Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
495 postów 1288 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Gen Shoah" i Stowarzyszenie Cierpiących Wnuczków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Modyfikację "metylacji cytozyny" Ocaleni z Shoah przekazali swym dzieciom..."

 Również wnuczki cierpią z powodu "Shoah". Przechowują jego Pamięć w swym DNA

ANCHE I NIPOTI SOFFRONO LA “SHOA”. Portano la Memoria nel DNA
 
 
 
 
Maurizio Blondet       23 styczeń 2018        tłum. RAM
 
 
Wraz ze zbliżaniem się Dnia Pamięci (o Holokauście) – obowiązkiem moralnym staje się przypomnienie odkrycia o ogromnym wręcz znaczeniu dla genetyki, które – jak na to wygląda – popadło w zapomnienie. Ni mniej ni więcej – odkrycie to było potwierdzeniem teorii Lamarcka, tj. udowodniło dziedziczność cech nabytych.
 
Jean-Baptiste Lamarck (1744 – 1829) ucinał ogony kolejnym pokoleniom myszy w przekonaniu, że któregoś dnia urodzi się mysz – potomek bez ogona. Jako że nigdy do tego nie doszło – jego spekulacja skompromitowała się całkowicie.
 
Jean-Baptiste Lamarck
 
Ale, ale – jak 21 sierpnia 2015 poinformował The Guardian – zespół naukowców pracujących pod kierownictwem dr. Rachel Yehudy w Mount Sinai Hospital (czyli w najbardziej luksusowej żydowskiej klinice w Nowym Yorku) pomścił Lamarcka.
 
Jak pisze gazeta, grupa badaczy zajęła się analizą genotypu "32 mężczyzn i kobiet pochodzenia żydowskiego, którzy byli internowali w niemieckich obozach koncentracyjnych, byli świadkami lub ofiarami tortur lub byli zmuszeni do ukrywania się podczas II wojny światowej".
 
Następnie naukowcy przestudiowali genotyp ich dzieci i wnucząt, będących nałogowymi ofiarami zaburzeń stresowych i porównali dane z rodzinami żydowskimi, które w czasie funkcjonowania III Rzeszy żyły poza Europą.
 
Wynikiem pracy było odkrycie modyfikacji "metylacji cytozyny", jaką Ocaleni z Shoah przekazali swym dzieciom.  
 
"Tego rodzaju zmiany genetyczne u potomstwa mogą być wyłącznie skutkiem ekspozycji ich rodziców na Holokaust" – poświadczyła dr. Yehuda.
 
 
 
Rachel Yehuda
 
"How Trauma And Resilience Cross Generations" - Rachel Yehuda, PhD
 
 
Ci, którzy (ulegając impulsom antysemickim) nie są skłonni wierzyć w to, co napisane – niech przyjmą do wiadomości, że ekspertyza ta została opublikowana przez prestiżową stronę Biological Psychiatry Journal.
 
 
Holocaust Exposure Induced Intergenerational Effects on FKBP5 Methylation
 
 
Krótko mówiąc, ocaleli z Holokaustu – doświadczone cierpienia przekazują swemu potomstwu w formie nieusuwalnej modyfikacji DNA.
 
Tak to, pomimo iż pokolenie Ofiar Shoah wyczerpuje się z racji wieku – pozostawia nam ono w spadku jedną, dwie, może nawet trzy kolejne generacje – zdruzgotane i dręczone przez te same traumy i bóle, które były udziałem ich dziadków i pradziadków – potrzebujące zatem takich samych odszkodowań i pomocy, jakie otrzymywali od państw – winowajców ich przodkowie.
 
 
Fakt istnienia prawnuczków z DNA trwale zmodyfikowanym przez "gen Holokaustu" nie pozwoli ani nam, ani naszym dzieciom czy wnukom zapomnieć o Zbiorowej Winie, jaką splamiliśmy się.
 
The Guardian  zasygnalizował również, że wnuczki ocalałych z Holokaustu założyły grupę nacisku o nazwie Never Again Ever! – mającą posłużyć do walki z odziedziczoną traumą.

 
Mieszkający w Londynie, 29-letni wówczas Dan Glass skontaktował się z innymi wnuczkami ocalałych i odkrył, że podobnie do niego – byli oni ofiarami "depresji, niepokoju, narkomanii i zaburzeń żywieniowych", które łączyli ze "swymi rodzinami, wiekuiście opowiadajacymi o strasznych wydarzeniach, jakie przeżyły". Jedna ze wnuczek, której babka cierpiała głód w Holandii doświadczyła ciężkiej formy anoreksji. Jeszcze inni skarżyli się na niski poziom kortyzolu.
 
Stowarzyszenie Cierpiących Wnuczków stawia sobie za cel przejście od "pamięci smętnej" do "działań pozytywnych", co polega na domaganiu się terapii psychiatrycznych mających zaradzić odziedziczonej traumie, na braniu udziału w kampaniach przeciwko ustawom anty-imigracyjnym i na nadzorowaniu grup faszystowskich, "odradzających się" w całej Europie.
 
Tego rodzaju zajęcia przynoszą Ocalałym w Drugim czy Trzecim Pokoleniu ulgę –  jak chodzi o ich udręki – w oczekiwaniu na odszkodowania (od Niemiec, Austrii i Polski, nie zapominając o Włoszech, w zwiazku z ich ustawami rasowymi z 1938 roku), do których daje im prawo nieusuwalna alteracja w ich DNA.
 
 
Never Again Ever!
 
Holocaust survivors' grandchildren call for action over inherited trauma
 
Never Again in London
 
 
Także w wywiadzie udzielonym stronie Tablet Magazine – Rachel Yehuda kolejny raz potwierdziła wagę swego odkrycia. Wywiad przeprowadził dziennikarz żydowski. Znaczący jest także tytuł artykułu: "Czy my, Żydzi mamy w swych genach traumę?"
 
 
DO JEWS CARRY TRAUMA IN OUR GENES? A CONVERSATION WITH RACHEL YEHUDA.
 
 
To właśnie należałoby pamiętać: że chociaż my, goje robimy wszystko by oszczędzić im prób i ulżyć cierpieniom, a także by zadowolić ich całkowicie oraz nie sprzeciwiać się im nigdy – Żydzi i tak odczuwają traumę na nasz widok.
 
Teraz dowiedzieliśmy się dlaczego tak się dzieje. Traumę mają oni zapisaną w ich DNA – odziedziczoną po Dziadkach – Ofiarach, co doskonale wyjaśnia kliniczny przypadek, im właściwy, nazwany przez Gilada Atzmona – Stressem Przed-Urazowym.
 
Gdy dla przykładu my, goje przebywamy w strefach konfliktów zbrojnych możemy doświadczyć stresu po-urazowego, pojawiającego się jako skutek traumatycznych zajść przez nas przeżytych.
 
Żydzi natomiast cierpią traumy z wyprzedzeniem, tj. te, które się im nie przydarzyły – wyobrażając sobie, że zadają je im ich wrogowie – po czym z "wrażliwością" charakterystyczną dla ich sumień zabierają się za wyeliminowanie tychże nieprzyjaciół – w przeciwnym razie wpadają w depresję lub też obniża się im poziom kortyzolu.
 
Nie zapominajmy – na cześć Pamięci – że w tymże samym roku 2015, w dzienniku Israel National News – rabin Chen Ben Eliyahu wyjaśniał po żydowsku, że należy spopielić miasta irańskie, a oprócz nich także te niemieckie – używając do tego 20 – 30 bomb atomowych.
 
Motywował to w następujący sposób:
 
"Jeżeli Izrael nie będzie szedł drogą Pana – zostanie cieżko ukarany. Dojdzie do prawie że całkowitego jego zniszczenia i upadku i jedynie niewielu jego mieszkańców ocaleje".
 
Rabin przypomniał, że postępowanie "drogą Pana" nakazywało biblijnym Żydom wymordowanie Amalekitów.
 
Ale nie kończy się na tym, ponieważ każde pokolenie Żydów powinno zgładzić Amalekitów swej epoki.
 
"Jeżeli jakiś nieprzyjaciel podnosi się by zniszczyć cię, ty masz wstać wcześniej i zlikwidować go. 20 czy 30 bomb zapewni wykonanie tego zadania".
 
Kiedy Mesjasz powróci – dodał rabin – Izrael rozwiąże ostatecznie swe problemy.
 
"20 lub 30 bomb atomowych na Berlin, Monachium, Hamburg, Norymbergę, Kolonię, Frankfurt, Stuttgart, Drezno, Dortmund i inne – tak, byśmy byli pewni dopełnienia dzieła. Wtedy Ziemia dozna spokoju przez 1000 lat".
 
 
Op-ed calls on Israel to nuke Germany, Iran
 
 
Wszystkiemu winne jest straumatyzowane żydowskie DNA.
 
A tym artykułem dopełniliśmy obowiązku dotyczącego Pamięci.
 
 
Study of Holocaust survivors finds trauma passed on to children's genes
 
 
***
 
Żydowski Stress Przed-Urazowy i prewencyjny atak na Iran
 
 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 
 

KOMENTARZE

 • Tiaaa :)
  W zasadzie to wystarczyły by trzy;
  jedna na tel aviv, druga na watykan i trzecia na london city :)
  Prawdopodobny spokój na więcej niż 1000 lat :)

  ps. Świetna notka :)
  pozdrowił
 • @
  Lamarksizm, (dziedziczenie cech nabytych), to jak żydowski la' Marksizm

  A żydzi wciąż rodzą się z napletkiem, chociaż obrzezaniu są poddawani od kilku tysięcy lat.

  La' Marksista dr Marek Głogoczowski, powinien tu się wypowiedzieć...

  https://markglogg.eu/?p=622
 • @
  "Wszystkiemu winne jest straumatyzowane żydowskie DNA."

  Une niech się lepiej nie odzywają bo świat sobie przypomni o ich DNA, które nakazuje unicestwić wszystko co nieżydowskie.

  ""20 lub 30 bomb atomowych na Berlin, Monachium, Hamburg, Norymbergę, Kolonię, Frankfurt, Stuttgart, Drezno, Dortmund i inne – tak, byśmy byli pewni dopełnienia dzieła. Wtedy Ziemia dozna spokoju przez 1000 lat".

  Najgorsze są 2 ostatnie słowa "i inne"
  Znając tą nację mieści się tam cały świat...
 • @radzioron 23:11:34
  .
  na Watykan nie potrzeba niczego zrzucać!... z Watykanu unych należy jedynie przepędzić!... :)))))))
 • Ciekawy artykuł:
  .
  Kolejne chińskie puste miasto będzie stolicą Egiptu
  https://gefira.org/pl/2018/01/23/kolejne-chinskie-puste-miasto-bedzie-stolica-egiptu/
 • Powracając do kwestii plagiatu:
  .
  proszę zauważyć, że za złodziejstwo blogera tłumacza odpowiada prawnie także jego wydawca... w przypadku portalu internetowego jest nim jego właściciel...

  tak, jak przedstawia to:

  "Gomorra": Przypadek plagiatu prasowego
  http://ram.neon24.pl/post/142075,gomorra-przypadek-plagiatu-prasowego

  bitwę wygrała maleńka, regionalna oficyna wydawnicza... przegrało wydawnictwo duże i sławne jakim jest Arnoldo Mondadori!
 • Uważać! Żydzi już trąbią we Włoszech o nazistach w Polsce!
  .
  Polonia, aperta indagine su gruppo neo-nazista filmato mentre festeggia Hitler
  http://www.mosaico-cem.it/attualita-e-news/mondo/polonia-gruppo-neo-nazista-hitler
 • Pseudonauka
  To są takie bzdury, że aż kiszki skręca. Warto zerknąć ile komentarzy "The Guardian" usunął, kiedy się czytelnicy zaczęli wypowiadać.
  Jedyny sposób, w jaki jakakolwiek "trauma" może przejść na potomstwo to gdy matka była w ciąży, kedy zadziałały na nią szkodliwe czynniki chemiczne, czy biologiczne (np. wirus) co z genami nie ma żadnego związku. We wnukach można utworzyć traumę opowiadając im od dzieciństwa jakieś okropne historie, podobnie jak wiele małych dzieci zaczyna mieć koszmarne sny, kiedy zaczyna im się opowiadać o piekle i zamieszkujących je diabłach.

  Gdyby tak było, jak opowiada ten artykuł, to Polacy i Rosjanie powinni być najbardziej straumatyzowanym narodem, bo nas zginęło najwięcej - nie żydów, których zginęło we wszystkich obozach koncentracyjnych razem nieco ponad 200 tysięcy.
 • @Lotna 17:04:33
  .
  lotna czy nielotna?... urazy nie są przenoszone genetycznie!

  przecież Autor ironizuje cały czas!... wyśmiewa żydowskie próby wyłudzenia!
 • @Lotna 17:04:33
  ....nieco ponad 200 tysięcy.
  Nie pleć bzdur, proszę.
 • @Lotna 17:04:33
  Weiss kiedyś pojednawczo przyznał, że nie ważne ile zginęło. Nawet gdyby zginął jeden Żyd, to o jednego za dużo. Wczoraj oglądałam na CEPowiśle Mossakowskiego rozmowę przedstawicieli Falangii i ONR na temat zamordowania Bogdana Piaseckiego. To nie tylko zachłanni ale i mściwi ludzie.
 • @RAM 17:27:46
  Chcesz zobaczyć nielota, to popatrz w lustro.

  O jakim "Autorze" mówisz? The Guardian ironizuje na temat holokaustu?
  Poważnie, sądzisz, że The Guardian ironizuje na temat tak politycznie poprawny jak holokaust? Na jakim świecie ty żyjesz?
 • @Casey 21:40:13
  Ty też jesteś cierpiącym wnuczkiem?
  https://wirtualnapolonia.com/2014/08/18/dyrektor-muzeum-auschwitz-przyznal-ze-komora-gazowa-zostala-sfabrykowana/
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/01/10/oficjalne-zrodla-z-miedzynarodowego-czerwonego-krzyza-dowodza-ze-holokaust-byl-oszustwem/
 • @Lotna 09:33:50
  .
  nielotem jesteś ty, choćbyś tego niechciała, bo Autorem artykułu jest Blondet, komentujący The Guardian i innych!

  czytaj uważnie i nie staraj się wybijać ciągle na geniusza, bo to nikomu nie jest potrzebne!

  jesteś bardzo nieuważna, czytasz po łebkach, nie wyciągasz rozumnych wniosków!

  myśl trochę, zastanów się głębiej na tekstem!... admin doprawdy powinien być osobą inteligentną!
 • @Lotna 09:33:50
  No naprawdę nie trzeba mieć wielkiej lotności umysłu, aby zauważyć jawną ironię autora. Guardian jest tylko jednym z przykładów podkreślających absurdalność żydowskich wywodów i roszczeń. Oczywiście absurdalnych tylko dla normalnych, trzeźwo myślących ludzi.
 • Autor
  Na miejscu Izraelitów to bym się raczej martwił straumatyzowanymi Syryjczykami, których pewnie będzie z kilkaset tysięcy - kilka milionów?

  I tym, co może takiemu przyjść do głowy, gdy nie może sobie znaleźć sobie miejsca w normalnym, pokojowym życiu...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829