Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

O tym jak lichwa, rękami Macrona, "czyści" Sahel...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Cóż wyobraża sobie europejski motłoch? Że stworzyliśmy euro dla uszczęśliwienia go?..."

 

Migranci, czyli o tym jak lichwa, rękami Macrona, "czyści" Sahel...
 

 
 
RAM      25 lipca 2018  
 
 
W swym artykule z 24 lipca 2018, Maurizio Blondet pisze o wizycie Jean-Yves'a Le Drian'a – francuskiego ministra spraw zagranicznych w Tripoli, gdzie tenże funkcjonariusz spotkał tak Fayez'a al-Sarraja, szefa pseudo-rządu libijskiego, jak i dowódców lokalnych milicji libijskich. Celem wizyty była, jak podano, "propozycja rozmieszczenia wojsk francuskich w rejonie Misuraty, by w ten sposób wesprzeć GNA (libijski rząd porozumienia narodowego) w procesie stabilizacji kraju".

Podając źródła, autor informuje, że już wcześniej, w Tunezji, odbyły sie spotkania "wysłanników francuskich" z milicjami libijskimi, które oświadczyły jednakże, iż oczekują wizyty francuskiego ministra spraw zagranicznych. 11 lipca Naaba TV powiadomiła o przyjeździe do Libii "francuskich ekspertów wojskowych", tym razem na rozmowy z bandami dowodzonymi przez generała Haftar'a, które starają się przejąć libijskie pola roponośne.

Blondet stwierdza, że Le Drian z pewnością przybył do Tripoli z darami i pyta czy stanowią one broń (w zwiazku z onz-owskim embargiem na jej sprzedaż do Libii) czy też pieniądze? Dodaje, że być może Le Drian zadbał o jedno i drugie.
 
Według blogerów włoskich zajmujących się geopolityką, częścią składową tychże operacji jest nieprzerwana i zaciekła działalność hiszpańskiej NGO – "Proactiva Open Arms" – relacjonuje Blondet i dodaje, że – pod pretekstem ratowania migrantów – chodzi o stwarzanie trudności rządowi włoskiemu.
 
 
Proactiva Open Arms
 
 
Rzecz w tym, że francuski koncern naftowy Total korzysta z libijskiej ropy razem z Repsol'em – koncernem hiszpańskim. Obydwa przedsiębiorstwa oskarżane są o finansowanie "milicji berberyjskich, które kierują działalnością przemytników ludzi w Al-Zuwara".
 
Funkcjonują tam jeszcze inne uzbrojone bandy, wrogie libijskiej Straży Przybrzeżnej (organowi wiernemu Serraj'owi), lansowane przez Open Migration, będącą organem Coalizione Italiana Libertà e Diritti Civili (CILD) – agencji skrajnej lewicy włoskiej, pracującej w łączności z organizacjami globalistycznymi.
 
Jeszcze bardziej promowana jest, pisze Blondet, "Proactiva Open Arms", założona przez Katalończyka Oskara Camps'a. Jeszcze kilka lat temu Camps pracował na plażach hiszpańskich jako zarządzający zespołem ratowników (był często denuncjowany, a także skazany za niepłacenie pracownikom zatrudnianym przez siebie).

 
Oscar Camps
 
La adjudicataria del socorrismo de BCN tiene un 'historial negro' en Baleares
 
 
Nagle, w jesieni 2015, Oscar Camps postanawia stać się altruistą i jedzie do Grecji by ratować tam "uciekinierów" z Syrii. W tym momencie rozkręca się wokół Camps'a beatyfikujący go cyrk mediatyczny, w którym biorą udział wszystkie osobistości Katalonii, od burmistza Barcelony Ady Colau po "Junta Permanent" Puigdemonta.
 
Uwaga, jaką separatyzm kataloński przejawia w stosunku do działalności Open Arms wytłumaczalna jest przyczynami związanymi z ropą naftową. 73 % tzw. free float hiszpańskiego koncernu naftowego Repsol znajduje się w obrocie giełdowym, a 12 % pakietów kontrolnych jest w rękach katalońskiego banku La Caixa. La Caixa praktycznie rządzi Repsolem.
 
To właśnie bank La Caixa, poprzez swą fundację, jako pierwszy finansuje ratownika plażowego Oscara Camps'a, ofiarując mu 200 000 euro.Wkrótce bank mobilizuje innych "darczyńców".
 
 
La Fundación Bancaria La Caixa impulsa con 200.000 euros la labor de la oenegé Proactiva Open Arms
 
 
 
 
Na załączonej fotografii znajduje się Oscar Camps – podwójny ratownik, tj. plażowy i migrancki – w towarzystwie darczyńcy Jaime Girò, będącego jednocześnie dyrektorem komunikacji banku La Caixa, oraz 2 koncernów naftowych – Repsol'u oraz baskijskiego Petronor'u.
 
Ważnym partnerem Petronoru jest Ibaizàbal – spółka zajmująca się holownikami, która jeden z nich "ofiarowała" Camps'owi, "ratującemu" migrantów w pobliżu wybrzeża libijskiego – wykradającemu ich w ten sposób spod kontroli libijskiej Straży Przybrzeżnej i przywożącemu ich do Włoch.  
 
NGO Open Arms dostała także luksusowy żaglowiec "Astral" służący jej jako statek pomocniczy."Ofiarodawcą" jest andaluzyjsko-włoski milioner Livio Lo Monaco.
 
  
 
Lo Monaco, el rico empresario que cedió su velero para rescatar refugiados
 
 
Jeszcze inne fundusze pochodzą z portalu-fundraising "Banco Solidal", podlegającemu "Fundacion Real Dreams" z Barcelony, którą kieruje David Levy Faig, były wiceprezydent Merrill Lynch – Hiszpania.
 
 
Na podstawie:
 
Macron planuje bazę wojskową w Libii (ma po swej stronie Open Arms)
MACRON VUOLE UNA BASE MILITARE IN LIBIA (ha dalla sua Open Arms)
 
 
Stefano Ali na stronie ilcappellopensatore.it pisze w związku z tym:
 
"Przypadek Open Arms jest ściśle zwiazany z libijską ropą naftową i z interesami katalońskiego koncernu Repsol". Wraz ze zmianą rządu we Włoszech, Tak Francuzi jak i Hiszpanie zobaczyli przed sobą mur.
 
Podczas gdy rozmówcą Włochów jest uficjalny rząd Serraja w Tripoli, Hiszpanie, a nade wszystko Francuzi popierali do tej pory generała Haftar'a.
 
Dla Macrona sytuacja jest podwójnie trudna, ponieważ w Sahelu, będącym dawną kolonią francuską, odnotowuje się rosnący wzrost świadomości społeczeństwa co do permanentnych uwarunkowań kolonialnych tych terytoriów. Tymi, którzy budzą się pierwsi są ludzie młodzi.
 
W czerwcu 2018 najbardziej znani rapper i piosenkarze Sahelu zorganizowali spotkanie noszące tytuł "7 minut przeciwko frankowi CFA".
 
VIDEO:
 
Emigracja z krajów Sahelu oznacza dla Francji łagodzenie rosnącego tam buntu. Macron – opróżnienie Afryki z jej najsilniejszych elementów – uważa za konieczność, by neokolonializm francuski mógł przetrwać.
 
Jak jest to możliwe?
 
Także przy pomocy mikrokredytów dotowanych, które ofiaruje NGO Jacquesa Attali, mentora Macrona. W ten sposób, jednocześnie, nie dochodzi do upadku neokolonializmu i możliwe jest prowadzenie przez Francję wojny o ropę.
 
Macron nie zrezygnuje z neokolonializmu, ponieważ Francuzi posiadają w Sahelu kopalnie uranu, złota, diamentów i krzemu.
 
Dlatego to wzdłuż szlaków, którymi podążają do Europy migranci, zainstalowane są francuskie bazy wojskowe, tak by mogły strzec zdominowanych przez Francję terytoriów. Znajdują się one w Nigrze, w Mali, Czadzie oraz Republice Środkowoafrykańskiej.
 
Stąd pojawiła się intensyfikacja niekonwencjonalnej wojny przy pomocy migrantów ze strony Macrona i Sancheza przeciwko Włochom.
 
Na podstawie:
 
Open Arms – zajęta ropą i migrantami. Trwa coraz to twardsza wojna
Open Arms fra petrolio ed esseri umani. Una guerra sempre più dura  
 
 
 
Ilaria Bifarini (absolwentka prywatnej, prestiżowej szkoły biznesu – Università Bocconi w Mediolanie)  pisze w związku z kwestią migrantów:
 
«W związku z migrantami, przynajmniej raz postawiliśmy sobie pytanie: kto finansuje te drogie i niebezpieczne podróże?
 
W zrozumieniu tegoż problemu pomaga nam studium zrealizowane w Kambodży w latach 2008 – 2010. Analiza częstotliwości i sposobu emigracji ludności kraju umożliwiła odkrycie bezpośredniej korelacji pomiędzy ekspansją mikrokredytu i wzrostem emigracji. To samo można zauważyć w Bangladeszu.
 
To właśnie w Bangladeszu, dzięki poparciu takich osobistości jak Clintonowie i Bill Gates, i z udziałem Banku Światowego, we wczesnych latach '80 – stworzono Grameen Bank – instytucję finansową, która deklarując "filantropijne" pragnienie zaoferowania ludziom lepszej przyszłości – udzielała pożyczek osobom najuboższym – niemających dostępu do kredytu.  

 
Pożyczki te przekształciły się w bodziec w kierunku emigracji, jako że ludność miejscowa pozbawiona jest narzędzi i możliwości zainwestowania otrzymanych pieniedzy w sposób poduktywny.
 
Bardzo szybko powstał tym samym business tak zwanych "migration loans" – który okazał się być żyłą złota dla takich NGOs jak BRAC (Bangladesh Rural Advancement Commitee) – leader sektora. Agencje NGOs podobne do BRAC funkcjonują również w Ameryce Łacińskiej oraz w wielu krajach Afryki i zajmują się nie tylko finansowaniem ale także pomocą w załatwieniu praktyk związanych z emigracją, a następne odzyskiwaniem należności».
 
 
Bifarini pisze, że również Żyd Jacques Attali – odkrywca i sponsor Macrona – ma swe zasługi na odcinku mikrofinansów. W roku 1998 Attali założył Planet Finance (przechrzczoną później na Positive Planet) – agencję no profit, oferującą usługi i konsulenze z zakresu mikrofinansów. Positive Planet mówi o sobie, że jej celem jest «realizacja inkluzji ekonomicznej, społecznej i środowiskowej na całym świecie, zwalczającej nędzę poprzez rozwój sektora mikrofinansów".
 
Warto przypomnieć, że Attali stwierdził: "Cóż wyobraża sobie europejski motłoch? Że stworzyliśmy euro dla uszczęśliwienia go?"
 
Jego autorstwa jest także opinia: "Altruizm jest bardziej inteligentną formą egoizmu".
 
Ilaria Bifarini podsumowuje, pisząc, że finansjalizacja nędzy i ludzkiego życia jest jednym z najbardziej niegodziwych etapów antyspołecznego i regresywnego globalnego modelu ekonomicznego.
 
Na podstawie:
 
Mikrokredyt i migracje masowe czyli finansjalizacja rozpaczy
Microcredito e migrazioni di massa: la finanziarizzazione della disperazione
 
NGO, finansjera i migranci. Przypadek Jacquesa Attali
ONG, finanza e migranti. Il caso Jacques Attali
 
 
 
Jacques Attali
 
 
Włoska strona voxnews.info pisze o mafii nigeryjskiej działającej we Włoszech. Na podstawie dochodzeń policji z Perugii (Umbria) wynika, że na łodziach i pontonach przybywają do Włoch (a stamtąd do całej Europy) prostytutki, których przyjazd jest przez bossów nigeryjskich oczekiwany.
 
Jedna z prostytutek przesłuchanych przez policję, na pytanie o zapłatę za przeprawę stwierdziła, że przemytnicy (Libijczyk i Nigeryjczyk) zamiast pieniędzy za bilet woleli stosunki seksualne z nią. Voxnews.info stwierdza: oto dlaczego Afrykanki przyjeżdżają do Włoch w ciąży.
 
Podsłuchiwany przez policję mafioso nigeryjski powiedział w pewnym momencie: "Czekam na 5 kobiet, które mają przyjechać, dlatego proszę Boga by przerzut z Libii nie skończył się".
 
Inna z nigeryjskich k**ew opowiada: "Po Przyjeździe do Włoch przebywałam początkowo w ośrodku dla uchodźców. Później udało mi się uciec stamtąd".


 
Po wydostaniu się ze struktur, prostytutki przejmuje mafia. O azyl proszą także nigeryjscy pushers przybywający do Włoch.
 
Voxnews.info pisze, źe pieniądze pochodzące tak z rozprowadzania narkotyków jak i prostytucji wracają do NGOs i finansują je.
 
Na podstawie:
 
Boss nigeryjski: "Modlę się by przerzut z Libii nie skończył się"
“Prego sbarchi dalla Libia non finiscano”: intercettazione choc del boss della Mafia Nigeriana
 
***
 
Potworna przyszłość, którą obiecuje nam handełes Attali
 
***
 
Using Refugees as Weapons
 
The weaponization of migration: examining migration as a 21st century tool of political warfare
 
Migration as a Weapon in Theory and in Practice
 
***
 
Warto wiedzieć, że:
 
Salvini nie wyklucza włoskiego veto w sprawie sankcji wobec Rosji: "Tracimy 7 milionów euro dziennie". (Salvini poleciał zwykłym samolotem do Moskwy, by oglądnąć mecz finałowy Mundialu, po czym spotkał się z rosyjskim ministrem spraw wewnętrznych)
Salvini non esclude il veto dell'Italia sulle sanzioni alla Russia: "Ci costano 7 milioni al giorno"
 
 
Di Maio zwraca się do włoskich rolników: "Nie pozwolimy na ratyfikację CETA. Urzędnicy państwowi, którzy będą popierać CETA zostaną usunięci". (Jak chodzi o import produktów rolniczych, by chronić rolnictwo włoskie – nowy rząd włoski zweryfikuje traktaty z Marokiem i Tunezją)
Coldiretti, Di Maio: " No al Ceta. I funzionari che lo difendono saranno rimossi"
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • Jacques Attali - zdjęcie
  To zdjęcie Jacques'a Attali jest baardzo dziwne chociaż robił je profesjonalista.
 • @Robik 14:19:24
  .
  :)))))))... to nie zdjęcie jest dziwne!... UNY są dziwne!
 • @RAM 14:26:27
  Światło zostało celowo tak ustawione żeby podkreślić tę "dziwność".
  Zapewne za jego zgodą.
 • Ciekawostka dnia!
  .
  Włoski, zhomoseksualizowany kościół pod wodzą Bergola, obłowił się jak cholera na napełnianiu pustych klasztorów migrantami, więc obecnie, szlag pedałów trafia, że Salvini ukrócił proceder.

  Tygodnik Famiglia Cristiana, wydawany przez Paulinów, ukaże się za kilka dni z fotografią Mateusza na okładce i napisem Vade Retro Salvini, tym samym przyrównując wicepremiera do diabła!

  Oto, z jaki elementów składa się dziś Kościół Katolicki!

  La copertina choc di Famiglia Cristiana: Salvini paragonato al Demonio
  http://www.ilgiornale.it/news/politica/copertina-choc-famiglia-cristiana-salvini-paragonato-demonio-1557874.html

  http://www.ilgiornale.it/foto/copertina-famiglia-cristiana-contro-matteo-salvini-1557862.html
 • @Krystyna Trzcińska 19:27:04
  .
  Pani Krystyno, proszę napisać coś sensownego w ramach komentarzu!... wklejanie mało czytelnych obrazków nie ma sensu...
 • @Robik 14:19:24
  Zdjęcie ma świadczyć o jego tajemniczej demoniczności sile,poparciu sił ciemności czyli nic nowego pustka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829