Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 1083 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Skripalowie zostali zatruci Fentanylem, a nie Nowiczokiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Bezwiednie ujawnił to artykuł, jaki ukazał się czasopiśmie Clinical Service Journal, ważnym biuletynie mającym powiązania z brytyjską służbą zdrowia, informującym o istotnych zdarzeniach medycznych...»

 

Skripalowie zostali zatruci Fentanylem, a nie Nowiczokiem. Gdzie się teraz znajdują?
GLI SKRIPAL AVVELENATI DA FENTANYL – NON DA NOVICHOK. E adesso dove sono?
 
 
 
 
Maurizio Blondet      29 kwiecień 2018        tłum. RAM
 
 
 
Skripalowie, tak ojciec jak i córka nie zostali zatruci Nowiczokiem, ale Fentanylem, tj. opioidem przeciwbólowym – 100 razy silniejszym od morfiny, którego ofiarą padają tysiące osób w Stanach Zjednoczonych.
 
Bezwiednie ujawnił to artykuł, jaki ukazał się czasopiśmie Clinical Service Journal, ważnym biuletynie mającym powiązania z brytyjską służbą zdrowia, informującym o istotnych zdarzeniach medycznych.
 
5 marca 2018, tj. w dzień po otruciu Skripalów w Salisbury, Clinical Service Journal donosił:
 
Salisbury District Hospital declared a “major incident” on Monday 5 March, after two patients were exposed to an opioid.

It followed an incident hours earlier in which a man and a woman were exposed to the drug Fentanyl in the city centre. The opioid is 10,000 times stronger than heroin.

 
 
Biuletyn pisał więc, że "mężczyzna i kobieta" zostali "w centrum miasta" wystawieni na działanie Fentanylu.
 
 
Jedynie 27 kwietnia tekst w biuletynie został poprawiony: "Dwoje pacjentów zostało wystawionych na działanie czegoś, o czym sądzi się, że jest opioidem".

 
 
Salisbury District Hospital declared a “major incident” on Monday 5 March, after two patients were exposed to what is believed to be an opioid.
 
Dwoje osób, tj."mężczyzna i kobieta", są przedstawieni jako "osoby które zostały wystawione na działanie substancji w centrum miasta".
 
 
Co się wydarzyło między datami 5 marca i 27 kwietnia?
 
Otóż 26 kwietnia, dziennikarka śledcza Dilyana Gaytandzhieva poinformowała o oświadczeniu Clinical Service Journal:
 
 
The #Skripals were exposed to #Fentanyl, not #Novichok. After I published this information yesterday (26.04.) the Clinical Services Journal redacted it today https://www.clinicalservicesjournal.com/story/25262/…  
 
 
Fentanyl jest środkiem przeciwbólowym, powszechnie dostępnym, będącym w wolnej sprzedaży w USA i w Wielkiej Brytanii. Nie jest żadnym tajnym gazem bojowym. (...)

 
Dilyana Gaytandzhieva jest Bułgarką. Stała się znana po tym jak ujawniła fakt, że ogromne ilości broni wyprodukowanej w Bułgarii były dostarczane terrorystom w Syrii, tj. takim ugrupowaniom jak Daesh, Al Nusra, najrozmaitsi salafici oraz PKK – za zgodą rządu Bułgarii i na polecenie United States Special Operations Command – USSOCOM, zaopatrzone w dokumenty, które sugerowały, iż są to ładunki dyplomatyczne, a zatem wolne od jakiejkolwiek kontroli na granicach. 
 
 
 
Dilyana Gaytandzhieva i broń przez nią wykryta
 
 
Wszystko to odbywało się zapośrednictwem Silk Way Arlines, azerbejdżańskich linii lotniczych, które na przestrzeni ostatnich 3 lat odbyły 350 lotów dyplomatycznych i przetransportowały na konto jihadzistów syryjskich dziesiątki ton broni o wartości jednego miliarda dolarów.

Dziennikarka wykazała przy pomocy dokumentów, że te same linie lotnicze transportowały broń z Izraela, z Bałkanów i z USA do Afganistanu, Iraku, Pakistanu i Konga, jak również – towar pod przykryciem dyplomatycznym – dla sił niemieckich i duńskich w Afganistanie oraz, że ich samoloty cargo odbywały międzylądowania na najrozmaitszych lotniskach, w tym również europejskich – bez żadnego uzasadnienia technicznego (jakim może być tankowanie paliwa).
 
 
 
Skutkiem dochodzenia stało się dla dziennikarki bułgarskiej jej zwolnienie z pracy w sofijskiej gazecie Trud, o czym dziennikarka powiadomiła w sierpniu 2017:
 
I’ve just got fired for telling the truth about weapons supplies for #terrorists in #Syria on diplomatic flights
 
07:47 – 24 ago 2017
 
 
 
(...)
 
***
 
"Timber Sycamore" – hańba Europy
 
500 milionów dolarów za bułgarską broń dla ISIS-u
//ram.neon24.pl/post/135746,500-milionow-dolarow-za-bulgarska-bron-dla-isis-u

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • @RAM
  // Skripalowie zostali zatruci Fentanylem, a nie Nowiczokiem. Gdzie się teraz znajdują? //

  Skripal i jego córka mają otrzymać nową tożsamość w USA
  >> http://telewizjarepublika.pl/skripal-i-jego-corka-maja-otrzymac-nowa-tozsamosc-w-usa,63163.html
  "Sunday Times" poinformował, że były pułkownik GRU i współpracownik brytyjskiego wywiadu Siergiej Skripal oraz jego córka dostaną propozycje przeniesienia do USA. Tam w wyniku współpracy MI6 i CIA otrzymaliby nową tożsamość.

  PRZYPOMNIEĆ NALEŻY, ŻE ZATRULI SIĘ "NOWICZOKIEM" TUŻ PRZED WYBORAMI PREZYDENTA ROSJI [? ? ?] ZACZYNAM WSZYSTKO KOJARZYĆ :D
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 05:14:14
  Dostali propozyzje "nie do odrzucenia"
 • To po prostu straszne.
  Cały zarząd TVP powinien się teraz podać do dymisji. Pozdrawiam.
 • Atak na moskiewski teatr na Dubrowce - FENTANYL
  Po 57 godzinach zajmowania budynku przez terrorystów, 26 października rosyjskie oddziały specjalne "Alfa" i "Wympieł" podjęły szturm na teatr. Nim doszło do wejścia żołnierzy sił specjalnych, do teatru wpuszczono gaz usypiający (prawdopodobnie halotan jako nośnik, a w nim rozpuszczone fentanyl i 3-metylofentanyl), który uśpił zakładników i terrorystów. Dzięki temu antyterroryści mogli bezpiecznie wejść do budynku, zabijając na miejscu 40 terrorystów przez strzał w głowę, w tym kobiety, które miały na sobie ładunki wybuchowe. W akcji zginęło także 129 uśpionych zakładników, którzy zatruli się gazem[2].

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_moskiewski_teatr_na_Dubrowce

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031