Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bill Browder: Kolejny Żyd – agent i szabrownik

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Browder jest jednym z tych, którzy w największym stopniu przyczynili sie do rozpętania nowej zimnej wojny miedzy Zachodem i Rosją..."

 

Oto mister Browder, wielki reżyser "Russiagate"
ECCO MISTER BROWDER, IL GRAN REGISTA DEL “RUSSIAGATE”
 
 
 
Maurizio Blondet     19 lipca 2018     tłum. RAM
 
 
W Helsinkach, podczas spotkania z Trumpem, Putin stwierdził, że pozwoli, by Robert Mueller – amerykański prokurator zajmujący się wyszukiwaniem dowodów przeciwko Donaldowi (w kontekście Russiagate) – przesłuchał 12 funkcjonariuszy rosyjskich (których Mueller oskarża o zinfiltrowanie Demokratów – i tym samym o sabotaż wyboru Hillary Clinton na prezydenta USA). Putin jednakże poprosił, by w zamian za to, Stany Zjednoczone udzieliły zgody na przesłuchanie przez prokuratorów rosyjskich "podejrzanych" obywateli amerykańskich –  wśród których byłego ambasadora USA w Moskwie – Michaela McFaul'a oraz innych – "mających powiązania z oskarżeniami wytoczonymi przeciwko Billowi Browder'owi".
 
Wystarczyło ujawnienie przez rzecznika prasowego Białego Domu , że Trump "razem ze swym sztabem pracuje nad rosyjską prośbą", by wzniecić wściekłą panikę całego amerykańskiego Deep State, w tym w sposób szczególny dwóch co tylko wymienionych osób. Michael McFaul zadeklarował w telewizji, że sama hipoteza, iż Trump mógłby zgodzić się na propozycję Rosjan jest "szalona i haniebna", zaś Bill Browder, w wywiadzie dla Fox News oświadczył: "Jestem obywatelem brytyjskim, a zatem prezydent nie posiada jurysdykcji nade mną. Musiałby prosić o interwencję Theresę May, ale ona nie zechce oddać mnie w ręce Putina".
 
Zapytacie w tym miejscu jaką rolę odgrywa Bill Browder, obywatel brytyjski urodzony w USA, miliarder, Żyd – syn jednego z leaderów amerykańskiej partii komunistycznej (który stał się później przydatnym świadkiem podczas makkartystowskich "polowań na czarownice") – oskarżony przez prokuraturę rosyjską o bycie – pod koniec lat '90 – jednym z najwiekszych oligarchów – szabrowników byłego Związku Sowieckiego i o wypranie 1,5 miliarda dolarów (ukradzionych Rosji) dzięki zagranicznym rachunkom bankowym (z których 400 000 dolarów tenże Browder miał przeznaczyć na kampanię Hillary Clinton).
 
Jeżeli nie słyszeliście do tej pory niczego na temat Billa Browder'a, nie jest to absolutnie waszą winą, ponieważ Browder'owi udało się – dzięki interwencji posłów "przyjaciół Izraela" – uniemożliwić prezentację w Parlamencie Europejskim filmu dokumentalnego na temat jego życia, noszącego tytuł "Efekt Browder'a".
 
Również nota biograficzna w Wikipedii, dotycząca Browder'a, została wyczyszczona przez jego adwokatów. Według Israela Shamira – "Browder jest jednym z tych, którzy w największym stopniu przyczynili sie do rozpętania nowej zimnej wojny miedzy Zachodem i Rosją". Sam Browder określa Putina jako "zimnokrwistego zabójcę" oraz "dyktatora przestępcę, niczym nie różniącego się od Hitlera, Mussolini'ego czy Kaddafi'ego".
 
Zauważmy, że Browder wyrażał się w całkowicie różny sposób, kiedy – razem z innymi oligarchami, takimi jak Chodorkowski, Bieriezowski i Gushinski (Żydzi) – wylądował w osłabionej upadkiem sowieckiej Rosji, by tam – dzięki transakcjom finansowym (których natura nigdy nie została wyjaśniona) – zgromadzić sobie niewyobrażalny wprost majątek.
 
Chodorkowski, który przywłaszczył sobie Gazprom skończył w więzieniu, Bieriezowski i Gushinski uciekli do Wielkiej Brytanii; Browder, jedyny nie posiadający obywatelstwa rosyjskiego – wstąpił w szeregi klakierów i pochlebców Putina, łudząc się, że uniknie kary. Wydaje się jednak, że Putin nie okazał się wrażliwym na peany, w zwiazku z czym Browderowi zakazano wjazdu do Rosji.
 
W roku 2009 rosyjskie organy sprawiedliwości wsadziły za kratki Sergeja Magnitskiego – eksperta podatkowego, który pod nieobecność szefa "zajmował się jego interesami". Magnitsky następnie zmarł w więzieniu. Torturowany i bity – jak oświadczył Browder – ponieważ zamierzał zdenuncjować skorumpowanych funkcjonariuszy rosyjskich. Oskarżenie to wraz z towarzyszącą mu narracją stało się pewnikiem dla mass mediów mainstreamu, który jednak został poważnie podważony przez film dokumentalny, którego prezentacja w Europarlamencie została przez Browdera uniemożliwiona.
 
Pomimo to, dla amerykańskiego Kongresu – pozostającego od zawsze na usługach Lobby – oskarżenie tego rodzaju stało się podstawą dla sporządzenia ustawy o nazwie Magnitsky Act – będącej pierwszym aktem nowej zimnej wojny z Rosją – która za śmierć Magnitskiego i za konfiskatę bogactw Browdera obwiniła wszystkich Rosjan.
 
Od owego momentu, pisze Shamir, "można zamrozić jakiekolwiek konto w banku obywateli rosyjskich, bez uciekania się do najmniejszych nawet formalności prawnych". (...)
 
A oto, czym zajmował się Magnitsky – nieszczęsna ofiara okrutnych Rosjan – pracując dla swego klienta Browdera: otóż Magnitsky otwierał fikcyjne spółki w Kałmucji, autonomicznej prowincji rosyjskiej, której Moskwa – sądząc, że inwestycje zagraniczne przyczynią się do rozkręcenia jej rozwoju gospodarczego – przyznała istotne ulgi podatkowe. Spółki które założył Magnitsky z pewnością nie zainicjowały żadnego cudu ekonomicznego jako że były niczym innym jak tzw. "skrzynkami pocztowymi" (przez które przepływały miliony i miliardy), uznawanymi następnie za upadłe i zamknięte. Rzecz w tym, że przedsiębiorstwa te, będące oficjalnie własnością obywateli rosyjskich, nabywały akcje innych spółek rosyjskich, których sprzedaż cudzoziemcom – Moskwa – pamiętając o szabrownictwie dokonanym przez oligarchów – zabroniła.
 
Ale to nie wszystko.ponieważ jako właścicieli spółek Magnitsky rejestrował upośledzonych – tak fizycznie jak i psychicznie – kałmuków, wykorzystując fakt, że osoby te były zwolnione od jakiegokolwiek podatku. Na filmie dokumentalnym, jakiego nie zobaczyli europosłowie, niektóre z wymienionych osób – ograniczonych i często niepiśmiennych – opowiadają jak doszło do tego, że podpisały dokumenty, których nie były w stanie przeczytać i jak otrzymywały za tę czynność co nieco pieniędzy – ilości skromne – w porównaniu z miliardami, przepływającymi przez "ich" konta.
 
Środki te lądowały w tajemniczej siatce finansowej, zarzadzanej przez potężnych Żydów, takich jak wydawca brytyjski Robert Maxwell, urodzony w Czechosłowacji, "libański" bankier Edmond Safra (jego bankowi Międzynarodowy Fundusz Walutowy powierzył 4 miliardy dolarów przeznaczone dla zrujnowanej Rosji – pieniądze oczywiście zniknęły) oraz Borys Bieriezowski. Wszyscy trzej zginęli w okolicznościach tajemniczych i drastycznych; mówiono później, że byli oni agentami Mossadu, którzy zrewidowali radykalnie swe poglądy.    

 
Michael McFaul
 
 
 
Bill Browder
 
 
 
 
Sergej Magnitsky
 
Magnitsky Act
 
 
 
Robert Maxwell
 
 
 
 
Edmond Safra
 
 
 
 
Boris Bieriezowski
 
 
Oficjalną prośbę o możliwość przesłuchania Browdera w USA prokuratura rosyjska wystosowała właśnie po to, tj. by dowiedzieć się gdzie znajdują się pieniadze, o których mowa. (...)
 
Sytuacja Browder'a staje się coraz to bardziej niepewna. Mówiono, że Borys Bieriezowski, żydowski oligarcha mieszkający w Londynie, został zabity, ponieważ zwrócił sie do Putina z oficjalną prośbą o to, by mógł powrócić do Rosji. Aktualnie, szef jego ochrony – Sergej Sokolow przyjechał do Moskwy z dokumentami zebranymi przez Bieriezowskiego, ktore oligarcha miał zamiar zabrać ze sobą jako "ułatwienia" w sprawie swego powrotu. Z nich to wynika, że Browder był agentem CIA w latach swej aktywności w Rosji (po czym przeszedł do brytyjskiego M16) i że jego działalność w sektorze finansowym była jedynie częścią ogólnego projektu wojny ekonomicznej z Rosją.
 
Na tymże samym filmie dokumentalnym – którego nie zobaczyli europosłowie – znajduje się także wywiad z Magnitskim przebywającym w więzieniu, podczs którego stwierdza, że obawia się, iż jego klient Browder będzie chciał go zabić, by w ten sposób uniemożliwić mu oskarżenie go współsprawstwo.
 
W tym momencie macie prawo zapytać, czemu wspomniany film dokumentalny miał zostać zaprezentowany w Europarlamencie? Odpowiedź jest łatwa, jako że to właśnie Parlament Europejski zapłacił za jego realizację, finansując jego twórcę – Andreja Nekrassowa, dziennikarza rosyjskiego.
 
Zapytacie czemu wybrano Nekrassowa? Ano dlatego, ponieważ Nekrassow jest bardzo wrogo nastawiony do Putina oraz znany jest ze swych udokumentowanych ataków na putinowski system rządzenia, Nekrassow jest autorem kontrowersyjnych dochodzeń skierowanych przeciwko Putinowi, za sprawą których wystosowany został do Cypru wniosek o jego zatrzymanie.
 
Rzecz w tym, że Nekrassow – rozpoczynający misję z najlepszymi intencjami by w filmie dokonać gloryfikacji Magnitskiego jako niewinnego męczennika dawnego KGB a Browder'a wynieść do roli szlachetnego milionera, udzielającego się na rzecz uwolnienia Rosji od nowego Hitlera – po drodze, w trakcie 3 lat dochodzeń, podczas których wysłuchał relacji dziesiątków świadków – znalazł się twarzą w twarz z bezspornymi dowodami sytuacji całkowicie odwrotnej: tj. ujrzał, że wersja prawdziwa to ta przedstawiona przez prokuratury rosyjskie, podczas gdy przekaz Browdera jest jedynie opowiastką i fake news'em.

 
Andrej Nekrasow
 
Arte censure un film russe d'opposition disant la vérité sur Browder
 
 
Nekrassow – po swym odkryciu – doświadczył nawet wyrzutów sumienia, które wpędziły go w depresję, co opisuje na swym blogu.
 
Ответвдове Сергея Магнитского
 
Jednakże adwokaci Browder'a zagrozili europosłom, że wniosą sprawę do sądu, jeżeli film, za który zapłacili, zostanie zaprezentowany, więc Parlament Europejski czym prędzej zrezygnował z tego rodzaju imprezy. Również eurokratyczna telewizja ARTE zaniechała wyświetlenia produkcji, którą zobaczyli wyłącznie Rosjanie w rosyjskich telewizjach.
 
Film o Browder'ze:
 
Propozycja Putina wystosowana do Trumpa, jak i jedynie samo przypuszczenie, że Trump mógłby ją zaakceptować, spowodowały wrzaski Deep State'u, które ukazują nie tyle jego siłę, co desperację i strach. Oznacza to, że to właśnie Browder jest kluczową postacią jak chodzi o zrozumienie tak niepoczytalnej operacji Russiagate, jak i usiłowań wywiadu brytyjskiego, mających na celu doprowadzenie Zachodu (przy pomocy nieprawdziwej opowiastki o nowiczoku otruwającym Skripalów) do ostatecznego zerwania z Moskwą. Sergej Skripal chciał ponoć wrócić do Rosji, a swój powrót mógł pragnąć "ułatwić" dowodami kompromitującymi M16.
 
Nie jest więc przypadkiem, że w tych samych godzinach, w których, agent Browder zmuszony jest do udzielania wywiadów telewizjom, Londyn ogłasza, że "zidentyfikował trucicieli Rosjanina ex szpiega".
 
Mass media powtarzają wiernie te informację, bez postawienia istotnego pytania: gdzie znajduje się obecnie ocalały Skripal? I gdzie znajduje się Julia, równie cudownie jak jej ojciec ocalona od śmierci? Jest przecieź obywatelką rosyjską; dlaczego nie wróciła jeszcze do Rosji? Gdzie Anglicy przechowują Skripalów?
 
Byłoby przecież rzeczą niezwykle użyteczną publiczne pokazanie ich i przeprowadzenie z nimi wywiadu, w którym mogliby oskarżyć diabolicznego Putina o ich otrucie. Zmiast tego – ojciec i córka zniknęli.
 
Czy Skripalowie żyją jeszcze?
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • Ten Browder
  to też tylko sęp wypuszczony na żer przez tych, którzy zasiadają na co dzień - najbliżej samego Lucyfera.
 • 5*
  Artykuł tak prawdziwy, że aż niewiarygodny....
  A może odwrotnie ?
 • @SZS 18:41:32
  Nie byłby aż tak niewiarygodny (czy może szokujący) gdyby zapoznawać się z tymi treściami stopniowo,Na przykład już dwa lata temu na tym portalu. http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132715,historia-jednego-kredytu-z-mfw-16-07-2016
 • Oj tam , wszystkie "pinondze " świata należą do ziomali Browdera i do niego!!
  Tak mówi oficjalnie wydana w 2001 roku w Moskwie (przez Kongres Żydowskich Religijnych Organizacji i Stowarzyszeń w Rosji – KŻROiS) książkę „Kicur Szulhan Aruh”. Jest to skrócone wydanie żydowskiego zbioru praw „Szulhan aruh”, sporządzonego kilka stuleci temu na podstawie Talmudu i obowiązującego do przestrzegania po dzień dzisiejszy.–

  Pieniądze akumów w istocie to jakoby dobro bezpańskie i każdy, kto przyjdzie jako pierwszy weźmie je w posiadanie. W stosunku do akuma nie istnieje oszustwo (Hoszen ha – miszpat 156-5, Haga:227-26; 348-2, Haga).
  Przy rozliczeniu finansowym: jeśli nie-żyd się pomylił, proponuje się skorzystać z jego pomyłki (s.406).


  http://radiopomost.com/wp/uncategorised/publicystyka/rosja-rewolucja-bolszewicka-i-rola-zydowska/
 • @trojanka 21:21:28
  //wszystkie "pinondze " świata należą do ziomali Browdera i do niego!!//

  To jeszcze pół biedy.Mogą sobie Browder z ziomalami chcieć nawet gwiazdki z nieba i kafelka z pieca.To bezczelne ale jeszcze nie groźne.
  Najgorsze jest to że ów zamiar realizowany jest przez zachodnie służby specjalne,"wolne media" oraz cały pozostały polityczny establishment.
  Co o sprawie Browdera pisze gazeta wyborcza?
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,17959803,Kapitalista_w_krainie_bandytow.html

  co w "strefie wolnego słowa" czyli w "gazecie" dla śmiechu zwanej" polską"? http://niezalezna.pl/220316-bill-browder-ujawnia-slaby-punkt-putina-on-nie-moze-oddac-wladzy-jego-sytuacja-jest-niepewna

  Dwa z pozoru biegunowo różne media ale niech mi kto znajdzie bodaj jedną różnicę.
 • Może Putin pokazał film Trumpowi.
  Amerykańscy "Browderowie" okradają też USA.
 • @ikulalibal 21:36:14
  Nie ma w sumie- uzupełniają się wzajemnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829