Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Żydzi drą mordy przed Ambasadą Polską w Rzymie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

VIDEO: "Wstydźcie się!", "Gdzie znajduje się Auschwitz?", "Polska zaprzecza faktom historycznym!", "Zaprzeczanie historii zabija ponownie!"

 

 

8 luty 2018
 

VIDEO: Grupa około 250 Żydów demonstruje przed  budynkiem polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Rzymie

 
 
FOTOGRAFIE pod linkami:
 
 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  "VIDEO: "Wstydźcie się!", "Gdzie znajduje się Auschwitz?", "Polska zaprzecza faktom historycznym!", "Zaprzeczanie historii zabija ponownie!""

  "To wy się wstydźcie - prawdy nie znać a mordy drzeć?".
  "Gdzie znajduje się Auschwitz? No gdzie? Bo w Polsce nigdy nie leżało. Leżało w niemieckiej Generalnej Guberni. O Niemcach słyszeli? To na nich się drzeć".
  "Zaprzeczanie historii zabija ponownie! - To czemu ją zabijacie?"
 • @miarka 18:51:14
  A czy polska ambasada nie mogła ZAŻĄDAĆ od władz Włoch takiej SAMEJ "ochrony", jak udzielono w PL JudeoAmbasadzie? Tj zamknięcia kilku otaczających ulic?

  Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom...
 • Na filmie - przeciwko Polsce - szczeka Ruth Dureghello, która przewodniczy rzymskiej wspólnocie Żydów..
  .
  poniżej ciekawa notka z unavox, właśnie z udziałem tegoż ydowskiego babska:

  Niepoważne zachowanie nic nie znaczącego papieża. Wobec rabinów...
  Tenuta stolta di un papa insulso
  http://www.unavox.it/ArtDiversi/DIV1416_Belvecchio_Papa_insulso.html
  (fragment końcowy)

  www.unavox.it ---------- tłum. RAM

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17294&Itemid=46

  (…) Wizytę papieża Bergoglio w rzymskiej Synagodze można określić jako fasadową, mającą na celu tylko i wyłącznie przypodobanie się współczesnym Żydom - zgodnie z oświadczeniem naczelnego rabina Rzymu, Di Segni:

  "Jest to wydarzenie, którego zasięg - ze względu na jego dobroczynne przesłanie - promieniuje na cały świat".

  Prezydent[-ka] Wspólnoty Żydowskiej w Rzymie, Ruth Dureghello doprecyzowała powitanie wygłoszone przez rabina i przypomniała w swym przemówieniu słowa Bergoglio wypowiedziane 28 października 2015 do prezydenta World Jewish Congress, Ronalda S. Laudera:

  "Atakowanie Żydów jest antysemityzmem, jak również celowe ataki na Izrael też są antysemityzmem", po czym podkreśliła, że "antysyjonizm jest unowocześnioną formą antysemityzmu".

  Można więc określić papieską wizytą jako sympatyczne spotkanie miłośników Państwa położonego w Palestynie i określającego się Izraelem, do którego - według słów Ruth Dureghello - przynależą również Żydzi włoscy:

  "Wspólnota Żydowska w Rzymie, tak jak wszystkie wspólnoty żydowskie na całym świecie, mają relację o charakterze tożsamościowym z Izraelem. Jesteśmy Włochami, dumnymi z bycia nimi, ale jednocześnie jesteśmy częścią Narodu Izraela".

  Dziwne podejście do sprawy jako że nikt inny nie pozwala sobie na podobne stanowisko, ponieważ groziło by to konsekwencjami natury prawnej. Włosi w Ameryce są Amerykaninami, dumnymi z bycia nimi, ale nie są jednocześnie częścią narodu włoskiego - byłoby to, tak pod względem praktycznym jak i prawnym całkowicie niemożliwe.

  Wydaje się jednak, że dla Żydów należy i można zrobić wyjątek. Jedyny wyjątek - wyjątek żydowski.

  Ta wyjątkowość pozwala Ruth Dureghello na na nastepujące słowa wypowiedziane w obecności Bergoglio:

  "Nie możemy być widzami. Nie wolno nam zachowywać się w sposób obojętny. Nie wolno nam popełniać tych samych błędów, jakie zostały popełnione w przeszłości, błędów złożonych z ogłuszającej ciszy i odwróconych głów. Mężczyźni i kobiety pozostawali bez żadnej reakcji przed wagonami upchanymi Żydami wysyłanymi do krematoriów".

  Wypowiedź ta jest oskarżającym odwołaniem się do rzekomej - i całkowicie fałszywej - postawy jaka miała charakteryzować katolików podczas II Wojny Światowej. Oskarżenie, którego fundamentem jest przyjęty i rozpowszechniony na cały świat frazes, że to właśnie na Żydach przeprowadzono - jak dodała Dureghello - - "największe ludobójstwo w historii rodzaju ludzkiego".

  (Żydzi nie biorą pod uwagę innych ludobójstw).

  W tymże kontekście znajdują się jeszcze dwa inne elementy godne zauważenia, jakie można odnotować w przemówieniu wygłoszonym przez rabina Di Segni na powitanie Bergoglio, któremu to Bergoglio - jak się wydaje - sprawia radość wysłuchiwanie aroganckich żydowskich lekcji.

  Pierwszym z nich jest niedopuszczalność ze strony Żydów, poddawania się konfrontacji teologicznej, jakiej chce od 50 lat Watykan i co zostało potwierdzone przez Bergoglio: "Wymiar teologiczny dialogu żydowsko-chrześcijańskiego zasługuje na coraz to większe pogłębienie".

  Roszczenie iluzoryczne, jakoże rabin Di Segni demontuje je już podczas mowy powitalnej mówiąc:

  "Nie przyjmujemy papieża po to, by rozmawiać o teologii. Każdy system religijny jest autonomiczny, wiara nie jest towarem do wymiany czy też przedmiotem negocjacji politycznych".

  Powyższa wypowiedź oznacza, że legenda mówiąca o "odnowionej relacji" jest tylko i wyłącznie kaprysem współczesnych katolików [tych „postępowych”. md] , podczas gdy dla Żydów pozostaje wszystko po staremu, włącznie z ich arogancką wyższością zwięźle wyłożoną stwierdzeniem, że:

  "Wiara nie jest towarem do wymiany czy też przedmiotem negocjacji politycznych".

  Drugim elementem jest wyjaśnienie odnoszące się do Miłosierdzia Bożego, jakie zaofiarował papieżowi rabin Di Segni - zresztą jak najbardziej katolickie, choć nieznane papieżowi Bergoglio - otóż powiedział on, że nie istnieje Miłosierdzie Boże bez Bożej Sprawiedliwości - twierdzenie rabina całkowicie niezgodne z tym, co nie przestaje lansować Bergoglio we wszystkich swych ociekających cukrem dyskursach na temat nieograniczonego Miłosierdzia Bożego, dostępnego podczas jego Roku Jubileuszowego.

  Co do Miłosierdzia Bożego, Di Segni powiedział:

  "Chrześcijaństwo skoncentrowane na miłosierdziu, utrzymuje relację z jego korzeniami biblijnymi, używa wersetów z Psalmów - skąd zwraca się do pojęcia sprawiedliwości, która jest nierozerwalna z miłosierdziem".

  A więc również w tym punkcie manifestuje się słabość biskupa Rzymu, którą to słabość rabin Di Segni z upodobaniem podkreśla, tak jak robi to nauczyciel w stosunku do swego nieprzygotowanego ucznia.

  Wystarczają tylko te dwa przykłady aby nakreślić sylwetkę papieża Bergoglio jako wewnętrznie pustego i powierzchownego księdza katolickiego, który operuje schematami myślowymi dzisiejszego człowieka i zachowuje się gorzej niż najbardziej naiwny niedowiarek.
 • @Nibiru 20:58:54
  "ale to nie musi być koniec, bo przecież Polska leży w Europie, to niech cała Europa też poniesie finansowe konsekwencje;
  i wreszcie Europa leży na kuli ziemskiej więc niech cała Ziemia płaci;"

  To cwaniaczki - "całej Europy" i "całej Ziemi" nie zaatakują ... naraz. Atakując pojedynczo atakują z większą siłą. Wyjątkiem były kraje Europy Środkowej - w Terezinie w 2009 roku. Tyle że w tych krajach mają silne lobby wewnętrzne, oraz są dopuszczani do władzy.

  Ale wszystko na to wskazuje, że ściągają swoje haracze indywidualnie. I Jedynie Niemcy powiedzieli że już dość.
  Ze Szwajcarią (były konta bankowe "bezpotomnych") to Szwajcarzy długo się nie dawali, ale w końcu ich rząd USA zaszantażował przejęciem ich aktywów w USA i wypłacili 1,5 miliarda $.
 • @Nibiru 20:58:54
  "następnie pod myckami zrodził się pomysł, że przecież skoro to się działo również na terenie Polski to Polska powinna też płacić;"

  I tu się przejechali, bo "to się nie działo" - obozy nie leżały na terenie Polski tylko III Rzeszy Niemieckiej i jej Generalnej Guberni.
  Polacy nie powołali jako jedyni w krajach podbitych rządu kolaborującego z Niemcami czy Włochami, a więc nie było współudziału.

  Nadto jako jedyni powołali specjalną organizację instytucjonalnie ratującą Żydów "Żegota".
  Drugą taką można na nazwać Kościół - wszystkie klasztory ukrywały dużą ilość Żydów.

  Nadto i Polaków nie są w stanie obciążyć odpowiedzialnością zbiorową za jakieś wyjątkowe naganne wystąpienia jednostek, bo i polskie podziemie karało takich śmiercią i polaków ratujących Żydów było najwięcej na świecie.
  Samych polskich drzewek Yad Vashem jest koło 7 tysięcy.
  Jak nie Polakom mają być najbardziej wdzięczni to komu?
 • @RAM 20:55:30
  "Atakowanie Żydów jest antysemityzmem, jak również celowe ataki na Izrael też są antysemityzmem", po czym podkreśliła, że "antysyjonizm jest unowocześnioną formą antysemityzmu".

  - "Atakowanie Żydów jest antysemityzmem’. - Tak, Żyd to dobry człowiek.
  Bronić się przed krzywdą grożącą ze strony Żyda trzeba tak samo jak przed czyjąkolwiek. To już nie antysemityzm. Jak ktoś się upiera że antysemityzm to niech mu będzie, tylko niech to doprecyzowuje przymiotnikiem „chwalebny”, albo „naturalny” w zależności od okoliczności.
  Tu żadnej ochrony nikt nie może mieć, a tym bardziej nie mogą nawet chcieć jej Żydzi – przecież to dobrzy ludzie. Logiczne więc że jak Żyd chce kogoś krzywdzić to przestaje być dobrym człowiekiem. A jak przestaje być dobrym człowiekiem, to przestaje być Żydem – bo Żyd to dobry człowiek. Nadto jeśli skrzywdzi jako nieŻyd, to i konsekwencje ponosi jak każdy nieŻyd.

  - "jak również celowe ataki na Izrael też są antysemityzmem"
  Zgoda, przecież to państwo dobrych ludzi – można by im niechcący zaszkodzić. Natomiast bronić się przed atakiem instytucji państwa Izrael już nie tylko wolno ale trzeba.
  Natomiast izraelskie władze państwowe takiej ochronie nie podlegają. – Jako osoby sprawujące władzę polityczną – kiedy dopuszczają się zła wobec innych żadnej ochronie jako Żydzi dobrzy ludzie nie podlegają. Netanjahu kłamał o polskich obozach, złamał VIII Przykazanie Boże, przestał być dobrym człowiekiem, a więc ochronie nie podlega.
  Jakby to powtórzył za parę tygodni, kiedy wejdzie w życie nowelizacja ustawy o IPN, to będzie mógł być ukarany karą do 3 lat więzienia.

  - "antysyjonizm jest unowocześnioną formą antysemityzmu".
  Teoretycznie tak – musiałby to być jednak antysyjonizm urojony. Kiedy jest prawdziwy to nie ma sensu stawianie tu zarzutu antysemityzmu, bo syjonista to już nie Żyd, tylko zły człowiek, i to bardzo zły człowiek – zdeklarowany zbrodniarz i skrajny szowinista, ideologiczny brat nazisty i banderowca.
  Ponadto nie trzeba być Żydem żeby być syjonistą (Joe Biden – wiceprezydent USA).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829