Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 1083 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bergoglio: «Kondom, kapturek i podwiązanie jajowodów...»

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Otwiera się nowy front przed aktualnym papieżem. Tym razem sprawa dotyczy antykoncepcji i zapobiegania ciąży...»

 

Argentyńska zakonnica mówi: Papież proponuje prezerwatywę i kapturek dopochwowy
UNA SUORA DALL’ARGENTINA DICE: IL PAPA PROPONE PRESERVATIVO E DIAFRAMMA
 
 
 
 
 
Marco Tosatti (watykanista)         4 kwiecień 2018
       
tłum. RAM
 
Po zażaleniach na temat piekła (Bergoglio w rozmowie z Eugeniuszem Scalfari, dziennikarzem i komunistą włoskim miał ponoć stwierdzić, że piekło jako takie w ogóle nie istnieje, a dusze potępione przestają istnieć po śmierci) mamy do czynienia ze scieżką dźwiękową zawierającą wypowiedź Marthy Pelloni – argentyńskiej siostry zakonnej, profesorki i przełożonej Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjańskich, która otwiera nowy front przed aktualnym papieżem. Tym razem sprawa dotyczy antykoncepcji i zapobiegania ciąży.
 
Faktycznie, Martha Pelloni na video opublikowanym przez Infocatholica opowiada się przeciwko aborcji i jednocześnie utrzymuje, że papież, w rozmowie z nią zaproponował użycie prezerwatywy, oraz podwiązanie jajowodów jako rozwiązanie dla kobiet, które niechcą zajść w ciążę.
 
W wywiadzie, który z Marthą Pelloni przeprowadziło Radio Cut zakonnica oświadcza, że: «Opowiada się po stronie życia dla matki i dziecka». Mówi także, iż: «Dyskusja jest konieczna, po to by kobieta nie musiała uciekać się do aborcji». Dodaje: «Musi istnieć ojcostwo świadome, planowanie (rodziny)».
 
To ostatnie podzielane jest przez Kościół Katolicki. Od wielu lat w Kościele proponuje się użycie metod naturalnych, polegających na identyfikacji okresów płodności. Martha Pelloni mówiła nade wszystko o kobietach z prowincji Corrientes, której mieszkańcy są bardzo biedni.
 
Przełożona Karmelitanek Misjonarek stwierdziła następnie:
 
«Papież Franciszek, rozmawiając ze mną na ten temat powiedział 3 słowa: prezerwatywa, okresowa i przejściowa. Kapturek dopochwowy i w ostateczności – to, co radzimy wieśniaczkom – podwiązywanie jajowodów... czyli nic, co miałoby charakter aborcyjny i niszczycielski w stosunku do kobiety».
 
«Jeżeli funkcjonuje wychowanie seksualne oraz odpowiedzialność państwa, jak chodzi o kobietę w sytuacji ubóstwa – nie potrzebujemy depenalizacji aborcji, ponieważ nie ma konieczności jej przeprowadzania».
 
Wywiad odbył się w kontekście dyskusji, jaka toczy się w Argentynie na temat ewentualnej depenalizacji aborcji.
 
 
Siostra Martha Pelloni
 
Martha Pelloni: «El Papa Francisco me dijo tres palabras: preservativo, transitorio y reversible»
 
Wywiad z Marthą Pelloni – 3 kwiecień 2018:

https://www.youtube.com/watch?v=T-yDmyZxB3o       

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • "Oryginalność...
  .
  (...) Pan Prezydent zapytał czego dzieci się tak pilnie uczą.
  - Na przykład o Żołnierzach Wyklętych. Walczyli o wolną Polskę i dlatego teraz trzeba oddać im cześć. A komunistów, którzy ich mordowali w katowniach trzeba zdegradować - powiedział pan od historii.
  - Ma pan rację - kiwnął głową pan Prezydent.
  - Ale zaraz, nie tak prędko! - zamachała rękami pani wicedyrektor. - Degradować? Wszystkich? Jedną decyzją przekreślić komuś dorobek całego życia? Ci ludzie w większości nie żyją, jak mają się bronić? Oni też nie byli do końca tacy źli. A ci Wyklęci też nie byli do końca tacy dobrzy. Komuniści odbudowali kraj z powojennych zniszczeń, im też się należy jakaś cześć i szacunek!
  Pan Prezydent wypchnął podbródek do przodu i stwierdził:
  - Ma pani rację.
  - Przepraszam bardzo! - i z miejsc dla uczniów wstał Łukaszek. - Ale pan się chyba myli. Nie można jednocześnie czcić Żołnierzy Wyklętych i komunistów, którzy ich zabijali. To się wyklucza. Albo jedni, albo drudzy.
  - Wiesz co - odezwał się pan Prezydent. - Masz rację. (...)

  Jak pan Prezydent rację przyznawał
  http://naszeblogi.pl/50054-jak-pan-prezydent-racje-przyznawal

  -------------

  (...) Krąży opowieść, że Peron w okresie swej świetności zaproponował swemu młodemu krewnemu wprowadzenie go w tajemnice polityki. Najpierw zabrał go ze sobą na spotkanie z delegacją komunistów: po wysłuchaniu ich wniosków powiedział do nich: "Macie rację". W dzień później przyjął delegację faszystów i ponownie - wobec ich argumentacji stwierdził: "Macie rację". Na koniec zapytał krewnego o jego opinię, na co ten odrzekł: "Rozmawiałeś z dwoma grupami o diametralnie przeciwstawnych zapatrywaniach i obydwom powiedziałeś, że się z nimi zgadzasz. Takie coś jest nie do przyjęcia". Peron odpowiedział: "Ty również masz rację". (...)

  "Papież dyktator": Zdradzony Kościół kardynała z Argentyny
  http://ram.neon24.pl/post/141811,papiez-dyktator-zdradzony-kosciol-kardynala-z-argentyny
 • @RAM 20:18:23
  RAM, no i masz rację:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031