Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
494 posty 1286 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bolton, Kissinger, Pieczenik: "dyplomacja" a’la Meyer Lansky

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Masz 24 godziny na spakowanie walizek. Jeżeli nie zgodzisz się z decyzją Waszyngtonu – zapłacisz za to. Wiemy gdzie mieszkają twoje dzieci. Dwójka przebywa w Nowym Yorku...»

 

«Wiemy gdzie mieszkają twoje dzieci...». W ten sposób Bolton zagroził dyplomacie z ONZ
"Sappiamo dove abitano i tuoi figli…”. Così Bolton minacciò un diplomatico ONU
 
 
 
Maurizio Blondet        31 marzec 2018          tłum. RAM
 
 
Zajście miało miejsce w roku 2002, tj. na rok przed amerykańską inwazją na Irak, bazującą na fałszywym oskarżeniu o użycie bakteriologicznej broni masowego rażenia. Dyrektorem Organization for the Prohibition of Chemical Weapons – agencji, do której powinien obecnie zwrócić się Londyn w sprawie inkryminacji Rosji – był wówczas José Bustani, dyplomata brazylijski.

 
 
José Bustani
 
Wtedy to administracja Busha zaczęła wywierać "intensywne naciski" na Bustani'ego, żeby podał się do dymisji – pomimo, iż ten został ponownie wybrany na stanowisko szefa agencji zaledwie 2 lata wcześniej (i to jednogłośnie) przez reprezentantów 145 krajów należących do organizacji.
 
Zapytacie, dlaczego?
 
Stało się tak, ponieważ Brazylijczyk rozpoczął rozmowy z Saddamem Husseinem, który by zapobiec agresji USA na kraj był gotów dać pozwolenie na to, by obserwatorzy należący do OPWC mogli – bez jakiegokolwiek wcześniejszego zawiadomienia – inspekcjonować laboratoria oraz składowiska broni chemicznej i bakteriologicznej Iraku.
 
Ówczesnym amerykańskim podsekretarzem Stanu ds. kontroli zbrojeń był John R. Bolton.

 
John R. Bolton
 

W marcu 2002 Bolton osobiście wtargnął do siedziby OPWC w Hadze i bezczelnie wypalił Bustani'emu  w oczy:

«Dick Cheney chce żebyś się wyniósł stąd. Nie akceptujemy twojego stylu zarządzania».

Po czym dodał: «Masz 24 godziny na spakowanie walizek. Jeżeli  nie zgodzisz się z tą decyzją Waszyngtonu – zapłacisz za to».

Na koniec Bolton stwierdził: «Wiemy gdzie mieszkają twoje dzieci. Dwójka przebywa w Nowym Yorku».

Pomimo wszystko Bustani – dopóki mógł – pozostał na swym stanowisku.

 
To Ousted Boss, Arms Watchdog Was Seen as an Obstacle in Iraq
 
Powyżej opisany fakt został potwierdzony przez Stewarda Wood'a – zięcia José Bustani'ego, polityka brytyjskiego, który współpracował z premierem Gordonem Brownem, oraz przez 2 kolegów Bustani'ego z OPWC – Boba Riggs'a i Mikhaila Berdennikova, a także przez Gordona Vachon'a, asystenta dyrektora agencji, który słyszał groźby, ponieważ znajdował się w tym samym pomieszczeniu, podczas gdy Bolton je wypowiadał.
 
Stewart Wood, Baron Wood of Anfield
 
 

«Dyplomacja» i "dobre maniery" a’la Meyer Lansky

o tym, kim był Meyer Lansky pod linkiem:

 
Mafia izraelska – od Murder, Inc. Lansky'ego po Ecstasy
 
 
USA przyzwyczaiły nas do «dyplomacji» gangsterskiej, w stylu Ala Capone lub Meyera Lansky'ego, a z Boltonem w Białym Domu tego rodzaju metody stają się regułą.
 
A Coup in The Hague
 
Kiedy w roku 2005 miano potwierdzić Boltona na stanowisku – Colin Powell (ówczesny sekretarz Stanu) powiedział senatorom z Komisji, że jest zniesmaczony sposobem traktowania przez Boltona swych podwładnych, którzy posiadają odmienne od jego własnych opinie.
 
John Bolton's Temper
 
Christian Westermann – który był w owym czasie analitykiem ds. broni biologicznej w Departamencie Stanu przypomina jak Bolton wydzierał się na niego, obrzucał go wyzwiskami i usiłował wyrzucić go z pracy za to, że odmówił podpisania raportu oskarżającego Kubę o posiadanie broni biologicznej. To samo dotyczy dziesiątek innych urzędników, wspominających jako koszmar przemoc i nękania doświadczone od Boltona, nazywanego przez nich «gnębicielem seryjnym».
 
Former Colleague Says Bolton Abused Power at State Dept.
 
Jest to ten sam gangsterski styl, jakiego obecnie używa Theresa May w stosunku do całego NATO oraz swych wasali europejskich, jak chodzi o wydalanie dyplomatów rosyjskich. (...)
 
 
***
 
o włoskich przypadkach użycia «dyplomacji a’la Meyer Lansky»...
 
Groźby śmierci w stosunku do Aldo Moro autorstwa Kissingera
MINACCE DI MORTE A MORO TARGATE KISSINGER
 
 
 
Gianni Lannes       10 marzec 2015     tłum. RAM
 
«Jeżeli nie zmienisz linii politycznej – drogo za to zapłacisz» - słowa Henry Kissinger'a. 
 
W ten oto sposób 25 września 1974 roku niesławny Heinz – który co tylko poparł pucz w Chile w roku 1973 przeciwko Salvadorowi Allende – terroryzuje Aldo Moro.

 
 
Henry Alfred Kissinger urodzony jako Heinz Alfred Kissinger
 
Dzięki zaznaniu Corrada Guerzoni, rzecznika Aldo Moro – złożonemu (podczas procesu) pod przysięgą – dowiedzieliśmy się, że za zabójstwem włoskiego polityka kryje się Wuj Sam.
 

W czerwcu i w lipcu 1982 roku, żona Aldo Moro – Eleonora Chiavarelli Moro poświadczyła w sądzie, że zabójstwo męża nastąpiło po poważnych groźbach śmierci, jakich w stosunku do Moro dopuszczał się «polityk amerykański wysokiego szczebla».

 

Pani Moro powtórzyła to samo zadanie, jakie przypisał Kissingerowi świadek Corrado Guerzoni: «Albo zaprzestaniesz twej linii politycznej, albo zapłacisz za to wysoką cenę».

 

Ten sam Guerzoni zapytany przez sąd czy byłby w stanie zidentyfikować osobę, o której mówiła Eleonora Moro – potwierdził, że tak, jak już oświadczył wcześniej – chodziło o Henry Kissingera.

 

Guerzoni wyjaśnił jak wyglądała sprawa gróźb skierowanych do Aldo Moro w pokoju hotelowym, podczas oficjalnej wizyty złożonej przez kilku przywódców włoskich w USA.
 
25 września 1974 roku Aldo Moro spotkał się z Henry Kissingerem. Po rozmowie Moro poczuł się źle. Pomocy udzielili mu tak jego lekarz osobisty – Mario Giacovazzo, jak i lekarz prezydenta Giovanni Leone – Giuseppe Giunchi, który odesłał Moro do Włoch przed zakończeniem wizyty.
 
Co Kissinger wymamrotał tak bardzo szokującego pod adresem Moro, że ten poczuł się źle?
 
Nie krótko przed wizytą Moro dostał ostrzeżenie. Oto wyraziste świadectwo Marii Fidy Moro (córki polityka):
 
«Pamiętam dzień 3 sierpnia 1974 roku – jeszcze jedną złowieszczą datę w historii Włoch. Tato był wtedy ministrem spraw zagranicznych. Miał zamiar przyjechać do nas, do Bellamente (Trydent), pociągiem. Spędzaliśmy tam zwykle wakacje letnie. Znajdował sie już w swym wagonie, na Termini, i pociąg miał wkrótce odjechać, kiedy w ostatniej chwili pojawili sie przed nim urzędnicy, którzy kazali mu wysiąść, ponieważ należało podpisać jakieś dokumenty. Pociąg odjechał i ojciec dotarł do nas samochodem.

 

Było to opóźnienie opatrznościowe, ponieważ tym pociągiem był Italicus. Nie mam żadnych dowodów by stwierdzić to z pewnością, ale podejrzewam, że bomba, która wybuchła w kilka godzin później, w tunelu w San Benedetto Val di Sambro miała za cel właśnie jego. Od roku 1974, czyli od masakry Italicusa, tato zapewnił ochronę również nam, dzieciom».(...)

 

 

Aldo Moro
 
Red Brigades – Brigate Rosse – BR
 
 
Italicus Express bombing
 
 
***
 
Zabójstwo Aldo Moro objęte tajemnicą państwową
IL SEGRETO DI STATO SULL’OMICIDIO DI ALDO MORO
 
 
 

 
 
Gianni Lannes       12 styczeń 2018         tłum. RAM
 
 
(...) «Decyzja o tym, by zabić Aldo Moro nie była łatwa do podjęcia. Długo dyskutowaliśmy na ten temat, jako że składanie ludzkiego życia w ofierze nikomu nie przychodzi łatwo. Cossiga jednakże utrzymywał stały kurs i w ten sposób doszło do bardzo trudnego rozwiązania problemu. Przy pomocy śmierci Moro uniemożliwiliśmy Berlinguerowi przejęcie władzy i tym samym zapobiegliśmy destabilizacji Włoch i Europy». 

Tak w roku 2006 wypowiadał się Steve Pieczenik, doradca Stanu USA w wywiadzie opublikowanym we Francji przez dziennikarza Emmanuela Amara, zawartym w książce «Nous avons tué Aldo Moro» - «Zabiliśmy Aldo Moro». (...)

 
Steve Pieczenik
 
 
 
«Nous avons tué Aldo Moro» – Emmanuel Amara (nakład wyczerpany)
 
 
Jeszcze wcześniej, 16 marca 2001 roku, w oświadczeniu dla Italy Daily, ten sam Pieczenik stwierdził, że jego zadaniem z ramienia rządu w Waszyngtonie było:
 
«Ustabilizowanie Włoch w taki sposób, by Demokracja Chrześcijańska nie upadła. Amerykanie bali sie tego, że upadek DC mógłby przynieść akceptację społeczną dla Włoskiej Partii Komunistycznej, bliskiej uzyskania większości. W sytuacji normalnej, pomimo wielu kryzysów rządowych, Włochy zawsze znajdowały się twardo w rękach DC. Jednakże pod przywództwem Aldo Moro partia dawała oznaki upadku, sytuacja stawała się więc ryzykowna. Dlatego też podjęto decyzję by nie prowadzić negocjacji. Pod względem politycznym nie było żadnego innego wyjścia. To jednak oznaczało zabicie Moro. Faktem jest, że nie był on osobą niezbędną jak chodzi o stabilność Włoch».  
 
Christian Democracy – Democrazia Cristiana – DC
 
Przedstawione powyżej oświadczenie oficjalnego eksponenta rządu Stanów Zjednoczonych (asystenta sekretarza Stanu za Kissingera, Vance'a, Schultz'a, Baker'a) są wszystkim dobrze znane od dłuższego czasu. 9 marca 2008 roku zostały ponadto przytoczone przez dziennik La Stampa («Zmanipulowałem BR by zabiły Moro») i nie zostały zakwestionowane ani przez Cossigę, ani przez Andreotti'ego. (...)
 
 


«Zmanipulowałem BR by zabito Moro»
Ho manipolato le Br per far uccidere Moro
 
 www.lastampa.it         9 sierpień 2008      
 

«Milczałem aż do dnia dzisiejszego. Czekałem 30 lat by ujawnić tę historię. Mam nadzieję, że przyda się to. Jest mi przykro ze względu na śmierć Moro; proszę jego rodzinę o przebaczenie. Wierzę, że mielibyśmy wspólne punkty widzenia. Jednakże musieliśmy zinstrumentalizować Czerwone Brygady, tak by go zabiły». 

 

Tak wypowiedział się Steve Pieczenik – tajemniczy człowiek, który przyleciał do Włoch w dniach uprowadzenia Aldo Moro, przysłany przez administrację amerykańską w celu«udzielenia pomocy» Włochom. (...)

 
Pieczenik stwierdził, że zobowiazał się wobec ówczesnego rządu włoskiego do nierozpowszechniania tajemnic, o których wiedział. Faktycznie, ani prokuratura włoska, ani najrozmaitsze komisje parlamentarne, nigdy nie zdołały przesłuchać go.(...)
 
 
***
 
Prawdziwa historia końca Craxi'ego i euro-zniszczenie Włoch (kilka ciekawostek)
La vera storia della fine di Craxi e l’euro-rovina dell’Italia
 
 
Giovanni Francesco Carpeoro     27 luty 2015
(adwokat, dziennikarz, mason włoski)
   
tłum. RAM
 
(...) Craxi finansował Arafata. (...) Przypomnijmy sprawę MS Achille Lauro.
 
Ze statkiem związany jest jeszcze jeden fakt, o którym nie mówi się. Operacja miała na celu uderzenie w Mossad poprzez dekapitację B'nai B'rith – żydowskiej loży masońskiej, która posiada cechy wszystkich lóż masońskich.
 
Tak jak masoneria amerykańska ściśle współpracuje z CIA, tak B'nai B'rith jest tajną częścią służb izraelskich, tj. Mossadu.

Ówczesnym szefem B'nai B'rith – i to jest to, o czego wam nie powiedzieli – był mężczyzna na wózku inwalidzkim, którego Palestyńczycy wyrzucili ze statku do morza. Nazywał się Leon Klinghoffer. Gazety  napisały, że ofiarą stał się nieszczęsny paralityk – ale nie powiedziały kim naprawdę był ten człowiek.(...)
 
 
MS Achille Lauro
 
 
Leon Klinghoffer
 
 
(...) Zaraz potem, jak stworzono euro, Bettino Craxi oświadczył przed kamerami telewizyjnymi, że euro stanie się katastrofą. Również oni o tym wiedzieli – tj. że jeżeli Craxi, a nie Prodi będzie reprezentował Włochy – tenże kurs wymiany euro-lira nigdy nie przejdzie. Oni nigdy by go nam nie narzucili, przenigdy. (...)
 

 
Benedetto "Bettino" Craxi
 
Dlaczego Craxi pozwolił by go zniszczono i nie bronił się, tj. nie ujawnił włoskiej opinii publicznej tych wszystkich gier zakulisowych?
 
Ponieważ zagrożono jego dzieciom. Craxi (w pewnym momencie) postanowił, że pójdzie do telewizji i ujawni wszystko.
 
Jednakże do domu jego córki, Stefanii zakradły się osoby, które spaliły wszystkie jej ubrania. To samo stało się z domem jego syna Bobo, który został splądrowany.

Oprócz tego, Craxi znalazł w skrzynce pocztowej wiadomość, że za udzielenie wywiadów zapłacą jego dzieci. (...)
 
***
ważny fragment (komentarz) zawarty w notce:
 
NATO: Kurs na zatracenie
 
 
"Przypomnijmy, że w tym samym dniu, w którym posłowie z partii "Ruch 5 Gwiazd" po raz pierwszy pojawili się we włoskim Parlamencie – wezwał ich do siebie ambasador amerykański. Wielu z posłów stwierdziło, że nie są zainteresowani spotkaniem, ale Casaleggio (jeden z dwóch założycieli partii) nakazał im pójście do ambasady.
 
Posłowie opuścili budynek ambasady po półgodzinnej rozmowie – bladzi na twarzach – nie pozostawiając dziennikarzom żadnych komentarzy na temat wizyty.
 
Można powiedzieć, że usłyszeli głos władcy i nagle zdali sobie sprawę z otaczającej ich rzeczywistości. Od owego momentu wszystko to, co robi partia można określić jako zbliżenie się do USA, wraz z deklaracją Di Maio – gotowego na stanowisko nowego szefa rządu.
 
Dziś, kiedy Partia Demokratyczna upada, na scenę polityczną wchodzi "Ruch 5 Gwiazd" – koło zapasowe systemu".
 
***
Szef grupy parlamentarnej M5S: Dziś nasza delegacja odbywa wizytę u ambasadora USA – Thorne
Lombardi: oggi delegazione M5S dall’ambasciatore Usa Thorne
 

 
 
Ambasador USA (David Thorne), będący ex szwagrem senatora Johna Kerry i synem agenta CIA docenia członków "Ruchu 5 Gwiazd"
L’ambasciatore Usa, ex cognato di Kerry, figlio di un agente della Cia, apprezza i grillini
 
 
tydzień temu, amerykański Żyd Eisenberg na bieżąco wyspowiadał Luigi Di Maio...

 
Di Maio u ambasadora USA – silne więzi – Eisenberg: «Wysłuchałem jego planów na przyszłość»
Di Maio da ambasciatore Usa, legami saldi – Eisenberg, 'ascoltato i suoi progetti sul futuro'
 
 
www.ansa.it     22 marzec 2018
 
Lewis Eiesenberg – ambasador amerykański w Rzymie spotkał się z Luigim Di Maio, leaderem politycznym M5S.

Wiadomość ujawniła na Twitterze ambasada amerykańska, pisząc: «Ambasador z zadowoleniem przyjął sposobność spotkania się z Luigim Di Maio oraz wysłuchania jego planów dotyczących przyszłości Włoch. Obydwaj rozmówcy potwierdzili znaczenie utrzymywania ścisłych relacji pomiędzy obydwoma naszymi krajami».

 
Lewis Eisenberg
 
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • To gebelsowskie kręgi podejrzeń i gruntowy ziobrohak nię są wynalazkiem bliźniaków ?
  Ale "naszość" wojny z Irakiem odkrył katastrofalny Lech Kaczyński w debacie telewizyjnej z wysyłającymi do Iraku wojska Millerem i ze Stolcmana Kwachem i na czele frontu jedności narodowej PO, PiSu i sekxlewicy wsparł ją gebelsowskimi kręgami podejrzeń i na Lepera oraz solidarnego z nim Giertycha gruntowym Mariusza Kamińskiego ziobrohakiem. Mimo to Jahwe talmudycznej rasy pokarał go katastrofozamachem za niepełne wykonanie żądania Abrahama Foxmana usunięcia ze sceny politycznej Giertycha Lepera i Rydzyka jako antysemitów i ksenofobow siejących nienawiść.
  Jahwe jednak dopucśił wykorzystanie do profanacji Wawelu katastrofalnych zwłok take damy dla kopulacji in viro i aborcji łaskawej , o nie zapobiegło znalezieniu się kultu katastrofozamachu na kursie kolizyjnym z kultem holocaustu piłsudczykowskuich i stalinowsko bermanowskich nowohebrajczyków i dezerterów Andersa. Prezessimusek Jarosław może jednak zostać poważniejszym prezessimusem mając w rękawie możliwość wznowienia ekshumacji w Jedwabnym.
 • Video z Palestyny:
  .
  https://youtu.be/at8PoM-s1GM

  https://youtu.be/HxyrgV3rIzA

  https://youtu.be/zp10D6TrFm8

  https://www.maurizioblondet.it/gaza-israele-apre-la-stagione-caccia-sugli-inermi/

  https://comedonchisciotte.org/un-bagno-di-sangue-gaza-il-giorno-dopo-i-cecchini/
 • Mam pytanie
  W sprawie zatargów na linii Włosi, a amerykańskie wojska stacjonujące u nich. Nie pamiętam czy było to związane z zerwaniem przez amerykański samolot liny kolejki górskiej, czy był to inny wypadek, kiedy jeden z włoskich generałów zachował się stosownie, jako żołnierz włoski i próbował amerykańskich żołnierzy zaaresztować. Coś mi się obiło o uszy, że miał z tego tytułu duże kłopoty poczynione ze strony dowództwa amerykańskiego. Pytam, bo śledzi Kolega prasę włoską i może będzie w stanie przybliżyć tamto zdarzenie, chyba sprzed 20 lat z górą.
 • Tak samo bladzi
  wychodzą nasi politycy ze spotkań z ambasady amerykańskiej czy też niemieckiej. Nie wspominam o izraelskiej ,bo mieli z nimi wspólne plany...
 • @tadman 23:44:00
  .
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1102107,wlochy-20-rocznica-katastrofy-kolejki-gorskiej-w-alpach.html

  NIKT NIE ZOSTAŁ UKARANY!

  generałowie raczej nie aresztują... prokuratura włoska wkroczyła do bazy i stwierdziła, że są resztki liny na ogonie samolotu... Amerykanie chcieli ukryć sprawę i maszyna miała być rozebrana na chybcika...

  bandziory zostały odesłane, zgodnie z konwencją, do USA i pozostawione na wolności, poza kilkoma miesiącami odsiedzianymi przez jednego z nich za zniszczenie kasety...

  to samo dzieje się z innymi przestępstwami popełnionymi przez żołnierzy amerykańskich we Włoszech...nie zostają ukarane!

  US troops charged with crimes in Italy often elude punishment
  https://www.stripes.com/news/europe/us-troops-charged-with-crimes-in-italy-often-elude-punishment-1.346115
 • @do polityki
  "Masz 24 godziny na spakowanie walizek. Jeżeli nie zgodzisz się z decyzją Waszyngtonu – zapłacisz za to. Wiemy gdzie mieszkają twoje dzieci. "

  Stąd prosty wniosek, że do polityki trzeba wybierać "singli". Ich nikt nie będzie szantażował, że zabije im dzieci ani nie da się ich szantażować ujawnieniem zdjęć kochanki czy innymi pierdołami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829