Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 1083 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

«Pogrzebacz»

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«"Widzisz ten pogrzebacz?... Jeżeli raz jeszcze przyłapię cię na kradzieży, rozpalę go do białości i przeszyję ci nim rękę na wylot"...»

 

«Pogrzebacz»

 
 
Georges Richard-Molard            tłum. RAM
 
 
Jakiś czas temu żyła sobie starsza kobieta z swym osieroconym przez rodziców małym wnuczkiem. Ze wszystkich sił starała się dobrze go wychowywać, ale mimo wysiłków, pewnego dnia odkryła, że wnuczek kradnie... Nie mniej ni więcej, wyrastał na złodzieja.

 
Przerażona, zastosowała mnóstwo metod, aby temu zjawisku zaradzić, nic jednak nie pomagało. Złodziejstwo stało się u dziecka nałogiem. Ani groźby ani prośby nie odnosiły żadnego skutku. Pewnego dnia w poczuciu bezradności zdesperowania, kobieta zagroziła:
 
"Widzisz ten pogrzebacz?... Jeżeli raz jeszcze przyłapię cię na kradzieży, rozpalę go do białości i przeszyję ci nim rękę na wylot".

 
Nic się jednak nie zmieniało... Znowu wnuczek wysupłał z nędznego babcinego portfela ostatni banknot i popędził by go wydać.
 
Gdy wrócił do domu – kobieta, która w międzyczasie odkryła kradzież –  chwyciła go za ręce i zaciągnęła do kuchni. Potem, wzięła do ręki pogrzebacz, umieściła go w ogniu i usiadła czekając, aż się rozgrzeje.

 
Dziecko, nieco zagubione, przyglądało się tym dziwacznym przygotowaniom. W żaden sposób jednak nie wierzyło, że babcia swą groźbę mogłaby zrealizować. Było tak bardzo przekonane o jej dobroci iż nie mieściło mu się w głowie żeby byłaby zdolna do podobnego okrucieństwa.

 
 
Ale oto, kobieta przyciąga wnuczka bliżej ognia, chwyta rozpalony pogrzebacz... W tym momencie jednak, w sposób nieoczekiwany, gwałtownie odpycha dziecko od siebie i przeszywa pogrzebaczem własną dłoń.

 
Obecnie mały złodziej stał się dorosłym człowiekiem. Człowiekiem, który nie kradnie. Wolałby raczej spalić własną dłoń, niż wyciągnąć ją po nieswoje.
 
"Od tamtego dnia" – mówi opowiadając o swym strasznym doświadczeniu – "zrozumiałem tajemnicę Odkupienia ludzi przez Chrystusa".
 
***
 

 
 
Fotografie przedstawiają «Chrystusa Odkupiciela z Maratei» (region Basilicata):
 
Statue of Christ the Redeemer of Maratea – Cristo Redentore di Maratea
 
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

 

KOMENTARZE

 • Pomimo niedoskonalosci wezwani do doskonalosci wykupieni ofiara jego zycia
  Druga mowa św. Piotra

  12 Na ten widok Piotr przemówił do ludu: «Mężowie izraelscy! Dlaczego dziwicie się temu? I dlaczego także patrzycie na nas, jakbyśmy własną mocą lub pobożnością sprawili, że on chodzi? 13 Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego4, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. 14 Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy. 15 Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami. 16 I przez wiarę w Jego imię temu człowiekowi, którego widzicie i którego znacie, imię to przywróciło siły. Wiara [wzbudzona] przez niego dała mu tę pełnię sił, którą wszyscy widzicie. 17 Lecz teraz wiem, bracia, że działaliście w nieświadomości, tak samo jak zwierzchnicy wasi. 18 A Bóg w ten sposób spełnił to, co zapowiedział przez usta wszystkich proroków, że Jego Mesjasz będzie cierpiał. 19 Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, 20 aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, 21 którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków. 22 Powiedział przecież Mojżesz5: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, Bóg nasz, spośród braci waszych. Słuchajcie Go we wszystkim, co wam powie. 23 A każdy, kto nie posłucha tego Proroka, zostanie usunięty z ludu. 24 Zapowiadali te dni także pozostali prorocy, którzy przemawiali od czasów Samuela i jego następców. 25 Wy jesteście synami proroków i przymierza, które Bóg zawarł z waszymi ojcami, kiedy rzekł do Abrahama: Błogosławione będą w potomstwie twoim wszystkie narody ziemi6. 26 Dla was w pierwszym rzędzie wskrzesił Bóg Sługę swego i posłał Go, aby błogosławił każdemu z was w odwracaniu się od grzechów».

  Ksiega Powtorzonego Prawa 18 -15 Biblia Tysiaclecia II wydanie Poprawione w przekladzie z jezykow orginalnych

  Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Jahwe , Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

  Według tego, jak prosiłeś Jahwe, Boga twego, na Horebie, w dniu zgromadzenia, mówiąc: Nie chciałbym już słyszeć głosu Jahwe Boga swego, i patrzeć nadal na ten wielki ogień, abym nie zginął,

  Jahwe rzekł do mnie: Słusznie powiedzieli.

  Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę.

  Ktokolwiek nie usłucha jakichkolwiek słów proroka, które on będzie wypowiadał w moim imieniu, to Ja wywrę zemstę na nim.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031