Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

1968: "Laurka" dla Mateuszka od "brata" z Florencji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Premier Morawiecki, składający cześć grobom żołnierzy – kolaborantów nazistów ryzykuje zabiciem całej Europy..."

 

Rządzący Polską niszczą pamięć antyfaszystowską. Oto fotografia – dowód
In Polonia il potere sta uccidendo la memoria antifascista. E questa foto lo dimostra
 
Artykuł został czym prędzej zamieszczony na watykańskim portalu Il Sismografo:
 
Premier Morawiecki, składający cześć grobom żołnierzy –   kolaborantów nazistów stanowi groźbę zagłady dla całej Europy

 
 
Wlodek Goldkorn     7 marzec 2018     tłum. RAM

 
Wlodek Goldkorn
 
Goldkorn wyjechał z Polski w roku 1968. Mieszka aktualnie we Florencji. Jest dziennikarzem, autorem wielu esejów na temat Żydów oraz Europy Centralnej i Wschodniej.
 
 
Władza w Polsce zabija pamięć antyfaszystowską. A ta oto fotografia jest tego dowodem. Premier Polski składa hołd grobom żołnierzy kolaborujących z nazistami.
 
Zdjęcie jest szokujące: polski premier – Mateusz Morawiecki kładzie wiązkę kwiatów na grobach Polaków (znajdujących się na cmentarzu niemieckim) którzy w czasie II wojny światowej byli kolaborantami nazistów, ponieważ sowietów i komunistów uważali za większego wroga. Chodzi o Brygadę Świętokrzyską – formację wojskową, która polowała na partyzantów komunistycznych i na Żydów.

 
Morawiecki to człowiek pięćdziesięcioletni, światły i wykształcony. Studiował ekonomię, tak w Europie jak i w USA i stał się bankierem wysokiej rangi. Jednym słowem, jest człowiekiem znającym świat.
 
Pomimo to, wspomniana wiązka kwiatów – w hołdzie ludziom, którzy w zimie 1945 roku opuścili terytorium Polski razem z oddziałami nazistów – i którzy zdradzili Polskę – została położona w tych samych dniach, w których tenże sam premier wyjaśniał, że wśród sprawców Shoah'u byli Żydzi, oraz na kilka tygodni przed początkiem obchodów 50 rocznicy wyrzucenia z Polski – w roku 1968 – ostatnich żyjących tam Żydów – zdradzonych zatem przez ten kraj.
 
Ktoś powie: pamięć aktualnego rządu – lub jej brak – dotyczy Polaków. 
 
To nieprawda – kłamstwa na temat historii rozpowszechnianie w Warszawie i antysemicka atmosfera w Polsce (tygodnik prorządowy pisze o "żydowskiej agresji przeciwko Narodowi Polskiemu") grożą zniszczeniem całej Europy.

 
W tych dniach z całej Europy przyjadą do Warszawy tysiące Polaków w pewnym wieku. Są to osoby, które w w roku 1968 były nastolatkami lub studentami uniwersyteckimi, a które zostały zmuszone do wyjazdu z Polski.
 
Będą one uczestnikami wystaw, spektakli i happeningów upamiętniających kampanię antysemicką sprzed 50 lat, kiedy to parta komunistyczna będąca wówczas u władzy zareagowała na demonstracje studenckie i protesty oskarżeniem Żydów o bycie "piątą kolumną "na służbie imperializmu i syjonizmu. Następstwem tego był przymusowy exodus. Pozostał uraz, nie tylko wśród wygnańców ale przede wszystkim pośród polskich demokratów.
 
Kiedy w Polsce została przywrócona wolność i upadł komunizm – rozpoczęła się dyskusja publiczna: nie tylko na temat wspomnianego epizodu z roku 1968, ale ogólna – rozliczająca z antysemityzmu i zjawiska donosicielstwa przeciwko Żydom za okupacji nazistowskiej.

 
Padły ważne stwierdzenia na temat tragicznych wydarzeń: o tym jak w niektórych, niewielkich centrach miejscowa ludność zabijała mieszkających tam Żydów. Wolność, demokracja i wejście do Unii Europejskiej ułatwiły refleksję nad przeszłością i odbudowę pamięci – wyeliminowane na długi czas. Bez uczciwej pamięci niemożliwym jest zbudowanie demokratycznej przyszłości.
 
Następnie do władzy doszła équipe Jarosława Kaczyńskiego, która oświadczyła, że debata, o której mowa była jedynie "pedagogiką wstydu": że ten, kto mówi o antysemityzmie polskim jest "zdrajcą na usługach kosmopolitycznej elity z Brukseli". Stwierdzone zostało, że "czas podnieść się z kolan" (słownictwo rządzących) i realizować "politykę historyczną" (zawsze jest to słownictwo rządzących). Według nowej wersji faktów, kampania antysemicka w roku 1968 nie była dziełem Polaków, ponieważ "Polska nie była wtedy Polską". W sprawie zaś delacji przeciwko Żydom w okresie Shoah – zatwierdzona została stosowna ustawa karząca "oczerniających naród".
 
 

 
 
Obecnie, po protestach izraelskich, rząd usiłuje zapewnić Żydów na całym świecie, że nie chodzi o stanowisko negacjonistyczne. Jednakże poparcie dla obecnie rządzącej władzy opiera się właśnie na tym: na dostarczeniu Polakom odczucia, że ich naród jest niepokalany i dziewiczy oraz że jest ofiarą historii. Coś w rodzaju działań nacjonalistów serbskich w ostatnich dziesięcioleciach XX wieku. Oprócz tego – powiedzmy otwarcie – w Polsce nie istnieje nacjonalizm, który nie byłby antysemicki, chociaż sam Jarosław Kaczyński nie jest antysemitą.
 
W międzyczasie faszyści polscy złożyli hołd pamięci dowódcy oddziału narodowych sił zbrojnych, który w roku 1946, w Hajnówce na granicy z Białorusią – podczas akcji czystki etnicznej – zabił 79 osób. Protest antyfaszystów został przez policję uniemożliwiony. Natomiast kilka miesięcy temu Parlament uczcił tych, którzy nazywani są w sposób romantyczny – "żołnierzami wyklętymi": chodzi o bojowników zmilitaryzowanej prawicy z lat '40, ideologicznie wzorującej się na Francisco Franco.

 
Przyglądnijmy się: w Polsce, na terytorium będącym sercem zbrodni nazistowskich – władza zabija pamięć antyfaszystowską. A bez tej pamięci – Europa, taka, jakiej pragniemy – skazana jest na śmierć.
 
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • @Nibiru 20:50:39
  .
  Buonasera u mnie!... :)))) ... Valpolicella to wino z regionu Veneto, z prowincji Verony! ... Florencja to Toskania!
 • Tusk oszukał Polaków
  https://gefira.org/pl/2018/03/09/tusk-oszukal-polakow/
 • autor chyba pomylił portal z wyborcza.pl czy podobnymi
  miejscami dla lemingów , którzy muszą tam wejść z rana , żeby się zorientować jakie mają poglądy.
 • @Marqus 12:58:46
  .
  głupiś człowieku!... należy wiedzieć kto, gdzie i jak nas obsrywa, bo od tego zależy czy będziemy w stanie obronić się przed żydowskim najazdem!... a że w Polsce z rozumem krucho, wreszcie się zorientowałem...

  we Włoszech coraz gorzej mówi się o Polsce i jest to właśnie skutek żydowskiego srania po nas:

  RAI: "Atmosfera zastraszania w Polsce"
  http://www.rai.it/dl/RaiTV/programmi/media/ContentItem-e7a9f31b-fe51-40b6-9181-91d832a4726f-tg1.html

  "Groźby w stosunku do przewodnika włoskiego w Auschwitz"
  http://www.ansa.it/piemonte/notizie/2018/03/10/cuneese-lavora-in-polonia-minacciato_f6776b00-da1b-4eb1-bacc-7e5676e463a2.html
  http://www.ilgiornale.it/news/politica/guida-italiana-minacciata-auschwitz-ai-polacchi-1503585.html
 • @RAM 13:21:35
  Czy będzie nowela ustawy o IPN? Minister Cichocki ujawnia też, jak toczą się rozmowy z Izraelem.

  http://niezalezna.pl/220579-czy-bedzie-nowela-ustawy-o-ipn-minister-cichocki-ujawnia-tez-jak-tocza-sie-rozmowy-z-izraelem Ps..Już się martwiłem że dziś na głównej stronie waszego portalu flagi Izraela nie zobaczę, ale stanęliście na wysokości zadania jak codziennie od 2 miesięcy. Jak to, to teraz Izrael będzie Polsce pisał ustawy? Panie Cichocki proszę podać jaką swoją ustawę zmienił Izrael na wyraźne żądanie Polski? Tylko proszę nie kręcić. Temat został wyciszony w mediach. Odwrót na całej linii. Gdy głosowałem na PiS nie miałem pojęcia, że wstawanie z kolan polega na padaniu na pysk tak przed Izraelem, USA jak i KE Unii. Od kiedy to ustawy są konsultowane w Izraelu, USA, KE Unii, to skandal, całkowita manipulacja wyborcami. Niech pan Cichocki przypomni nam, kiedy Izrael, USA i państwa Unii i Ukraina konsultowały z Polską swoje ustawy w tym historyczne? A może USA w sprawie ustawy 447 konsultowały ją z Polską? Zdecydowanie z tym rządem nie jesteśmy niepodległym krajem ! (od lat jestem wyborcą PiS ale to się zmieni) No i wszystko jasne:
  1. Merkel wpadła na chwilę do prezydenta i premiera - ulegamy w 100%
  2. wobec Timermansa ustawy sądowe zmieniamy - ulegamy w 100%

  3. wobec żydów - ulegamy w 100%
  4. wobec eksterytorialnych enklaw żydowskich w Polsce - ulegamy w 100%
  I po to był potrzebny pan M.Morawiecki, a odsunięci pani premier B.Szydło oraz pan min. A. Macierewicz i paru innych Polaków. Ale do wyborów wytrzymać musimy, bo demokracja. A ten ostatni incydent z żydem sikającym na pomnik w Brzezince pokazuje miejsce "polskich podludzi". Elektorat wam w czasie wyborów tego nie zapomni!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728