stanąć prze Bogiem z czystym sumieniem.
 
Tajemnice Kościoła, również te dotyczące papieży, nie powinny stanowić tabù.
 
Powinny być narzędziami służącymi do obrony Kościoła i jego dzieci od ich wrogów.
 
Tajemnice nie powinny być używane do konstruowania spisków.
 
Lud Boży ma prawo znać całą prawdę, także tę dotyczącą jego pasterzy.
 
Ma prawo być kierowanym przez dobrych pasterzy.
 
Po to by mógł mieć do nich zaufanie i kochać ich – powinien znać ich na wylot i w sposób jawny – takimi jakimi naprawdę są.
 
Ksiądz powinien być światłem na świeczniczku, zawsze i wszędzie oraz wobec wszystkich».
 
 
***
 
fragment apelu nuncjusza Viganò:
 
«W obecnej chwili, tak bardzo dramatycznej dla Kościoła powszechnego, wzywam by papież Franciszek uznał swe błędy i – w zgodzie z proklamowaną przez siebie tolerancją zerową – stał się pierwszą osobą dającą przykład kardynałom i biskupom, którzy przykrywali nadużycia Mccarrick'a – podając się do dymisji razem z nimi».
 
za:
 
Viganò: «Papież do dymisji. Przykrywał pedofila»
Viganò: "Il Papa si dimetta.Ha coperto un pedofilo"
 
 
***
 
Bądź szczęśliwy geju, papież jest z ciebie zadowolony...

//ram.neon24.pl/post/143876,badz-szczesliwy-geju-papiez-jest-z-ciebie-zadowolony 

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • Troszkę niefortunny tytuł
  to "krycie" kardynała pederasty. Ktoś pobieżnie czytający może zrozumieć to jako niecne występki naszego papieża....Grozą wieje.....
 • @ZBYSZEK49 19:28:02
  .
  trzeba wiedzieć o tym, że słowa mają więcej niż jedno znaczenie!
 • @RAM 19:56:38
  To był taki "żarcik", chyba niezbyt udany.
  Szacunek dla Pana publikacji jest u mnie nieostający.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930