Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
436 postów 1128 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Jak wiele rzeczy uprzytomniliśmy sobie w tych godzinach..."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Pojęliśmy, że Unia Europejska nie jest związkiem narodów wolnych i mających takie same prawa, ale że jest niemieckim łagrem. Nauczyliśmy się tego, że Wolność jest potrzebą ludzką fundamentalną i bezwzględną...

 

Jak wiele rzeczy uprzytomniliśmy sobie w tych godzinach...
QUANTE COSE ABBIAMO IMPARATO IN QUESTE ORE
 
 
 
 
Maurizio Blondet      28 maja 2018        tłum. RAM
 
 
Na przeciągu zaledwie kilku godzin, w obliczu puczu, nauczyliśmy się kilku podstawowych prawd, które oni  przed nami ukryli, i ukryli je tak dobrze, że stały się dla naszych sumień mało zrozumiałe.
 
Pojęliśmy, że Sprawiedliwość jest głęboką potrzebą, wpisaną w ludzkie serce i że do jej odczuwania niepotrzebne są żadne kodeksy czy też prawo stanowione.
 
Uświadomiliśmy sobie, że doświadczyliśmy niesprawiedliwości, cokolwiek by nie mówiły ich kostytucje, ich kanony, ich wynalazki "prawne" lub ich telewizje i gazety.
 
Stanie się świadomymi tego rodzaju rozbieżności – ujawniające się pragnieniem sprawiedliwości i wolą odzyskania Sprawiedliwości zdradzonej przez instytucje państwowe – stanowi pierwszą fazę dojrzałości politycznej.

Pojęliśmy, że "suwerenność narodowa" jest równoznaczna ze "swobodami politycznymi", że "populizm" jest prawdziwą demokracją, pojmowaną jako władza narodu i że to, co oni nazywają demokracją jest kłamstwem ponadnarodowej oligarchii plutokratycznej, będącej na usługach obcych.
 
Zrozumieliśmy, że "Legalność" pozbawiona jest Prawowitości; że obowiązująca dziś "Legalność" jest dogłębnie bezprawna, tj. przestępcza.
 
Wyjaśnianie różnicy pomiędzy legalnością i prawowitością wymaga całych stron traktatów z zakresu filozofii politycznej, ale my nauczyliśmy się tego na własnej skórze w zaledwie kilka godzin i wiemy – czujemy to, że żyjemy dziś ciemiężeni jarzmem ich "legalności".

 
Nauczyliśmy się tego, że Wolność jest potrzebą ludzką fundamentalną i bezwzględną i że nie ma nic wspólnego z "wolnościami", którymi obdarzyli nas wyznawcy ideologii liberalnych, libertyńskich i transgresywnych, "praw LGBT", "małżeństw" gejowskich, wolnej marihuany i prawa do eutanazji.
 
Zaczynamy pojmować, że prawdziwa Wolność została nam zabrana w tym samym czasie, kiedy dawano nam wszystkie te fałszywe rzeczy (o których powyżej), nic ich nie kosztujące; zaczynamy rozumieć, że trzeba walczyć o odzyskanie wolności, bo nie jest ona za darmo.
 
Wszystkie libertarianizmy i liberalizmy są ideologiami sił, które nas gnębą. Wszystkie ich media (wszystkie jednakowe) głoszą w tych godzinach, że powinniśmy być posłuszni "rynkom", ponieważ to one pożyczają nam pieniądze byśmy mogli spłacać długi. Długi, które zaciągnęli nasi kapo.

 
Pojęliśmy, że Unia Europejska nie jest związkiem narodów wolnych i mających takie same prawa, ale że jest niemieckim łagrem. Gdy tylko powzięliśmy decyzję o opuszczeniu go, Niemcy założyli ogrodzenie elektryczne, spuścili ze smyczy dobermany i rozdali kije włoskim kapo, by ci ukarali "bezczelnych" i spałowali "żebrackich darmozjadów" (od tłumacza: tak prasa niemiecka nazwała w tych dniach Włochów), którzy mają śmiałość buntować się.
 
Nauczyliśmy się Braterstwa.
 
Odnaleźliśmy braterstwo polityczne, chociaż jeszcze niedawno sądziliśmy, że nie jesteśmy do tego zdolni: "świerszczyki" (od tłumacza: mowa o członkach Ruchu 5 Gwiazd, założonego przez włoskiego komika Beppe Grillo, którego nazwisko w polskim tłumaczeniu to świerszcz) razem z członkami Ligi, mieszkańcy włoskiego Południa razem z Włochami mieszkającymi na Północy.
 
Młodzi – w człowieku 81-letnim znaleźli swego przedstawiciela (od tłumacza: chodzi o prof. Paolo Savonę), co miejmy nadzieję jest symptomem braterstwa pomiędzy pokoleniami.
 

Jest to braterstwo polityczne, świadome tego, że odebrano nam wolność i że trzeba być i trwać w jedności by ją odzyskać. (...) 

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

 

KOMENTARZE

 • Chwyta za serce i rodzi braterstwo...
  ...w Państwie Polaków Polsce NIKT tak jeszcze nie pisze :(
 • Maurycy Blondet
  przywraca nam język tytanów senatu Republiki Rzymu. Oby jeszcze tylko odżył duch Rzymskich Legionów...
 • @andrzejw 20:15:29
  .
  w Polsce pozostało coś na kształt rodziny Lota, reszta to karły mentalne, matoły sprzedajne...

  gnojono przez kilka stuleci potencjał ludzki żydami, więc skutki są...

  teraz ten zbydlęcony kikut społeczeństwa dalej Polskę żydom sprzedaje, więc nie należy łudzić się, że rodzina Lota będzie w stanie uratować Sodomę i Gomorę...

  wygląda na to, że kara się należy i że nadchodzi!
 • @autor
  Pozwolilem sobie wrzucic ten art na fecebok poniewaz padaja tu wazne spostrzezenia niezauwazalne dla sporej wiekszosci polakow [ .fecebok janusz szumowski]
 • @AgnieszkaS 22:46:05
  "- piszę się, że "śluby dla homoseksualistów" mogą stworzyć setki nowych miejsc pracy ( w Kalifornii) i miliony dolarów będą "wstrzyknięte" do ekonomii."

  Taaak, przy produkcji wazeliny!
 • Kto trzyma całe pieniądze świata?
  https://geopolityka.robertbrzoza.pl/finansjera/koniec-epoki-finansowych-dinozaurow-5-megafunduszy-rzadzi-swiatem/
 • Legalność przestępcza pozbawiona jest prawowitości.
  Od rzemyczka do koniczka.
  .
  Nieposzanowanie obowiązujących norm i utrata wzajemnego zaufania mogą nałożyć się na nieprzewidywalność, niepokój związany z kolosalnymi zmianami. Taki zbieg czynników może doprowadzić do kryzysu systemowego, jakiego świat jeszcze nie widział — powiedział prezydent. Putin zaapelował o budowę gospodarki zaufania."

  Ok. 2500 lat, łamany system równowagi demokracji może nie wytrzymać i pęknie. Kryzys jakiego świat jeszcze nie widział jest możliwy.

  Od początku demokracji, brak zaufania (prawowitości) daje trójka wpisana jako równowaga w konstytucjach.
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/143986,prorocy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031