Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 1228 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Szaty papieży i sprzedajni dostojnicy Kościoła Katolickiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najwyższy czas, żeby polscy publicyści nauczyli się szukać informacji w Internecie i nie wypisywali idiotyzmów...

 

Relikwie to nie fashion: O wystawie w MET, towarzyszącym jej pokazie mody i polskich publicystach
 
 
 
 
RAM     16 kwietnia 2018
 
 
W związku z idiotycznym artykułem jaki ukazał się na prawy.pl  http://prawy.pl/71166-uwaga-profanacja-na-slynnym-pokazie-mody-przy-wsparciu-watykanu/ ,
 
prostuję:
 
W nowojorskim Metropolitan Museum of Art zainaugurowano wystawę, która nosi nazwę Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination.
 
Znalazło się na niej 40 egzemplarzy strojów liturgicznych używanych przez papieży, w tych będących relikwiami (np. buty św. Jana Pawła II), wypożyczonych z Watykanu, za zgodą takich osobistości Kościoła Katolickiego jak mons. Georg Gänswein, prawa ręka Benedykta XVI i prefekt Domu Papieskiego oraz kardynał Gianfranco Ravasi, watykański "minister" kultury.

 
kardynał Gianfranco Ravasi
 
 
 
Georg Gänswein
 
 
Jest to o tyle zaskakujące, że inauguracji wystawy towarzyszył świętokradzki pokaz mody, z udziałem wielu amerykańskich półnagich idiotek, czyli tzw. «gwiazd» w roli modelek, o czym szeroko poinformowała włoska La Nuova Bussola Quotidiana, Marco Tosatti, Maurizio Blondet i inni.
 
Nieprawdą  jest – jak pisze w swym artukule Michał Krajski – że«Modelki (...) ubrane są w oryginalne stroje liturgiczne, które specjalnie na tę okazję zostały wypożyczone z Watykanu!».
 
W żadnym wypadku modelki nie nosiły oryginalnych strojów liturgicznych, pochodzących z Watykanu, ale ubiory, często o charakterze świętokradzkim (nadużycie krzyży i innych symboli chrześcijańskich) zaprojektowane przez projektantów mody, co zostało we Włoszech ostro skrytykowana, zwłaszcza przez dzienikarzy watykanistów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacje na temat wystawy, szczegóły ubiorów modelek oraz reszta zdjęć pod linkami:
 
Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination
 
How the Met Got the Vatican’s Vestments
 
Cardinal Timothy Dolan, Pierpaolo Piccioli, Caroline Kennedy Help The Met Unveil ‘Heavenly Bodies’ at the Costume Institute
 
Reliquie e parati sacri: l'intreccio tra Vaticano e Met
 
 
Najwyższy czas, żeby polscy publicyści nauczyli się szukać informacji w Internecie i nie wypisywali idiotyzmów.
 

  

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • Artykuł z prawy.pl:
  -
  Uwaga! Profanacja na słynnym pokazie mody przy wsparciu Watykanu
  http://prawy.pl/71166-uwaga-profanacja-na-slynnym-pokazie-mody-przy-wsparciu-watykanu/

  Michał Krajski
  Opublikowano 15 maja 2018

  W Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, największym i najstarszym muzeum w Stanach Zjednoczonych, co roku, w pierwszy poniedziałek maja odbywa się Met Gala. Są to prestiżowe targi w świecie mody, które przyciągają wszystkich ludzi z branży i celebrytów. W tym roku są to m.in. Rihanna, Kim Kardashian, Amal Clooney . Aby się tam dostać trzeba otrzymać specjalną rekomendację i wpłacić dużą sumę pieniędzy.

  Temat tegorocznej imprezy brzmi: „Niebiańskie ciała: Moda i katolicka wyobraźnia” („Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”). Nawet magazyn Glamour określił go jako „najbardziej kontrowersyjny w historii”.

  Niestety organizatorzy sięgnęli po najgorszy środek autopromocji: wulgarną profanację. Modelki w skąpych strojach udekorowane są krzyżami, parodiują Matkę Bożą, noszą papieskie tiary. Co gorsza, ubrane są w oryginalne stroje liturgiczne, które specjalnie na tę okazję zostały wypożyczone z Watykanu! Nie chodzi tu o jeden, czy dwa stroje, ale o 40!

  Trudno uwierzyć, że Watykan nie sprawdził, do czego będą wykorzystane. Słysząc nazwę organizatora, jego przedstawiciele mogli się domyśleć, że na pewno będą użyte w złych celach. Prawdopodobnie jednak z powodu pieniędzy za wynajem i posoborowej otwartości na świat pozwolono, żeby drwić z katolickich świętości oraz Kościoła i to za jego własną zgodą! Prawdopodobnie nie wydano by ich tradycyjnym kapłanom, aby wykorzystali je do kultu Bożego…

  Źródło: glamour.pl, plejada.pl (zdjęcia z pokazu)

  ------------------------

  zwrócić uwagę na źródła, jakich Autor bzdury użył do pisania swego "artykułu"! ... :))))))
 • Dowiedziałem się właśnie, że Autor ma tytuł doktora filozofii!... :)))
  .
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Krajski

  no to straszna bida, jak mamy w Polsce doktorów filozofii czerpiących informacje z takich źródeł jak te, które szanowny Autor wskazał!

  :)))))))
 • @tańczący z widłami 17:56:06
  Won!
 • Biskupi gay - friendly organizują w kosciołach czuwania z modlitwami przeciwko homofobii!
  .
  Da Bergamo a Palermo, arriva il club dei vescovi gay-friendly
  http://www.lanuovabq.it/it/da-bergamo-a-palermo-arriva-il-club-dei-vescovi-gay-friendly

  z całą pewnością dlatego, iż większość z nich jest niestety pedałami!
 • @RAM 12:22:49
  chyba Stanisław Krajski to nie to samo co Michał Krajski...chyba za bardzo się nakręciłeś :)))
 • @trybeus 13:39:56
  nikt się tu nie nakręcił! ...

  jeżeli otworzysz link, który podałem, dotyczący faktycznie ojca Michała, to zobaczysz, że na dole wikipedia pisze, że Stanisław Krajski jest ojcem Michała, doktora filozofii...

  niezgłębianie spraw do końca to też jedna z naszych poważnych wad narodowych!
 • @RAM 16:02:35
  ...ale syn nie musi być doktorem filozofii...poza tym od kiedy ojciec ma odpowiadać za pisaninę dorosłego syna? Skomentowałeś artykuł Michała, a obrzuciłeś błotem Stanisława, jego ojca, który wcale nie musi odpowiadać za swojego syna...dalej uważam, że jesteś nakręcony, wyluzuj, odpocznij:)))
 • @trybeus 10:38:28
  .
  ty nie kogutem jesteś ale zwykłym baranem, okazuje się!...

  (...)
  Życie prywatne

  Jest ojcem Michała Krajskiego - doktora filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, publicysty specjalizującego się w teologii denominacji chrześcijańskich i judaistycznych. (...)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Krajski


  poniżej natomiast masz serię wywiadów z doktorem filozofii Michałem Krajskim:

  https://www.google.it/search?q=micha%C5%82+krajski+youtube&oq=micha%C5%82&aqs=chrome.1.69i57j69i59j69i65l2j69i61j69i59.4081j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  bo tak ojciec jak i syn są doktorami filozofii, ale widać, że w owczarni (no bo nie w kurniku) o tym nie wiedzą i dowiedzieć się nie umieją...

  to ty trybeusie jesteś z rozumem na bakier! ...

  doradzam dokręć trochę śruby w swej czapie, bo są one zdecydowanie za lużne i twój rozum marnie funkcjonuje... nie jesteś w stanie ani przeczytać co w wikipedii napisane, ani sprawdzić w internecie jaki tytuł naukowy posiada Michał Krajski!

  dalej uważam i powtarzam, że ciemno i głucho w polskich łbach! ...
 • @trybeus 10:38:28
  .
  stwierdzenie, że "obrzuciłem błotem" kogokolwiek też jest głupie, bo napisałem jedynie to, co jest prawdą...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930